Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam brzuszki 🙂 Ale mi tu apetyt robicie... A głodna się robię. Chyba też zjem jajko 😉
Byłam dzisiaj na pobraniu krwi i jak na razie nie mam siniaka 😁 Tylko trochę mnie leukocyty zmartwiły bo mam ponad normę i w sumie nie wiem jak to w ciąży jest. Ostatnio też już miałam podwyższone, ale teraz jeszcze bardziej. I neutrofile mi wzrosły. Chyba jak się będę jutro rejestrować do gina to mu się podpytam czy tak może być żeby się do środy nie stresować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć wszystkim!
A mnie dziś od rana ogarnął szał sprzątania tylko wolniej mi to idzie niż przed ciążą bo muszę co jakiś czas robić przerwy bo słabo mi się robi. Ale przynajmniej jak coś robię to nie myślę o samotności 🙂.
A teraz zrobię sobie obiadek bo zgłodniałam.
Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

GAja podziel się Twoją chęcią do sprzątania ja to juz pisąłam że jestem leń strasznisty i najchetniej bym cały dzien nic nie robiła-tzn dom to codziennie wieczorem sprowadzam do porzadku ale chodzi mi o wieksze porzadki typu mycie okien, szorowanie szafek czy podłóg to już inna bajka:P

Ja też musze zejsć do kuchni coś przygotować dla męża na obiad-on ma ostatnio większe zachcianki niż ja 🙂 na dziś zażyczył sobie kotlety ze szpinakiem, a an kolacje barszcz i krokiety 🤔 ale krokiety obiecałam na jutro ( mam nadzieje ze dostane je u nas w sklepie bo sama nie bede raczej robic:P)

Kilka dni moj maluch mnie nie kopnął juz sie martwiłąm 🥴 ale dziś znowu poczułam i to juz fajnego kopniaka teraz to chyba coraz mocniej mi sie dostanie ale niech sie wyszaleje bo to jedyny czas kiedy moz emnie moje dziecko kopac bez zadnych konsekwencji i do tego sprawia mi to radosc :P heh córeczka moja za kopanie mamy czy taty stoi w kącie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nadal nic nie czuje 😞 co do sprzatania to tez sie nie biore za mycie okien bo troche sie boje to duze obciazenie a ja caly czas mam problemy z krzyzem. u mnie dzis na obiadzik rosolek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki a czy wasi lekarze daja wam zdjecie z usg za kazdym razem? bo ja dostalam tylko na pierwszej wizycie taka malutka fasolke a zdjecia Bobo nie mam i zastanawiam sie czy sama mam poprosic, moze za to sie placi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha z tymi chęciami to jest różnie mi to najgorzej zawsze zacząć bo jak już się wkręcę to jakoś idzie a ogólnie to też trochę leniwa jestem i wczoraj miałam takiego lenia że przez cały dzień nic nie robiłam i dziś stwierdziłam że czas się zabrać do roboty i nawet chciałam umyć okna ale taka okropna pogoda że stwierdziłam że jeszcze z tym poczekam bo wolę nie ryzykować bo łatwo się przeziębić tym bardziej że jeszcze do końca się nie wykurowałam po ostatnim przeziębieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Kobietki a czy wasi lekarze daja wam zdjecie z usg za kazdym razem? bo ja dostalam tylko na pierwszej wizycie taka malutka fasolke a zdjecia Bobo nie mam i zastanawiam sie czy sama mam poprosic, moze za to sie placi??


Dodi mój gin jak robi mi dokładne usg to zawsze mi daje zdjęcie, tylko że ja chodzę prywatnie, a nie wiem jak to jest jak się chodzi na NFZ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki - ja Was podziwiam! ja pomijajac lenia to nie mam sil na nic! Nie gotuje, nie sprzatam..maz sprzata 🙂 Podla zona jestem...ech...ale jak troszke sil mi wroci to chyb porzadki w szafach z ciuchami zrobie!

Co do smaka na jajko z majonezem to mniaaaam 🙂Musze zrobic!
Dzis znow u rodzicow, by samj w domu nie siedziec.

