Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja na kompa mam czas tylko jak dziecię me spi...
Czytam o bilansie dwulatka bo chyba coś takiego powinnam zrobić 😮
Rzadko bywam w przychodni dlatego nawet nikt mi o czymś takim nie mówił.
Kiedy ja w końcu zacznę kompletować wyprawkę... Postanowiłam, że do końca marca muszę mieć wszystko kupione i przygotowane + spakowana torba do szpitala!
A Wy narzuciłyście sobie terminy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
W bilansie Ci niestety Kochana nie pomogę bo to dopiero będzie mój pierwszy dzidziuś 🙂, może zadzwoń do ośrodka po co się od razu tam wybierać., tym bardziej żę teraz tyle choróbska panuje. Ja pomału kompletuje wyprawkę narazie takie grubsze rzeczy, mam już łóżeczko, myślę że dobrze że już je kupiliśmy bo strasznie śmierdzi nowością i lakierem akurat niech sie dobrze wywietrzy do maja 🙂, w niedziele mąż jedzie do ikei do wrocławia, bo upatrzyłam sobie tam komody, przewijak i kilka innych drobiazgów, pozostałe rzeczy mam zamiar kupić na allegro ale dopiero w marcu, ogólnie do końca marca też chcę mieć wszystko i spakowaną torbę, wózek tylko zostawiam na maj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no, ten bilans to chyba nic ważnego 🙂 Przy okazji się zrobi. Nie mam ochoty się pchać do przychodni żeby czegoś znowu nie załapał Bartek 🙂
A co wybrałaś w IKEA? Nie raczę kupować typowo niemowlęcych mebli bo... szybko przestaniesz ich używać i staną się tylko niepotrzebnym gratem. Polecam przewijak nakładany na łóżeczko!! Planowałam kupić taki w IKEA ale jakoś tak zakupiłam niby awaryjnie ten na łóżeczko i tak dzięki bogu zostało - super rozwiązanie!!! Stabilnie, bezpiecznie i nie zagraca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusie! Widze ze wyprawka na tapecie. Ja na szczescie mam prawie wszystko, zwłaszcza ze drugi tez ma byc chłopczyk to odziedziczy po starszym bracie 🙂 Tylko wózek za mna chodzi ale to moze dopiero w maju, torby tez nie mam zamiaru pakowac wczesniej
A waga hmmmm u mnie juz 7 na plusie. Aż strach pomyslec co bedzie w maju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do bilansu to Dudasia wiem ze cos takiego jest w Polsce, ale co robią to nie mam pojecia. My dzis bylismy na tutejszym, Piotrus nie dał sie zmierzyc ale ma ok 92 cm wzrostu, waga 14kg w ubraniu. pokazal na zdjeciu samochod i buta, a i ulożyl wieże z klocków i na tym sie skonczył check up tak zwany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
wyprawka - nie robię bo już na szczęście wszystko mam po Domiśce 🙂
bilans - też musimy iść ale nie wzięłam się na razie za to - chyba to nic ważnego - widzę że dzieciak zdrowo rośnie, nie? 😉

dla chorujących - wzięłam sinupret (dzwoniłam do gin- można brać - na zatoki - REWELACJA! w końcu mogę jako tako oddychać! uff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra dobra, ja też "wszystko" mam po Bartku dla Huberta a na liście same drobiazgi - 37 pozycji 😉
W szoku byłam ile tego jak zaczęłam spisywać 🙂 Jeżeli chodzi o koszty to mały procent z tego co wydałam na Bartka ale jednak ilościowo to trochę tego jest 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dudasia: W ikei zamierzam kupić takie 2 komody http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00157213/
oraz przewijak osobno stojący, wolę taki ponieważ potem będe miała z niego taki jaby regalik hehe http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20045205/, chce jeszcze kupić mały stoliczek oraz wiszące półki na bajeczki pociechy oraz taką skrzynię na zabawki http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20078031/ i jeszcze pare innych drobiazgów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja na prawdę nic nie będę kupować bo chyba wszystko mam po Domi - co Ci się Dudasia uzbierało na liście może ja w nieświadomości żyję? hm.. - no może proszek ale to pikuś, nie 😉
co do smarowania - nie smaruję małej niczym ale kąpię w oliatum i jest super

lecę spać bo jutro ciężki dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tych drobiazgów jest naprawdę sporo - już wspominałam o swojej liście 😉 A wielu rzeczy nie potrzebuję, żadnych laktatorów, nawet mam jeszcze patyczki bezpieczne, wkładki laktacyjne. Zostały mi leki p/gorączkowe dla maluszków (warto je mieć bo choroba zazwyczaj przychodzi w środku nocy - przy pierwszej chorobie Bartka nie mieliśmy nic i wiem co mówię). A i tak tego full!! Proszek do prania dla niemowląt, wszystkie kosmetyki (choć ja głównie Oilatum będę używała), maść na cycki, podpaski, podkłady, pieluchy, nożyczki nowe, ręczniczki, smoczki, aspirator do noska.. to tak m.in. No i ubranka muszę uzupełnić bo Bartek jednak urodził się zimą a nie mam lżejszych ubranek na 62cm (na 56cm w ogóle nie kupuję). Ech...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dla aaany jeszcze przejrzę moją listę 😉
sól fizjologiczna w małych pojemniczkach, gaziki, majtki poporodowe jednorazowe, woda morska dla niemowląt, chusteczki nawilżane oczywiście i Sudocrem, jeszcze wymysliłam krem z filtrem dla niemowląt bo na pewno się przyda żeby ochronić delikatną skórę na spacerze, podkłady jednorazowe na przewijak, herbatka laktacyjna, energetyczne przekąski do szpitala.
Ja oliwki używałam i będę pewnie używać do masażu przed kąpielą. Ale to minimalne ilości używane. Oliwka jest też dobra do walki z ciemieniuchą. Ja Bambino używałam - żadnych uczuleń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja za bambino nie jestem bo mi brudziła ubranka, sudokrem jak dla mnie tez przereklamowany, wole bephanten, który tez jest rewelacyjny do ciemieniuchy.
Ale Dudasia dzieki za przypomnienie o rzeczach dla mnie po porodzie, bo przecież nic nie mam. Ani wkładów, ani podpasek ehhh to faktycznie sie troche uzbiera ale na pewno nie tyle co Tobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...