Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kocik napisał(a):
emi-rose napisał(a):
W moim zadupiu nic nie ma a do Zgola nie chce mi sie jeżdzić 😮


hehe to sama otwórz taką gimnastykę 🤪 haha zobaczysz jakie będzie zainteresowanie 😉
co do lekcji mam nadz że to chwilowe zamroczenie hihihi 🙂 będzie dobrze 🙂 najważniejsze że świeci słonko 🙂


Za malo mieszkańców, moja mieścina liczy ich tylko 6 tys. 🤢
Tu każdy interes pada prócz monopolowych 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mialam isc z kolezanka polazic po sklepach ale nic z tego nie wyszlo wkurza mnie takie cos najpierw sie umawia rano mnie budzi dzwoniac ze zaraz bedzie i jak przychodzi mialysmy isc ale dostaje tel i nici z planow bo ona gdzies idzie. Ale ona mnie wkurza!
Moje plany na dzis siedzenie w domu i dopiero popoludniu isc na cwiczenia.

Moja mala wczoraj taka aktywna byla jak nigdy chyba od kad zjadlam fasolke to ona brykala i brykala. Myslicie ze cos jej moglo zaszkodzic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry dziewuszki 😘

Ja własnie wybieram się z tatuśkiem za Poznań po odbiór łózeczka 😁 stwierdzam ,że lepiej być już przygotowanym!! 🤪

Oczywiście myślami jestem z Tobą Anetko mam nadzieje ,że będzie dobrze kochana!! 3mam kciuki 😘 😘 Oliwierku a Ty posłuchaj cioci Tysi Wy z Adasiem macie jeszcze czas przynajmniej 2 miesiące wiec prosze Cię siedz tam jak najdłużej u mamy w brzusio 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katiaa85 napisał(a):
mialam isc z kolezanka polazic po sklepach ale nic z tego nie wyszlo wkurza mnie takie cos najpierw sie umawia rano mnie budzi dzwoniac ze zaraz bedzie i jak przychodzi mialysmy isc ale dostaje tel i nici z planow bo ona gdzies idzie. Ale ona mnie wkurza!
Moje plany na dzis siedzenie w domu i dopiero popoludniu isc na cwiczenia.

Moja mala wczoraj taka aktywna byla jak nigdy chyba od kad zjadlam fasolke to ona brykala i brykala. Myslicie ze cos jej moglo zaszkodzic?


olać taką koleżankę 😜 też kiedys taka miałam 😁 dzwoni ,że za chwile będzie mija cały dzień a ona nawet nie wpadła nawet nie napisała.... żal.pl 😁

Nic małej nie zaszkodziło teraz poprostu się zaczyna 😁 Adaś szaleje przedchwilą miałam jednego wielkiego GUZA na brzuchu nie wiem czy to jego wypięta dupcia czy co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetka kochana trzymaj się mocno 😘 😘
Wiola jestem tego samego zdania co Ty zarówno z porodem w 7 a nie 8 miesiącu jak i pieluszkami 🙂 no ale z pieluszkami itp mamy już doświadczenia i wiemy a dziewczyny dopiero wpadają w cały szał i pewnie temu mają bzika na czytaniu neta i stosowaniu w praktyce tego co przeczytają 😁 ja w 1 ciąży też czytałam i wiele bzdur odrzuciłam poprzez logiczne myślenie i nie żałuję,bo kupa kasy by poszła na wiele "niezbędnych rzeczy" których i tak nie była potrzeba używać 🙂 ale to każda sie dopiero przekona na własnej skórze po porodzie,teraz możemy doradzać i mówić co i jak było u nas,a każda zrobi po swojemu i dopiero potem się okaże,że połowy rzeczy nie potrzeba a kupiło się je bo tak pisali w sieci 😮
to samo z markami i pieluszkami-po co kupujecie zapasy? jak Wam dziecko wysypie bo coś nie spasuje skórze to wtedy będzie problem z wykorzystaniem 😮 i pieluszki przeciez są również w paczkach po około 40 sztuk i to wystarczy na sam początek -ja miałam taką do szpitala i starczyło jeszcze na długo po szpitalu a zmieniałam (jak to piszą w necie- CO 2 GODZINY) i starczyło mi bez problemu a Wy robicie zapasy jakbyście mialy być pozamykane przez przynajmniej miesiąc po porodzie w domu na klucz 😮 przecież są jeszcze mężowie,którzy mogą wyskoczyć do sklepu jak czegoś braknie,a pieluszki,chusteczki itd są prawie w każdym sklepie 🙂
ja pamiętam raz-pokupywałam na promocji tanie chusteczki i pampersy-efekt był taki,że młoda wylądowała po nocy z zapaleniem skóry pod pieluszką które wyglądało jakby jej ktoś stamtąd skórę zerwał 😮 płacz,ból i masakra... i leży to gówno mi do dzisiaj bo nie mam co z tym zrobić 😮 a miała wtedy już ponad roczek!! więc nie testujcie sobie dzieci zaraz po wyciągnięciu z brzucha 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
katiaa85 napisał(a):
mialam isc z kolezanka polazic po sklepach ale nic z tego nie wyszlo wkurza mnie takie cos najpierw sie umawia rano mnie budzi dzwoniac ze zaraz bedzie i jak przychodzi mialysmy isc ale dostaje tel i nici z planow bo ona gdzies idzie. Ale ona mnie wkurza!
Moje plany na dzis siedzenie w domu i dopiero popoludniu isc na cwiczenia.