Z tym zusem i pensjami to jest cala porazka!!!To cwaniaki i to nie takie prostw dostac 100% aktualnej pensji..wyobrazcie sobie ze ja dostaje teraz kwotr pensji 100% ale...uwaga!!!Z poczatku swojej pracy w tej firmie, czyli z 2009 roku kirdy zarabialam duzo mniej!Ma to zwiazek ze zwolnieniami chorobowymi i czasem pomiedzy nimi!Szopki mowie Wam!

Moze wroce w kwietniu na troche...ale jesli mialabym zaszkodzic ty dziecku to oleje!Zobaczymy jak bede sie czula!

Milego dnia Mamusie! Szkoda ze daleko od siebie mieszkamy, bo moglybysmy sobie dotrzymywav towarzystwa i chodzic na spacerki; 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do mycia okien męża zatrudniam bo on wysoki to bez problemu sięgnie, a ja to po krzesłach muszę skakać. Poza tym w głowie mi się kręci a mieszkamy na 4. piętrze więc trochę strach. A tak to strasznie leniwa jestem, ale po porannym spacerze dzisiaj jakoś więcej energii miałam - tylko kręgosłup szybko zaczyna boleć i trzeba na małe odpoczynki przerwy robić.
Dodi my dostajemy fotki na każdej wizycie. Dr sam nam drukuje, ale ostatnio jak przełączył na 3D to ja poprosiłam o wydruk i nie było problemu tylko, że maleństwo się odwróciło, buźkę schowało i w sumie nie było za bardzo co drukować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja ja tez chodze prywatnie, tzn z prywatnego ubezpieczenia. juz mnie powoli wkurza ten moj gin - zwolnienia nie chce dawac, zdjec nie chce dawac, jakis koczkodan 😠

Superbaba ciekawe rzeczy opowiadasz u mnie pewnie bedzie to samo z pensja. a co do roboty to popieram udzial mezow, ja jak moj wroci ze statku to tez mam zamiar nic nie robic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam tylko 2 fotki, moje malenstwo jest bardzo fotogeniczne 🙂 widac w calej okazalosci ale wlasnie gdy bylo malutkie 😉 teraz mam za tydzien wizyte we czwartek prywtnie a w piatek panstwowo, tak mi sie jakos fajnie zlozylo dzien po dniu 😁 i mam nadzieje na kolejny portret 🙂
sprzatanie 🤨 no tak trudny temat, dzis sprzatam wzrokiem tzn. rozgladam sie i mowie sobie to trzeba tam zaniesc to poukladac, w lazience duzo prania aha dobra tylko siku zrobie, wychodze dalej sie rozgladam wchodze do pokoju o lozko no to sie na chwile poloze, musze duzo odpoczywac 😁 i tyle! i tak jest przewaznie codziennie do godziny 13, potem kombinuje co na obiad zrobic i wszystko mi przeszkadza wiec porzadkuje. no i teraz mam mniej wiecej ogarniete i zupa pieczarkowa sie dogotowywuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki 🙂 a macie tak na poczatku, gdy juz wroci ze na poczatku wszystko wam przeszkadza bo sie przyzwyczailiscie w pojedynke zyc? czy nie mozecie sie od siebie oderwac?
mam kolezanke w bloku i jej maz jest tez marynarzem i wlasnie teraz jest na 3 miesiace i ona mowi ze przez pierwsze 2 tygodnie to nie moga sie przyzwyczaic do siebie a potem jak juz sie dotra to ten juz musi jechac i tak w kolko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie odwrotnie - na poczatku jest super, szal cial i radocha. a potem codziennie on on on w kolko. nic nie moge sama zrobic bo on chce wszystko robic ze mna (nie dziwie mu sie bo na statku straszna nuda). ale jednak jest duzo latwiej jak jest w domu, bardzo duzo mi pomaga, sprzata, gotuje, wychodzi z psem 🙂 i zawsze jak wracam z pracy to wszystko jest zalatwione, zrobione i jeszcze kochajacy maz czeka z usmiechem, to jest super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ja dostaję co najmniej jedno (najczęściej 2) zdjęcie na każdej wizycie, ale chodzę prywatnie.

