Skocz do zawartości

huraaa, będzie byk :) | Forum o ciąży


dudasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie Mamusie, u nas od samego rana lekki mrozik i piękne słoneczko, zaraz też idziemy na spacerek 🙂 śliczne te wasze wózeczki, też zamierzam kupić 3 w1 a kolor podobny do Twojego Tysia 🙂, chyba każda z nas już sie nie może doczekać tych malutkich stópek:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eliza mam nadzieje że się poprawi oraz że to nic groźnego. Tak sobie myślę że może to wina ciśnienia wydaję mi się że nam w ciąży trochę bardziej ono skacze (przynajmniej ja tam mam). Ogólnie dziewczyny zaczynam coraz więcej myśleć o porodzie, rozmawiałyście już może na ten temat z waszymi lekarzami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi ja ogolnie mam podwyzszone cisnienie zawsze jak mi mirzy na wizycie to mam za wysokie w domu nie mam jak tego kkontrolowac....ale lekarz nic na ten temat nie mowi.Dzieki:* tez mam nadzieje,ze przejdzie.
A co do porodu to ja jeszcze jakos nie mysle o nim...a rozmawiac bede na nastepnej wizycie,bo w sobote przeprowadzka i od razu do polozenej bede dzwonila 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na ostatniej wizycie też miałam wysokie ciśnienie, w domu mam w miarę w normie, myślę że wysokie ciśnienie podczas wizyty to też wina lekkiego stresu na widok "białego fartucha". W domu mimo wszystko dla własnego świętego spokoju mierzę 2 razy dziennie i np leżąc przed tv nic nie wyokonująć o 17 np mam inne a za godz. już inne nie wiem od czego to zależy? Gin mi tylko powiedział, że jeśli przez ok 3 dni zauważe ciśninienie 150/90 i więcej (oczywiście nie liczy się po jakimś wysiłku) to mam się do niego zgłosić. Życzę udanej przeprowadzki i nie przemęczaj się za bardzo. Ja właśnie jutro mam wizytę u lekarza i zastanawiam się czy poruszyć już temat porodu. Dziewczyny jak to jest w waszych miastach czy macie możliwość wyboru jak chcecie rodzić? Tzn głównie chodzi mi o poród naturalny a cesarkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja na wizytach mialam takie cisnienie 1 mialam120/60
2. 175/85
3.160/70
4.142/72
a na jednej wizycie mi nie mierzyli....

ogolnie jakos nie stresuje sie u lekarza....ale on nic o tym nie mowi....jak juz bedziemy w Berlinie to bede mierzyla bo tesciowa ma cisnieniomierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose: Przynajmniej w Poznaniu nie ma wyboru, czy cesarka czy poród naturalny, tzn jeżeli są jakieś komplikacje (dziecko nie tak ułożone, zanik tętna u dziecka, zbyt duże dziecko a za drobna matka etc) to wtedy wykonuje się cesarkę, a jeżeli wszystko jest okay to rodzi się normalnie, chyba wszędzie tak jest, bo jakby nie patrząc cesarka jest zagrożeniem dla kobiety i tylko w ostateczności się ją robi.
Oczywiście, jeżeli ma się fajnego lekarza prowadzącego ciąże to na cesarkę można się umówić przy odpowiedniej sumce pieniędzy 🙂
Przeraża mnie poród naturalny, ale sama nie wiem co lepsze i tu i tu Cię natną 😞 tylko po normalnym porodzie ponoć szybciej do siebie się dochodzi... urodzimy zobaczymy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaana napisał(a):
też czekają mnie urodziny 2latka - co robicie? - tylko słodkie i kawa czy obiad, deser itd....?


hej aaana,
udo nas przyjeżdża rodzina z daleka więc muszę zrobić obiad. Impreza na 11 więc zaczynamy od torta, ciast i innych deserów a później obiad i znowu desery 🙂
Tydzien później urodziny dla kolegów Bartka ale wtedy chyba tylko tort, ciacha i może fondue czekoladowe... No i jeszcze kanapeczki dla maluchów zrobię i jakieś owoce..

