Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
emi rose bardzo się cieszę, że wszystko okay 🙂 to witam w gronie chłopców:P
Ale waży naprawdę sporo! Będzie kawał chłopa 🙂 a cesarka u mnie 2tys wynosi... trzeba rozejrzeć się za jakąś fajną położna, chciaż jeśli chodzi o kasę to wszystkie są fajne:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc mamusie!
Emi gratulacje dużego synka 🙂 Ja ide w poniedziałek na usg to napisze ży na 100% bedzie drugi chłopczyk 🙂
U nas leci po malutku, dzidzuś buszuje po brzuszku, mamusia bo babcinej lodówce a waga ciągle w góre!! Masakra jakas. No nic wrócimy do domku to bedziemy sie odchudzać hehe Uciekam bo brat zrobił kebaba, i jak tu nie przytyć?? ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia, ale,że Ty zjadłaś te 2 pizze? 😉
My po urodzinkach, moi rodzice dopiero dzisiaj odjechali. Fajnie, że byli bo dziecko zapomniało na trochę o rodzicach 😉
Teraz zaczynam planować urodziny dla kolegów Bartusia 🙂 Raczej stawiam na to żeby goście się dobrze bawili niż najedli 😉 Choć w sumie nie wiem co łatwiejsze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko, walczy któraś z hemoroidami? Ja w pierwszej ciąży miałam problem choć nie jakis duży. Teraz wydaje mi się, że powraca (po tym staniu przy garach chyba).. Zastanawiam się co z tym robić..
Zazwyczaj dziewczyny mają po porodzie taki problem a mnie łapie w ciąży 🤢 Po pierwszym porodzie problem zniknął, zobaczymy jak teraz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie mnie to tak strasznie nie boli.. Nie chodzi mi o zwalczanei objawów bo nie są specjalnie uciążliwe ale bardziej o usuwanie przyczyny.
Dietę mam raczej lekkostrawną, problemów z wypróżnianiem nie mam, nie siedzę dużo a jednak się to pojawia. W pierwszej ciąży po długim spacerze (! długie spacery polecają artykuły w celach profilaktyki hemoroidów!!) a teraz po sobocie na nogach przy gotowaniu i obsłgiwaniu gości.
No nic, muszę więcej odpoczywać. Nogi w górę i problem może zniknie. Z resztą juz nawet dzisiaj jest lepiej..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, hej dzieciaczki 😁
wracam po feriach!
Asik ja miałam w pierwszej ciąży pojawiający się i znikający hemoroid i teraz też tak przed połową ciąży. Jedynie zauważyłam to , że pojawiał się (nic nie bolało) kiedy miałam np 1-2 dniowe zaparcie, a tak to wypróżniam się regularnie i kłopotu z nim nie mam.
Emi ja przykładowo to raczej cesarki nie chcę, przed samym finałem miałam z Marysią- 2 dni dobudzania, ok tygodnia ostrego bólu i w sumie do pół roku czułam lekki ból i długo długo dyskomfort gdy dotykałam miejsca w okolicach blizny. Plus- uratowana Marianka. A blizna prawie nie widoczna. Sa takie co i ekspresowo dochodzą do siebie po cesarce ale to przecież różnie bywa i przy naturalnych. No Nie?
Tysia- cudne zdjęcie Adaśka.
Pączków się objadłam u rodziców- w środę zważę się u lekarza 😁, raz miałam dziwne skurcze..., remont prawie na finiszu, wczoraj dostałam masę ubranek (do 6 m-cy), ogólnie jest spoko tylko chyba muszę iść do dentysty....
