Skocz do zawartości

Czerwcoweczki! | Forum o ciąży


Wiolka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    1698

  • kozinka

    2123

  • Anett

    1877

  • Tyssiiaa

    2838

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czarna_Mamba napisał(a):
http://dieta.pl/nowosci/dla_mamy/co_moze_jesc_mama_karmiaca-762.html cos takiego znalazłąm, wiem napewno ze nie wolno gazowanego pić i jesc cytrusow, chociaz nie wszystkie dzieci cytrusy uczulają..


najgorsze że będzie sezon na truskawki a one potrafią uczulać więc trzeba będzie przetestować...z resztą jak wszystko inne. a ja tak lubię truskawki 🤢 🤢 🤢 no ale czego się nie zrobi dla maluszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mialam taka liste i trzymalam sie jej ostro ale wedlyog niej prawie nic nie mozna bylo jesc,. Pozniej mloda dostala zielonych kupek wiec dieta eliminacyjna, na koncu jadlam przez prawie 4 miechy chleb z maslem i gotowanego kurczaka 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ogolnie wekszosc rzeczy mozna jesc normalnie.. z tym, ze wprowadzac powoli... i obserwowac rekacje brzuszkowe maluszka...

Zdecydowanie nie polecam produktow wzdymajacych, gazowane tez zdecydowanie ograniczyc, cytrusy moga uczulac, lepiej ciemny chlen..

Biedne jestescie dziewczyny, mam nadzieje, ze ta cholerna wysypka szybko zejdzie..

Z Tysia pisalam chyba okolo 8-9 i byla w komplecie 🙂)

Midorada, brzuchol mialam zakryty prawie, tylko chwile sie opalal.. wiec dzidzia sie nie podgotowala.. a ja kur.. nadal nie mohge nawet stanika zalozyc... Dzis jak mi troche poswieci to normalnie masakra tak mnie boli..

Zaraz musze sie do sklepu ruszyc po zakupy bo jutrop pozamykane..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To dobrze z Tysia w domku ... Blizej juz niz dalej... 🙂
Mnie cos ciagnie w kroku. Boli tak jakby po jednej stronie tylko... 😞 Nie wiem czy podjechac do poloznych czy dac sobie spokoj... 🥴 Malutki sie rusza - moze jogurcik mu smakowal... 🙂
Ja nadal nie do zycia... 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie sutki bola ale nie jakos tak strasznie, siara mi leci ale nie az strasznie duzo 🙂

Ja czekam na deszcz bo cała spuchłam od tego gorąca, po za tym poci mi sie kaczucha, ale wiecie jak to jest miałam juz paranoje ze wody sie sacza 🤢

Maju nienawidze takich gosci wkoło których latac tylko trzeba

Tysia: a bóle sa czy przeszły?

Ciekawe jak Vera mogli by jej juz cesarke zrobic a nie ja mecza 🤢

Anna
ja bym chetnie pobrała krew pepowinową, ale dla mnie to za drogi interes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emi.,. tez czekam na deszcz.. skwar się leje nieba..
ale niech zacznie padac jak dojedziemy do Piły 🙂

Co do krwi pępowinowej.. rozważamy.., ale chyba się nie zdecydujemy..
u nas za pobranie 1800zł, i roczne utrzymanie 400zł..
zastanawiam się tylko na jak długo takie kamórki macierzyste starczają.. jest to nowość.. rozwija się to i nie wiadomo, czy one np. za 25 lat bedą dalej zdolne komuś pomóc..
nie ma tej pewności.. I jak się okaże, że co roku płace 400zł, a jakby powiedzmy było to potrzebne za 25 lat.. i się okaże, że są one tak jakby \'przeterminowane\'.. to co wtedy..

Ogólnie sama idea bardzo mi się podoba, jest to zapewne przyszłość medycyny.. ale sporo czytam o tym i znajduje sprzeczne info.. jedne źródła podają, że te komórki byłyby tylko dla danego dziecka, a inne mówiea, że i dla rodzeństwa a nawet innych członków rodziny..

