Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No teraz jestem prawie pewna, ale dalej nie na 100 %...wydaje mi sie, ze poczulam malucha, dwa pukniecia, takie dosc wyrazne. No fajnie jesli to naprawde dzidzia a nie bulgoty w jelitach 🙃 i nie moge, drugi raz przez to przechodze, a nie potrafie dokladnie ocenic co jest co....latwo sie mozna pomylic. Ale raczej to to, bo mi sie buzia usmiechnela od ucha do ucha od razu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Superbabka, a dziekuje, i wzajemnie 😉.
Z Ella to taki wyrazny kop byl, ze pewna na stowe bylam, ale to juz tak pozno bylo, ze czas byl na nia, a teraz? Moze sie doszukuje za bardzo ale chyba jednak nie.
Pewno odroznisz, moze wlasnie te pozniejsze, dokladne kopniaczki a mz wczesniej...ja nie wiem, poglupialam sama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda super ja mysle ze to byla dzidzi 🙂 to sa inne bulgoty eheh jak dzidzia sie rusza,ale masz racje ze nie mozna byc pewnym przy tych pierwszych ruchach.
Ja czekam caly czas mam nadzieje ze moze za jakis tydz,dwa juz da o sobie znac 😆
Maiha chyba dosc szybko poczula pierwsze ruchy ale niewiem w ktorym tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ponoc duzo zalezy od ilosci tluszczyku 😉 a u CIebie za duzo nie ma Superbaba. No i ponoc przy kolejnych ciazach okolo nawet miesiaca wczesniej. Moja kolezanka co ma duzo duzo duzo duzo tluszczyku poczula pierwsze ruchy dopiero kolo 23 tyg wiec zdecydowanie jest ta zaleznosc. Aguska, no takie to ekscytujace to oczekiwanie w drugiej ciazy, bo niby (NIBY) sie wie o co chodzi. Mi zaczal sie 17 tydz wg brzuszka dzisiaj, wg mojego gina pare dni temu, Tobie sie konczy 16 wiec juz mozesz cos tam poczuc w kazdej chwili :-) (dobrze z tymi tygodniami rozkminilam???Tak to sie "odczytuje"?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie dlatego juz sie pomalu wsluchuje i probuje cos poczuc bo to juz 16 tydz, za pierwszym razem poczulam w 19 tyg wiec mysle ze moze juz za tydz bobasek da o sobie mamusi znac 🙂
Superbabeczko nie martw sie napewno bedziesz wiedziala, ze to dzidzia 🙂
Kurcze dziewczyny teraz sobie przypominam jakto bylo w pierwszej ciazy to jest takie super uczucie, nie da sie go opisac 🙂
A znalazlam Maiha i Strzalka poczuly juz w 15 tyg pierwsze ruchy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No wlasnie Aguska, takie super uczucie!!!! :woohoo 😞masz okalska ), dlatego sie buziula w smiechu wygina na sama mysl!
Potem jak po zebrach jada kopniaczki to moze mniej fajnie, ale tez ma swoj urok.
Gotuje malej piers z kuraka i smierdzi takim gotowanym ptaszyskiem i sie chce mi od tego bleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Upieke jej do tego fryteczki ze slodkich ziemniakow i ...pewno pomarudzi i nic nie zje. Takie zycie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie narazie cos tylko boli na dole dzisiaj...a do tego mam ciagle bulgoanie i przelewanie 🙂 Ogolnie zoladek i jelita to mi pracuja ostro..jak nie bola, to przelewaja:/ Znow sie dzis chyba przejadlam albo co, bo jakos tak mi ciezko i byle jak:/