A to pamiątka z ferii z rodziną- moja Mania, Igorek ;D i bratanica Oliwia:
Spędziłam kilka dni z 14 miesięcznym bratankiem i stwierdziłam, że chłopcy też są cudni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Mamusie! My dziś po USG 3d/4d. Jestem mega zadowolona bo z dzidziusiem wszystko w porządku. Nie mam tylko ładnego zdjęcia bo sie strasznie ruszał i zasłaniał rączkami buziaczka. Nio i na 100% będzie chłopczyk. Lekarz nie miał zadnych wątpliwości, zresztą ja też. Teraz tylko trzeba wymyślić imię 🙂
A pozatym w sobotę odbyło sie pierwsze ciecie Piotrunia. Wyglada super, taki chłopczyk sie z niego zrobił a loczka mama zostawiła na pamiątke 🙂
To chyba tyle u nas. Lece do dziecka bo jakoś tak tesknie za nim jak sama latam po mieście hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to super Justyna 🙂 Będzie luzik z wyprawką 🙂
My Bartka regularnie obcinamy odkąd skończył 11 m-cy. Stały klient u fryzjera i bardzo to lubi 🙂

Mój hemoroid to tez taki znikający na szczęście 😉 Oby nic poważniejszeg się z tego nie zrobiło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂 my właśnie zaczeliśmy malowanie pokoiku dla maluszka oraz ogólnie wilkie sprzatanie, dlatego troszke was zaniedbałam 😞
Justyna: to super że z dzidzią wszystko ok 🙂 a imię już jest dla synka?
Dudusia: Ja nie mam hemoroidów ale męczą mnie straszne zaparcia nie pomagaja ani śliwki ani jabłko nic a jem lekkie rzeczy.
Joanna: Super zdjątko 🙂 piękny brzusio, jaki już duży 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia az tak sie zmieniła, dokładnie tydzień i 2 dni, ale lekarz powiedział ze na tym etapie to nic nie znaczy, po prostu synuś jest malutki 🙂
Co do hemoroidów to na szczeście nie mam problemu. Miałam raz po porodzie ale już nie wróciły i mam nadzieje ze nie wróca, bo ból niesamowity;/
Emi imię jeszcze nie wybrane, bo mój mąż nie chce sie zgodzić na Filipka. No nic albo go przekonam, albo bedziemy musieli wymyślić inne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!
😁
😁
😁
Do Elizy: moja znajoma rok temu chodziła w ciąży, miewała nawet po 160/90 ciśnienia a lekarz mówił, że wszystko w porządku. Dopiero rodzinny jej uświadomił, że od kilku m-cy powinna brak leki na nadciśnienie. W czasie porodu dostała lekkich rzucawek. Wszystko niby skończyło się ok, ale dziś dzidziuś chodzi na rehabilitację, bo jest opóźniony psychoruchowo, zasugerowano że to wynik nie leczonego nadciśnienia. Ale na szczęście jak to dzieci, szybko braki nadrabia 😁
Pilnuj ciśnienia a nogi puchną?
Mnie czasami na wieczór zaczęły puchnąć ale z rana zgrabniutkie 😁 i ciśnienie ja akurat mam niskie, a jak wzrośnie to do książkowego - max 120/80 😁
Emi to prawda z tym brzuchem, że spory- tak mi się też wydaję że w poprzedniej ciąży w tym czasie był mniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a justynka no to oficjalnie synka gratuluję 😁
ps. 2 tyg przed porodem Marianka w/g usg miała niby 2500g a wyskoczyła z wagą 3600 g 😁
Wiadomo, że im dalej trudniej mierzyć. Oby Ci się udało przekonać męża do Filipka, bo akurat mnie też się podoba, gdyby u mnie nie był Igor to ewentualnie Borys lub właśnie Filip.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ło, ale abstrakcja - teściowa przy porodzie 🙂 Moja jest normalna i takich rzeczy nie proponuje 😉 Z reszta ona by ryczała chyba cały czas 😉
Nawet sobie swojej mamy nie wyobrażam przy porodzie. Albo mąż albo tylko położna.
Ja dzisiaj byłam w fajnej kawiarni z dużą salą zabaw dla dzieci. Ja poplotkowałam z koleżanką a Bartek się wybawił z kumplem. Super południe było. Później pyszne pstrągi na obiad. Udane zakupy... Dzień bardzo udany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eliza: to się chyba teściowa wczuła hehe aż za bardzo:P, ja to nawet nie bardzo chce aby mąż był przy porodzie, mimo tego że rodzi się ukochane wyczekane dzieciątko to jednak widok nie należy do najprzyjemniejszych.
Dudusia: My też dziś cały dzień poza domem najpierw spotkanie z kumpelą, potem ciepła czekoladka z kuzynką, zakupki z mężulkiem no a teraz w końcu odpoczynek. Dzień również bardzo udany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...