Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja kupilam Lei herbatke koperkowa i kurde jest jeszcze gorzej wiec ja odstawiam bo dokladnie od kiedy jej zaczelam dawac mloda sie zaczela meczyc z brzuszkiem.

Przypuszczam, ze niestety zaczely sie u niej kolki 🤢 biedna spac nie moze, ciagle chce cycka a mi leci strasznie duzo mleka i nawet juz miejsca w brzuszku nie ma ale dalej chce ssac bo tylko tak sie uspokaja na chwilke ale niestety za jakis czas zaczyna sie bardzo spinac i czasem walnie kupala placzac okropnie.

Ja tez juz wam kiedys pisalam o tych kropelkach sab simplex, uratowaly mi zycie przy Majce i dzisiaj tez podalam pierwsza dawke Lei i co? I dziecko spi w koncu, bo tak od 3 w nocy z krotka przerwa ciagle plakala i jeczala 😞 Powinnam sie polozyc ale mam za duzo do prasowania i musze sie wziac do roboty.

Maz z Majka poszli na plaze a ja siedze w domu, kurrrr.... 😠

Sandra mam pytanie, moje krwawienie jest jkaklies mega dziwne. Z Maja krwawilam 4 dni i koniec, teraz po porodzie znowu tylko 4 dni i bylam cala happy ale po 10 dniach znowu zaczelam krwawic ale to nie jest tak ze leci ze mnie non stop tylko takie jakby chlusty raz na jakis czas. Nie mam temperatury, nic nie smierdzi wiec chyba to normalne nie? Mozna uzywac tamponow przy krwawieniu po porodowym bo moze uda mi sie wyrwac na chwilke na plaze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na dzien dzisiejszy nie krwawie ale mam plamienia takie brunatne..
zapisalam sobie nazwe tych kropelek jak tak polecacie bo nigdy nie wiadomo kiedy kolka nadejdzie zastanawiam sie nawet nad kupnem juz co by byly w domku w razie wu...
moj maly sadzi takie kupy ze z pampersa sie wylewa i to tak potrafi 4 razy dziennie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was 😘 😘 😘
Wszystko pozalatwiane o becikowe wczoraj zlozone pesel juz jest 🙂 wiecej latania niz przy malutkiej 😜 Moja corcia spi caly czas tylko na mleko sie budzi popatrzy chwile i za chwile dalej w kimono
w nocy raz tylko sie budzi aniołek mamy 🙂 dzis pierwszy czopek poszedl w ruch bo od 2dni kupy nie bylo prezyla sie robila miny nie plakala ale meczyla sie 😞 rosnie jak na drozdzach za tydz do pediatry i szczepienie bedzie ała 😮 😮 pozdrawiam. ☺️ 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kochane ja dzis od 6 na nogach wszystko mam posprzatane, byłam na zakupach wiec lodówki wypełnione, spacer zaliczony, teraz Wiktorek spi 🙂
Co do wagi to urodził sie 3700 a przy wyjsciu miał 3550, dwa dni temu sami wazylismy to miał 4300 🙂

Anetka a jakie dajesz mleko bo ja NAN i mam zazwyczaj 1 kupke dziennie
Tysia ty szcześciaro poród lekki, z wagi zleciałaś jak by nigdy nic, rozstepow zero, i Adas zlote dziecko, jak Ty to robisz ze on tyle przesypia, szok 🤪
Czarna trzymaj sie tam czekamy na Ciebie i Olafka 🙂
Kocik bidulko jak jutro sie rozpakujesz to bedzie tyle samo dni po terminie co ja 😁
Maju ale Ci fajnie ze mężuś tyle w domku z Toba bedzie, choć ja nie mam co nazekac bo mój ze mimo ze pracuje to naprawde bardzo mi pomaga az mi czasem go szkoda ze nie dospany do pracy idzie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej witam sie i ja 🙂
Oficjalnie oglaszam ze 07.06.2012 o godz 4.46 zostalam szczesliwa mama malej Anny 🙂 mala przyszla na swiat przez cc z waga 2870g i 54cm dlugosci oraz z bujna czupryna na glowce 🙂
Teraz opisze w skrocie jak to sie zaczelo... Pamietam ze w sr wieczorem pisalam tutaj na brzuszku, potem z mezem zrobilismy kolacje i obejrzelismy film, potem przytulanko i jakies 40min od przytulanek jak juz sie mialam isc spac poczulam jak cos we mnie peka jakos ok 23 i zaczelo sie cos saczyc ze mnie, poszlam do wc i patrze a tam taki wodnisty sluz jakby czop z wodami. Po 23 zaczelam miec skurcze i to dosc mocne i regularne tak gdzies co 15 min potem sie skracalo o 1 w nocy bylismy juz w szpitalu bo az cala sie trzeslam z bolu, zawiezli mnie na porodowke skurcze gdzies co 3min ale rozwarcie bylo tylko na 3,5cm dostalam dolargan i nagle rozwarcie na 7cm ja mam bole parte juz wiec polozna zrobila mi masaz szyjki i rozwarcie stanelo na 9cm. Powiem wam nie umialam zatrzymac parcia probowalam oddychac ale nie dawalam rady powstrzymac parcia wiec zdecydowali ze bedzie cc gdy nagle zrobilo sie pelne rozwarcie i jak mialam przec to ja nie moglam zestresowali mnie i porod sie zatrzymal bo przec nie umialam z tego wszystkiego. BYlo mi nie wygodnie bo kazali mi przyjac pozycje siedzaca a mnie ona nie odpowiadala i zaczelam im nagle odplywac i slabnac wiec od razu na stol mnie wzieli dostalam znieczulenie ogolne i pamietam ze obudzilam sie na sali pooperacyjnej i ciagle pytalam sie gdzie jest moja Ania i ze jej nie widze(a byla obok w lozeczku i Sebastian byl z nami).
Potem juz zaczelam jakos dochodzic do siebie. Mala ciagle mialam przy sobie.
Troche moze zamotalam w tej opowiesci porodu ale za duzo to z niego nie pamietam. Ogolnie caly porod trwal 6 godz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu najważniejsze że wszystko szczęśliwie się zakończyło i masz malutką przy sobie.

