Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
no to chwila prawdy zaczynam obiad jesc 😁
probuje i stwierdzam ze:
zrazy pycha
ryz pycha ale sos sie nie udal i powstal jeden wielki glut. w przepisie bylo by zaprawic troche sos woda z maka ziemniaczana widocznie za duzo maki dalam bo jest wielki jeden glut, w smaku ujdzie 🤨

a czym mieszałaś? ja trzepaczką zawsze,to nie ma grudek 🙂 i najlepiej trochę gorącego sosu dolać wtedy nie zetnie się i łatwo zmiesza z całością 🙂
jak mam problemy z gęstością to albo dodaje więcej mąki-jak za rzadki,albo wody-jak za gęsty 🙂 w ten sposób możesz łatwo regulowac jego gęstość 🙂
pamiętam pierwszy sos w życiu regulowałam tak bardzo,że z małego rondelka wyszedł duży kilkulitrowy garnek 😁


eee ja dodalam 3 duze lyzki maki ziemniaczanej bo nie pomyslalam ze jak make sie z woda wymiesza to i tak to rzadka woda dopiero jak doda sie do sosu i gotuje to ona gestnieje 😁 Ale z ryzem ten sos ujdzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
no to chwila prawdy zaczynam obiad jesc 😁
probuje i stwierdzam ze:
zrazy pycha
ryz pycha ale sos sie nie udal i powstal jeden wielki glut. w przepisie bylo by zaprawic troche sos woda z maka ziemniaczana widocznie za duzo maki dalam bo jest wielki jeden glut, w smaku ujdzie 🤨


o to możliwe że wina mąki, ja do zaciągania sosów zawsze daję zwykłą bo ziemniaczana zawsze robi tzw.gluta. ziemniaczaną używam jedynie do zagęszczenia np.wiśni jak robię deser, to w tedy robią się tak jakby w takim kisielu, albo można mąkę ziemniaczaną użyć do krochmalenia, ale do sosów to nigdy nie używałam. najlepiej spróbuj rozrobić wodą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Ja mam 75g ..
Wezme cytryne i cały prowiant.. na samą myśl chce mi sie rzygać bleee, zadzwonie i sie dowiem jak z ta glukozą czy mają, czy musze kupić 😮


mi odrazu lekarz mówił ,że mam kupić w aptece płaciłam 4 zł wiec zaden wydatek ale pewnie w szpitalu mają wkoncu co jak co ale na tym nie powinni oszczędzać. ja miałam tak ,że poszłam tam pobrali mi na czczo krew i czekalismy na oznaczenie cukru jak dostały z laboratorium wyniki to zawołały mnie i sporządziły tą pychotkę 😁 no i od wypicia miałam po godzinie pobraną krew i po 2 godzinach więc jak pojechałąm tam o 9 to o 11:45 miałam drugie pobranie więc tak jak Emi siedziałam 3 h a 30 min w dupe bo czekalismy na oznaczenie cukru. i bez cytryny dałam radę teraz zamierzam iść od 7 bo jak szłam o 9 to głod mnie męczył już o tej 11 a tak to jeszcze głodu z rana nie odczuwałam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey, wrocilam od gina 😁

Dzidz ma 6,6 cm 🙂
Pochwale dostalam, ze schudlam hahaha 😉)

Serduszko na swoim miejscu, jelota tez, kregoslup zamkniety, glowka wymiar dobre, dwie rece i dwie nogi obecne.
Kosc nosowa jest i NT 1,1 wiec tez w normie 🙂)
Ciesze sie neisamowicie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Hey, wrocilam od gina 😁

Dzidz ma 6,6 cm 🙂
Pochwale dostalam, ze schudlam hahaha 😉)

Serduszko na swoim miejscu, jelota tez, kregoslup zamkniety, glowka wymiar dobre, dwie rece i dwie nogi obecne.
Kosc nosowa jest i NT 1,1 wiec tez w normie 🙂)


Ciesze sie neisamowicie 😁



no to super 🙂 najważniejsze że wszystko jest i że na miejscu 🙂 🙂 🙂

a ja wysłałam swoich chłopaków na zakupy do tesco i pierwsze na liście jest: twixy, lody i bita śmietana hahaha a potem reszta zakupów ale te najważniejsze na początku 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Hey, wrocilam od gina 😁

Dzidz ma 6,6 cm 🙂
Pochwale dostalam, ze schudlam hahaha 😉)

Serduszko na swoim miejscu, jelota tez, kregoslup zamkniety, glowka wymiar dobre, dwie rece i dwie nogi obecne.
Kosc nosowa jest i NT 1,1 wiec tez w normie 🙂)
Ciesze sie neisamowicie 😁


Ja tez sie ciesze. 🙂 🙂 🙂 🙂 3 misiace minely jak z bicza strzelil... Oby treaz do przodu... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laski!

