Skocz do zawartości

Czapki, szaliki, rękawiczki dla dzieci

Kiedy przychodzi zima, trzeba się do niej przygotować. Najlepiej, gdy wcześniej pomyślimy o tym, jakie czapki, szaliki, rękawiczki ubierzemy dzieciom, kiedy nastaną większe chłody. Czapki zimowe muszą nie tylko być ciepłe i chronić od wiatru oraz mrozu, ale winny być także estetyczne, by zachęcać dziecko do ich noszenia. Podobnie ma się sprawa z ciepłymi rękawiczkami. Ważny jest ich krój ? czy są to rękawiczki bez palców, czy też z palcami, czy zrobione ze skóry, czy z materiału.

ten tekst przeczytasz w 7 minut

Czapki, szaliki, rękawiczki dla dzieci
Modne czapki i szaliki dla dzieci Prawo autorskie: Schutterstock

W zależności od tego, czy mają to być rękawiczki na sanki czy do używania na co dzień, potrzebny jest inny rodzaj używanego materiału. Inne powinny być , gdy dziecko będzie chodziło w nich do szkoły, a inaczej powinny wyglądać, gdy będzie używać ich podczas zjazdów na sankach. Dużą popularnością cieszą się szaliki na zamówienie, które dają szansę na posiadanie ulubionego wzoru. Są znakomitą formą prezentu i sposobem na prezentację własnych przekonań. Szaliki dla dzieci zmieniają swoją formę na przełomie lat. Niekiedy są one połączone w jedną całość z czapkami. Innym razem są to kominy-szaliki albo szaliki-apaszki. Szale, czapki oraz rękawiczki to podstawowe wyposażenie zimowe. Niekiedy jest ono tak atrakcyjne, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny, że dziecko nie chce się z nimi rozstać nawet wówczas, gdy przychodzi wiosna i ciepła pogoda.

Czapki dla dzieci

Czapki dziecięce cechują się bogactwem form i kształtów. Przede wszystkim chodzi o to, by miały one miękką podszewkę. Najlepiej, by była ona wykonana z polaru. Jest wtedy nie tylko miękka w dotyku, ale także dostarcza bardzo dużo ciepła. Odzież z polaru zasadniczo cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje właściwości, które sprawiają, że jest ona bardzo pożądana styczniową porą. Przy czapkach zimowych niezwykle ważne jest także to, by miały one nauszniki. Dzięki nim uszy dzieci są chronione przed niekorzystnym wpływem niskich temperatur i mrozów oraz pozwalają je uchronić przed przemarznięciem. Sprawiają one, że maluch może zdrowo przetrwać ten trudny okres, bez żadnych chorób uszów. Nauszniki dla dzieci są bardzo często bogato zdobione. Jest to miejsce, na którym producenci zamieszczają motywy znane z rysunków i bajek dziecięcych. Najczęściej robi się je ze znacznie grubszego materiału, aniżeli pozostałe części czapki.

 

Producenci czapek zimowych przyczepiają do nich frędzelki, które stanowią świetny element zdobniczy. Niekiedy dokłada się do nich także dzwoneczki, przez co stanowią jeszcze większą atrakcję dla maluchów. Powszechnie stosuje się różnego typu naszywki. Są to motywy roślinne lubzwierzęce, niekiedy są to bohaterowie bajek dla najmłodszych. Bywa, że jest to inicjał z jakiejś nazwy. Stosuje się również naszywki imienne, które informują, jakie imię nosi właściciel czapki. Aby tak się stało, najczęściej trzeba zaopatrzyć się w naszywki na zamówienie i zapłacić za nie odpowiednio wysoką kwotę. Ale duma malucha, który będzie nosił czapkę ze swoim imieniem jest warta wszystkie pieniądze. Które z dzieci nie chciałoby, aby wszyscy dowiedzieli się, jak ma on na imię?
 

