Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Dodi - Gratuluje tytułu magistra 🙂 🙂
Aguśka- Gratuluje 32 tygodnia ja też się mogę doczekać 🙂
Strzauka- Jaki już duży synek , dobrze że wszystko ok a ta nerka to pewnie nic groźnego 🙂
Suuperbabo- współczuje choróbska ;/ najgorsze jest to że nic nie pomaga przy gorączce a silniejszych środków nie możemy brać ;/ wiem bo już 3 razy byłam przeziębiona...
Ja też kocham kotki i jak widzę jakiegoś malutkiego to z chęcią bym go przygarnęła 🙂 no z tym że teraz się nie zdecyduje na to ze względu na dziecko i tak się boje jak mój kocur to zniesie bo on troszkę zazdrosny jest 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi ty spryciarzu!!! ale tu i tak wiekszosc sie jednak domyslala, ze masz obrone 🙂 gratulacje!!!!
Suuperbaba az sie wzdrygnelam jak przeczytalam o twoim ztkanym nosie... juz nigdy wiecej tak meczarni!!!
Aguska nocny marku! 🙂 ale super ze juz ci przeszlo 🙂

komoda 😁 no nic nie widac! tylko ja wiem ze to bylo polamane... i jak wczoraj tylko uslyszalam ten trzask to sie rozryczalam i Michalowi glupio sie zrobilo ale i dobrze bo mogl sie bardziej starac i nerwy nie byly by potrzebne!
a nawet nie ma szans zeby wszystko do niej weszlo! na poczatku mialam w planach, ze zwolnie Izie kilka polek i bedzie ok teraz wychodzi na to ze komoda+te polki i moze jakos wyjdzie...
u nas slonce swieci ale nie ma duchoty! 🤪 tak to ja moge zyc!!!
milego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi gratulacje, to bylo oczywiste, ze Ci skie uda 😘
D-brycz mi tez ledwie sie udalo pomiescic ciuchy Damianka (na 56, 62 i 68) a nadal dokupujemy... Te nasze dzieciaczki to jeszcze sie nie urodzily a juz maja wiecej ciuchow od nas :P
Prezent na Dzien Ojca bardzo mi sie udal, maz zaskoczony i szczesliwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi - gratulacje!!! Przeczuwalysmy, ze sie bronisz i nc nid mowisz:P

Ja dzis nadal kiepsko...ginka kazala jechac do internisty:/ Zla jestem, bo planowo to mam az do centrum jechac a wole polegiwac z lozyskiem 😞 Szukam nawet w desperacji wizyt domowych, ale nikt nie odbiera 😞Mam dosc! buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widac ze juz sobota bo na forum sie mniej dzieje 🙂

dodi braaaaaaaaaawo super a tak sie stresowalas :P

aguska101 napisał(a):
Agadka super ze masz usg jeszce, kurcze ja mialam ostatnie w 24 tyg-przerabane w tym kraju.
Ja sie wyspalam w dzien i teraz chyba bede barany liczyla eheh

no ja mam jeszcze dwa dlatego ze jest malutka wiec musza to kontrolowac tak to tez bym miala tylko jedno :/....bezsens dobrze ze przynajmniej w polsce sie sprawdzilas 🙂 a jak sie czujesz w ogole? lepiej z tymi bolami? bo u mnie czasami jest ciezko wiem ze rozne bole sie moga pojawiac i skurcze tez ale z oscarkiem nic nie mialam wiec sie troche stresuje ze bedzie wczesniej dzidzia a jescze jest mala musi posiedziec i juz :P



