Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej nowa mamusia,
3D daje bardziej szczegółowy obraz. Można szybciej wychwycić nieprawidłowości niż przy usg 2d. To 4D jest sprawą dyskusyjna no i trzeba mieć szczęście żeby mieć ładne zdjęcie Maluszka. Często się chowają i wtedy nie da rady. Ja z pierwszej ciąży mam śliczne zdjęcie 4D a teraz zero bo Hubert się wcisnął głową w dół i nie chciał wyleźć. Za to klejnotami nam pomachał i widać było doskonale (czego tak dokładnie nie widać na 2D).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam mamuśki i nową emi-rose 😁
usg 3d- no pewnie, że warto widać lepiej nawet niż na 4d, bo to ostatnie to chyba dla tych dzieci mało ruchliwych 😁 Mi zależało na wykryciu ewentualnej wady stóp u synka (pierwsze dziecko miało) i zanim lekarz odpowiedział już widziałam sama że wszystko w porządku i to już w 13 tyg. Czego babka 5 lat temu na 2d za cholerę się nie dopatrzyła. A 4d- no chyba nie na mojego Igorka, bo zanim lekarz zrobił zdjęcie to on bach i głowę w łożysko 😁 Na pocieszenie mam 2 ujęcia ok 1-2 s na nagraniu.
Jutro wyjeżdżam do rodziców, tata ma zrobić pączki- znając jego dla połowy rodziny i połowy klatki 😁 "Mistrzu" jest w tych pączkach. Czuję, że wrócę za tydz. cięższa o drugie 2,5 kg 😁
Mąż będzie remontował pokój więc ja już nie będę wdychać tego pyłu jak poprzednio. Zamówiliśmy stół z krzesłami i cieszę się na myśl wywalenia tych moich foteli od których bolą plecy jak cholera!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a swoja drogą jak patrzę do której siedzicie... 😁 ja jestem nocnym markiem ale w tej ciąży zupełnie się przestawiłam, najpóźniej po 22 już śpię! Za to wstaję z kurami. Mąż do tej pory nie może się nadziwić, że mi się tak przestawiło po 32 latach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia, mówisz, że to tak w tym wieku przychodzi? 😉 Mnie jeszcze nie dopadło 😉 Dzisiaj spaliśmy wszyscy do 10 🙂 Wstajesz przed Manią? Mnie nikt do tego by nie zmusił. Uwielbiam spać do późna. Nawet jak idę spać wcześniej to wstanie o 7 jest koszmarem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, załatwiłam sie wczoraj pieknie. Tzn. pojechałam wieczorem na wernisaż, tak na ostatnią chwilę jak zwykle, i z parkingu szybkim krokiem maszerowałam na obcasach na miejsce. Wieczorem za to myślałam, że miednica mi się rozpadnie. Dzisiaj rano mega problem ze wstaniem. nie wiem na ile to wina obcasów ale zdecydowanie szybki marsz mi nie służy. Teraz z tydzień bede do siebie dochodzić. Oby się uspokoiło..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ
Dudasia a co powiesz na moje pobudki z młodą - dzisiaj przeszła samą siebie - zapamiętałam bo dokładnie o 3.33 wstała wyspana i rześka - do rana już nie spała.... dopiero o 11 ... od 2 lat się nie wysypiam!! a o wstaniu przed dzieckiem nie mam co marzyć hehehhe...

My dziś na nartach! w Wieżycy 🙂 Dominika nawet miała swoje nartki i "jeżdziła" tj była prowadzona przez tatę - sama przejachała ze 2 metry - ale cieszyła się przy tym niesamowicie! 🙂

padnięta - lecę spać!!! ciekawe o której dzisiaj wstanie..?? 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aa Dudasia mi po porodzie przesunęło się jedno boidro i bardzo bolało - po jakimś nastawianiu przestało ale teraz też się odnowiło i kuleję trochę czasem, jak siedzę to ciężko mi wstawać bo boli jak diabli, przewrócenie się na drugi bok czy wstanie też ciężkie - o dizwo jak jestem na obcasach to boli mniej - więc może to nie przez obcasy tylko "uroki ciąży"?
jak znajdziesz sposób na to to napisz proszę też chętnie spróbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej aaana,
niewyspanie to masakra. Rzeczywiście ja chyba czerpię siły z możliwości wyspania się.
JA mam świadomość skąd te moje bóle. Wskutek działania hormonów w ciąży mam rozluźnione więzadła, które trzymają w kupie kości miednicy. W spoczynku są jeszcze bardziej rozluźnione więc jak zmiana pozycji później - boli. Przy szybkim marszu (długimi krokami) ruch przenosi się również na miednicę i zaczynają się ruszać stawy, które nie powinny się ruszać - boli. Właściwie niewiele da się z tym zrobić 🙂 Jakby zaczęło boleć permanentnie to wówczas można się pokusić o nastawianie jakieś ale to dopiero po ciąży. W ciąży są delikatne sposoby radzenia sobie ale to trzeba do wykwalifikowanego fizjoterapeuty się zwrócić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O przepraszam, znowu coś tam od niechcenia pruszy 😉
Dziewczyny, trzymajcie ze mną kciuki, moja koleżanka jest właśnie po zapłodnieniu invitro. Dopiero za 2 tyg test więc teraz najważniejsze, żeby zarodki (choć jeden z nich) przetrwały. Kilka lat już się starają więc teraz przyda się wsparcie żeby się udało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Się właśnie popłakałam...
Macie ochotę też?
http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,114757,11003296,Nie_ma_plodzika_.html

Tak czy inaczej daje do myślenia. Co za kraj, w którym żyjemy... Ale znieczulica nie tylko wśród personelu ale i śród ludzi interesujących się tylko czubkiem własnego nosa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...