Skocz do zawartości

Mamusie z Krakowa i okloic!! | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ja jestem, robimy pierogi, znaczy mąż robi a ja jem 🙂 Sprawiedliwy podział obowiązków :P
Co do spania na brzuchu, to ja tez bardzo długo tak spałam, teraz prawie na brzuchu bo podkładam poduszke pod nogę i całkiem nieźle nam się śpi 😁
I dziś zaczynamy kolejny tydzień, a według moich obliczeń to jakoś 8 miesiąc mi się zaczyna 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • asiula83

    1894

Ania ależ Ty sobie chłopaków ustawiłaś hihi.
Jak nie ciasta to pierożki, żyć nie umierać 😁

Ja też spalam an brzuchu dosyć długo i wiecie co... wczoraj po raz pierwszy od miesięcy położyła się właśnie w takiej pozycji wspaniałe uczucie.

Ja zaraz biorę się za obiadek, Andrzeja musiałam wygonić do tesco bo okazało się że moje dziecko ma uczulenie na proszek a prałam trochę w dzidziusiu a trochę w lovelli. Teraz spróbujemy kupić jelpa nie ma wyjścia, może potem znów spróbujemy tych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania masz oklaska za kolejny tydzien 🙂 My juz po spacerze 🙂 Mała znów cały spacer przespała 🙂 Najgorsze jest to ze zaczyna cudowac, jak sie ods niej odejdzie to placze a jak sie podejdzie to spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki, my już po obiadku.
Teraz sobie siedzimy pijemy herbatkę i zajadamy pyszną szarlotkę którą nam babcia upiekła 🙂
A gdzie reszta dziewczyn??
Ja wiem że weekend ale żeby nawet dzień dobry nie powiedzieć, oj oj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia lecz sie!

A my zaraz sie kapiemy 🙂 popoludniu troszke sie przespalismy z Pawlem bo mała zechciala pospac u siebie w łóżku 🙂
Aga to prawda ze spanie na brzusiu po tak dlugim okresie to cos cudownego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Coś Wam przekopiuję z majówek 🙂

MACIERZYŃSTWO NA WESOŁO

Przygotowanie do porodu

Pierwsze dziecko - Z namaszczeniem ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko – Nie ćwiczysz oddechów, bo ostatnim razem nie przyniosły żadnego skutku.
Trzecie dziecko – Prosisz o znieczulenie w 8 miesiącu ciąży.

Ciążowe ubrania

Pierwsze dziecko - nosisz stroje dla kobiet ciężarnych odkąd lekarz potwierdził, że jesteś w ciąży
Drugie dziecko - nosisz swoje zwykłe stroje jak długo się da
Trzecie dziecko - stroje dla kobiet ciężarnych to już twoje zwykłe stroje

Imię dla dziecka

Pierwsze dziecko - przeglądasz kalendarze, sprawdzasz znaczenie imion, sprawdzasz ja wybrane imię brzmi w zestawieniu z nazwiskiem
Drugie dziecko - ktoś powinien nadać dziecku imię po ciotecznej babce, więc możesz to być ty
Trzecie dziecko - otwierasz spis imion, zamykasz oczy i w co trafisz palcem, to będzie.

Wyprawka

Pierwsze dziecko - pierzesz świeżo kupione ubranka, prasujesz z lewej i prawej strony, dobierasz kolorami i starannie układasz w szafce przeznaczonej tylko do tego celu
Drugie dziecko - sprawdzasz, czy ubranka po pierwszym dziecku są czyste i wyrzucasz tylko te z najciemniejszymi plamami
Trzecie dziecko - kto powiedział, że chłopcy nie mogą mieć różowych śpioszków?