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki!!!!
Strzauka synuś jaki już duży 😲 😆 Super!!! A ta nereczka to zobaczysz, ze nie będzie nic groźnego!!!
Dodi gratuluję Kochana!!!! Dzielna i zdolna mamuśka 🙂
Magdad udanej imprezki!!!
D-brycz dobrze, ze komoda złożona i nic nie widać a mężowi wybacz...zdarza się 😉
Aguśka masz oklaska na ten 32 tc 😉
Agadka a mała jest, ze tak powiem bardzo mała???? Kiedy miałaś ostatnio usg? ile wtedy ważyła?
Dorotka do lekarza!!! Lepiej żeby choróbsko się nie rozwinęło!!!
Ja dzis wstałam o 9 i poszłam po bułeczki i twaróg, zjedliśmy śniadanko i znów sie połozyłam i wstałam o 12 😲 a zaraz obiad trzeba szykować. najgorsze jest to, że nie idzie już tak spać bo przewracam się z boku na bok bo drętwieją i co chwilę się budzę no i siku co chwilę wstaję. Ale jeszcze 6,5 tyg. do terminu i bedzie co innego bolało 😲
Buziaki dla Was!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MoniaC82 napisał(a):
Agadka a mała jest, ze tak powiem bardzo mała???? Kiedy miałaś ostatnio usg? ile wtedy ważyła?Buziaki dla Was!!!


pisalam o tym wczoraj ze u nas nie mowia ile wazy (w polsce miala 700g w 23tc chyba)
tylko wymiary a wymiary sa mniejsze jakos tak o 1-2 tygodnie mniejsza bedzie poprotsu malym dzieckiem bo ja sama mialam 2,400 a nasz oscar 2,600 w 42tygodniu ciazy wiec chyba poprostu robimy male dzieci 😉

ale chca to kontrolowac czy rownomiernie rosnie bo to jest najwazniejsze dlatego mamy usg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moni - az taka roznica w pomiarach byla?!?!Szok! Ja wiem, ze to moga byc takie do 200-300g pewnie..ale nie mialam pojecia ze taka duza!
Agadka - to dawno mialas to usg i moglo sie wiieeele zmienic 🙂 Dzieci zaczynaja tak ostro rosnac chyba po 28tc 🙂 W kazdym razie Helenka wtedy wystrzelila! Moze i Wasz maluch przybral sporo na wadze...a takie 2600g to normalne, delikatne bobo.
D-brycz - dobre zarlo 🙂 Ja narazie nic poza kanapkami, bo z przeziebienia to nawrt jesc sie nie chce:/ No ale jak maz wroci to odgrzeje gulaszyk z cukinia!
Strzauka - fajny prezent to i maz sie ucieszyl 🙂 Ja dalam brzuszkiem buzi i obiecalam mniej jeczec na ten dzien:P

Wezwalam w koncu lekarza do domu..mam w nosie kase, zdrowko wazniejsze! Innfekcja wirusowa jak zwykle..wiec leze, pije wapno, sinupret na katar + jakis steryd do nosa, isla itp..leze i dycham dalej! Najgorszy jest ten gil i kichanie co 5minut..goraczka narazie spadla..uff! Zdrowka dla Was i milej soboty 🙂 Z lozka melduja sie Dorota i Helen 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
[bAgadka - to dawno mialas to usg i moglo sie wiieeele zmienic 🙂 Dzieci zaczynaja tak ostro rosnac chyba po 28tc 🙂 W kazdym razie Helenka wtedy wystrzelila! Moze i Wasz maluch przybral sporo na wadze...a takie 2600g to normalne, delikatne bobo.P


nie nie ja usg mialam 3 tyg temu ale podali tylko wymiary i powiedzieli ze mala i ze jeszcze 2 usg mi zrobia co miesiac jedno
ostatni raz wage podali mi w polsce w 23tc 🙂 moze zle napisalam...
no jak bedzie miec powyzej 2,300 to juz jest ok tylko zeby byla zdrowa 🙂

monia rzeczywiscie duuuza roznica dlatego u nas nie mowia wagi tylko mierza czy sie dzieci mieszcza w normie z obwodem glowki brzuszka i jeszcze jeden pomiar bo mierzy sie to z kosci udowej a te sa rozne moze miec dlugie albo krtokie nogi ....