Z tymi tygodniami to mozna sie pogubic:P Ja w srode koncze 15 i zaczynam 16 tydzien..chyba tak to rozkminiam:P A moze lekarka jak zmierzy to powie cos wiecej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz niedlugo dziewczynki bedziemy opowiadaly jak nam malenstwa daja popalic 🙂 troszke cierpliwosci 😉
Ja puki co slycham serduszka na doplerze 🙂 juz nie musze dlugo czekac az znajde dzidzia wieksza to i serduszko mocniej bije 🙂
Agadka pewnie juz w moim miescie jest na lotnisku,szkoda ze ma lot w nocy bo tak moze by wpadla na kawke 🙂
To dziewczynki milej nocki, ja ide nyny bo rano trzeba wstawac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja znów nie mogę spać :/ gratuluje Madziu znaku od wiercipiętki albo wiercipiętka 🙂 Oklaszczemy Cię , bo to trzeba uczcić 😉 Mi tak jak superbabeczce burczy w brzuchu i się przelewa. Mąż żartował , że moje prace żołądkowe to jak prace drogowe i maleństwo ogłuchnie 😉 Pewnie będziemy musieli ustąpić już obecnym mamusiom w pierwszeństwie wyczuciu ruchów maleństw i czekać w kolejce na swoją kolej tego WIELKIEGO DNIA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ha ha ha ale ze mnie sierota! mialam dzis zrobic badania morfologie i mocz. no ale oczywiscie z rana zapomnialam nasikac do kubeczka 🤢 potem pije wode na potege i nic 🥴 w koncu zrobilam sie baaardzo glodna i mysle no nie jeszcze do labolatorium nie dojde! wiec zjadlam z mysla ze badania zrobie jutro no i co? zachcialo mi sie siku oczywiscie 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Magda gratuluje pierwszego kopniaka 🙂 ja czasem cuzje kopnaiki 3 razy w ciagu dnia a potem i 3 dni nic 😞 ale tak na początku jest że mało tych kopniaków za kilka tygodni beda juz mocne i i wiecej 🙂 doczekamy sie wszystkie 🙂

Ja dziś miałam wizytę u gin ale taka rutyna, dostałąm badania do zorbienia i kilka wskazówek odnośnie tabletek no a USG połówkowe juz za 2 tygodnie w czwratek 🤪
jupi znowu zobacze maleństwo i mam nadzieje ze juz poznam płeć(nie wyjde z gabinetu do póki mi nie powie czy chłopak czy dziewczynka bo ciekawośc mnie zjada)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki :*

Znowu troszkę mnie nie było i tak wpadłam poczytać jak tam wasze brzuszki 🙂 Ja dzisiaj po urlopie - pierwszy dzień w pracy, co nie napawa mnie optymizmem (mąż ma jeszcze 2 dni wolnego :dry 🙂 no ale cóż :P Nie chcę jeszcze chyba zasiąść w domu, chociaż to kusząca perspektywa 🙂
Dzidzia dalej nie kopie, a już nie mogę się doczekać kopniaków - chociaż pewnie jak już zacznie, to będzie się dawać we znaki 🙂
No tak dziewczyny, to już prawie połowa ciąży 😮, trzeba chyba powoli zacząć myśleć o jakiś ubrankach i tak dalej 🙂 ale mnie cieszy ten stan 🙂 i brzuszek rosnący 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Mamusie 😉

Mialam koszmarna noc, budzilam sie co chwila, msnily mi sie jakies okropienstwa...i zasnelam tak w pelni dopiero przed 6..ufff...znow dzis leniwy dzien w domu - w samotnosci:/

Ja jakos jeszcze nie ogarniam nadal tego, ze jestem w ciazy..niby swiadomosc jakas jest, ale jeszcze nie do konca 🙂 Wczoraj dostalam paniki odnosnie porodu..hahaha...maz padl 🙂 Ja do ginekologa jutro..niby rutyna, ale zrobi pewnie takie zwykle usg, zeby zmierzyc malucha. Raczej plci nie sprawdzi, bo to takie usg sredniej jakosci - jak to w zwyklym gabinecie. No ale cos tam na pewno uspokoi...bede tez gadac odnosnie zastrzykow...cz do 16 tyg czy dluzej:/ Moja znajoma zamienila je na jakies slabsze leki, ale w tabletkach - jak nie dam rady to tez poprosze! Bo ile mozna kluc sie w brzuch...niedlugo nie bedzie juz miejsca, bo to tez ograniczony obszar, gdzie mozna robic i nie padasz z bolu!