Moja mala wczoraj taka aktywna byla jak nigdy chyba od kad zjadlam fasolke to ona brykala i brykala. Myslicie ze cos jej moglo zaszkodzic?


olać taką koleżankę 😜 też kiedys taka miałam 😁 dzwoni ,że za chwile będzie mija cały dzień a ona nawet nie wpadła nawet nie napisała.... żal.pl 😁

Nic małej nie zaszkodziło teraz poprostu się zaczyna 😁 Adaś szaleje przedchwilą miałam jednego wielkiego GUZA na brzuchu nie wiem czy to jego wypięta dupcia czy co 😁


Tysia tylko ze ta kolezanka przyszla i pare chwil i dostaje tel i poszla do kolegi niby go obciac. Moja mala teraz tez sie rusza. Ale wczoraj wieczorem mnie lekko wystraszyla trzymam reke na brzuchu i tak delikatnie sie ruszala az nagle takiego kopa dostalam ze reka podskoczyla ;D to bylo takie gwaltowne i niespodziewane ze mnie zaskoczyla 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia poczekaj aż się zaczną mega wyraźne kopniaki 😁 ja wczoraj miałam problem z siedzeniem czy schylaniem bo się mała ułożyła jak deska a jest głową w dół 😁 a bolało czasem jak nie wiem co 😁
wieczór,noc i poranek spędziłam sobie na bólach brzucha i skurczach 😮 obeszło się bez nospy ale kto wie co będzie jak się to powtórzy 😮 pewnie kąpiel w ciągu dnia i leżenie dupką do góry 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kozinka zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o pieluszki ja tylko czatuje na promocję jak będa jakieś to kupie ale nie wpadam w szał ,żeby kupować odrazu ze 100 sztuk bo niewiadomo czy dzidzia nie będzie miała uczulenia lepiej jedną tańszą wypróbować i w razie czego dokupować. ja wiem z doświadczenia po siostrze jak miała z 1 mała się urodziła 3700 jak wyszła ze szpitala miała chyba 3450 ale jedynek jakoś mega długo nie stosowała za to kumpela urodziła ponad 4 kg i odrazu stosowała 2 więc ja czekam z tym do porodu bo nie wiem jakie dziecko się urodzi może się okazać ,że nawet 0 będę używać chociaż niech on tam we mnie jeszcze siedzi! ale jesli chodzi o husteczki to jak będzie jakaś promocja to kupie najwyżej jeśli coś by bylo nie tak to siostra z miłą chęcią przyjmie więc nic się nie zmarnuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kozinka napisał(a):
Kasia poczekaj aż się zaczną mega wyraźne kopniaki 😁 ja wczoraj miałam problem z siedzeniem czy schylaniem bo się mała ułożyła jak deska a jest głową w dół 😁 a bolało czasem jak nie wiem co 😁
wieczór,noc i poranek spędziłam sobie na bólach brzucha i skurczach 😮 obeszło się bez nospy ale kto wie co będzie jak się to powtórzy 😮 pewnie kąpiel w ciągu dnia i leżenie dupką do góry 😜


