Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Montusia moj tez duzo plakał i miał kolki to chyba przypadłosc noworodków,
Ja nie pilam, herbatek na laktacje bo nie musiałam, ale pilam za to koperek , zeby troszke mojemu sie dostarczało, ale tak zeby sama jemu to nie podawałam,

Mnotusia zrob tak jak ja , kilka produktów i pomału wprowadzaj nastepne, jak chcesz moge ci wymienic co ja jadłam na początku 🙂

A co do dokarmiania to ja zaczęłam od jakiegos tygodnia mojego dokarmiac, bo juz sie nie najada, z tym ze dokarmiam go niemieckim mlekiem hipp-a bio na bazie naturalnego mleka matki i malemu nic nie jest 🙂
mam tez herbatke dla niego poprawiajaca nastroj tez z hipp-a tez niemiecka i ja moglabys malej juz podawac bo jest od pierwszego tygodnia 🙂 moze by jej pomogła.
A na kolki polecam ci SAB tez niemiecki lek działa duzo lepiej niz te polskie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
OO dzięki za informacje 🙂

A gdzie kupujesz te niemieckie produkty - sama jeździsz czy ktoś Ci przywozi ?

Gosia możesz coś więcej napisac na temat tego leku SAB bo nie mogę nic konkretnego na jego temat znależć chyba że coś źle szukam 🙂
znalazłam taki link

http://www.polskastrefa.eu/ogloszenia/sab_simplex_na_kolki_122011_8081.html

Konsultowałaś sie z lekarzem na temat tych kropli czy sama podajesz ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Montusia, tak przy okazji, bardzo fajny wózeczek 🙂

Co do tego mleka co Gosia używa, ja Grzesiowi podawałam Hipp Plus ( takie różowe ), tez po nim nic nie było, natomiast teraz w ogóle nie chce pić mi nic z butli więc przestałam mu dawac mleko.
Ja piłam na początku herbatki na laktację Hippa, ale to był zbyt drogi interes, więc przestałam. Natomiast później piłam zwykły rumianek, żeby małemu z pokarmem trochę przeleciało, także możesz też spróbować. 20 saszetek w opakowaniu kosztuje ok. 2,50. Na pewno nie zaszkodzi małej, a może pomóc na brzuszek 🙂
Dodatkowo na kolki Grzesiu miał Infacol, bardzo mu służył 🙂 ale to dopiero po 1 miesiącu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do produktów to akurat mi przywoza ale do niemiec nie jest daleko.

sab yo lek na wzdecia praktycznie taki sam jak infakol tylko ma, inne proporcje skladnikóww. nie rozmawialam z lekarzem . ale wiele osob go stosowało i od razu tylko to mi polecali, a masz watek na ten temat na formu pod tyt. kolki u dzieci.
tylko musi byc niemiecki nie czeski, a watek znalazłas ok, ktylko ze to ten czeski a ma byc niemiecki ale masz na tej stronce po prawej linki na niemiecki lek.

A co do diety to przezuc sie na grahamki 🙂 sa najlepsze bo najlzejsze ja jem grahamki, masłotylko oselka gorska i na poczatku jadłam tylk ogotowasnego kurczaka, marchewke pietruszke i seler wszystko gotowane a no i ryz i kasze imakaron pelnoziarnisty z lubelli.
wedline teraz zaczełąm jesc ale prosto z masarni bo te inne to za duzo korsenwantów maja. a odstawilas nabial?
a i jedz duzo jogurtów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o dietę to raczej nie mam z nią problemów 🙂 trochę znam się na tym z wykształcenia 🙂
Nabiał - oczywiście że odstawiony 🙂 jogurtów tez narazie nie jem po 1 mc zaczne stopniowo wprowadzać 🙂

To więc poprosze znajomych żeby ktos przywiozł mi ten lek 🙂

Teraz znikam bo mała marudzi i tata woła na odsiecz 🙂

Kasia to x-lander XA nasz wózeczek bardzo fajny i dobrze sie prowadzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Gosiaczek karmie na żądanie - czasami wychodzi, że co 1h czasami co 2h a czasami co 4h jakoś jej się to nie unormowało jeszcze 🙂

Ale powiem Ci, że chodzi mi po głowie to co napisałaś wczoraj :P odnośnie jogurtów, żeby jeść dużo 🙂 możesz mi powiedzieć dlaczego ? może ja nie potrzebnie się wzbraniam od nich ?!

Ja jem raz taki chleb raz taki ale faktycznie i ja i mała po ciemnym chlebie się lepiej czujemy 🙂

Kasia a pamiętasz jeszcze jak to było u Ciebie ze szwami ? wszystkie same Ci wypadły ? czy musieli Ci je wyciągnąć ? Mi mija 17 dni od porodu a jeszcze ten jeden największy mam - zaglądam sobie lusterkiem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia, ja miałam rozpuszczalne szwy, i większość ładnie się rozpuszczała, natomiast z 2-3 tyg. miałam taki dłuugi szew prawie do odbytu, on długo się rozpuszczał, aż w końcu udało się. Wcześniej bardzo uwierał bo był gruby,także ciężko się chodziło. No ale chyba takie rozpuszczane nici sa lepsze, też się zdziwiłam, jak zapytałam się kiedy na ściągnięcie szwów a położna - wcale - same się rozpuszczą 😉


ps. ale dzisiaj wiatrzysko 🤢 nici ze spacerku z małym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny ale dzis pogoda pfff 😞 masakra