Płacz dziecka

Pierwsze dziecko - przy pierwszej oznace niezadowolenia (kwękanie, skrzywienie) bierzesz dziecko na ręce
Drugie dziecko - podnosisz je tylko wtedy, gdy krzyki grożą obudzeniem pierworodnego lub wizytą zaniepokojonych sąsiadów
Trzecie dziecko - uczysz starsze huśtania kołyską

Przewijanie

Pierwsze dziecko – Zmieniasz pieluchę, co godzinę, niezależnie od tego, czy jest brudna czy czysta.
Drugie dziecko – Zmieniasz pieluchę, co 2-3 godziny, w zależności od potrzeby.
Trzecie dziecko – Starasz się zmieniać pieluchę zanim otoczenie poskarży się na smród, bądź pielucha zwisa dziecku poniżej kolan

W domu

Pierwsze dziecko - spędzasz większą część dnia wpatrując się w dziecko.
Drugie dziecko - spędzasz większą część dnia patrząc czy twoje starsze dziecko nie robi krzywdy młodszemu.
Trzecie dziecko - spędzasz większą część dnia chowając się przed dziećmi

Gdy upadnie smoczek

Pierwsze dziecko – Wygotowujesz po powrocie do domu.
Drugie dziecko – Polewasz sokiem z butelki i wsadzasz dziecku do buzi.
Trzecie dziecko – Wycierasz w spodnie i wsadzasz dziecku do buzi.

Aktywne formy spędzania czasu

Pierwsze dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt i terapię grupową dla prawidłowego rozwoju.
Drugie dziecko - zabierasz je na gimnastykę dla niemowląt.
Trzecie dziecko - zabierasz je do supermarketu i pralni chemicznej

Opiekunka

Pierwsze dziecko - gdy zostawiasz dziecko z opiekunką, dzwonisz do domu, co najmniej 5 razy w ciągu dnia.
Drugie dziecko - wracasz się od drzwi, bo zapomniałaś zostawić opiekunce numer, pod którym będziesz osiągalna.
Trzecie dziecko - prosisz opiekunkę by zawiadomiła cię tylko, jeżeli zaistnieje konieczność wezwania pogotowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA mialam straszne problemy z zasnieciem na boku jak juz brzusio mi przeszkadzał. Ale sie przezwyczailam 🙂W Pierwsza noc po porodzie od razu na brzuszek sie przekrecilam 🙂

Aga tak ogladalam Twoje fotki na NK i musze Ci powiedziec, ze cudownie wygladasz z Andrzejem. Pasujecie do siebie i tyle szczescia od Was bije ze nie sposob tego nie zauwazyc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka dziewczęta!
brawo dla dzielnego Kacperka! - ja sama bym zaczekała chwilke z taką jazdą ale z miesięczną Rozalką pojechaliśmy do moich rodziców....
Asiu - syropek z cebuli zawsze możesz wypić! ) hihi i pewnie przez te fochy się przeziębiłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krysiu jak milo Cie zobaczyc na forum 🙂 dwanko Cie nie widzialam albo mi sie wydaje 🙂 🙂

Moja myszka tez wykapana i najedzona sopi smacznie w lozeczku 🙂

Juz wiem jaka sobie zrobie fryzure dziewczyny 🙂 zaraz Wam kopsne linka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ania popłakałam się z macierzyństwa 🙂
Daga gratuluję pierwszego udanego wyjazdu 🙂
Krysiu witaj w domu ( czyt. na brzuszku)
Asia nie syrop z cebuli tylko rozgnieć aspiryne taką zwykła i rozpuść ją w 3/4 szkl wody ciepłej i płukaj tym gardło, do tego bez obaw możesz rutinoscorbin, ja się tym wyleczyłam , moja drugi gin mi tak kazała pomogło w 1 dzień 🙂
Karina fryzurka piękna choć nam chyba będzie trudno ocenić, nie wiemy tak do końca jak wyglądasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam poniedzialkowo 🙂

Ja juz na nogach 🙂 noc cudowna bo tylko z mezem w lozku 🙂 Paulinka grzecznie spala u sibie i tylko raz sie obudzila na herbatke 🙂 zaraz dostanie mleczko moja grzeczna corcia 🙂

Wspaniala pogoda sie zapowiada! Daga szoruj z Kacprem na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...