kurde ja o 4:00 się budzilam i nospę musiałam wziąć bo brzuch mnie pobolewał jak na okres 🤨 schizuje ,że mi się szyjka skraca przez to ten twardy brzuch.. myślicie ,że sa jakieś typowe objawy skracającej się szyjki? bo to bezobjawowo przebiega nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
kozinka napisał(a):
Kasia poczekaj aż się zaczną mega wyraźne kopniaki 😁 ja wczoraj miałam problem z siedzeniem czy schylaniem bo się mała ułożyła jak deska a jest głową w dół 😁 a bolało czasem jak nie wiem co 😁
wieczór,noc i poranek spędziłam sobie na bólach brzucha i skurczach 😮 obeszło się bez nospy ale kto wie co będzie jak się to powtórzy 😮 pewnie kąpiel w ciągu dnia i leżenie dupką do góry 😜


kurde ja o 4:00 się budzilam i nospę musiałam wziąć bo brzuch mnie pobolewał jak na okres 🤨 schizuje ,że mi się szyjka skraca przez to ten twardy brzuch.. myślicie ,że sa jakieś typowe objawy skracającej się szyjki? bo to bezobjawowo przebiega nie?


Tez mialam w nocy twardy i bolacy brzuch ale mysle ze to przez fasolke :P bylam w wc i juz mnie nie pedzi na kibelek i brzuch normalny, a czulam jakbym kamien miala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tysia nie wiem jak się skraca szyjka bo tak nigdy nie miałam 🙂 mnie również bolało jak na okres,ale dało się wytrzymać bez tabletki 🙂 z tym,że ja raz miałam ciągły ból a raz taki co kilka minut 🥴 jeśli jest tak,że ciepła,ale nie gorąca kąpiel pomaga lub zmiana pozycji to mogą to by skurcze przepowiadające,czyli te,które przygotowywują do porodu i jeśli mijają po tym co pisałam,to jest ok 🙂 tym bardziej u majówek,bo zaraz dobijecie 30 tyg więc już coraz bliżej mety 🙂 jeśli bardzo się martwisz to skonsultuj z ciocią lub lekarzem 🙂 ja narazie na spokojnie bo nic złego się u mnie nie dzieje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haaaaj lasie 😎

Ja po śniadanku, wstałam znowu 9:30, jakoś wcześniej nie mogę się zwlec z łóżka.. MYśle co dzis wykombinować na obiadeiro 🙂

Anett myśle o Was i czekam na info :*

Ps. Mi jeszcze brzunio nie twardnieje, kiedy to sie może pojawic? I czy wystepuje przy tym jakiś ból?
Moja Pola wczoraj też chyba mi dupkę wypięła, miała taka śmieszną górkę 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pszczelarka napisał(a):
Haaaaj lasie 😎

Ja po śniadanku, wstałam znowu 9:30, jakoś wcześniej nie mogę się zwlec z łóżka.. MYśle co dzis wykombinować na obiadeiro 🙂

Anett myśle o Was i czekam na info :*

Ps. Mi jeszcze brzunio nie twardnieje, kiedy to sie może pojawic? I czy wystepuje przy tym jakiś ból?
Moja Pola wczoraj też chyba mi dupkę wypięła, miała taka śmieszną górkę 😁 😁 😁

mi twardnieje tylko po seksie i zaraz popuszcza,ale to normalne,a tak poza tym to mi się tak nie dzieje i w 1 ciąży też tak nie miałam,więc może Ci twardnieć ale nie musi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a z pieluszkami to ja nie patrzę na wagę napisaną na opakowaniu,bo według niej,moja Klaudia powinna nosić jeszcze 3 lub już 4 a ma rozmiar 5 i robią się małe 😁 bo to nie zależy u mnie od wagi tylko od wzrostu,bo waga moją puszcza na mały rozmiar a wzrost nie pozawala tej pieluszki dopiąć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kozinka napisał(a):
a z pieluszkami to ja nie patrzę na wagę napisaną na opakowaniu,bo według niej,moja Klaudia powinna nosić jeszcze 3 lub już 4 a ma rozmiar 5 i robią się małe 😁 bo to nie zależy u mnie od wagi tylko od wzrostu,bo waga moją puszcza na mały rozmiar a wzrost nie pozawala tej pieluszki dopiąć 🥴

Mam tak samo 😁 moja już 4 ma!

a co do wcześniejszych zakupów pieluszek to uważam tak jak Kozinka, nie kupujcie dziewczyny za dużo na początek bo dziecku może uczulenie wyjśc i co wtedy, zawsze przecież można dokupic, teraz nie ma z tym problemu 🤔

