Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dorotka Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!! Spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń!!! Dużo zdrówka dla Ciebie i dla Helenki!!!
Biedna Amelia, miejmy nadzieję, że to nic poważnego!!! Dużo zdrówka dla Amelii!! mnie ostatnio tez tak w nocy strasznie głowa bolała ale po tabletkach przeszło.
Dodi a Ty Kobieto odpocznij trochę!!! nie przemęczaj się za dużo!!! Pampinka ja tez mam tak często, ze wstaję i prosto do lodówki 😮 😁 Nasze dzieci to małe głodomorki 😉
Buziaki dla Was !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
superbabo wszystkiego najlepszego! obyś się tak nie martwiła wszystkim no i zdrówka życzę.
Amelia- czekamy na wieści, oby wróciło do normy!
Dodi ja ostatnio też ciągle niewyspana jestem, a z tym myciem truskawek to wiem o co chodzi 🙂 ja też się męczę a niby to taka pierdoła ale jak tak postoję kilka minut nad zlewem to potem ciężko hi hi.
Ostatnio to mam takiego lenia że szok nawet nie chce mi się wymyślać co na obiad będę robić i tylko książki bym czytała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbabeczko wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Helenki, oby jak najlżej przeleciały Ci te ciężkie dni do porodu a potem to już córeczka wszystko Ci wynagrodzi 😘
z lekiem to bym jednak posłuchała dwóch lekarzy a nie farmaceutki - bo to oni wiedzą jak to z Tobą wszystko jest i czy lek jest konieczny czy nie. sama wiesz, ze nie doleczone choroby są gorsze niż same leki...

Ja dziś wstawałam chyba milion razy siku w nocy i dopiero przed 11 wstałam... tez się czuję jak zombie a postanowiłam, ze posprzątam dziś łazienkę i pokój... chociaż powiem Wam, że już jestem ostrożniejsza, bo jak się zmęczę to brzuch na prawdę mocno zaczyna boleć więc nie ryzykuję...

Ciekawe co z Amelią, mam nadzieję, ze już lepiej...

Ale miałam dziś sen - śniło mi sie, że byłam z rodzicami u moich dziadków, i nagle urodziłam dziecko - dziewczynkę. Wzięła się ni stąd ni zowąd, całkiem spora już, uśmiechnięta, ale że niby za wcześnie urodziłam to mi mówili, zebym jej piersią nie karmiła, bo pokarm jeszcze jest nie odpowiedni, więc położyłam małą na łóżku i skoczyłam do sklepu, pół miasta przeleciałam bo nigdzie nie mogłam kupić modyfikowanego mleka 1... w końcu postanowiłam, ze jednak spróbuję ją nakarmić piersią 🙂

Ah, chciałoby się już Damianka na świecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂 Dawno mnie nie było - problem z internetem - więc pierwsze co "przybiegłam" się przywitać a później przeczytam ostatni wpisy bo z całością to chyba nie zdążę 😉 Widzę na dole jakieś życzenia dla Superbaby więc wnioskuję, że chyba ma urodziny 😉 W takim razie Superbabeczko wszystkiego najlepszego, dużo sił na te ostatnie tygodnie i szczęśliwego rozwiązania 😘
To może jeszcze w skrócie napiszę co u nas. W poniedziałek byliśmy u gina, wszystko ok ze mną i z małą, waga Michasi - 2104 g. Stópki dokładnie oglądał bo mu się wydawało, że szpotawe, ale potem stwierdził, że tak ułożyła tylko i jest dobrze no a ja oczywiście teraz myślę czy na pewno jest dobrze... Ale przy okazji dowiedzieliśmy się, że Michasia ma już prawie 7cm stópki 😮 Chyba za tatą takie długasy :P I jeszcze w domu się dopatrzyłam na wydruku, że obwód główki wyszedł ciut mniejszy od brzuszka a zawsze było na odwrót i nie wiem co o tym myśleć, ale lekarz nic nie mówił, że jest coś nie tak... Chyba lubię sobie szukać zmartwień... Byłam też u okulistki i przeciwwskazań do porodu sn nie ma 😁 A z przygotowań... prawie cała wyprawka jest, wózek z fotelikiem zamówiony, teraz czeka mnie wielkie pranie 😉 I tak przy okazji... Lovela 5kg w Kauflandzie jest za 39,99 - wydaje mi się, że dobra cena? Miłego dnia kobietki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie!

