Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jejku, mnie też niedługo czeka robienie tortu... Rok temu sama robiłam na imprezę z dziećmi. Dla rodziny juz był zamawiany.
Aaana, a w pierwszej ciąży nie miałaś problemów z tarczycą? Mam nadzieję, że wszystko ok będzie.
Do mnie dzisiaj dzownili spanikowani z przychodni, że mam dodatnie wyniki toxo i mam jak najszybciej do gin sie zgłosić - wiedziałam, że to błąd jak mi lekarz na zastępstwie dał skierowanie na badanie w kierunku toxo. Wiadomo było, że będą dodatnie i tyle. Ech... Mam nadzieję, że moja gin, która jest w temacie, wróci niebawem do pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogóle to zaliczylismy jednak spacer. Bartek przed wyjściem zrobił mi kilka scen. Później jak wyszliśmy to usiadł pod drzwiami i beczał. Na siłę go w wózku zapięłam i pojechalismy.
Dalej nie możecie się doczekać swoich maleństw? 😉
Są tez fajne momenty. Dzisiaj np. przez pół godziny mi czesał włosy i klamry przypinal różne. A tak delikatnie to robił, że myslałam, że zasnę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale życie!
Jak ja Wam zazdroszczę tych pierwszych ciąży... Cudownie wspominam ten okres. Później jak się maluch pojawi to 100% koncentracji na nim i 100% miłości dla niego.
Teraz to ja się boję. Nie wiem jak to będzie z dwójką. Obawiam się, że maluszek będzie zaniedbywany bo Bartek będzie bardziej się domagał miłości.. Jeszcze na maksa się boję jak Bartek będzie traktował bezbronnego Huberta. Bartuś choć słodki dla dorosłych to inne dzieci bije. Mamy z tym problem. Huberta to chyba przywiążę do siebie na kilka miesięcy żeby go chronić 😉
Pewnie moje obawy są na wyrost. Jakoś sie wszystko przeciez poukłada.. Ale chciałabym zaznać tej rozkoszy obcowania z Maluszkiem a nie tylko stresu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeszcze jedno przemyslenie. W ogóle na forum nie ma mamus z 2 dzieci oczekujących na trzecie... To chyba znak, że jak się ma 2 to już zero czasu na neta 😉
Wczoraj w sklepie nmi się przypomniało, że w poprzedniej ciąży kupowałam sobie gazetki dla kobiet w ciaży. Teraz to mi to nawet przez myśl nie przeszło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dudasia napisał(a):
Ale życie!
Jak ja Wam zazdroszczę tych pierwszych ciąży... Cudownie wspominam ten okres. Później jak się maluch pojawi to 100% koncentracji na nim i 100% miłości dla niego.
Teraz to ja się boję. Nie wiem jak to będzie z dwójką. Obawiam się, że maluszek będzie zaniedbywany bo Bartek będzie bardziej się domagał miłości.. Jeszcze na maksa się boję jak Bartek będzie traktował bezbronnego Huberta. Bartuś choć słodki dla dorosłych to inne dzieci bije. Mamy z tym problem. Huberta to chyba przywiążę do siebie na kilka miesięcy żeby go chronić 😉
Pewnie moje obawy są na wyrost. Jakoś sie wszystko przeciez poukłada.. Ale chciałabym zaznać tej rozkoszy obcowania z Maluszkiem a nie tylko stresu 😞


napewno sobie poradzisz kochana! dzielna kobitka jesteś 😘 musisz miłość rozłożyć na dwóch łobuzów a myslę ,że Bartuś będzie na tyle tolerancyjny ,że jeszcze Ci będzie pomagać. Moja kuzynka też miała taką sytuację jak Ty jej mały miał 1,5 roku i odkąd zaczął pojawiać się brzuszek pokazywała swojemu synkowi ,że tak rozwija się braciszek wzięła go z tym oswajała cały czas mu mówiła ,że teraz będzie musiał jej pomagać ,że pózniej jak podrośnie będzie się zajmował bawił.... no i zadziałało jak się braciszek urodził przynosił pieluchy przytulał ciągle itp. wiec wierze ,że Tobie się uda Asiu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No będzie musiało się udać 😉 Tyle, że Bartek nie umie delikatnie przytulać 😉 Jest dość nachalny w okazywaniu czułości i jak inne dziecko nie chce mu dac buziaka albo sie przytulić to zaraz dostaje plaskacza 😉 No ale jasne, jakoś przez to przejdziemy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu jak sie opiekowalam maluszkami i pierwszy chlopczyk tez byl Bartus 🙂 mial dwa latka jak urodzil sie jego braciszek Szymek 🙂 na poczatku moja szefowa tez miala obawy bo Bartus nie byl zbyt mily dla innych dzieci,ale dla swojego braciszka cud miod 😁 pomagal mamie we wszystkim,gadal do maluszka na spacerach zawsze trzymal wozek,byl bardzo opiekunczy i troskliwy a teraz oby dwoje razem broja hahha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie dzwoniła ciocia położna zawsze mnie zapisuje bo jest "asystentką mojego doktora" i mówi co udało mi się załatwić a ja ,że wkurzona trochę bo laska jakaś nam przerwała badanie cała zaryczana a ze u mnie wszystko w porzątku kazał się ubrac itp ze nie dał mi nawet zdjecia usg bo wydrukował tą z tymi wymiarami pózniej z Adasia sisiolem i 3 zdjecie w całości od glówki do tyłeczka z nózkami podwiniętymi i mówie ze wziął wpiął sobie w kartoteke a mi teraz nie dał a ciocia do mnie: jutro wyciągne Twoja kartotekę i te zdjecia mu wyczepimy po co jemu te zdjecia? 😁 😁 😁 wiec zdjecia będe miała a mówie ze zwolnienia nie załatwiłam ale mówie ze ide w poniedziałek na to 4D i ze go porposze a ona do mnie jak Ci nie da to dzwon do mnie rybka ja Ci wypisze je od poniedziałku hahahaha to się nazywa układ wiec zwolnienie mam nadzieje ze załatwione ale się rozpisałam 😲 😮 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Tysia- taka ciocia to skarb 😁
ja moją Manię też przygotowuję do roli starszej siostry, zobaczymy co z tego wyjdzie. Godzinę temu przyszła do mnie z takim tekstem: "a wiesz mamusiu że małe dzidziusie plują czasami jedzeniem na mamy? Wcześniej Ci o tym nie mówiłam bo to tajemnica dzidziusiów...." 😁
U mojego brata jest 5 lata różnicy i ich córka zniosła pojawienie się brata przyzwoicie ale ten ma dziś rok i to on jest zazdrosny o Oliwię, ona przychodzi np sie przytulić to on leci i chlast z otwartej........
Moja Mania jak miała ok 2 latek to niebo a ziemia z dzisiejszymi 4 latami 😁
będę miała też chwilę z maluchem dla siebie bo Mania chodzi do przedszkola, to pierwsze 2 m-ce dla nas 😁
Idę wyciągać moją gwiazdę z wanny i do łóżka bo jutro jej wielki dzień- bal przebierańców. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...