Sluchajcie Babeczki..ja nawet nie wiem, kiedy "mozna" juz robic jakie zakupy czy wyprawki albo baby shower :P Chyba w 6 miesiacu najwczesniej, co? 🙂 Bo z takim mini brzuchem to jeszcze wysmieja!

Ja nadala walcze z praca odnosnie mniejszej pensji - no mam wrazenie z jakimis polglowkami tam rozmawiac...bo opowiadaja jakies dyrdymoly:/ Akurat nerwy z rana...

Nie mam co na obiad zjesc..grrr...

Buziaki i milego dnia Kochane!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc Mamusie,

dzis tez mam jakis beznadziejny dzien, pogoda do bani, caly dzien spie i znowu boli leb 🤨
ja mam wizyte w czwartek, niby po zwolnienie, ale moze gin zajrzy zobaczyc co u Malucha 🙂
Superbaba biedaku z tymi zastrzykami to niewesola sprawa, oby z dnia na dzien bylo lepiej.
a co do wyprawki, to ja czekam z tym, mysle ze zabiore sie za to w lipcu, jakos tak za wczesnie teraz, nie chce sie zbyt spieszyc.
pije druga kawe, zaczynam sobie pozwalac - a Wy pijecie kawusie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jestem wielkim kawoszem, na poczatku ciazy na szczescie mialam wstret do kawy, ale juz mi przeszlo, a zamilowanie wraca 🙂 a wode to litrami pije tak mi sie chce pic!
pizza dobra rzecz - Superbaba tak trzymac 🙂 ja mialam dzis na obiad moje pierwsze w zyciu zrazy 🤪

Dziewczyny jak czesto robicie badania ogolne krwi i moczu - moj gin zlecil mi tylko na poczatku i zastanawiam sie czy zrobic sama czy czekac na jego skierowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi kaze robic jakos raz w miesiacu...w sumie 15 tydzien, a badania mialam juz robione 3 razy i mam zlecenie na kolejne, wiec pewnie next week albo za 2 pojde zrobic 🙂 Narazie wychodzily mi w miare, troszke hematokryt ponizej normy, ale ponoc to ok u ciazowek 🙂

Dobra kawa nie jest zla 🙂 takie latte jakies to nawet wypije! Ja mam ogolny problem z piciem, bo zawsze malo pilam..a teraz to sie zmuszam, ale nadal nie dociagam nawet do 2 l;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂
U mnie badania krwi to chyba tylko dwa razy beda robili,ale mysle ze jak do Polski przyjade to sobie zrobie napewno.
Co do kawy to tez ja bardzo lubie 🙂 przez pierwsze tyg wogole nie umialam pic podobnie jak ty dodi, ale teraz tak raz na 3 dni sobie wypije 🙂 coraz bardziej mnie do niej ciagnie wiec kupilam sobie bezkofeinowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi gin zleca co miesiąc badanie krwi i moczu ( sumie już 3 dni się zbieram by zrobić sobie kuj kuj, ale jakoś mi nie po drodze). Najgorsze są te kolejki na pobranie krwi, a mi się słabo robi na głodniaka ostatnio. Co myślicie nad tym aby napisać do rządu, że kobiety w ciąży pobierają krew bez kolejki? Ja co miesiąc się nastoje w naprawdę dłuuuuuuuuuugich kolejkach( kiedyś naliczyłam 67 osób przede mną).
Ja przed ciążą nienawidziłam kawy, a teraz raz w tyg sobie popijam. W ogóle mam ochotę na same świństwa- chipsy bekonowe, mirinde, słodką naleweczkę z aronii. Diabełek mi siedzi w brzuchu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...