Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ejj no dałam zdjęcie wczoraj Alanka, widać link? na poprzedniej stronie. Bo nikt nie komentuje 😞 dodałam je w linku 😁

ja wstałam z godzinę temu, piję herbatę i za 10 min spadam na usg i szczocha dać do zbadania. Wczoraj wieczorem tak się wkurwiłam, że się pobeczałam i z tych nerwow zasnęłam.

Jestem zestresowana strasznie od wczoraj wieczorem porodem, i wiem że boli jak cholera ale jak bardziej się boję tego \'nieznanego\' i w ogole tych chwil w szpitalu bo nigdy nie leżałam. O matko 😞 a jeszcze moj M do mnie z tekstem \' Ło matko weź tak nie przeżywaj\' 😞 on kurwa zobaczy że sam będzie przeżywał.

Ggulek pewnie urodziła albo rodzi. Pełnia do dupy, na mnie nie podziałał księżyc 😞
jeszcze mi konto rano zablokowali. 😞 dopiero wieczorkiem będę miała doładowane.
Jutro się przeterminuję a więc stanie się to czego najbardziej się bałam i nie chciałam.
Ale dobra, powiedzmy że moja granica tolerancji przeterminowania wynosi 5 dni. Jak do wtorku mały Amant nie urodzi się to w tedy będę się zamartwiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry rzeczywiście ta pełnia to nic nie dała w nocy delikatnie mnie brzuch pobolewał i był twardy a od raza boli mnie kręgosłup w dole ale tak po za tym to nic o 15 idę na KTG więc zobaczymy jakie te moje skurcze są.Kurcze wczoraj miałam nerwa,że szok a dziś od rana zarąbisty humorek tylko bym się śmiała i śmiała już sama siebie nie rozumiem 🤪
A Alanek jest śliczny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
Ja widzę zdjęcie. Śliczny Alanek, widać że kawał chłopa 🙂

Moje skurcze powróciły ze zdwojoną mocą w nocy. Myślałam, że zejdę. Jeszcze rano mnie brzuch pobolewał.

Pełnia rzeczywiście przereklamowana. Byłam pewna, że gulek urodzi 😜

Nooo Lady, może 20 marca okaże się Twoim i Weronisi dniem 🙂 któż to wie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim!
Jaki przystojniak z Alanka!!!
Jak tam nocka? Bo moje nienażarte dziecię pozwoliło mi tylko na trzy 1,5 godzinne drzemki... ZOMBIE!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!! ja właśnie wróciłam od lekarza , trochę mnie zmartwił 😞bo mówił że mały ułożenie nie bardzo ok, niby główką w dół jest ale kręgosłup powinnien być bardziej na lewym bboku, bo jest bardziej na środku mojego brzucha. Kazał mi leżeć na lewym boku. Mówił że poród przy tym ułożeniu mioże być troche nie taki jaki powinnien. nie wiem o co chodzi 😞 a tak to wszystko ok, czop mi odszedł, bo mi go wyciągnął i pokazał 🙂 ale rozwarcia nie ma, skurcze na ktg jak były tak są. a z usg niby wyliczył że mały będzie duuży, bo 3800g waży i główka mierzy 10cm i klatka piersiowa 10cm, także mówił że duże dziecko powinno być 🙂 ale martwie się tym ułożeniem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heja
noc rewela 🙂
Majka spała
Pola spała karmiona o 22.40 dospała do 3.30 i potem pobudka o 7.00
wiec super sutki coraz mniej bola 🙂
zaraz jemy sniadanie tylko ssak najpierw sie naje
no i jestem po tygodniu zczuplejsza o 8kg 🙂

Alanek fajowski i blondyn 🙂 jeszcze raz gratulacje izuniu 🙂

ewcia fajna lalA, my kupowalismy na szybko, i to Michał był kierowany przeze mnie wiec nie było czasu zbytnio

ewcia pm bedzie dobrzze, tylko dalej nie roxumiem czemu zle lezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na moim ostatnim usg w 32 tygodniu lekarz mi mówił, że dziecko jest główką w dół i kręgosłup ma po prawej stronie, czyli tak bokiem leży. Nic nie mówił, żeby to było jakieś złe ułożenie i żebym z tego względu leżała na lewym boku czy coś. Może też dlatego, że to dopiero 32 tydzień był, a przed porodem dzieci często przekręcają się twarzą do wzgórka łonowego. Ale też nie zawsze z tego co wiem.

