Skocz do zawartości

NOSPA W CIAZY | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mamusie a co z nospa w ciazy?zdania sa podzielone a tymczasem ja sie zwijam z bolu 😞 czy ktoras z Was tez tak ma? boli mnie brzuch prawie 24h/7 czasem az ciezko mi sie ruszyc albo isc nawet w nocy boli, takie deliaktne skurcze 😞 cos jak na okres czasem jakby jelita juz sama nie wiem 😞 lekarz mowi ze nie widzi przyczyny.Poprostu tak mam, ale czy to noramalne??? czasem juz opadam z sil tak mnie boli, a ostatnie 3dni to jedna wielka meczarnia 😞 a to juz prawie 15sty tydzien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja uważam że jeżeli naprawdę Cie boli to powinnas zażywać mam dużo znajomych które zażywały prawie calą ciąże no-spe bo poprstu musiały bo tak jak piszesz bolał je brzuch. Mnie tez pobolewa ale nie ta jak opisujesz tak mam tylko po tym jak dzień wczesniej się za dużo denerwuje.
Jestem zdania że jeżeli jesteś w stanie wytrzymac ból to wytrzymaj bo lek jak lek no-spa niby nie groźna ale spotkałam sie też z innymi opiniami. Jednak nie ma to jak nie ingerować.
Ja w ciąży tylko raz zażyłam apap(bo tez wolno) na ból głowy bo był juz nie do zniesienia.
Też jestem w Irlandii. I tutaj w polskich sklepach możesz dostać( nie w wszystkich )
tutaj równiez bezpieczny jest paracetamol( dostepny w tutejszych aptekach, zanim dotrzymasz do przesyłki)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam u lekarza i to u 3. Kazdy mowil ze wszystko jest ok z ciaza i ze moze te wiazadla jak sie rozciagaja to akurat tak to odczuwam. A do tego mam uczucie jakbym byla wzdeta. przez to wlasnie mysle ze brzuch boli jeszcze bardziej 😞 czekam na nospe mama mi juz wyslala. a co do paracetamolu to mi nie pomaga nawet na bol glowy 😞 nospe bralam tylko dwa razy i mialam akurat dwie tabletki pozostalosc po nerkach. a do Polski leciec nie moge narazie. no coz jakos jeszcze zniose te kilka dni i o przyszlego tygodnia zaczynam brac nospe tak jak lekarz zalecil. I mam nadzieje ze pomoze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek85- kurcze powiem Ci że przekichane. Ja na szczęście nie musze brać w ogole tabletek. A na początku tzn max pierwsze 2m. Miałam straszne bo ja przechodziłam zawsze bardzo silne pierwsze dni miesiączki takie że nie raz lądowałam w szpitalu po zastrzyk bo nie sżło, mdlałam itd.
I tak własnie bolało na początku bo przed samym okresem zaszłam w ciążę.Ale w koncu przeszło, przeżyłam 🙂 i teeraz czasem cos zakłuje ale w koncu jakos musi dawac o sobie znac i przygotowywać do najgorszego bólu na finiszu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade do szpitala nie bede sie zastanawiac dluzej mecze sie od kilku dni!!! wydrukuje im strone opisu nospy wraz ze skladnikami po angielsku moze mi cos podobnego zapisza bo ja juz dluzej nie wytrzymam a zanim ta nospa dojdzie z tej polski to umre tu chyba 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojade do szpitala jak bylam ostatnio jak dostalam plamienia pani mowila ze jak mnie bedzie brzuch bolal to mam przyjechac i tyle. wiec co mi szkodzi a chce wiedziec ze jest ok a nie bede sie meczyc teraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylam w szpitalu. Wszystko jest ok to niestety te wiazadla tak bola i nic na to nie poradze tzn poradze jak nospa przyjdzie. Wydrukowalam im angielska wersje nospy tzn skladnikow i na co ona jest to powiedzieli ze nic nie maja takiego (choc uwazam ze maja na pewno) no i nie zalecaja w ciazy. a na tym wydruku jak byk napisane ze stosuje sie w zagrazajacej poronieniu ciazy i przy skurczach no coz Irlandia ma nieco inne podejscie do tych spraw. Duphastonu tez nie kazali brac ale biore oczywiscie tak jak polski lekarz zalecil. dzis narazie jest lepiej niz bylo 🙂 mam nadzieje ze jakos dotrwam do srody 🙂 zrobili usg i dziecko z usg wyglada na 13sty tydzien a nie 14sty i data porodu jest na 3marca 2010(biorac pod uwage usg a nie ostatni okres) pamietam jak mialam usg w 12stym tyg a Dzidzia rozmiarami pasowala na 11sty tydzien.wyglada to tak jakby wszystko bylo o tydzien w tyl. i tak tez mysle bo z tego co pamietam jak mialam dni plodne w czerwcu(teoretycznie plodne) mojego przyszlego meza nie bylo bo pracowal na wyjezdzie a ja bylam chora i na antybiotykach. wiec tak jak juz mowilam lekarzowi mysle ze ja jestem o tydzien w tyl. ale spoko to i tak nic nie zmienia bo liczy sie dynamika wzrostu plodu wszystko jest super. Dzidzia sie ulozyla i sobie tylko machala raczkami 🙂 Jakie to jest slodkie Malenstwo nie moge sie juz doczekac az je przytule...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam ze i ja biore nospe ale forte ta mocna. I mam kolezanki ktore przez cala ciaze uzywaly. Innym srodkiem pomagajacym na rozluznienie miesni brzuszka jest np lezenie z nozkami wyzej. I lepiej wtedy brzuszka nie masowac tylko po bokach kolistymi ruchami jak wskazowki zegara. Mi to pomaga bo czasami mam takie bole ze ledwo moge wytrzymac .... A poza tym gdzies ANITEK napisalas ze czujesz sie wzdeta ... Ja tez tak mialam przez gazy niestety i myslalam ze zwarjuje. Wiec skoro z dzidzia jest dobrze to moze cos w jadlospisie.... Choc tak jak wiem to jest to dla nas czesta dolegliwosc. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jem w zasadzie to na co mam ochote ale tez jem activie jedna dziennie wiec wszystko ok nie mam jakis biegunek albo odwrotnie. Oj kolezanka spadla mi z nieba i przywiozla mi nospe od swojej siostry 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂juz wzielam jedna ale ja mam te slabe 40mg ale co tam zobacze jak pomagaja. Zreszta nospe forte moge sobie na necie zamowic 🙂 a do tego jestem na duphastonie i tak mysle ze to przez to moge byc wzdeta bo czytalam ze progestron wplywa na jelita niestety. ale dam rade jak juz mam nospe to bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci bardzo. Milo ze tak wszyscy tutaj sie martwia o siebie nawzajem. Kolezanka przyniosla mi nospe od siostry wiec mam kilka tabletek. Juz jest lepiej niz bylo choc jeszcze boli ale da sie przezyc, zreszta to dla Dzidzi pewnie tam sie rozpycha malusimy nozkami i bedzie bolec 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...