Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

Czarna_Mamba napisał(a):
Anett, no ja juz jestem na zwolnieniu... wlasnie dzwonilam dowiedziec sie o cenę badań prenatalnych tzn USG 4 D .... 300zł 😮 oni szaleja poprostu 😲

U mnie podobnie!! cena poraża 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anett napisał(a):
ale czemu ja mialam za darmo dostalam skierowanie od lekarza bo to jest na nfz

Ja słyszałam ze w niektórych przypadkach dają właśnie ze skierowaniem i jest za darmo. Anett a ile masz lat?? Bo nie wiem wlaśnie czy czasem osobom po 30 te badania zlecaja za darmo


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla kobiet od 35 roku życia jest za darmo oraz dla tych u których w rodzinie były przypadki chorób genetycznych.
Ja jeśli bym chciała zrobić badanie prenatalne to kosztowało by mnie to 350 zł i robią to w Lubinie w Feminie. Raczej się nie zdecyduję, ponieważ u mnie ani u męża w rodzinie nie było przypadków chorób genetycznych no i mam 30 lat, poza tym Pani doktor powiedziała, że ona nie widzi u mnie medycznych wskazań o takiego badania, ale mówi swoim Pacjentką o takich badaniach i decyzję pozostawia im. Ona w przypadku płacenia nazywa to badaniem komercyjnym.
Jeśli o mnie chodzi to od listopada jestem na zwolnieniu lekarskim-czyli od momentu gdy trafiłam do szpitala z krwawieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po 35 a ja mam 30lat tylko jest jeszcze taka mozliwosc ze ja je dostalam ze wzgledu na to ze rodze prywatnie w ich klinice wiec musza przeprowadzic badania zeby mnie zakwalifikowac do porodu u nich w szpitalu a tam moga mnie przyjac od 34tyg ciazy pod warunkiem ze ciaza bedzie zdrowa..no nie wiem moze to jest ta ewentualnosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi lekarz nigdy nie wspominał żebym takie badania robiła, nie wiem zapytam może go o to w piatek na wizycie. Choc u mnie w rodzinie żadnych przypadków chorób genetycznych nie było. Moja mama nawet była w ciąży w wieku 42-43 lat i takich badań też nie wykonywała! A siostra ma się wyśmienicie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzicie a mi lekarz mowil nawet o prenatalnych pomimo ze mam 22 lata. Przez ta cala jego gadke zastanawiam sie nad zmiana lekarza, bo chodze do niego do prywatnej kliniki i wydaje mi sie ze troszke naciaga pacjentki na pieniadze.
na pierwszej wizycie wspomnial mi tylko ze jest mozliwosc usg genetycznego zebym to przemysla bio nie musze, a ostatnio jak bylam to powiedzial ze musze wrecz zrobic.
Dzisiaj ide na to usg ale to tak bardziej dla wlasnego spokoju.

A jak to jest z ta zmiana? Biore tylko karte ciazy i bez problemu moge isc do innego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta89 napisał(a):

A jak to jest z ta zmiana? Biore tylko karte ciazy i bez problemu moge isc do innego?

Ja nigdy lekarza nie zmieniałam ale wydaje mi się że tylko kartę ciąży no i jak masz wyniki to też weź na wszelki wypadek.
A co do lekarzy to doładnie tak jest że naciągają pacjentki na kasę! Ot taka ich polityka!!! Żebyście widziały jaką mój doktorek ma willę dopiero!! No ale nie dziwię się bo pacjentek do niego chodzi multum no i kasa leci. Ale ja tam nie narzekam, fajny doktorek i nie wyciąga kasy za wszelką cenę! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zadzwonilam w inne miejsce i tu prosze 200zł ! Mąż pracuje na kopalni, dostanie barbórke to niech płaci hihi 🙂 no mi lekarz nie zaproponowal skierowania 🤔 niestety , ale powiedzial ze warto zrobic takie badanie z 2 razy w ciąży, najwazniejsze teraz bo wyklucza wady genetyczne np zespół downa, A co do lekarzy to macie racje są chytrzy na pieniądze , ja osobiscie chodzę z NFZu , nie stac mnie by chodzic prywatnie i co wizyte placic 100zł.No nie powiem ze osoby ktore prywatnie sie lecza sa pozniej bardzo dobrze traktowane w szpitalu bo juz widzialam takie przypadki, jak lezalam na odcinek szyjny, i kobieta obok mnie tez miala to samo schorzenie i byla traktowana jak ksiezniczka , wszystkie badania , rehabilitacje a ja prawie polowy z tego nie mialam, po czym ta pani przyznala mi ze leczy sie prywatnie u p.ordynator......... brak słów 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Przeczytałam zaległe posty i dzięki dziewczyny za odpowiedzi dot. tych tabletek, bo trochę się przeraziłam.
Nenia ciesze się że u ciebie z dzidzią też dobrze. Ja również mam mieć badania prenatalne za 2 tygodnie, widzę że to chyba już standard. Ja też chodzę do ginekologa prywatnie a za to badanie zapłacę 150 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie to jest bardzo niesprawiedliwe ja np zdecydowalam sie rodzic prywatnie bo w łodzi nasze miejskie szpitale sa okropne np.matka polka wielki szpital pewnie slyszalyscie chyba najwiekszy w polsce a tam rodzaca traktowana jest jak mieso to jest rzeznia o reszcie szpitali sie nie wypowiadam brud,smród itd..mi tez nie jest łatwo wziasc sobie 3tys z konta i zaplacic za priv ale nie bede oszczedzala na zdrowiu swoim i dziecka..teraz polowa kobiet w naszym miescie godzi sie na ta prywatna klinike tam jak sie wchodzi to nawet nie ma zapachu szpitalnego tam pachnie az milo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O matko, dziewczyny, jak czytam co piszecie to az mi sie w brzuchu wywraca. Nie chce mi sie wierzyc, ze w pol. trzeba placic taaaakie grube pieniadze!!!! 😮 Ale z drugiej strony macie dzieki temu zwolnienia lekarskie, na ktorych dostajecie 100% wyplaty! W zadnym kraju w Europie tak nie ma. Pomijam tu przypadki, w ktorych ciezarna naprawde nie moze pracowac, bo ciaza jest zagrozona np.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki :*

właśnie wróciłam z pracy... i już prawie ciemno ;/ ehh masakra.

ja do lekarza idę w czwartek okazało się ,że nie ma rozpiski jeszcze na grudzień i w czasie gdzie wypada mi wizyta będzie jakiś inny lekarz 🤔 myślicie ,że ten który prowadzi mi ciąże bedzie miał coś przeciwko ,że poszłam na wizyte "do jego kolegi po fachu" ? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa - jeszcze raz - lekarz jest dla Ciebie, a nie Ty dla niego. To on dzieki tobie zarabia pieniadze. Jestes dorosla osoba i sama decydujesz gdzie, kiedy i do kogo pojdziesz... i absolutnie nie musisz sie z tego mu tlumaczyc. Idziesz do innego lekarza bo tak Ci pasuje, tak Ci po drodze i tak chcesz - koniec kropka!!! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...