Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dodi ja tez miałam raz robione badanie krwi a dzis lekazr mi dał skierowanie na drugie badanie wiec moze tez dostaniesz od swojego lekarza skierowanie zaczkeaj jeszcze troche 🙂

superbaba współczuje smaotności w domu ja to przynajmniej mam córcie gadułe która ciagle cos mowi:P i czas szybciej leci 🙂 a co do sprzetu usg to wiesz moj lekarz (przypomne że chodze na fundusz) ma bardzo stare usg ;/ ale płec na nim rozpoznaje bez problemu jak dziecko pokaze :P wec moze twoj lekarz tez juz wstepnie ci powie co sie skrywa w twoim brzuchu 🙂

kawy nie pije bo ogólnie nigdy nie lubiłam ale tak jak superbaba pije herbate i to duzo bo uwielbiam z cytryna 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia nie musisz pisac do rzadu zadnych wniosków 🙂 bo kobieta w ciazy ma prawo pobrac krew bez kolejki 🙂 ale ja tez jak byłam pobrac krew ostatnio to akurat poniedzialek byl wiec najwiecej ludzi, to przezde mna spokojnie stało 50 ludzi do rejestracji i drugie 50 juz do punktu pobrań krwi, naszczescie maz byl ze mna to ja stałam w kolejce do rejestracji a on w kolejce do pobran, i niby mi sie anlezało isc bez kolejki ale nie miałam odwagi wejsc przed 50 osób i powiedziec z emi sie nalezy ☺️ wolałam wystać swoje i uniknac głupich komentarzy, szyderczych spojrzeń czy nawet kłótni ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jeszcze raz ja 😁

u lekazry stoje grzecznie w kolejkach (chyba z emnie poprosza bez kolejnosci a czasem sie tak zdarza)ale w markecie nie daje za wygraną 🙂 są kasy specjalnie dla kobiet w ciąży i kobiet i jeśli przedemna stoi 5 osób które nie sa w ciazy to podchodze do kasjerki i mowie ze to kasa dla ciezarnych i nalezy mi sie pierszeństwo w tedy ona zazwyczaj mi mowi ze mam przejsc do kasy 🙂
albo w tesco tez sie zdenerwowałam to mi kase specjalnie otowrzyli i tylko mnie skasowała keirowniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi niby brakuje odwagi, ale jak tzreba to zrobie burde i sie postawie 🙂 Aczkolwiek w panstwoym pwepchniecie sie w kolejke rpzed starszymi ludzmi napawa mnie strachem..bo tacy robia najwiecej awantur 😞 na szczescie badania mam zlecane prywatnie w Medicoverze i tak max czeka przede mna 3-5 osob..a jak bym sie postawila to tez by wzieli bez kolejki 🙂

No ja przez te codziennie zastrzyki to mam problem z pojsciem na pobieranie krwi..bo igiel mam juz dosc 😜 No ale robie jak karza...

Skoro mowisz, ze nawet na kiepskim usg widac, to moze kobitka zobaczy cos jutro wiecej :P

Zjadlam pizze, popilam herbatka i znow leze...glowa mnie na ten snieg rozbolala:/a jeszcze dzis dzien mycia wlosow..bleeee:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wczoraj wybralam sie na poczte odebrac polecone i zastalam 100 osob - nie wiem jak to u was wyglada ale mi w takich kolejkach i zatloczonych miejscach robi sie strasznie slabo! - i mialam ochote sprobowac skorzystac z przywilejow mojego stanu ale pomyslalam ze ludzie mnie wysmieja bo przeciez nic jeszcze nie widac 🤨
a na te badania to jeszcze troche poczekam moze jak pojde w czwartek to cos powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skierowanie na badanie krwi mam w sumie 3 raz, ale przewaznie kilka badan na jednym skierowaniu, bo tak naprawde morfologie i mocz (te podstawowe) mam 2 razy.
ja chyba tez nie wytrzymam do lipca z kupowaniem wyprawki 😁 🙃

a co do kolejek to tak rzeczywiscie starsze osoby najglosniej krzycza i mnie to smieszy bo kto jak kto ale emeryci to gdzie sie maja spieszyc 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie! 🙂

Ja spędzam kolejny dzień samotnie, ale na szczęście dzisiaj czuję się trochę lepiej bo wczoraj to straszne mdłości miałam i znów pół dnia spędziłam przy muszli ale pocieszam się że teraz już będzie coraz lepiej.

