Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam brzuszki 😁

w bepanthen też już się zaopatrzyłam proszek jeszcze z kg zostało więc narazie nie kupuje poczekam na jakąs promocję wtedy kupie 🙂 mi własnie głównie zostały "akcesoria" do kąpieli typu własnie balsam, płyn. z Lekarstw tez mam od siostry te witaminy co się daje jak się cycuchem karmi 🙂 a ciuszków tyle ,że w komode się nie mieszczą 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc mamusie!
Tysia a Ty torby nie masz jeszcze spakowanej 😉 Bo chyba jako jedyna masz wszystko hehe Ja ubranek tez mam strasznie dużo, a najgorsze jest to ze połowe tych gorszych sprzedałam 🤪 🤪 Jakbym zostawiła sobie wszystko To by była masakra 🙂
A własnie miałam pisac Emi, myślisz że te dwie szufladki komody Ci wystarczą? Ja miałam 4 i tak niebardzo miałam miejsce na wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justynka ja kupuję 2 takie komody 🙂 zastanawiam się jeszcze tylko czy jednej nie kupic 2 szufladowej a drugiej 3 szufladowej z czwarta malutką a dokładnie taką http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80159835/, myślę że się pomieszczę bo jak widziałam je na żywo to są bardzo głębokie 🙂, a i łóżeczko mam z szuflada 🙂.
Ja chyba też muszę zrobić listę co mi tu jeszcze trzeba:/

" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! miałam kilka dni przerwy bo trochę sprzątania po remoncie, Mania też była w domku a jak wiecie ostatnio zasypiam raczej z nią a z rana obowiązki i tak w kółko.
Emi super, że wszystko dobrze się skończyło z tym szpitalem. Tysia i Emi- pieski i mały dzidziuś no no, szybko zapewne schudniecie 😁 a propo\'s wagi ja po ostatniej wizycie (początek 28 tyg) +3,5 kg, ale przecież wiadomo, że gdyby było i więcej to też się zgubi- raczej.... 😁 Po Mani zgubiłam spokojnie 15 KG 😁
No i mnie z lekka zawstydzacie z tą wyprawką, bo mam takie drobnostki a przecież termin 2 maj (a właściwie trzeba się nastawiać od ok. 19 kwietnia, co nie?). Mam majtki poporodowe, witaminkę K, laktator, trochę drobnostek no i "duży sprzęt" - Łóżeczko i wózki. Dostałam masę ubranek na do ok pół roku a przecież czeka w kolejce cała masa tych drobnostek: podpaski, pieluchy, wkładki lak., harbatki laktacyjne, kosmetyki itd, itp.
Emi czy link z kodem suwaczka umieściłaś w Edycji profilu/ Forum i tam w Podpisie?
Eliza jak z mieszkaniem?
Wiecie jeszcze z końcem maja zostanę chrzestną... niestety wiąże się to z wyjazdem ponad 120 km z noworodkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Joannar ja pieskiem się nie przejmuję, mam duży ogród i jest to raczej piesek na podwórku, teraz tylko jak mrozy to biore go na noc do domku, i to śpi pod samymi drzwiami bo mu gorąco (robi za uszczelkę hihi).
Ja się w sumie sobie nie dziwię że tyle przytylam bo objadam się co nie miara, od listopada siedzę też w domu więc to też swoje robi 🙂
Zabieram się zaraz za robienie listy więc napiszę co mi jeszcze potrzeba 🙂
A ciuszków niestety nie miał mi kto podarować i kupiłam 2 wielkie paki na allegro uzywanych, ale muszę przyznać że naprawdę wyglądją jak nowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeeejjj ale Wy jesteście przygotowane!
ja nawet o takich rzeczach jak majty poporodowe czy podpaski nie pomyśłałam!! i szczerze mówiąc teraz jeszcze nie będę - w razie w w szpitalu jest apteka, pod domem mam aptekę 24h a ciuchy jakieś po Domi mam - reszte jeśli będzie potrzeba to na bieżąco kupię i już
oilatum mi nie pachniało w ogóle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobiłam listę 🙂 Postaram się wszystko wymienić, a wy w razie co uzupełniajcie 🙂
1. Zestaw butelek+smoczki+szczotka do mycia
2.Podgrzewacz do butelek
3.Herbatka na laktację
4. Pieluchy tetrowe
5. Spirytus do pępuszka
6.Maść do sutków
7.Pojemnik na smoczek
8. 2 Koce
9. Śpiworek do spania
10.Okrycie kapielowe
11. Wkładki laktacyjne
12. Podpaski
13. Termometr elektroniczny
14. Balsam/oliwka do ciała
15. Płyn do kąpieli
16. Proszek do prania
17. Silikonowe osłonki na piersi
18. Sudocrem
19.Łapki niedrabki
20. Majtki poporodowe
21. Podkłady higieniczne
22. Pampersy
23. Chusteczki do pupki maluszka
24.Podkłady
25.Krem z filtrem
26.Termometr do wody
27.Myjki
28.Szczotka do włosków
29.Laktator do noska
30.Herbatki dla maluszka
31. Waciki
32. Patyczki do uszu
33. Bezpieczne nożyczki

