Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Bisia uwielbiam mleko w tubce 😁

A ja dziś o dziwo mam całkiem niezłe samopoczucie 🙂 może dlatego, ze dziś mąż wraca godzinę wcześniej z pracy a jutro ma wolne i tak się z tego cieszę 😁
Kurcze, z niecierpliwością czekam na wypłatę żeby w końcu zakupić te staniki do karmienia, karuzelke i leżaczek-bujaczek 🙂

A Wy w końcu jakie karuzele kupowałyście?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam 🙂
Czytałam Was i czytałam, a tylko od wczorajszego popołudnia mnie nie było 😉
Magdaluke przykro mi z powodu wujka.
Magdad i Superbaba cieszę się, że dobre wieści z wizyt 🙂 I Madzia współczuję tego majstra i braku poparcia ze strony męża. On pewnie też nic nie powie jak majster załatwiony przez jego rodziców (sorki, ale ostatnio cięta jestem na teściów i tak mi sie to przekłada :P). I żebyś jeszcze tyle spraw miała na głowie kiedy powinnaś odpoczywać...
Megi biedaczysko znowu w szpitalu i jeszcze kamienie... No ale grunt, że chociaż w końcu wiedzą skąd te dolegliwości i się Tobą odpowiednio zaopiekują.
Superbabeczko zębisko całą noc bolało więc znowu średnio wyspana jestem. Teraz trochę przeszło, ale nie chcę przechwalać. Za to rano złapał mnie taki skurcz łydki, że aż płakałam i nie mogłam przygiąć stopy żeby przeszło.
Wczoraj byliśmy na tych warsztatach i całkiem fajnie było, tematy ciekawe, 20 upominków do rozlosowania - ja jak zwykle nic nie dostałam :P Jedno nam się nie spodobało... Był ogłoszony z tego konkurs na krótkie opowiadanie "Będę mamą" albo "Będę tatą" czyli wspomnienie z chwili dowiedzenia się, że zostanę rodzicem. Mąż napisał, wybrali go do finałowej dwójki. Na tym spotkaniu wywiesili te 2 wybrane opowiadania a ludzie mieli czytać i głosować. Część w ogóle nie czytała tylko od razu głosowała na mamę (bo zdecydowana większość kobiet na sali), przegraliśmy tylko jednym głosem 😞 No i ok tylko, że wydaje mi się, że jak nie mieli nagrody pocieszenia (co też dziwne) to chociaż powinni pogratulować czy cuś a oni nic, slowem nie wspomnieli i trochę mi się żal męża zrobiło bo jednak facetowi to trochę ciężko się uwywnętrznić i o uczuciach pisać a starał się o nagrodę dla Michasi (fotelik 9-36kg). Właśnie dostałam fotkę od męża z Makro, dział z mięsem, na zamrażarce napis wołowina, obok krokodyl, dalej kangur :P Ciekawe produkty tam mają :P No nic... Biorę się za resztę Michasiowego prania i chyba coś poprasuję. A wieczorem szkoła rodzenia i temat o cesarkach. Miłego dnia mamuśki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loczku - kurcze no 😞 Musial jednak cos pochlonac:/ Koniecznie robcie to przeswietlenie, bo im szybcij usuna tym szybciej Homerek wroci do siebie! Wiem, jak mialam ze swoim Toskiem jak zezsrl torebke foliowa 😞 Czesc lekarzy olewala, przedluzala, a ta moja od razu jak go zobaczyla i zbadala to na stol operacyjny wziela! Juz mial biedulek poczatek zapalenie otrzewnej od tego zatkania torebka 😞 Ale szybka operacja i wrocil do siebie w trymiga! Wiec im szybiej tym lepiej..dobrze, ze lekarze myslay loczku! Trzymam kciuki!!!
Strzauko - to tylko na plus jak dzis dorze sie czujesz 🙂 Korzystaj Kochana z tego pieknego dnia!