Montusia kochanie - ja tez mialam kolkowe dziecko i pomimo róznych cudów z apteki niestety nic nie moglam zrobic na dłuzsza mete ale kolki trwaja okolo 4 miesiecy 😞 ja cale 4 miechy niespalam dal mi maly w kosc mam nadzieje ze tym razem bedzie choc troche lzej 🙂

dzis mam wizyte i powiem o tych skurczach lekarce 🙂 zobaczymy co powie 🙂
potem wam napisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To mnie Ania pocieszyłaś 🙂 4 mc wowww mam nadzieje, że też dam radę 🥴

Kasia ja też mam szwy rozpuszczalne ale czytałam na necie, że czasami lekarz wyciąga jak są juz za długo i nie wypadły

Pogoda jest faktycznie masakryczna a myślałam że powtórzymy wczorajszy spacer a tutaj klopsik 😠

Drogie dobrze wyedukowane mamuśki powiedzcie mi jak wychodzicie na dłuższy spacer to czy ja dobrą procedurę zastosowałam nakarmić pożadnie, przebrać pieluchę i ciepło ubrać i na spacer ?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Montusia.. ten szew co miałam go bardzo długo sam mi się wyciągnął.. na papierze toaletowym.. ☺️
także spokojnie, powinno być dobrze ze szwami 🙂

a co do spaceru.. no to ja karmię, przewijam, ubieram ciepło i wychodzę. Lepiej ubrac dziecko na cebulkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Anetko jogurty zawieraja zywe kultury baterii niezbedne dla dziecka 🙂 pomagaja w pracy jelit u maluszka i takie tam 🙂
takze jedz ich duzo 🙂

albo jak nie chcesz jesc jogurtów to kup dicoflor -to sa wlasnie do podawania zywe kultury bakterii dla dzieci 🙂

A spacerek ja tez karmie przewijam ubieram cieplo i na dworek 🙂

Dzisiaj tez bede musiala isc w taka pogode bo musze zakupy zrobic... bo moj pracuje od rana do wieczora i nie ma jak.

Kolki moj sie uspokoił jak skonczyl poltora miesiaca 🙂

A je jak chce, nie unormowal sie z tym hehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i juz po wizycie 🙂
mała rozwija sie prawidłowo wazy 955g jest bardzo ruchliwa 🙂 mamusia jest z niej dumna 🙂

niestety dostałam luteine 2X dziennie dopochwowo lekarka robiła usg równiez dopochwowo aby wykluczyc jakies niedopatrzenie i wykazało ze jest ok ale ze wzgledu na bardzo czaeste skurcze dostalam te luteine nieszczesna 4 opakowania czyli na 2 miesiace 😞
powiedziala ze luteina zlagodzi troche te skurcze ale do konca nieznikna .

no nic trzeba brac , najwazniejsze ze mala jest zdrowa a termin jak ostatnio sie przesunął na 3 czerwiec wczesniej byl 7 czerca a dzis 29maj heee ale ja trzymam sie tego z OM 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
adriana886 ja sobie Police to chwale bardzo 🙂 super opieka nade mna i nam Nadią 🙂 Panie zajmujące sie noworodkami bardzo miłe i symapytcznie zawsze pomogły 🙂

Jeśli chodzi o ubranka to ja wziełam swoje bo dzieci na poczatku zawijają w kaftaniki tylko i w 3 pieluszki - więc dostajesz taki kokonik 🙂 więc ja wolałam swoje ciuszki 🙂

Rozek dostaniesz w szpitalu ale możesz wziąść mały kocyk żeby przykryc dodatkowo np po kąpieli 🙂

musisz mieć swój recznik dla dzidzi 🙂 kosmetyki, pieluszki 🙂 Kąpią dzieci panie od noworodków więc tego Ty nie będziesz robić - mozesz sama rozebrac i ubrać po kąpieli pod nadzorem Pań 🙂 oczywiście wszystko pokaża jak nie masz wprawy i wytłumaczą 🙂

Musisz miec dla siebie podkłady poporodowe - w szpitalu dostajesz jedną paczke i podkład na łóżko. Co istotne przy obchodzie jak Ciebie badają lekarki nie lubią jak ma sie majtki na sobie - więc przed wizyta bez bielizny i tylko z tym podkładem chodzisz 🙂

Wsumie nie wiem co jeszcze napisac może zadaj konkretne pytania to ja odpowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc kochane 🙂
no aj tez chce w policach rodzic nawet sie tam wybieram zeby zobaczyc co i jak ale to na koniec marca jak juz bede w 8mc 🙂(ale ten czas leci )
zabieram ze soba siostrzenice ktora rodzi 2 tyg przedemna i siostre ktora rowniez jest w ciazy wiec we 3 sobie zobaczymy porodowke i oddział 🙂

Montusia a zeby zobaczyc oddział trzeba sie jakos umowic czy mozna w ciemno jechac byle po poludniu jak juz bedzie spokoj na oddziale?
i czy dostaniemy takie kartki z wipisanymi rzeczami które nalezy zabrac ze soba do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

http://www.szkolarodzenia.webas.pl/index.php?option=com_contact&Itemid=3

Przesyłam linka do położnej ze szpitala, i która dodatkowo prowadzi szkołe rodzenia - zadzwoń do niej i umówcie się z nią na oprowadzanie po salach porodowych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha no to super dzieki za odpowiedz Montusia 🙂

moja znajoma rodziła na pomorzanach i w dniu porodu jak maz przyjechal i wszedł na porodowke lekarz zapytał czy ma pieczatke jakas a kolezanka niemaiala pojecia o zadnej pieczatce . ale jakos przymkneli oczy i byl przy porodzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...