Piszcie jeśli coś pominełam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi, podgrzewacz? Nawet nie wiesz czy będziesz go potrzebowała.. Herbatki to pewnie Ci położna z głowy wybije jeżeli będziesz karmić piersią. Z resztą i tak na początku nie będziesz podawać, ewentualnie możesz dokupić. Co do osłonek na piersi t omam mieszane uczucia. Któraś z mam korzystała?? Nie wiem czy to zakup niezbędny na dzień dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna, wiem, że Bambino brudzi ale za to nie alergizuje. No i ja nie oliwkowałam po kąpieli tylko przed więc ubrania miałam czyste. Z resztą minimalne ilości i tak używałam. Ja do Sudocremu jestem przekonana, stosuje do dziś. Oilatu, Emolium czy inne emulsje - wszystko jedno. Dla mnie najskuteczniejsze Oilatum choć jak Bartek był starszy zmieniłam na tańsze odpowiedniki ale skóra juz nie była taka ładna...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😘 😘 😘
Czy życie musi naprawdę Mi tak utrudniać jak nie poronienie to teraz w 26tyg po wczorajszej wizycie w szpitalu dowiedziałam się ze trochę mi się szyjka macicy skróciła i mala jest już główkowo polożona i kręgosłupem do Mojej powierzchni brzucha i dlatego czuje słabe ruchy..Ale jak zobaczyłam wczoraj ze serduszko bije ulżyło Mi. Cóż nie można się podać.. 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Emi, podgrzewacz? Nawet nie wiesz czy będziesz go potrzebowała.. Herbatki to pewnie Ci położna z głowy wybije jeżeli będziesz karmić piersią. Z resztą i tak na początku nie będziesz podawać, ewentualnie możesz dokupić. Co do osłonek na piersi t omam mieszane uczucia. Któraś z mam korzystała?? Nie wiem czy to zakup niezbędny na dzień dobry.



mojej siostrze połozna środowiskowa zalecała herbatkę na laktację i bawarkę też miała sobie robić :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vera na pocieszenie- bliżej niż dalej na szczęście.
Ja płynów do kąpieli używałam Johnsona- moja w ogóle nie miała kłopotów skórnych i liczę na to i tym razem. Proszki do prania to też normalne- ewentualnie płyny do płukania jakieś takie i dla dzieci. No ale tak jak pisałam kłopotów skórnych było zero!!!!
Emi chyba nie było wkładek laktacyjnych- kup bo jak Ci się produkcja rozhula 😁 to nawet wkładki będziesz cieknące wyjmować 😁 Na początku to do kąpieli używałam mydełka- również do mycia główki. Kurcze jutro z rana zabieram się też do mojej listy. A podgrzewacza ja nie miałam- kompletnie mi go nie brakowało.
A rożek, no mnie się na jesieni przydał ale i latem zamiast kołdry, potem w chłodniejsze dni do wózka- ale co kto lubi 😁
dziewczyny już karmiące jakich używałyście maści do brodawek? Bo ja kompletnie nie pamiętam i nie wiem co teraz dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vera moja dzidzia też jest ułożona główkowo, nie ma sie co martwić, tym bardziej że nie zostawili Cie w szpitalu to znaczy że wszystko w porządku 🙂
Jeśli chodzi o podgrzewacz to myślę jednak że mi się przyda z tego względu że maluszek rodzi się latem, to pewnie będziemy jeździć już we 3-jkę dość często nad wodę a tam taki podgrzewacz z wtyczką do auta pewnie przyda mi sie jak znalazł 🙂
Jeśli chodzi o herbatki, wkładki sylikonowe to wolę to mieć niż się później okaże że potrzeba i po sklepach trzeba będzie na wariata biegać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Verandzia napisał(a):
Hej dziewczyny 😘 😘 😘
Czy życie musi naprawdę Mi tak utrudniać jak nie poronienie to teraz w 26tyg po wczorajszej wizycie w szpitalu dowiedziałam się ze trochę mi się szyjka macicy skróciła i mala jest już główkowo polożona i kręgosłupem do Mojej powierzchni brzucha i dlatego czuje słabe ruchy..Ale jak zobaczyłam wczoraj ze serduszko bije ulżyło Mi. Cóż nie można się podać.. 😞 😞

Verandzia nie martw sie, wazne ze z dzidzusiem wszystko w porządku. A co do skracajacej sie szyjki odpoczywaj ile możesz, leż z kogami do góry a wszystko bedzie dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...