Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Laski czas na rozpakownie, zostalo was juz naprawde malutko. Kocik jak po wizycie?

U nas kolki jako tako opanowane, roznica ogromna jakby nie patrzec bo mala sie darla przez cale dnie a teraz jak podaje jej sab simplex przed kazdym karmieniem to dziecko mi spi po cale dnie i sie juz tak nei meczy. Problem mam jedynie z odbeknieciem bo nijak nie chce,ona zje, pozniej ja probuje odbeknac przez godzine potorej, ona zasnie i spi pol godziny bo budzi sie na zarcie i tak w kolko 🥴 a jak ja poloze nie odbeknieta to sie za sekunde budzi bo ja cisnie w brzuchu 😮 🤢

Zaczynam robic teraz regularne masarze, tak jak robilam pierwszej corci, polecam 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=vseuKsNGmXs&feature=related

U nas goraczka tropikalna, w nocy 28/30 stopni 🤢 i nie wiem w czym ja klasc spac zeby nie zmarzla ale zeby sie nie przegrzala 🤔 🤨

Czarna moja dzisiaj nie spala od 4 do 6 ale na szczescie mezus ja wzial a ja moglam pospac bo wczoraj padlam jak kawka z Lea przy cycku 😮

Emi pewnie Ci kazala kupic Oilatum? To sa dobre specyfiki 🙂 A jezeli chodzi o te kupy, nie wiem jakiego mleka urzywasz dla malego ale jezeli NAN to bardzo czesto zdazaja sie wlasnie po tym mleku ciemnozielone kupki albo zaparcia bo ma w sobie bardzo duzo zelaza. Jezeli kupujesz to mleko to moze sprobuj innego i zobacz czy to nie od tego. Na potowki najlepsza jest maczka ziemniaczana albo zwykly puder, ja bym tego jeszcze dodatkowo nie natluszczala 😮 dziwny pomysl.

Aneta i Emi ladnie wam chlopaki przybieraja na wadze.

Kozinka szkoda, ze nie sprobowalas z Adasiem tych kropeklek sab simplex tylko przeszlas na butle ale skoro jemu to pomoglo i tobie to chyba dobrze. Swoja droga ciekawe dlaczego po szcztucznym nie ma kolek a po piersi mial 😮 Laktator slabiej sciaga mleko z piersi ale mi sie tak udalo utrzymac laktacje przez 4 iesiace wiec jak juz jestes pewna ze nie chcesz karmic to wybierz sie do lekarza po tabletki.

No to koncze i biore sie za prasowanie, jak ktoras pominelam to sorki 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aniu cieszę się że maluszek nie ma już tych bóli...co się biedulek nacierpiał...
Emi słyszałam że kosmetyki Emolium są dobre ale jak cenowo wychodzą to nie wiem.
Wiola, pisałam poniżej jak po wizycie, jutro przyjęcie do szpitala 😉 ale Ty masz tam cudne temp....uwielbiam taką pogodę 🙂 oczywiście nie w wersji 2w1 😁
Nenia może u was takie poganianie zda egzamin, tak czy siak próby miłe 🙂 jak to mój lekarz mówi: jedyna robota przy której się nie kurzy 😁 😁

no do rozpakowania została Nenia, Maja, Dorota, ja i nowa mamcia chyba Marlena? (kurcze nie pamiętam bo mało się udziela) to są te najbliższe a tak to jeszcze Sandra więc zostało nas 5 na teraz i 1 na jesień

u nas dziś sympatycznie na dworze, ani za ciepło ani za zimno, słonko + lekki wiaterek dla ochłody daje superaśną pogodę

no ja dziś ostatni obiadek w domciu pyszne gołąbeczki, zostaną dla chłopaków na jutro a w środę muszą sobie radzić sami 🙂 jakieś schaboszczaki niech sobie klepną 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez nie wiem dlaczego po moim mleku tak reagował a po sztucznym nie,ale juz w to nie wnikam,ważne,że jest lepiej 🙂
muszę się wybrać po tabletki,ale nie mam kiedy 🥴
w dodatku mąż wraca dzisiaj do pracy na nockę a ja się aż trzęsę bo si dowiemy coś o tym wypowiedzeniu,które prawdopodobnie dostanie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Hej dziewczyny!

Zaczynam robic teraz regularne masarze, tak jak robilam pierwszej corci, polecam 🙂 http://www.youtube.com/watch?v=vseuKsNGmXs&feature=related




super te masaże, będę musiała wypróbować , a jakie fajniutkie szkraby...już niedługo mojego takiego słodziaka będę miała przy sobie.

Ania o skórkę się nie martw, i delikatnie naciągaj, ja Marcinowi dość długo naciągałam siusiaka także się nie przejmuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik jak pisalam posta to ty juz wyslalas 😉 Super ze jutro juz do szpitala, pewnie w srode bedziesz miala swojego uparciuszka przy sobie 🤪

Kozinka no pewnie, najwazniejsze ze mu juz lepiej. Mam nadzieje, ze maz jednak nie dostanie wypowiedzenia 😮 🤢 Ja nei lubie jak dziecko ma tlusta skore a pewnie po tej parafinie to az jest sliski co?