Cały czas rozważamy..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
laski ja po wizycie i w sumie to chyba nic nowego... pan doktor tylko zapytał czy chcę leżeć w domu czy w szpitalu jak mu powiedziałam,że bez różnicy się czuję 😲 ja mu powiedziałam,że wolę w domu,bo skoro mogę być w domu to chyba nie jest aż tak źle 😉
fenoterol zwiększył mi do 4 razy dziennie po całej tabletce i dołożył relanium bo zobaczył wynik ktg i jak mu powiedziałam,że jest bez różnicy,bo skurcze dalej są i boli brzuch itd to powiedział,że puszcza mnie do domu ze zwiększonymi dawkami i dodatkiem relanium pod warunkiem,że jak będzie się coś więcej działo to mam dzwonić albo przyjechać do niego lub na izbę 😉
w dodatku wyliczył mi dzisiaj że mam 33 tydzień i że dziecko urodzi mniejsze niż Klaudia 😮
do 20 maja mam brać leki i potem odstawić,14 maja kolejna wizyta jeśli będzie cisza i spokój,a jeśli się pogorszy to mam bez umawiania się u niego wstawić 😉
pani się mnie w kolejce pyta czy się dobrze czuję,ja jej mówię,że tak a ona się pyta czy mi zimno,ja na to,że nie że takie mam drgawki po lekach 😮 lekarz jak mnie dzisiaj zobaczył jak się trzęsę to się pyta czy aby napewno biorę isoptin,a ja że tak i mówi,że innego leku nie ma,że muszę to znieść 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kozinka ja tez pytalam o inne leki i tez powiedziala ze te sa tylko..
ja dostane kur....y moja corka to juz przesadza podprowadzila mi z domu oryginalne perfumy gucciego i lakier do wlosow ja sie szykuje a tu dupa nie ma moich rzeczy 😠wsciekla zadzwonilam do niej i ma czas do wieczora zeby mi je oddac nie nawidze jak tak robi 😠
Adamowi znowu podprowadza bluzy ale jego nie ma i nie widzi wiec wypiore i wloze na miejsce ale od moich rzeczy z daleka łapy precz 😠
lece na zakupki jakies bo jutro grill 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje Rybki za troskę u nas się troszkę uspokoiło od 4-8 walczyłam ze skurczami i bólem brzucha wzięłam nospę i jakoś lepiej się czułam potem znów było to samo jak 3 raz się powtórzy to pojadę ale postanowiłam ,że jeszcze przeczekam nawet jakby mieli zatrzymać na obserwacji dzień dwa to wole sobie poleżeć w domu i w razie większej konieczności dopiero jechać tym bardziej ,że lekarz powiedział razem z ciotką ,że jak czuje ruchy małego normalnie i nie ma krwawienia to nie ma co panikować i tak też zrobiłam poczekałam aż się uspokoi nie uśmiecha mi się w takim upale jechać do szpitala po to ,żeby zbadali i po chwili wracać do domu bez sensu... klusiaczek wciąż się wierci ale obawiam się czy nie zmienił położenia bo brzuch mam od rana w kwadracie i tylko czuje jkby kolanka mi wypychał po lewej stronie troszkę to boli... mam straszne bóle krzyżowe obawiam się ,że poród również będzie krzyżowy wymiotowałam nawet bo w buzi mi się taka gorycz zrobiła ,że nie ogarnęłam tego wciąż mam taki gorzki smak w buzi i nie smaczne to jest... wypiłam już prawie 5 litrów wody a smak wciąż ten sam w razie wyższej konieczności odwiedze tą izbę ale narazie nie panikuje to pewnie jakiś zwiastun jak w filmach 😜 ale przygotowana jestem... 🤨

Aniu a Karolcia ile waży?? biedna Ty się nacierpisz 😞 byle cała i zdrowa a że wagę będzie miała mniejszą to nic szybko nabierze potem jak będziesz karmiła ja chciałabym ,żeby Adaś te 3 kg miał w rzeczywistości jakby się teraz urodził to pewnie z 2,800 by miał... mimo ,że na usg już prawie 3 kg..

moja "siora" z krakowa dzisiaj jest na wywoływaniu bo ma cukrzyce i może nie czuć skurczy a mała może się dusić zobaczymy jak to będzie ma balonik załozony i góra do jutra malutka będzie na świecie a termin ma na 8 maja dopiero ale już leży na oddziale i czeka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
po takim zabiegu wychodzi sie po 24-48godzinach chyba mozna wrocic do pracy ale to po jakims tygodniu...druga sprawa nosi sie takie specjalne uciskowe ubrania jesli sa to uda to takie getry przez 6 tyg a jak brzuch to pas tez przez 6 tyg i w tym sie spi ,chodzi tylko do kapieli sie zdejmuje a tak to bite 6 tyg trzeba nosic...odsysaja max 3 kg tluszczu wiecej nie moga odrazu bo jest to zagrozeniem dla zycia...ja sie troszke tym interesuje bo chce robic ale na zime w takie upaly latac w takich ubrankach pooperacyjnych to ja dziekuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
liposunkcja to jest zabieg odsysania tluszczu gdzie ranka jest na gora 1 cm ale jesli kolezanka mowi o wycinaniu skory to jest to plastyka powlok np .brzusznych gdzie jest spora rana i po tym na bank sie lezy w domu ale blizny sa duze przykladowo ciecie cesarskie to jest pikuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...