Wrocilam dopiero do domu 😮

Sandra ciesze sie, ze z malenstwem wszystko ok 🙂 🙂 🙂

Viki wazy 1200gr! 🤪 🤪 🤪 🤪 wszystkie wymiary sa na 28tc wiec wyrownala dziewucha 🤪 Slicznie mi sie dzisiaj pokaza na USGm, podziwialam te jej buziuchne, ech ale nochal to ma chyba po tatusiu 😁 😁 😁 Jutro zeskanuje zdjecia 🙂

Co do mnie to rozwarcia zero, szyjka dluga ale tego sie spodziewalam mimo tych okropnych skurczy 🤢 No i niestety wprzytylam 4kg w tym miesiacu wiec mam 11do przodu no i dostalam skierowanie na glukoze 🤢 🤢 🤢

Lece bo jestem taka zmeczona ze ledwie patrze na oczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciesze sie Wiola i Sandra ze z dzidziami ok 🙂Midorada jeszcze troszke musze wytrzymac bez Adama moze nawet do maja albo czerwca 😞kosmetyki kupilam nivea a butelki tommee tippee czy jakos tak reczniczek z kapturkiem, pieluszki flanelowe, smoki uspokajajace nuka, pampersy i 350zl poszlo a wozek zamawiam ten http://jedo.pl/pl/#/fyn/classic/ tylko kolorystyka inna ciemny z fioletem a baza do izofixa zeby zamontowac fotelik jedyne 669zl 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta bardzo fajny wózio 🙂
Wiola super że z dzidzią wszystko oki 🙂

Ja się właśnie objadłam sałateczką z pomidorków i roszpunką 🙂 mężo dał tyle czosnku że teraz siedzimy i ziejemy ogniem 🙂 hihihi ale na noc można 🙂

chwilkę posiedzę i ruszam na podbój łóżka - najlepszego przyjaciela człowieka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra i Wiola cieszę się że z waszymi maluszkami wszystko dobrze 🙂

Słyszałyście może o czymś takim jak wiaderko do kąpieli niemowląt Tummy Tub ?


A to co piszą o tym wiaderku producenci:
"Z posiadania wiaderka Tummy Tub wynika wiele korzyści
Dla dzieci:
radość kąpieli od 1-go dnia do 3 roku życia
uspokajająca pozycja embrionalna i optymalne ograniczenie przestrzeni dzięki specjalnej formie Tummy Tub
dziecko jest do ramion zanużone w wodzie, dzięki czemu nie wychładza się
odprężające ciepło całego ciała
wczesny, oparty na zabawie trening motoryki
idealne dla kąpieli wcześniaków
odprężająca kąpiel w Tummy Tub pomaga zasnąć dziecku oraz łagodzi i usuwa kolki

Dla rodziców:
niewielki ciężar ,również po napełnieniu wodą ( ważne w okresie połogu)
łatwe do przenoszenia dzięki ergonomicznym uchwytom
zajmuje mało miejsca
szeroki brzeg do wygodnego oparcia ramion
odprężająca, naturalna pozycja dla matki
Tummy Tub to również bezpieczeństwo dla Twojego maluszka
przezroczyste tworzywo daje możliwość podglądu niemowlaka ze wszystkich stron
niemowlaki nie mogą się zanurzyć
wygodna pozycja trzymania maluszka
tworzywo nie zawierające toksycznych substancji
brak ostrych krawędzi
duża stabilność
hamulec antypoślizgowy w postaci gumowego pierścienia na dnie
Świadectwo jakości bezpieczeństwa TÜV i BSI
Dzięki Tummy Tub kąpiel możliwa jest wszędzie, na stole, na podłodze, na campingu, więc jest świetnym towarzyszem podróży.