Suuperbabeczko zdrówka, aby czas do porodu upłynął Ci z mniejszą ilością dolegliwości a potem samych pięknych i radosnych dni z Helenką! Wszystkiego najlepszego Kochana!
A z tym lekiem to jeśli lekarze mówią żebyś wzięła ten antybiotyk to go zażyj bo przecież to oni Cię leczą a nie farmaceutka.

Widzę że tu smutne wieści od samego rana ale mam nadzieję że z Amelią szybko będzie lepiej i w szpitalu dojdą od czego miała tak silne bóle. Oby szybko doszła do siebie i wróciła do domku.

Bisia bidulko a jak u Ciebie, Franuś zmienił pozycję czy nadal ułożony jest tak niekomfortowo dla Ciebie? Gratuluję zdanego egzaminu!!!

Strzauka niezły miałaś sen 😁. Tobie to już niedużo zostało do porodu i zapewne jako jedna z pierwszych wśród nas przytulisz swojego bobasa 🙂

Dodi - gratulacje Pani magister!!! Obie z Bisią zdolne i dzielne babeczki jesteście!!!

W sobotę byłam na weselu u kumpeli i była świetna zabawa ale stwierdziłam że takie imprezy w moim stanie to już nie dla mnie 😞. Przeszkadzały mi dolegliwości bólowe a na drugi dzień to cała obolała byłam, nogi jak balony i jeszcze dziś odsypiałam, jednak dwa tygodnie w ciąży to dużo bo jak byłam właśnie dwa tygodnie wcześniej na weselu u szwagra to nie było tak źle no i stwierdziłam że za kolejne dwa tygodnie, gdy jest wesele innej kumpeli, może być jeszcze gorzej więc nie dam rady pójść 😞 i mi smutno bo myślałam że jednak się wybiorę.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja to masz weselny sezon. Ja byłam miesiąc temu i już wtedy źle się czułam.

Lipcówka urodziła 🙂 Miała termin na 9-go lipca 🙂

Sturlałam się z łóżka i udaję, że coś robię, ale nic mi się nie chce 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ooo..nastepna sie rozpakowala lipcowka 🙂 Ale to prawie w terminie, wiec luzik!
Ja leze i wcinam czeresnie...a nos tak zapchany, ze oddycham ustami! Blee...no i znow mam panike z tym lozyskiem i komplikacjami 😞 Ale znalazlam laske z Warszawy na gazecie z tym samym probleme, wiec moze sie powspieramy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wesele koleżanki 15 września, ale nie wiem, czy pójdę, zależy kiedy urodzę, w końcu będę miała noworodka w domu. Ale może akurat będziemy chcieli z mężem się pobawić wreszcie razem i odpocząć od malucha 😉

Mam koleżankę w Czerwcówkach i została tylko ona do rozpakowania, wszystkie już urodziły 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam wesele jednej koleżanki 18 sierpnia więc na pewno nie damy rady, drugie pod koniec października i nie wiem jak to wyjdzie... Bo to niestety nie na miejscu tylko pod Poznaniem i nie wiem czy będę umiała rozstać się z małą :P Że też wszyscy chcą ślubować akurat w takich terminach :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Rece mi opadna z tym wszystkim...onternistka przepisala mi antybiotyk Rovamycine, ginka jest za tym bym wziela i podleczyla zatoki, a baba w aptece cmoka ze tonie jest bezpieczny lek w ciazy! Aaaaa! Zwariuje:,(