Emi no to pewnie od tego mleka, juz nie raz sie z tym spotkalam, ja bym dla sprawdzenia chociaz jeden dzien caly dawala bebiko zeby sprawdzic czy to to a pozniej dopiero dawala jakies kropelki, a co Ci wlasciwie dala na to?

No te masaze sa super, szczegolnie pod wieczor 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jest śliski to fakt,też tego nie lubię,ale po kąpaniu zawsze jak go ubiorę to i tak się to gubi pod ubrankiem 🙂
u mnie pani doktor powiedziała,że mam naciągać dość mocno,bo jest zrośnięty i dosłownie jak zaczynałam ściąganie to dziurka była troszeczkę większa od główki szpilki i nie wyobrażam sobie jak to przeciągnę 😮 w dodatku kazała od razu kupić rivanol bo podobno mi to zacznie pękać i może zachodzić krwią 😮 wystraszyła mnie tym trochę 😮
najlepsze-pytam mojego jak mam to robić a on,że nie wie 😮 więc ja się go pytam czy to ja noszę jajka przez całe życie czy on a ten stwierdził,że on się mu nawet siusiaka nie dotknie bo się na tym nie zna 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola u mnie temperatura podobna pewnie do twojej,bo mamy tak nasłonecznione mieszkanie pod samym dachem,piętro niżej nas grzeje od dołu,że u mnie w domu sauna 😮 na podwórku chłodniej niż w domu...bo jakbym miła w domu termometr to pewnie by mi ze 35-40 stopni pokazał 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka napisał(a):
Kocik jak pisalam posta to ty juz wyslalas 😉 Super ze jutro juz do szpitala, pewnie w srode bedziesz miala swojego uparciuszka przy sobie 🤪



🙂 pewnie się zbiegły nasze posty 🙂 a leniuch z niego niesłychany to fakt 🙂
zaczyna mnie trochę stresik dopadać, jak to będzie no i w ogóle...nikt nie lubi w szpitalu leżeć...

Aniu trzymam kciuki za męża żeby nie dostał wypowiedzenia...
Dorota a Twój to faktycznie niech się po egzaminach porządnie wyśpiocha bo potem koniec z leniuchowaniem 😁 😁 😁 trzymam za niego kciuki tego 23.06 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
jest śliski to fakt,też tego nie lubię,ale po kąpaniu zawsze jak go ubiorę to i tak się to gubi pod ubrankiem 🙂
u mnie pani doktor powiedziała,że mam naciągać dość mocno,bo jest zrośnięty i dosłownie jak zaczynałam ściąganie to dziurka była troszeczkę większa od główki szpilki i nie wyobrażam sobie jak to przeciągnę 😮 w dodatku kazała od razu kupić rivanol bo podobno mi to zacznie pękać i może zachodzić krwią 😮 wystraszyła mnie tym trochę 😮
najlepsze-pytam mojego jak mam to robić a on,że nie wie 😮 więc ja się go pytam czy to ja noszę jajka przez całe życie czy on a ten stwierdził,że on się mu nawet siusiaka nie dotknie bo się na tym nie zna 😁



🤪 🤪 no to dobre 😁 😁 😁 😁 spytaj czy nie bawił się nigdy swoim siusiakiem że nie wie jak to robić ?? 😁 😁 😁
może zachodzić krwią ale nie musi, rób to co dzień delikatnie do momentu aż nie poczujesz oporu i to pomoże, ja robiłam tak samo, i to nie jest nic strasznego ale też miałam na początku strach w oczach bo jak się to robi pierwszy raz to się człowiek boi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Aga no to teraz już jak pójdziesz do szpitala to mam nadzieję,że wrócisz rozpakowana 🙂 to już chyba raczej napewno,bo pewnie pójdziesz na wywołanie 🥴


tak w środę pierwsze próby i oby okazały się owocne bo nie chcę tam leżeć nie wiadomo jak długo i powtarzać te kroplówki zwłaszcza że jak się w środę nie uda to po dwóch dniach kolejne próby....ale jestem dobrej myśli 🙂
na pewno dam znać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
kozinka napisał(a):
Aga no to teraz już jak pójdziesz do szpitala to mam nadzieję,że wrócisz rozpakowana 🙂 to już chyba raczej napewno,bo pewnie pójdziesz na wywołanie 🥴


tak w środę pierwsze próby i oby okazały się owocne bo nie chcę tam leżeć nie wiadomo jak długo i powtarzać te kroplówki zwłaszcza że jak się w środę nie uda to po dwóch dniach kolejne próby....ale jestem dobrej myśli 🙂
na pewno dam znać 😉