Sztunia a ile straciłaś po samym porodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja malutka też ma kręgosłup z prawej strony, lekarz powiedział, że to nietypowe ułożenie bo z reguły dzieci mają kręgosłup z lewej strony 🙂 a buźkę miała skierowaną w kierunku lewego biodra 🙂 moje małe wielkie szczęście 🙂 a Michał wczoraj był najlepszy jak byłam pod ktg podłączona, tak patrzy na mnie, wziął telefon i zaczął mi zdjęcia robić, nagrywać bicie serduszka i tak siadł, złapał się za głowę i mówi " jaaaa będziemy rodzicami" 🙂 ja tak na Niego patrzę i mówię no, to że zostaniemy rodzicami to już wiadomo od 9 miesięcy 🙂 ale przez tą wczorajszą sytuację uświadomił sobie, że to już bliżej niż dalej 🙂 ja z resztą chyba też 🙂
Sztunia ile w ogóle przez całą ciążę przytyłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia_sztuk napisał(a):
Moja malutka też ma kręgosłup z prawej strony, lekarz powiedział, że to nietypowe ułożenie bo z reguły dzieci mają kręgosłup z lewej strony 🙂 a buźkę miała skierowaną w kierunku lewego biodra 🙂 moje małe wielkie szczęście 🙂 a Michał wczoraj był najlepszy jak byłam pod ktg podłączona, tak patrzy na mnie, wziął telefon i zaczął mi zdjęcia robić, nagrywać bicie serduszka i tak siadł, złapał się za głowę i mówi " jaaaa będziemy rodzicami" 🙂 ja tak na Niego patrzę i mówię no, to że zostaniemy rodzicami to już wiadomo od 9 miesięcy 🙂 ale przez tą wczorajszą sytuację uświadomił sobie, że to już bliżej niż dalej 🙂 ja z resztą chyba też 🙂
Sztunia ile w ogóle przez całą ciążę przytyłaś?

no takie są chłopy mój też sobie to uświadomił na ktg i też nagrał bicie serduszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia to nasze księżniczki tak samo leżą 🙂 Chyba, że moja się już przekręciła jakoś od tego czasu.
Tu fajny artykuł znalazłam, zobaczcie też filmik gdzie się lekarz wypowiada:
http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/porod-i-polog/szkola-rodzenia/2010/ulozenie-dziecka-przed-porodem.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztunia napisał(a):
heja
noc rewela 🙂
Majka spała
Pola spała karmiona o 22.40 dospała do 3.30 i potem pobudka o 7.00
wiec super sutki coraz mniej bola 🙂
zaraz jemy sniadanie tylko ssak najpierw sie naje
no i jestem po tygodniu zczuplejsza o 8kg


Moja też tak spała mniej więcej, ale dwa dni temu się rozregulowała 😞 Teraz zrobił się z niej żarłok, po prostu studnia bez dna i wisi na cycu co 1,5-2 godz. Kupiliśmy smoczek, bo myślałam, ze potrzebuje sobie coś pociamkać po prostu, ale skubana nie da się oszukać.
ładnie z tą wagą zeszłaś! Mi ubyło 7kg, czyli tyle ile przybrałam w ciąży, teraz stoi w miejscu. A bezpośrednio po samym porodzie miałam 4kg mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mulant napisał(a):
mój jest tak ułożony Położenie podłużne główkowe


Moja też. Tak mam w usg napisane. Ale przy tym ułożeniu jeszcze może byc albo kręgosłupem z lewej, albo z prawej, albo z przodu. Mi ostatnio strasznie się wypycha dzidzia na środku i się zastanawiam czy to nie pupa i plecki właśnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lady_m4ryjane napisał(a):
mulant napisał(a):
mój jest tak ułożony Położenie podłużne główkowe


Moja też. Tak mam w usg napisane. Ale przy tym ułożeniu jeszcze może byc albo kręgosłupem z lewej, albo z prawej, albo z przodu. Mi ostatnio strasznie się wypycha dzidzia na środku i się zastanawiam czy to nie pupa i plecki właśnie 🙂

no mi dupsko wypina przy prawej piersi albo to są nogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

fajny artykuł, moja jest ułożona miednicowo ale łudzę się że jeszcze matkę zaskoczy na następnym usg 😜
dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na krwawiące dziąsła? bo to co się z moimi teraz dzieje to jakaś masakra 😞 samo mycie sprawia mi problemy a o jedzeniu twardych rzeczy nie wspomnę; niby używam specjalnej pasty ale to nie pomaga 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kika82 napisał(a):
hej 🙂

fajny artykuł, moja jest ułożona miednicowo ale łudzę się że jeszcze matkę zaskoczy na następnym usg 😜
dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na krwawiące dziąsła? bo to co się z moimi teraz dzieje to jakaś masakra 😞 samo mycie sprawia mi problemy a o jedzeniu twardych rzeczy nie wspomnę; niby używam specjalnej pasty ale to nie pomaga 😠

ja kupiłam sensodyne i mi już dziąsła nie krwawią a całą ciąże tylko jedna wielka krew w buzi przy myciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kika82 napisał(a):
hej 🙂

fajny artykuł, moja jest ułożona miednicowo ale łudzę się że jeszcze matkę zaskoczy na następnym usg 😜
dziewczyny macie jakieś sprawdzone sposoby na krwawiące dziąsła? bo to co się z moimi teraz dzieje to jakaś masakra 😞 samo mycie sprawia mi problemy a o jedzeniu twardych rzeczy nie wspomnę; niby używam specjalnej pasty ale to nie pomaga 😠


Ja mam Meridol, pastę i płyn do płukania jamy gębowej i do tego bardzo miękką szczoteczkę do zębolków 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...