superbabeczko- moim zdaniem słuchaj sie gin, ja tak co miesiąc jak kupuje leki na krew to mnie aptekarze pouczają "że jak to w ciąży pani to bierze???" , lekarze i aptekarze mają odmienne czasem zdania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Wypoczete? Boja nie 😞
Superbabeczko: wszytskiego naj naj naj naj!!!!! :*:*:*:*Zdrowiej kochana:* Ja na katar bralam Euphorbium. yto jakies homeopatyczne krople i pomagaly
monia; Córa rewelka 🙂 zdolniara 🙂
amelia: wracaj do nas szybciutko cała i zdrowa!!!
dodi: Srpyciuro gratulacje!!!!!!!!! I wreszcie masz spokoj
bisia: i dalas rade!!!! Gratulacje!! Mam nadzieje ze juz lepiej sie czujesz...
nirmala: no wreszcie!!! Super ze z mala wszytsko ok 🙂
madzia: dobra jestes z tym dodjadaniem hehe ja sie przyznam ze na noc 2 kanapeczki zawsze stoja przyłóżko i po polnocy palaszuje :p
agadka : jak zab?
Kobitki w sobote sprawdzil sie moj czarny scenariusz. Po prostu nei maialm sily wstac z lozka 😞 W glowie sie krecilo i ciezko ustac na nogach 😞 NIo ale powoli powoli i dalam rade 🙂 Zaliczylam fryzjera. Kolor mi wyrównala jakas farba bez amoniaku nio a ze sciecia to bardziej bylam zadowolona ze swojej stalej fryzjerki 🤢
Nio i ciekzo bylo ale dalam rade i w efekcie imprezka sie udala 🙂 Choc czasem myslalam ze urodzie:unsure
W niedziele troszku odpoczynu., A dzis juz bylamn w Bochni, podpisalam umoweo przylacz pradu, bylam w 4 sklepach meblowych i w Zusie 🙂 Nio a rano na badanich bo gin sie uparl na proby watrobowe i wzielam jeszcze wapn bo kolana wysiadly i jak stara babcia jestem:blink
Nio a pozniej musze po wyniki i zakupy. A jutro do swoejego gina bo ma pobrac wymaz na paciorkowac i dac wykaz wszytskich badan przed porodem, bo on pozniej ma juz urlop.
Nio a w srode klinika 😞 i sie juz dzis martwie. Moje pierwsze ktg juz beda robic. Nio i musze spakowac torbe bo powiedzieli ze jkaby co to mam bcy przygotowana bo zawsze moge zostac. Kurcze mam nadzieje ze nie;/ Bo sprawizdania jeszcze nie skonczone 😞 Nio ale jutro posiedze. Ajkby wszytsko bylo ok to jeszcze w czwratek na kilka dni pojade odpoczac.. ufff ale sie opisalam
Pozdrawiam Wam serdecznie:*:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis po antybiotyku trochę mniej czuję to nerkę, tzn ćmi dalej ale to bez porównania mniejszy ból, chyba synek zlitował sie i trochę się przesunął.
trochę jestem podłamana, że zaczyna mi wisieć jaką wyprawkę kupię. W następny poniedziałek planuje ( jeśli lekarz mi pozwoli) na pół dnia pojechac do hurtowni dziecięcej.Tak cieszyłam się na tej wyjazd, ale teraz ...czuje że będzie to dla mnie męczarnia 😞 i pewnie będzie tak "Krzysiu, mamo no wybierzcie jakąś pościel a ja sobie siąde odpocznę" "Krzysztof no nie pytaj się jaki kocyk, obojętne, boli mnie brzuch" " mamo kup według twojego uznania wanienkę, bo ja wracam do auta bo mnie nogi bolą" na pewno tak będzie.
Mój mąż widział się z koleżanką która rok temu rodziła w sierpniu, mówi, że to najgorszy miesiąc na rodzenie, tak cięzko chodzić w ciąży w lato i częściej kobiety cięzarne lądują w szpitalu z różnymi dolegliwościami. To prawda, widzę po naszych wypowiedziach, że "odpadamy" z życia społecznego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia a moze jak zobaczysz wszystkie akcesoria dzieciece, te wszystkie kolorowe cudenka to ci sily witalne wroca i jednak zakupy beda przyjemnoscia 😘
Suuperbaba aj tam jaka stara dupa urodziny to urodziny i oby wszystko dzisiaj bylo rozowych barwach 😁 spelnienia marzen! 😘
Magdad ty ciagle cos latasz zalatwiasz 😞 moze rozloz (o ile sie da) troche zajec w czasie, az taka aktywna w ciazy nie musisz byc 😉 a i powodzenia na wizycie, oby to tylko rutynowe badanie bylo i zebys jednak nie musiala tam zostac!
Amelia trzymaj sie kobito! oby szybko ci sie polepszylo 🙂
Gaja no jak masz sie znow tak meczyc to sobie odpusc wesele a idz tylko do kosciola - jesli to dobra znajoma!