e no mam nadzieję,że aż tak mały na przetrzymanie Cię nie bierze 🙂
ja piję moje cappucinko i biorę się za ściąganie pokarmu póki oboje śpią 😉
a potem jak mi się uda to jeszcze chociaż łazienkę sprzątnąć,bo w końcu jak mały śpi normalnie to jest czas na to by coś zrobić 🙂 bo już mi dom kurzem i brudem zarósł przy tych kolkach ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja Wam po marudzę bo nie mam komu sie wygadac 🥴
mam wlasnie dzisiaj slabszy dzien co spogladam w lusterko to widze moje dodatkowe 7kg i jakos ciezko jest mi to zaakceptowac 🥴
Adam sie mnie dzis pyta czemu jestem smutna to mu mowie ze z powodu swojego wygladu a on na to no przeciez jestes dopiero 4 tyg po porodzie..
do czego zmierzam do tego ze ja wiem ze minely dopiero 4 tyg ale chcialabym uslyszec cos innego cos milszego a tu taki wiadomy tekst mi rzuca skoro tak mowi to mam wrażenie ze jestem za gruba dla niego 🥴
przykro mi strasznie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneta ja usłyszłam na dzień dobry od koleżanki,że wyglądam na 5 miesiąc ciąży 😮 byłam na to przygotowana,ale też jednak mimo to zrobiła mi się przykro 🥴
zostało mi trochę skóry na brzuchu i mam małą oponkę pod bluzką,ale wiem,że zejdzie i będzie ok ale mimo makijażu,prostowania od niedzieli włosów i ubierania tak,by podkreśłić to co ładne też nie usłyszłam od męża nic miłego prócz tego,że mam "wentle od stara", "cycki jak krowa" itd... więc chyba wolałabym usłyszeć,że jestem dopiero 3 tyg po porodzie niż takie epitety jakie usłyszałam 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga skarbnico zanim pójdziesz do szpitala to chcę,żebyś wiedziała,że poszłam za Twoją radą w sprawie susiaka żeby się nie bać i powiem Ci,że dzisiaj przy kąpieli mocno,ale też delikatnie go naciągałam tak,że przeszedł ;prawie cały bez pęknięć 🤪 🤪 🤪
dzięki Ci wielkie bo tak to bym pewnie z moim strachem to pół roku robiła 🥴
ale tak to jest jak się czegoś nie wie i boi zrobić krzywdę ☺️ doktorka tak mi to tłumaczyła,że zrozumiałam to tak jakby to miało długo trwać a tu proszę 🙂 ze dwa dni i bez problemu cały wyjdzie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania no to rewelacyjna wiadomość 🙂 🙂 super 🙂 🙂widzisz jaka jesteś dzielna 🙂
a koleżanka mogła sobie darować....

a ja kto wie czy jeszcze dziś nie pojadę hahaha chyba się młody wystraszył wywoływania 🙂 bo od 18 mam co jakiś czas skurcze, krótkie bo krótkie ale w moim przypadku do mega poruszenie 😁 bo już z 6 ich było 🙂 także się rozkręca, a nawet jeśli nie dziś to kroplówka na pewno tylko dopomoże i pójdzie 🙂 jeny nawet nie wiecie jak się już cieszę na tego mojego kluska małego 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga to ja mam nadzieję już kolejny raz,że rano doczekam się już tego,że w końcu Ci pogratuluję 🙂 🙂 🙂
no to powodzenia i szybkiego porodu życzę 😘 😘
i póki co dawaj znać 🙂
kupiłam młodej basen i pół dnia z glowy 🙂 jeszcze piasek dowieźć do piaskownicy,którą Łukasz zrobił i komplet bo huśtawkę też zrobił z tym,że nie taką dla dzieci tylko dużą ogrodową z drewna 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DorotaK napisał(a):
Agus, a wiec okrzyk pilkarski wznosze do Twoich skurczy "JESZCZE JEDEN, JESZCZE JEDEN" 😁 super wiadomosc na wieczor :-) :-) :-) informuj jak cos :-*


😁 😁 😁 no prawdziwie kibicowo 🙂 🙂 🙂
hahaha no też się cieszę bo nawet jak nie dziś to już jutro jak mnie położą to może po tych moich skurczach coś pogonią.

będę na pewno informowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to widzę że kolejne brzuchatki szykują się do rozpakowania i zostanę Ja, Maja i Sandra 🙂
Zazdroszczę też chcę już Hanię mieć przy sobie a nie w sobie 🙂

Ps. co do sytuacji jaka zaistniała między mną a mamą to przemyślała sobie wszystko i przyznała mi rację, przeprosiła i nigdzie w najbliższym czasie nie jedzie.

Aga trzymam kciuki byś do rana tuliła bobasa 🙂
Dorota powodzenia, oby się udało 🙂


Dobranoc laseczki i nie przejmować się gadaniem innych, ciekawe jak by facet wyglądał po 9 miesiącach ciąży, otóż nie wyglądałby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...