To mówią eksperci:
Mena Van Damme, porodówka Soest:
"Od 4 lat stosuję Tummy Tub w mojej porodówce. Niemowlaki kąpiemy w Tummy Tub już bezpośrednio po porodzie, ponieważ w ten sposób szybciej wychodzą ze stresu urodzeniowego. Także dla matek Tummy Tub jest idealny, ponieważ dzieci tak kąpane nie mogą upaść i się zanurzyć; tym samym są równie bezpieczne, jak wcześniej przez 9 miesięcy w łonie matki.
Wręcz idealnie Tummy Tub sprawdza się u dzieci, które cierpią na wzdęcia. W warunkah wilgotnego ciepła, będąc w embrionalnym ułożeniu w Tummy Tub maluchy po prostu wypuszczają wiatry powodujące bolesne wzdęcia."

Silke Fichtermayer, położna z Hamburga:
"Z lekarskiego punktu widzenia muszę przede wszystkim określić pozycję noworodków jako bardzo dobrą, ponieważ zarówno stópkami jak i ramionkami noworodek dotyka tego, co go otacza.W wyniku tego noworodek ma uczucie porównywalne z sytuacją w łonie matki. Może on swobodnie dreptać i poruszać ramionami. Dochodzi przy tym do poznania dotykiem stojącej do dyspozycji przestrzeni. Jest to coś zupełnie innego niż kąpiel w tradycyjnej wanience dla dzieci, w której dziecko jest podtrzymywane. Innymi słowy, ze względu na wielkość wanienki dziecko w ogóle nie może dotknąć jej ścianek. Ponadto ręce matki lub ojca ograniczają swobodę ruchów dziecka. Tak więc z lekarskiego punktu widzenia mogę tylko polecać wszystkim klinikom położniczym kąpiel niemowląt przy pomocy pomocy wiaderka Tummy Tub."


http://www.youtube.com/watch?v=vbrNt24eHVQ&feature=player_embedded#!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sandra i Wiola super, że z Maleństwami wszystko dobrze, tak radośnie wtedy na serduszku 🙂

WIola u mnie z kolei Pola ma mały nosek, to sie ciesze, bo mąż ma duży nochal 😁

My już spakowani i jutro jedziemyyyyyyyyyyyy.. cieszę się jak dziecior 🙂 Biore lapka, więc będę z Wami na bieżąco, pewnie rzadziej, ale zawsze 🙂

Dobrej nocki Misie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka super wieści no i widzisz mała ma już ponad kg super rośnie 😘 😘

Nenia jak dla mnie to jest kolejny wymysł ja preferuje równiez standardowo wanienkę my kupiliśmy taką na sam początek wanienka
a pózniej jak już będzie większe to od siory mam wanienkę chyba ,że już będzie stabilnie siedział to duża wanna i mata antypoślizgowa i starczy 😁

Majka baw się dobrze i nie zapomnij o nas 😘 😘 odpoczywajcie relaxujcie się ile wlezie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola fajnie, ze wszystko sie unormowalo z malenstwem. 🙂 Pamietam jak bardzo sie martwilas.

Aneta wozek bardzo fajny. 🙂 Wyglada na solidny.
Przykro mi z powodu Adama. Szkoda strasznie, ze nie bedzie z Toba nawet przez kawalek tej ciazy. Kurcze, az wierzyc mi sie nie chce, bo tak bardzo na niego czekalas... 😞

Boli mnie troche glowa w miejscu w ktorym przywalilam w wanne dzis rano. Mam nadzieje, ze nic mi sie tam nie zrobi. W sumie tylko mam guza, ale kto wie... 🥴 🤢 Uwazajcie na siebie laski.

Wybralam dzis lozeczko dla mojego syneczka
http://direct.tesco.com/product/images/?R=211-2589&tn=/9/AW11211-2589TPS1026963.jpg
Bede tylko jeszcze musiala sprawdzic opinie... Jak beda ok, to pewnie kupie.

Majka udanego shoppingu zycze. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 🙂, wczoraj padłam o 20:00 to już spałam nawet szpilek i hotelu nie obejrzałam, no i zato spać już nie mogę, zjadłam płatki, mały szaleje w brzuszku. No nic sprubuje jeszcze zasnąć. Wiolu cieszę się ze z maławszystko w porządku, ładnie już wazy 🙂.Maju udanego wypoczynku, czekamy na kartkę Hihi 🙂. A ja dziś robię ciacho rafaelo już się nie mogę doczekać jak będę je jeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...