Dodi ja jak tylko dłużej stoję albo się nachodzę to robi mi się słabo, ostatnio jak byłam z mężem na zakupach to kilka razy musiałam sobie usiąść żeby odpocząć a w kolejkach on stał a ja szłam sobie klapnąć 😁 bo jakoś na razie nie mam odwagi wykłócać się z ludźmi w sprawie pierwszeństwa z powodu ciąży bo jej jeszcze zbytnio u mnie nie widać ale jak będzie widoczna i będę sama to pewnie skorzystam z tego przywileju - no przecież w końcu te kasy dla ciężarnych są przeznaczone dla osób w naszym stanie i ludzie powinni to zrozumieć.

A jeśli chodzi o podstawowe badania krwi i moczu to ja miałam dotychczas robione raz - na początku ciąży ale myślę że jak teraz pójdę a będzie to już 16 tydzień to wtedy gin znów mnie na nie skieruje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
a i jeszcze moja dzisiejsza trauma! od poludnia nie dzialal mi brzuszek! no co to ma byc! 😠
pokazywal mi sie czerwony napis no access


d-brycz mi też dziś przez pół dnia pokazywał się ten napis 😠 i już myślałam że to przez mój internet ale inne strony mi chodziły więc to pewnie ta strona była zablokowana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
Gaja tez dzis wymiotowalam 😞 ale wiem co ty przezywasz i sie nie wychylam 😉


d-brycz na szczęście takie dni jak wczorajszy zdarzają się coraz rzadziej i czasem dobrze wygadać się komuś ze złego samopoczucia bo to zwykle pomaga więc jak coś Ci dolega to pisz i się nie krępuj 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja napisał(a):
d-brycz napisał(a):
Gaja tez dzis wymiotowalam 😞 ale wiem co ty przezywasz i sie nie wychylam 😉


d-brycz na szczęście takie dni jak wczorajszy zdarzają się coraz rzadziej i czasem dobrze wygadać się komuś ze złego samopoczucia bo to zwykle pomaga więc jak coś Ci dolega to pisz i się nie krępuj 😉


no tak 🙂 masz oklaska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi dzialalo caly dzien...ale moze dlatego, ze komp wlaczony non stop i strona tez przez to nie zamykana...

Wspolczuje tych wymiotow...u mnie z mdlosciami duzo lepiej i tylko zcasem miewam takie gorsze dni "rzygowne" 🙂 Co do slabowiitosci - to ja w ogole nie moge duzo chodzic, a juz stac to w ogole! Od razu slabo mi sie robi i musza klapnac gdzies 🙂 Takie uroki ciazy jak widac....ja to sie nawet sama w domu pod pryszicem boje kapac i zawsze czekam, az maz wroci z pracy, by w razie co byc na miejscu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiedys kolezanka miala taka sytuacje ze jak szla sie kapac to zamykala drzwi od srodka i wlasnie zaslabla, dlugo nie wychodzila i jej maz sie zaniepokoil, no a ze sie nie odzywala to sie do niej wlamal. ale nic strasznego sie nie stalo po prostu chwilowo przysnela w wannie... 🥴
no i sie nauczyla zeby juz sie nie zamykac
ja to wcale czasem zostawiam uchylone drzwi zeby para uciekala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja odkad w ciazy jestem to maz musi albo co jakis czas zagladac do lazienki albo jak zle sie czuje to musi siedziec na kiblu i mnie pilnowac :P No i teraz wlasnie czekam na niego...sama szybka kapiel to jeszcze da rade, ale jak juz wlosy tzreba umyc to murowane 15-20 minut;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja z wlosami tez mam nieciekawie, mycie to mycie jakos idzie ale jesli chodzi o suszenie to masakra. mam ich duzo i sa cienkie, malo kiedy dosusze do konca, zawsze sa gdzies wilgotne. i tez potrafi mi to ponad 15 minut zajac. nie sa trudne w ukladaniu ale po samym suszeniu mam ich dosc 🤢
teraz jest troche lzej podcielam i mam ich troszke mniej 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mam problemów z kąpielami i prysznicowaniem aczkolwiek kiedy wyjdę z wanny i w łazience jest dużo pary wodnej momentalnie robi mi się słabo - na szczęście mam okno w łazience i można się szybko pozbyć duchoty 🙂