U mnie jak się szyjka skracała i zrobiło rozwarcie to właśnie miałam takie bardzo częste twardnienia brzucha więc Justyna uważaj, z tym nie ma żartów! ja później już na lekach byłam i jak najwięcej odpoczywałam więc już się więcej nie skracała i było git! mam teraz nadzieję że się to znów do mnie nie przypląta bo o odpoczynek z moją Patrycją będzie bardzo ciężko 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to dzień dobry, my już po spacerku i Mała właśnie zasnęła więc mogę trochę maili zrobic póki spi 😉 u nas też wiosennie dziś aż chce się życ 🤪

Aneta trzymam kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niunia99 napisał(a):
A tak w ogóle to dzień dobry, my już po spacerku i Mała właśnie zasnęła więc mogę trochę maili zrobic póki spi 😉 u nas też wiosennie dziś aż chce się życ 🤪

Aneta trzymam kciuki 😘

no dokładnie,ja wywalilam w końcu pościel na balkon i posprzątałam już prawie całe mieszkanko mimo,że zrobiłam to również wczoraj 😁 w dodatku na dobry humor strzeliłam sobie makijaż-nie widać przynajmniej krost na buzi i czuje się superowo dzisiaj 🙂 🙂 🙂 zastanawiam się nad myciem okien,ale sobie odpuszczę,bo dopiero się luty kończy-jeszcze się zabazgrają,poczekam ze 2 tygodnie albo z miesiąc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,

Mam juz net - huraaa!!!! 😁 Tesknilam za wami laski, ale juz nie dam rady nadrobic zaleglosci. 🥴

Tysia ciesze sie, ze ten magnez pomaga. Ja odpuscilam sobie na dwa dni i znow brzuch mi twardnieje. 🤢 Zaraz zjem pastyle.

Witam tez nowa mame 😘 😘

Troche wczoraj sie zmartwilam slyszac o Anecie. Rozmawialysmy chwile na FB. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Takie sytuacje uswiadamiaja, ze na tym etapie nic nie wiadomo. Moj maz to tak sie przejal, ze w przyszlym tygodniu juz ide na badanie i usg do polskiej pani doktor.

Aaa, nie wiem czy pamietacie, ze milam isc na badanie miesniakow. Wyobrazcie sobie, ze nie pokazali mi synka, a robili normalne USG. Juz na wejscu przypomnieli w jakim celu tu przyszlam i specjalnie mialam lozko odwrocone od monitora bym nic nie widziala. A jak grzecznie poprosilam to powiedzieli, ze pokaza mi tylko serce i dadza posluchac jak bije! 😠 😠 😠 Swiniaki 😠 😠 Ale dobre i to.

A moj syneczek bardzo ruchliwy. Ma juz coraz mniej miejsca i czasem jak kopnie to az oczy na wierzch wychodza 🤪 🤪

Kozinka ciesze sie ze bedziesz miec druga coreczke. Bedzie fajnie 🙂 Moja kolezanka ma trzy corcie, moja kuzynka tez trzy i jest super. Zawsze wesolo i kolorowo w domu. 🙂 A maz z czasem bedzie zachwycony - jestem pewna 🙂

Zajrze do was pozniej bo mam duzo zaleglosci z mailami i innymi rzeczami. Buziaki kochane. 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Midorada witaj z powrotem, już się zastanawiałam co tak długo Cię nie ma 🙂 Fajno, że z maluchem wszystko dobrze, tylko szkoda, że go nie pooglądałaś, ale jak śmigasz na USG next week to popatrzysz na niego 🙂

Kozinka
ja w poniedziałek odkurzalam i myłam podłogi, ale dzis znowu odkurze, bo wpadną znajomi na mecz Polska - Portugalia 🙂 Jakieś przekąski przygotuje, zaraz śmigam do POLO, taka piekna pogoda, to wyjde na powietrze 🙂

Poukładałam ciuszki w szafie, te cieńsze na przód, grubsze na tył. I jeszcze dokonałam segregacji cieńsze-szersze 😁 czyli te, w które mam zamiar się mieścić.
Przygotowałam sobie butki wiosenne 🙂 Więc szał ciał 🙂

Na obiad kurak 😎
zrobię chyba sałatkę grecką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada mi własnie magnez nie pomaga brzuch jak był twardy tak jest.. u cioci byłam na ktg i nie wykazało żadnych skurczy ani tym ,że z brzuchem coś nie tak ja wciaż myśle ze to przez przeziebienie ale jak nie minie ten kamien to idę wczesniej do lekarza.... na badanie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...