Kurde, Wy przynajmniej macie kasę z ZUSu a ja jestem goła i wesoła, na łasce męża :P nic mi się nie należy (no moooże na becikowe się załapię)

a czy i kiedy zamierzacie robić USG 3D/4D? może doświadczone mamy poradzą kiedy najlepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do mycia okien to podobno w ciąży nie powinnyśmy podnosić rąk wyżej niż na wysokość oczu, bo to powoduje jakieś skurcze macicy czy coś, więc ja nie ryzykuję i się za takie rzeczy nie biorę... w ogóle mam tak jak Superbaba - nic mi się nie chce robić... choć dziś pobiłam samą siebie i posprzątałam kuchnię, łazienkę i zrobiłam pranie - wow 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny przed wyjsiem do lekarza jeszcze sprawdzilam kontoi wplynela mi normalna moja pensja a nawet wyzsza 😮 nie wiem o co chodzi jakies srednie cos tam cos tam ale narzekac nie bede 🙂 a teraz lece do doktorka do zobaczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
No powiem tyle, ze ja nie pracuje wiec nic nie mam, ale jesli sie nawet idzie na zwolnienie (co jest nieslychane i naprawde musi byc zagrozona ciaza) to wiem, ze sie dostaje czesc pensji i to tylko przez niedlugi czas a potem nic, jesli w ogole nie zwolnia....tragedia! Tak wiec wam powiem, doceniam ( nie po raz pierwszy) system w Polsce, mimo, ze sie wydaje pokrecone zamieszany i niesprawiedliwy....becikowego tez tu nie ma. W ogole lipa. Ale nie rozumiem jak oni moga Ci tak zrobic Superkobitko.....Dodi, moja bratowa w zeszlym roku od poczatku ciazy byla na zwolnieniu i tez wlasnie mi brat mowil,ze dostaje wiecej kasy! I to sporo wiecej, wiec ja nie wiem o co tu chodzi....Ale trzymam kciuki za was i wasze batalie z zusem ....
U nas sluchajcie, wczoraj po poludniu bylo tak cieplo, ze moj maz w szortach chodzil! POwaznie!
Poszlismy na dlugiiii spacer i super bylo! Inna sprawa, ze byl stan pogotowia tornadowego...brrrr. Nie cierpie.
Ja wstalam z bolem glowy ale zrobilam cappucino i pomoglo troche. U mnie tez mega len. Ja moge ciagle sprzatac a i tak balagan, ELla potrafi! Moj maz wysprzatal kuchnie wczoraj za co mu wdzieczna jestem ale podlogi nie umyl... 😠 haha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie wrocilam od doktorka, z Bobo wszystko dobrze, zwolnienie tez przedluzyl ale wpisal mi 1 czyli ze mam lezec! no zalamka co ja teraz zrobie jak jestem sama bez meza z psem na glowie musze zrobic sama zakupy dojechac na studia do warszawy i Bog wie co jeszcze! jaka jestem wsciekla co za dziad cholerny inni daja normalne zwolnienia z 2 tylko ten moj jak na zlosc wszystko 😠 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi widzisz to tak jest z tymi lekarzami jedni sa w porzadku a inni nie bardzo.
Ja wogole pamietam ze jak sidzialam 8 lat lemu cala ciaze na chorobowym to mialam placone 100% pensji wiec niewiem czy cos pozmieniali teraz, ale tez jestem zdania jak Magda ze nie macie co narzekac dziewczynki bo chociaz wam placa.
Tutaj w UK to ciezko dostac chorobowe, a jak juz sie dostanie to grosze placa 😞
Urlop macierzynski tez inaczej wyglada, duzo mniejsze pieniadze 🥴 jedyna lepsza rzecz ze maciezynskie jest placone 39 tyg.
Wiec niestety trzeba pracowac 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, jestem tu nowa 😉 Jest może ktoś z Bydgoszczy? Była już któraś z Was może na usg 3d? jakie wrażenia, warto już? Jak jest ktoś z Bydgoszczy to może poleciłby mi gdzie najlepiej u nas w Bydzi zrobić takie USG i jaki to koszt? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...