Skocz do zawartości

Mamy ze Szczecina! | Forum o ciąży


amfisbena

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja pamiętam, jak na usg w 22 tc zobaczyłam Grzesia zadarty nosek i usteczka 🙂 i tak jest do tej pory 🙂
( w mojej galerii możecie zobaczyć tą fotkę z usg )

jutro jedziemy na szczepienie, ciekawe jak mały to zniesie 🤨

a co do jego dolegliwości, to ja w ciąży też jadłam wszystko i wydawać by się mogło, że będzie zahartowany po porodzie na jedzenie -a tu lipa :P

Amfisbena - jak studiujesz na US, to należy się zasiłek z tytułu urodzenia dziecka, coś ok. 500-700 zł jednorazowo 🙂 Musisz w dziekanacie popytać o druczek specjalny 🙂Do tego możesz starać się o stypendium socjalne, jeżeli dochody Twojej rodziny nie przekraczają jakiegoś tam pułapu. Tu Kwoty są różne, max.chyba 500 zł co miesiąc można dostawać.
Ja planuję niedługo złożyć wniosek o te pieniążki, bo obowiązuje to nawet studentów zaocznych takich jak ja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasiu, niestety socjalne stypedium odpada, bo jak byśmy nie liczyli, to ten próg przekraczamy. Ja nie wiem dla kogo są te kwoty. Już nikt chyba w Polsce tak nie zarabia! To nawet ja w 7 miesiącu ciąży jestem w stanie w kilka dni zarobić więcej na jakichś marnych zleceniach... tzn pewnie ze są skrajnie biedni ludzie, ale tacy z reguły nie studiują, bo mają ważniejsze rzeczy na głowie! Ech, ten system. Mam nadzieję, że spadnie mi stypa naukowa z 5 roku na pierwszy, bo ponoć tak jest, ze przechodzi, gdy się kontynuuje bez przerwy studia. Kokosy to nie są, ale na pieluchy powinno styknąć - chociaż na część.
A Ty co studiujesz? Bo ja rzeczywiście na US, kończę polonistykę i zaczynam kulturoznawstwo...

Gosia, dychaliście dziś intensywnie? hehe... mam nadzieję, że Damian będzie miał wolne, żeby posapać ze mną:P

Trzymajta się, dziewuszki i Wasze brzuszki tudzież pociechy! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu, no popatrz... świat jest mały 🙂 Damian chciał się teraz dostać na turystykę, ale miał za słabe oceny, chociaż to dziwne, bo geografię jakoś skończył skończył, a dostawał się na to samo świadectwo;/ A co z anglistyką było nie tak, że zrezygnowałaś?

A ja się dowiedziałam, że nic mi na tych nowych studiach nie wolno, bo już będę magistrem (chyba). Bezysens... a ja miałam nadzieję, że to będzie lukratywny biznes... No, trudno, stypendiów nie będzie... I w szkole rodzenia też chyba będę dziś sama, bo Damian w pracy. I moja promotorka ma gdzieś moją pracę i od czerwca nie może przeczytać łaskawie jednego rozdziału. I w ogóle same złe wieści dziś... grrr...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amfisbena - anglistykę, mówiąc potocznie, rzuciłam :P to było tak, że zaczęłam 2 rok dziennej anglistyki, i 1 rok zaocznej turystyki. Więcej czasu na naukę poświęcałam turystyce i zrobiłam sobie tyle zaległości na angielskim, że nie miałam siły ich nadrobić. Poza tym miałam porównanie i na turystyce lepiej mi sie uczyło 🙂 Więc zrezygnowałam, i wielki kamień spadł mi z serca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aaaa, no to super, bo myślałam, że coś tam złego się wydarzyło. U nas czasem cyrki się dzieją i ludzie rezygnują... Też bym zrezygnowała, gdyby nie to, że zostało mi tylko sie obronić...

Gosiu, nasze zajęcia były super... Mamy dość zabawnych ludzi i można się pośmiać 😁 Oddychanie jest zabawne, nie powiem, szczególnie to krótkie sapanie. Głębokie wdechy ćwiczyłam od dawna, bo kiedyś występowałam na scenie i reżyserka zawsze kazała nam pracować przeponą:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A skąd Ci sie wzięły te duszności??? Jeju, straszne... Uważaj na siebie! Może musisz trochę zwolnić tempo i dłużej powylegiwać się na kanapie??? Trzymam kciuki, żeby było lepiej!