Oj coś widzę, że ja muszę częściej "tuli-tuli" z mężem uskuteczniać, może podziała to na mnie tak jak na Kasię 🙂

W poniedziałek idę do ginekologa, może coś tam zobaczy i powie, że "dzieje się". Jak na razie to czuję jak mała intensywnie napiera na kanał rodny-teraz już wiem co to jest bo w szpitalu lekarz minie oświecił 🙂 Malutka niby gotowa do przyjścia na świat, tylko moja macica i szyjka się jakoś opierdalają 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katia, no szkoda, ze sie nie udalo, ale wazne, ze wszystko dobrze z Toba i malutka i juz w domku...

Verandzia a Twoja mala jest na piersi? bo jeli tak, i nie placze przy tej kupie, to bezsensu podawac jej czopki, bo dzieci karmione piersia, moga robic kupe nawet raz na siedem dni.. a szkoda, ja meczyc czopkami, bo sie przyzwyczai i dopiero bedzie problem..

Wiolka tak normalne. Jesli nie ma brzydkiego zapachu czy jakiejs ropnej wydzieliny, to mozna nawet krwawic do 6 tygodni. choc przy cieciu cesarskim konczy sie ono troche wczesniej..
Co do tamponow?? hmmm.. ja raczej nie polecam przy krwawieniu poporodowym, bo zdecydowanie latwiej o zakazenie ;// no ale wydaje mi sie, ze jesli chcesz wyskoczyc na godzinke czy dwie na plaze, to od razu tragedii nie bedzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie krwawienie wygląda już tak,że schodzi śluz podbarwiony krwią,ale już się oczyszcza z tym,że ja już 2 tygodnie więc najwyższy czas żeby przestawać powoli krwawić 😉
Kasiu super,że masz już za sobą 🙂 ja też nie umiałam zatrzymać parcia i z każdej strony mówili że mam nie przeć a to samo szło ☺️
ja zapytam doktorki czy jest sens testować małego na bebiko na jeden dzień żeby zobaczyć czy kolki będą czy nie bo mi go tak strasznie żal 😞 ale pewnie powie,że nie więc spróbujemy się jakoś kropelkować może 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamuśki 😉
Widze,żę kolki u dzieciaczków sie pojawiaja.. zapisze sobie ten lek o ktorym mowicie w razie co. a mam pytanie dostane te kropelki w aptece czy trzeba sciagac je?jak tak to macie informacje z kad? przykre,ze dzieciaczki takie malutkie tak sie nacierpia przy tych kolkach

Jak tak patrzę to juz raczej prawie wszystkie czerwcoweczki sa rozpakowane 😉 mało brzuchatek zostało. ja do terminu mam jeszcze 9 dni.. zobaczymy co czas przyniesie i kiedy moj synek zechce pojawic sie na swiecie ;]
w każdym razie w razie co mamuśka w 2-pakach życzę powodzenia bo w każdym momencie moze "cos" sie wydarzyć 😉
Mnie juz tez wszystko boli lekarz mowi ze szyjka przygotowana tylko na skurcze trzeba czekac..dzis mialam wizyte a nastepna w poniedziałek.

Miłego wieczoru 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Wiolka napisał(a):
U mnie juz 3 tygodnie z ta 10 dniowa przerwa 🥴 a z Maja mialam tak fajnie 4 dni i po sprawie.

Kozinka kup te sab simplex, Lea spi od kiedy je dostala 🙂

a one są na zamówienie czy można je kupić w aptece?


NIe wiem jak to wyglada w PL ale u mnie normalnie sa w aptece.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...