Szaliki zimowe

Oprócz czapek dziecko interesuje się także szalikami. Oczywiście od samego początku pojawia się problem: jak wiązać szalik? Chodzi o to, by był on tak ułożony, by grzał dziecko pod szyją, a jednocześnie nie przeszkadzał w zabawie. Można nosić go bardzo krótko, tuż koło głowy, albo umieszcza się go w znacznej od niej odległości. Jakby nie patrzeć ? dzieciom lepiej służy krótsze wiązanie. Maluchom warto kupić szalik z kapturem. Pozwala on ochronić przed mrozem także głowę. Fajnym rozwiązaniem jest także szalik-golf. Jest on bardzo wygodny, bo wysoko ogrzewa ciało dziecka. Umożliwia on zabezpieczenie szyi od wiatru i mrozu. Powszechnie jest stosowany podczas uprawiania sportów zimowych. Miłośnicy robót ręcznych najbardziej lubią szaliki robione na drutach. Wykonuje się go bardzo długo, używając przy tym rozmaitych kolorów włóczek i ściegów. Niemniej jednak daje on mnóstwo satysfakcji jego producentowi, a temu, który go nosi, gwarancję niepowtarzalności. Właśnie ta potrzeba, by posiadać przedmioty unikatowe, jest bardzo silna u współczesnych ludzi. Zwłaszcza, jeśli chodzi o ubrania dla dzieci. Dlatego wszelkiego typu robótki ręczne, czy to będą robótki na drutach, czy też robótki na szydełku, cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Robótki szydełkowe opanowały różne dziedziny życia i szaliki są tylko jednym z etapów tych prac. Roboty ręczne na drutach stały się hobby dla wielu świetnie wykształconych kobiet, które traktują je jako antidotum na stresy, których doświadczają w swoim codziennym życiu. Oczywiście na rynku istnieją już gotowe szale i szaliki, które mają bogatą kolorystykę oraz wzornictwo. I mają one też wielu odbiorców, zachwyconych ich jakością. Modne szaliki rozchodzą się ze sklepów jak ciepłe bułeczki. Znajdują nabywców nie tylko na początku sezonu, ale też w trakcie jego trwania. Ich miłośników można spotkać w sklepach, w których mają miejsce noworoczne wyprzedaże.
 

Rękawiczki dla dzieci

Najlepsze na okres zimowy są długie rękawiczki. Pozwalają one zabezpieczyć ręce przed działaniem mrozu i wiatru. Są także doskonałe na sanki, bo chronią przed wpadaniem śniegu do środka rękawów, szczególnie podczas zabaw w kulki czy w czasie zjazdów na sankach. Rękawiczki zimowe winny być miękkie, tak by nie przeszkadzały w sprawnym używaniu dłoni podczas mrozów. Skórzane rękawiczki dobrze spełniają swoją funkcję jedynie na zimnie, bo w momencie, kiedy są temperatury poniżej zera, robią się one sztywne. Dużo lepsze są rękawiczki futrzane, które ułatwiają przetrwanie mrozów i zachowują podczas nich swoją miękkość. Są też oczywiście ciepłe i nie przepuszczają zimna. Najczęściej są one z jednym palcem, co sprawia, że jeszcze lepiej zachowują swoje właściwości termiczne. W okresie zimy dzieci potrzebują wielu ubrań, by przejść przez ten okres bez szwanku. Godne uwagi są nauszniki dla dzieci, które znakomicie grzeją je w uszy. Mogą one być elementem czapki albo też oddzielną częścią ubioru. W tym drugim przypadku stosuje się je w momencie, kiedy mamy niższe temperatury, ale nie jest jeszcze mroźno.
 

Producenci czapek zimowych dokładają wszelkich starań, by miały one atrakcyjny wygląd, by dzieci chciały ich używać. Prześcigają się w rozwiązaniach kolorystycznych, rodzajach wykorzystanego materiału i obowiązującego wzornictwa. Inne modele obowiązują dla dziewcząt, inne dla chłopców, aczkolwiek są takie, które pasują do każdej z płci. Oczywiście zimą bardzo drażliwą kwestią jest nie tylko, czym okryć głowę, ale również, jak wiązać szalik, tak, by spełnił on swoją funkcję w maksymalny sposób. Dzieci cenią sobie szalik z kapturem, bo nie muszą ubierać dwóch rzeczy jednocześnie. Zastępuje on czapkę oraz szalik. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się także szalik-golf, który używany jest głównie przez dzieci na stokach górskich oraz na lodowiskach. Są też tacy, którzy najbardziej lubią szalik zrobiony na drutach. Dzierganie traktowane jest jako odskocznia od codzienności i rodzice, dzięki takiej swojej pasji, mogą zrobić dla własnego dziecka coś, czego nikt inny nie posiada, co urzeknie swoim pięknem. Cena takich wyrobów hand made jest na ogół wyższa, niż tych produkowanych na masową skalę, niemniej jednak warto ją zapłacić, zważywszy na oryginalny wygląd produktów tworzonych w ten sposób. Powstają na drutach i szydełkach szale i szaliki, które dają dowód marzeniom o unikatowym wyglądzie tego, co nosimy na co dzień. Chcemy być niepowtarzalni.
 

W galeriach i centrach handlowych możemy zobaczyć, jak w tym sezonie wyglądają modne szaliki. Chodzi w tym wypadku o taki rodzaj i wzór, który warto nabyć tego roku, by być trendy.

Moda dziecięca zmienia się tak szybko, jak i dla dorosłych, a czapki, szaliki, rękawiczki, które maluch używa w tym roku, za rok będą już za małe. Dlatego chcemy, czy nie chcemy, musimy na początku przyszłego sezonu zakupić nowe. Dla jednych rodziców koniecznie powinny być one modne. Dla innych zaś – niepowtarzalne.

0.0 / 0 głosówOpinie użytkowników

Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia×
×
  • Dodaj nową pozycję...