ja zaraz na wizyte jade i doczekac sie nie moge 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się najadlam tymi piwrogami ruskimi a jeszcze mnie na borowkach czekają by je zjeść. Ale jak narazie jestem pelna. Mój Mikołaj tak się ułożył w brzuszku że w nie mogę znaleźć sobie odpowiedniej pozycji do lezenia, a na lewym boku to już wykluczone bo jak się położę na lewym to z prawej strony strasznie wbija się w zebra i boli. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czekamy na wszystkie wizyty i usg - D-brycz i Magdaluke, a kto jeszcze? 🙂
Magdad - Ty to sie Kobitko zarobisz no!!! Super ze inprezka udana...ale moze przydaloby sie juz troszke odpoczac?! 🙂 Na spokojnie porob sobie badanka a klinika sie nie martw..musza troszke postraszyc!
Nirmalka - super ze usg ok, Michasia duza juz!!! 🙂 Nie wiem o co chodzi z tymi stopami na sz, ale grunt ze jednak nie! Helenka w 31tc miala stope 5cm..jak hobbit normalnie!
Bisiaku - a moze jednak zrob wyprawke przez internet? Siedzisz w domu, dowoza i masz duzy wybor..i przyjemnosc tez, bo nie lazisz i sie ne meczysz! Duzo z nas tak pokupowalo...a tak jak pisalam - czeto okazuje sie, ze hurtownie maja wyzsze ceny niz niejeden sklep! A z nereczks super ze lepiej 🙂

Ja leze plackiem dalej..z antybiotykiem poczekam do rana! Mama gotuje obiadek, ale cos w srednim humorze..ja jakos urodzin nie czuje:/ Nic to...oby zdrowo! 🙂 A Amelka juz nie pisala, ale ma dac znac jakby cos sie zmienilo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja no teraz z weselem to faktycznie ciężko w tak zaawansowanej ciąży... Mnie czekają dwa z rzędu ale dopiero za rok w sierpniu, więc na jedno podrzucimy małego do jednych dziadków a na drugie do drugich 😉

Nirmala a ja myślałam, że 5cm stopa Damianka z 24 tygodnia była imponująca - rozwaliłaś mnie tymi 7cm!!

Bisia faktycznie trochę już późno na takie wielgachne zakupy, ja siebie sobie nie wyobrażam teraz wybierającą wszystko... Ale może faktycznie jak wszystko zobaczysz i zaczniesz wybierać to będziesz podekscytowana i nie będzie Ci tak ciężko 🙂

Suuperbabeczko oby jak najszybciej Ci przeszło 🙂

Kurde, znów przegięłam, z grubsza ogarnęłam pokój i łazienkę, i mycie podłóg mnie zabiło... Zrobiło mi się strasznie słabo, na szczęście akurat babcia weszła do domu (z tym, ze już byłam po robocie, więc tylko wylała wodę z wiadra). Ale odbiłam sobie całą michą truskawek od teściowej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad Super że imprezka sie udała. Ty ciagle taka zalatana ale uważaj na siebie, mam nadzieję że jednak w szpitalu tylko porobią Ci badania i na razie nie zostawią Cię na oddziale, a mówią tak tylko na wszelki wypadek.

D-brycz to dobra kumpela ale podjęłam już decyzję że na wesele nie idę bo nie dam rady a na ślub chcę pójść i jak tylko siły pozwolą to przynajmniej do kościoła się wybiorę.
Czekam na wieści po wizycie.

Megi ale mi narobiłaś smak na pierogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobitki a wasze dzieci nie wariują po truskawkach? Ja nie wiem co mi się za buntownik trafił, ale ja doskonale wiem co on lubi a co nie. Wszystkie warzywa i co zdrowe odrzuca, wali w pęcherz, kopie, ciśnie, powoduje zgagę ( no jak po marchewce mozna mieć zgagę? ja mam), a jak jem ciasta, ciasteczka to on miło kopie, nie mam zgagi i jest kochany synus mamusi.
w necie boje się, że koszty przesyłek mnie zjedzą 😞 po za tym ja mam manie dotykania, wszystko musi miec dla mnie odpowiednią strukturę. Ale nie wykluczam, że nie zrobi tych zakupów przez internet, bo ja naprawdę nie dam rady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...