Skocz do zawartości

Ile przytylyscie i rozmiar brzuszka | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 239
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

No ja tam sie trzymam 63kg a mam 175cm wiec jakos sie rozeszlo po kosciach 🙂 Nasze Dziecko niezly gigant bedzie bo przyszly Maz ma 194cm haha 🙂 a rozmiary no coz musze sobie miare kupic. A teraz mam ochote na chinczyka i sobie zamowie taka bede 🙂 ryb nie jem i nigdy nie jadlam bo nie lubie wiec ok. ogolnie mieso nie bardzo mi podchodzi tylko parowki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki...
Postanowiłam i ja dołączyć do wyliczanki, chociaż dane mam sprzed 4 tygodni... Boję się ważyć w międzyczasie, więc polegam tylko na tej wadze, którą babeczka wpisuje mi do karty ciąży... Ostatnio, w 21 tygodniu, było 77, czyli 9 do przodu! Ginekolożka krzyczała wniebogłosy!!! Teraz aż się boję iść, ale w czwartek rano będę znała kolejne parametry... Wasi lekarze też krzyczą, jak ważycie za dużo??? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah niezle 🙂 no z tego co mi kolezanka mowila to jej ginekolog tez krzyczal bo lacznie przytyla 25kg. ale w zasadzie chyba chodzi o to ze nie jest to zbyt dobre dla dziecka no i dla nas rowniez. NIby do 15kg jest ok 🙂 ja niby moge przytyc ok 13kg wynika to z mojego BMI. ale nie przejmuje sie tym za bardzo. Ciesz sie ze masz opieke ginekologa bo w Irlandii kobietami w ciazy opiekuje sie lekarz rodzinny na przemian ze szpitalem, a kazdy wizyta u ginekologa tylko na zyczenie i oczywiscie za odpowiednia oplata juz nie wspomne o usg 3d i 4d.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ważę 74 kg, dzis własnie mialam wizytę u ginekologa. Przed ciązą wazyłam 65 kg, więc przytyłam juz 9 kg 😞 trochę dużo, jak tak dalej pójdzie, to w 9 miesiącu będę ważyc z 85 kg a chciałam najwięcej 80 ehhh....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka, ja tyle przytyłam w 21 tygodni, więc naprawdę nie jest z Tobą tragicznie...
anitek, w Polsce (a przynajmniej u mnie) opieka na kasę niewiele różni się od tej irlandzkiej... za pierwsze usg musieliśmy płacić, i to dużo, bo nie starczyło limitów dla nas... 🙂 o 3D nawet nie myśleliśmy, bo dopłata była kosmiczna! Gdzieś wyczytałam, że przy każdej wizycie powinna mi babeczka słuchać dzidziusiowego serduszka - to prawda? Bo moja ani razu tego nie zrobiła. nie wiem, czy nie ma sprzętu w przychodni, czy jak... a to u was, dziewczyny, wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn ja dotychczas mialam kilka usg ze wzgledu na plamienia i za kazdym razem sluchalam serduszka. a teraz sama sobie kupilam stetoskop 🙂 i czekam az przysla 🙂 podobno juz od 16stego tyg slychac przez skore brzucha. Wiec uwazam ze skoro chodzisz do lekarza i juz jestes dawno po 16stym tyg powinni bez problemu slyszec bicie serduszka nawet gdy nie maja sprzetu zadnego. No bo tak naprawde procz usg to chyba jedyna metoda zeby sprawdzic czy dziecko zyje. Tutaj 3d 4d kosztuje 150e. A za kazda wizyte place 120e. Jakas tragedia normalnie. Ostatnio jak mialam plamienia to bylam u gina dwa razy i za kazdym razem placilam, choc dla mnie druga wizyta powinna byc bez kosztow albo chociaz polowe z racji tego ze to byla kontynuacja leczenia. ale coz zrobic trzeba to trzeba. ale 3d 4d raczej zrobie ale to jeszcze jakies 12tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek, u Was to dopiero kosmiczne opłaty!!! Szok... Moja córa akurat jest ruchliwa, więc ze stwierdzeniem żywotności to nie ma najmniejszego problemu gdzieś tak od 17 tygodnia... Nikt nie chciał mi wierzyć, ale to była już ona 🙂 A do drobnych nie należę (bo wszędzie piszą że szczupłe szybciej czują ruchy). Ale to chyba kwestia świadomości własnego ciała, tak sądzę... no nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak wlasnie dzis weszlam na wage i lekki szok :P bo wazylam sie 3dni teu i wazylam 63kg a dzis dobilo do 65kg hmmm co prawda wazylam sie jakas godzine temu po calym dniu jedzenia i picia. ale zeby az 2kg roznicy 🤪 achhhh na zdrowie Dzidzusiowi 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wagi w domu nie mam ale we wtorek bylam u gin i od poczatku ciazy przytylam 7.5 kg a jeszcze zostalo 3 miesiace mam nadzieje ze duzo mi nie przybedzie bo trudno bedzie sie tego pozbyc.
pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek, waż się rano, z pustymi flakami i pęcherzem i na wydechu! 🙂 Żartuję oczywiście! 🙂 Jedz co chcesz i ile chcesz. Ja w 15 też zaczęłam tyć... do 21tc mocno przybrałam, bo 6 kilo, a teraz przez 4 tygodnie zaledwie pół kilo. Łącznie 9,5 do przodu...
Powodzenia w obserwowaniu skali wagi i nie przejmujcie się tą wskazówką za bardzo... I tak jesteśmy piękne, no nie?!?!?! :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...