Niezłe historie Cię dotykają! Mam nadzieję, że po porodzie wszystko wróci do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
mnie dopadła bezsenność ciążowa - miałam to samo w poprzedniej ciąży - zmęczona na maxa a spać nie możesz! 🤢 niedorzeczne!!!

dziewczyny dzięki za odp co do urodzin 🙂 chyba też "tylko" ciacha i kawę postawię - no i dla dzieci jakieś śmieszne kanapki myszki czy grzybki jak będę miała wenę twórczą

byłam wczoraj u gin - z młodą wszystko oki 🙂 ze mną też nie najgorzej jakoś do maja muszę dociągnąć tyle że na pigułach - hormonach tarczycy 🙂 Wg usg młoda wazy już 600 gr ale to chyba niemożliwe..... 🤪

co do porodów - polecam naturalny ! - może nie czułam się jak "młody bóg" zaraz po ale byłam pozytywnie zaskoczona - a co do nacinania - to dla mnie to było błogosławieństwo - czekałam aż w końcu położna to zrobi - nacięła i młoda wyskoczyła! jaka ulga!!!! nacięcia w ogóle nie czułam !! (a byłam bez znieczulenia) nie ma się czego bać!! jak chcesz to poszperaj na forum - gdzieś w okolicy luty/ marzec 2010 jest moja relacja z porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki 🙂 ja na szczęście problemów ze spaniem nie mam 🙂, co do porodu to boję się naturalnego ale nie ze względu na ból czy mnie natną tylko ze względu na Maluszka, u nas w szpitalu ostatnio dziwne rzeczy się dzieją podczas porodów naturalnych:/ Szwagierka nie mogła urodzić, cesarki nie chcieli zrobić, a jak już zrobili to mała napiła się wód i pojechała od razu do szpitala dziecięcego w innym mieśćie odległego od nas o 100 km, spędziła tam 2 tyg, na szczęście wszystko się dobrze skończyło ale takich historii jest mnóstwo, dlatego ze względu na maluszka ja bym wolała cesarkę tylko nie wiem jak zagadać o tym z lekarzem:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa: Ja zdecydowałam się, że będę rodzić na Polnej 🙂 fakt, że różne ma opinie, ale idę tam ze względu na to, że tam mam lekarza prowadzącego i ciąże z problemami (cały czas na potrzymaniu, taśma owodniowa etc) i tam mają lepszy sprzęt, więc jakoś jestem spokojniejsza jak tam jestem, pomijając nie które złośliwe położne! A Ty już się gdzieś zdecydowałaś?
Dudasia, aaana: A czy czułyście nacięcie? Czy taka rana długo się goi? Tak czytam w necie i kobiety mówią, że potem jest problem z załatwianiem się? Matko ja już tak się nakręcam 🙂
Emi-rose: zapytaj lekarza bezpośrednio, mój się zgodził ale nie mam aż tyle kasy, bo ceny to mają wygórowane za te cesarki! Wystarczy już że ściąga ode mnie za wizyty prywatne dwa razy w msc brrrrr! Ale czego się dla dziecka nie robi 🙂
Co do snu też mam problemy, ale teraz sobie czytam, bo chodzenie bez sensu po domu mnie męczy, a noc z książką w miarę leci 🙂 a potem chodzę jak takie zombi hehe, pewnie mi się spać zachce jak urodzę:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emi-rose: podpytaj się kiedy się wykonuje cesarkę itp (trochę głupią trzeba udać 😁) a potem, czy można się umówić na taki zabieg, ja tak zrobiłam 🙂 im wcześniej się zapytasz tym lepiej, nie będziesz się stresować i nastawisz się psychicznie jaki czeka Ci poród 🙂 Mi się zapowiada naturalny dziecko główką w dół ułożone i do tego nie za duże... chyba ta końcówka ciąży jest najgorsza, bo się dni odlicza i tak się dłuży!
Masz fajny termin na poród już tak cieplutko będzię, a mi jak na złość pewnie tak będzie mrozić!:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki natala tak dzisiaj zrobię, potem wam napiszę co wyszło z tej mojej wizyty. Napewno te dni teraz bardziej się dłużą ale mimo wszystko już bliżej niż dalej 🙂 Kobieta w ciąży powinna się zamieniać w niedźwiedzia zasypiać i na 9 miesięcy i budzić się dopiero w dzień porodu hi hi 🙂 po za tym zjadłam właśnie czekoladkę i Dzidzia się chyba cieszy żę ma coś słodkiego bo skacze żę hej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...