A i byłam dzisiaj zła, bo chciałam zakupić spodnie ciążowe, ale były tylko brzydkie, albo drogie 🙂 jeszcze został mi jeden sklep na rynku do oblecenia, może tam coś znajdę, a jak nie to może internet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślałam, że tylko ja obstawiam się mężem jak idę wziąść prysznic 😉 o kurcze przypomniałam sobie o kąpieli, jak ja dawno nie leżałam plackiem w wannie, tylko wciąż szybko ręka noga szyja, czuje się jak słoń w składzie porcelany pod tym prysznicem, chyba zrobił się za ciasny 😉
akinimod- jako jedyna nie masz buzi na profilu tylko łyżeczki, może pora się z nami zapoznać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też ostatnio szukałam spodni ciążowych i nic ciekawego nie znalazłam ale dobrze że jeszcze mieszczę się w niektóre dotychczasowe ciuchy to mam trochę czasu żeby pobuszować po sklepach choć jakoś ostatnio nie mam na to ochoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
My mamy dzis mega srake u malej (sorki za bezposrednosc...) i rano od razu do wanny a body nie dalo rady zdjac wiec rozcielismy nozyczkami. Meczy sie malutka i boli i placze a ja razem z nia...bylismy u jej pediatry na kontrole 18-miesieczna i koszmar, taka tragedia placz i w ogole...hehe. Ach te dzieci, No ale nastroje u mnie przez to wszystko kiepskie, pranie ciagle chodzi ...
Ja mam jutro gina i nie wiem sama co mu powiedziec, zeby sie lepiej mna zajal moze...bo mam wrazenie, ze olewka taka, szczegolnie jak druga ciaza. Mi pobierali krew raz na poczatku, siku za kazda wizyta, poki co nie wiem ile jeszcze razy bo wyniki ok. Nic nie wiem....Doczytam was dokaldnie pozniej. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - strasznie Wam dziewczynki współczuję! Nieźle ją ten wirus trzyma...co na to lekarz? 😞 Zdrówka życzę...niech szybko przejdzie!

Bisia - mój mąż tego nienawidzi, ale nie ma wyjścia i musi siedzieć 🙂 Na szczęście włochale umyte juz i wysuszone...ja mam ich strasznie dużo i też je tylko podsuszam 🙂

Gaja - ja w końcu znalazłam małe, łądne spodnie w H&M..ale tylko jedyna para która pasowała i była ok. Jutro jadę skracać je do teściowej...a w sumie to i tak ciągle łażę w leginsach i dłuższym swetrze. Mama się śmieje, że ciągle widzi mnie w tym samym, ale mi tak najwygodniej! Hahaha...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki 😉 Dołącze sie, jeśli pozwolicie.. coś ta nasza czateria na brzuszku się nie kręci.. Pozostało forum 😉 A tu człowiek ciągle ma ochote dzielić się nowymi rzeczami 😉 Jestem teraz w 16 tygodniu i wczoraj byłam u lekarza, tak jak sobie wymarzyłam, na 90% to będzie chłopczyk 😉)))))) Ciesze się na samą mysl o nim i gdy patrze na te zdjęcia...
A propo spodni ciążowych, kupiłam dżinsowe z gumką na górze i sa bardzo wygodne 😉 niestety takie ubrania sa potwornie drogie;/
Co z kawą? pijecie? ja zaczęłam mocno rozcięczać mlekiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...