A ja jutro z rana, czyli już dziś, jadę do domku! Muszę jeszcze tylko się spakować i mogę wsiadać w pociąg! :P Ponad miesiąc nie widziałam rodziców, a mam do nich tylko 150 km... 😁 Aaa, i zrobiłam pierwsze w zyciu, własne powidła - ciekawe, czy dobre... 😁 Na śniadanie naleśniki z powidłami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiaczek - duszności w tym okresie to normalka 😉 Ja pamiętam, że bardzo ciężko mi się oddychało, jakby do końca nie mogłam złapać oddechu. Ale im bliżej końca, tym brzuch się obniża, i już w 36 tc mogłam swobodnie oddychać 🙂

grrr.. dziś Grzesiek dał popalić w nocy, Chyba go brzuch bolał, bo prężył się i stękał. Ledwo co bączki puścił. Za to rano zrobił kupkę z wielkim odrzutem na mamusię doprawiając dwukrotnym jej olaniem ..oczywiście jak go przebierałam, :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, gosiaczek nawet nie pytaj jak remont 😞 tragedia w sobotę z mężem wyrzuciliśmy robotników - miarka się przebrała poniewaz wogóle się nie pojawili. A w tygodniu jak pracowali to jeden mądrzejszy przyjeżdzał na pare godz coś zlecał drugiemu mniej rozgarnientemu i ten miał cos robić ale więcej na papierosie siedział niż robił. W sobotę nasz znajomy przysłał swojego znajomego aby ocenił ich pracę - jak zobaczył łazienkę to odrazu powiedział, że mamy wogóle ich wyrzucić bo się wogóle nie znają na robocie i on dokończy i poprawi to co oni zrobili - a raczej zepsuli - nadal rury mam na wierzchu ;/ 😞 jeździmy się kąpać do rodziców tragedia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😘

co do remontów to naprawdę tragedia ;/ Trzeba mieć swoją zaufaną ekipę bądź fachowca, bo inaczej w ogłoszeniach to większość partaczy 😠


Jak tam Ciężaróweczki się czujecie? 🙂
Gosiaczek - jak Cię przełyk bolał, to może to była zgaga? Ja końcówkę ciąży pamiętam jako jedną wielką zgagę, okropieństwo ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia wiesz tez tak sobie pomyslalam pozniej ale najwazniejsze ze przeszlo i juz mi nic nie doskwiera 🙂
Co do samopoczucia to moje jest oki, najlepiej jest rano bo wszystko moge zrobic heheh takze dzisiaj od rana zmieniłam posciel zrobiłam pranie posprzatalam w domku byłam na zakupach heheh 🙂
A zaraz biore sie za obiadek 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewuchy i Wasze maluchy!
Melduje się po powrocie od rodziców - najedzona i szczęśliwa! Dobrze, że od dawna nie mieszkam już w domu, bo bym chodziła kwadratowa jak kredens w pionie! 😁 Tyyyyle łakoci przygotowali na nasz przyjazd, że aż! Ale za to dostaliśmy taką wałówę, że na tydzień mam z głowy zakupy:P

A poza tym to RATUNKU! Co się kupuje w prezencie urodzinowym mężczyźnie, który wszystko ma i niczego nie chce??? Za tydzień Damianowe urodziny, a ja nie mam pomysłu! Może Wy kupiłyście coś swoim mężaczkom, co im się niebotycznie spodobało??

Gosia, widzimy się w szkole? :P Ja zaraz wychodzę na tramwaj... :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amfisbena - ja swojemu kupiłam :
http://www.mojeopinie.pl/jeremy_clarkson_nie_zatrzymasz_mnie,3,1227631028
( nie na urodzinki, ale na naszą 2 rocznicę 🙂

też nie miałam pomysłu na prezent, przecież kolejnych skarpetek albo kosmetyków mu nie kupię :P to wybrałam tą książkę, bo widziałam, że lubi oglądać program Clarksona 🙂
zapłaciłam za nią w kerfurze ok 35 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, niestety, z nim nie jest tak łatwo. W przeciwieństwie do mnie, czytać nienawidzi! Więc każda opcja książkowa odpada;/ Czasu na siłownię też nie ma, bo pracuje w nieregularnych godzinach i najczęściej jeszcze w nocy, więc jak już jest w domu, to najzwyczajniej w świecie śpi 😁 Maszynkę dostał dwa tygodnie temu nową... jeju... tragedia... do tego to pierwsze nasze urodziny, które obchodzimy razem (ja mam dzień przed nim)... Niby umówilismy się, że prezentów sobie nie robimy, ale wolę być przygotowana, gdyby on złamał umowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...