superbaba dobrze ze ci sie udalo nie musisz nigdzie jezdzic przynajmniej kuruj sie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u nas tez niby podaja glownie wymiary glowki, brzuszki i kosci udowej i lapki - obok zapisuja na jaki tc to wyglada 🙂 A potem pi razy oko podaja wage..ja mialam 1729 +/-160g. Natomiat faktycznie te pomiary wiecej mowia..i u nas np wyszlo, ze ciut wiecej niz 31tc i ze dlugasne nogi 🙂 To jakie mialas pomiary 3tyg temu - podasz czy nie chce Ci sie Kochana szukac?:*

ten gil mnie zameczy!!!aaaa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
MgrDodi gratulacje 🙂 nie bylo sie co przejmowac tak, teraz mozesz juz odetchnac i czekac spokojnie na porod 😜
Superbabeczko dobrze ze ten internista cie obejrzal, chociaz spokojniesza bedziesz ze to nic powaznego,przemeczysz sie jakos i bedzie lepiej.
Agadka a jak pomiary twojego brzuszka sa w normie czy masz tez za maly? Bo w sumie mi tylko brzuch mierza i mowia ze wszystko jest ok, a mala to nie mam pojecia ile moze teraz miec i pewnie dopiero sie dowiem przy porodzie eheh
Amelka tez nie byla za duza po porodzie bo miala 2920 w 39 tyg.
D-brycz no to fajnie ze komoda zapelniona 🙂 a miejsca to bedzie napewno brakowalo,nasze maluszki to wiecej ubranek beda mialy od nas napewno 😆
Monia wiem co masz na mysli piszac ze sie nie da spac, ja dzisiailamj sie obudzilam ze zdretwiala prawa strona, przerabane, ale pozniej moze byc gorzej bedziemy narzekaly na bolace pipki i blizny po cesarce.
Po pologu znowu zaczniemy kwitnac i wszyscy beda nam mowili jak to maciezynstwo nam sluzy i ze ladnie wygladamy wiec glowy do gory 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Agadka a jak pomiary twojego brzuszka sa w normie czy masz tez za maly? Bo w sumie mi tylko brzuch mierza i mowia ze wszystko jest ok, a mala to nie mam pojecia ile moze teraz miec i pewnie dopiero sie dowiem przy porodzie eheh
Amelka tez nie byla za duza po porodzie bo miala 2920 w 39 tyg.


aguska no brzuszek mam w normie jak bylam u poloznej w 29tc to mial 29cm wiec tyle ile powinien 🙂 a wiesz ze jak potem sie idzie do poloznej bo napewno bedziesz chodzic czesciej z czasem to ona tak obmacuje brzuch i wyczuwa czy dziecko jest dobrz ulozone i ona mi z oscarem mowila ze czuje ze jest dobrych wymiarow itd. wiec pewnie u ciebie jakby wyczula ze jest za duze czy za male to tez ci powie....a co wiecej raz bylam u takiej poloznej ze dotknela mojego brzuszka i powiedziala ....O MALY WLASNIE WYCIAGNOL KCIUK Z BUZI?!?!?! nie mam pojecia jak ona to wyczula....jakas czarownica :P smieszne to bylo

a ty mialas ja w polsce prawda i ile ci wtedy mowili ze bedzie miec? rzeczywiscie nie za duza taka w sam raz :* a teraz ladnie rosnie prawda jak rowiesnicy czy jest wieksza/mniejsza?

superbaba pisalam juz te wymiary po moim usg ale zaraz poszukam :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej przyjechałam z tej wawy, nigdy więcej wyjeźdzania w ciąży i nigdy więcej stresujących egzaminów! Tak mi duszno było w aucie ( nie mamy klimy) , a jak wstałam z krzesła po egzaminie to tak mnie brzuch bolał ze stresu ( nigdy więcej, bo urodzę 😉 ) , koleżanki wróżą mi poród za 2 max 3 tyg, bo proporcje mojego ciała do brzucha sugerują, że powinnam juz rodzić i po za tym brzuch nie jest tak wysoko już . A ja myślę, oby przekroczyć 34tyg, bo tak mi lekarz powiedział, abym do tego terminu dotrzymała a potem mogę rodzić. Przez tą dysplazję Franek ma mniej miejsca i może wcześniej się wkurzyć, że mu matka nie daje się rozciągać i będzie chciał wyjść
Dodi - gratulacje, ciężko było? Stres nie odbił się na dolegliwościach ciążowych?Jak to Ada wytrzymała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...