Ja karuzelki nie kupuje - mam cicha nadziee, ze z pracy mi kupia 😉 A naazie mam jakas stara po siostry synkah, ale musze uprac te wiszace misie...a jakos ciagle brak mi na to czasu i sil:/ A lezaczek to chyba dostane w pozyczce od kumpeli...ale to dopiero w lipcu! A jak sie ostatecznie nie uda to bede kupowala jak sie juz Helenka urodzi 🙂 A posciel a raczej ten ochraniacz itp to mam tylko jeden zestaw..i tak tylko dekoracyjnie to w razie co zdejme i przepiore. Troche szkoda mi kasy na kolejna zmiane...narazie dumam bydokupic moskitiere do tego! A w ogole to jak mi ginka wczoraj powiedziala, ze spora ta Helenka jak na tak drobna mame to sie przerazilam, ze za chwile ciuchow miec nie bede, jesli urodzi sie wielka! Moze powinnam juz wstepne zapasy spiochow na 68 robic?:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala no na pewno było troszkę przykro Twojemu 🥴 Ale skoro taka mała różnica to mogli dać jakąś pocieszenia 😠
Oby te antybiotyki Superbabo postwiły Cię na nogi 😘
My już umówieni na zdjęcie na dziewiętnastą, jeśli będzie coś miał-oby nie, to odwołujemy sesję narazie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja z pościeli brałam jeden taki duży zestaw co tam ochraniacze, moskitiery itd. były a drugi na zmianę wzięłam tylko 2-elementowy. Karuzeli na razie nie kupuję bo i tak na początku maluch ma dużo nowych bodźców. Leżaczek to chyba też ciut później.
Loczku biedny ten Twój Homerek. Niech go tam dokładnie przebadają. Im wcześniejsza interwencja tym lepiej. Ja miałam kiedyś suczkę bernardyna i jak była młoda i głupiutka na spacerze chłonęła co leżało na drodze. Kiedyś się przez to rozchorowała, ale że to duże psisko to sama w końcu wydaliła w całości pisklaka, kawał gąbki i coś tam jeszcze 😉 W ogóle jakieś psy odkurzacze nam się trafiają :P
Superbabeczko a coś dokładnie chcesz się dowiedzieć? To mogę zapytać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmalko - no np.jakie znieczulenie przy tym i czy duzo grozniejsza niz zwykla...cos w tym stylu 🙂 Jak to pies wydalil pisklaka?!?! Wow..niezle!!!
Loczek - to ja mocno zaciskam kciuki, by nic nie bylo...a dzis tylko slabszy dzien sie zdazyl:*
Bisia - niedobra Ty! Kazalam mezowi kupic to mleczko 😞 Ale bede sobie dawkowac na pare dni...jeju czemu w ciazy nie da sie opanowac?!?!:/ To czekam na fotki domku z zewnatrz...najwyzej potem ja pokaze swojego kawalek:P A w srodku Kochana to my tylko tynki iwylewki mamy..i brak sufitow na gorze..haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
poczytam was później tylko chciałam napisać że po dzisiejszej wizycie jest wszystko dobrze, dziecko się rozwija prawidłowo i mam przestać się już martwić bo szyjka wcale nie jest za krótka zwłaszcza że to już 34 tc!. Mam w poniedziałek zrobić sobie wyniki brr.... strasznie się boje igieł!
Idę się pakować bo mamy przeprowadzkę i do soboty musimy się wyprowadzić, nienawidzę tego bo już od poniedziałku na kartonach żyjemy 😞 a czeka nas jeszcze wypakowywanie szok dobrze że mama mi pomaga i kumpela bo sama to bym padła prędzej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nirmala jak zdążysz się jeszcze zapytać , to zapytaj czy teraz do cc stosuje się często kroplówki na wywołanie porodu ( jak kobieta przyjdzie na oddział i nie ma jeszcze akcji porodowej a ma umówioną cesarkę) a jak już dają tą kroplówke na wywołanie skurczy to czy potem szybko wiozą na sale czy czekają na duże skurcze?
superbabeczko- mąż już zrobił zdjęcia, jak wróci Krzysiek to znajdzie mi czytnik kart pamięci i wsadzę 🙂 smacznego mleczka życzę, aj te nasze pokusy i nasza słaba wola. A w ogóle śniłaś mi się, że jechaliśmy razem samochodem do szpitala odwiedzić 4nule
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala to był obstawiony konkurs - niesprawiedliwość i tyle. Też mam dziś szkołę rodzenia, ale nie wiem jaki temat, bo tydzień temu opuściłam spotkanie przez obronę. Karuzeli również nie kupuję, ogólnie nic do łóżeczka na początek. A z tym kangurem i krokodylem to się uśmiałam 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karioka - a jaką masz obecnie długość szyjki ?
Suuperbabo- no może pomyśl o większych ciuszkach, ja ostatnio przeglądałam to mam mało w rozmiarze 56 za to dużo na 62 no i na większości jest napisane na metce od 0 - 3m wiec ciężko stwierdzić jaki to rozmiar. A patrząc na synka mojej koleżanki który ma 4 miesiące a nosi ubranka na 9 miesięcy ( choć wcale nie jest gruby czy jakoś nadzwyczajnie długi ) to chyba wolę kupować już duże rozmiary...
Czarnyloczku - oj biedny Homer miejmy nadzieje że to nic złego i że nie będzie potrzebował tego zabiegu ;/
Bisiu - to kiepsko z tymi nerkami ale miejmy nadzieje że wszystko będzie ok i że Franek jednak za szybko nie będzie musiał być wyciągany 🙂 A co do snu to ciekawy 😉 Tylko perspektywa tego szpitala mi się nie za bardzo spodobała 😜 wole jednak się tam nie wybierać przez parę tygodni...
Ja mam dziś jakiś nerwowy dzień , nic mi się nie podoba nic mi nie pasuje, mam jakiegoś takiego nerwa momentalnie chce mi się krzyczeć , płakać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula z moich obserwacji wynika, że te 0-3 to są jak rozmiar 62 😉 choć często rozmiar rozmiarowi nie równy. Ja na 56 nie mam prawie nic, same body praktycznie i jakieś śpiochy, a na wierzch wolę ubrać większe, na 62 i podwinąć rękawki niż kupić i żeby się okazało, ze za małe 😉 no i mam już sporo na 68 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamusie.
Bisia, rozbroilas mnie tekstem- ze dorosli i gowniarze...no chyba uwazasz sie za dorosla osobe, no nie? Ja bym padla 😜 ALe wiem o co CI chodzi 😉 No i uwazaj na ta nerke, miejmy nadzieje, ze nic wam nie bedzie!
Madzia, skad ja znam takie, no coz, szowinistyczne nastawienie.... Teraz znowu przyjdzie mi meczyc sie z remontami i gosciu kontaktuje sie tylko z moim mezem, mimo, ze ma moj tel a ja caly czas w domu! A Luke w pracy. I on sie smieje z tego, a ja wnerwiam. Tym bardziej, ze to ja bede sie ze wszystkim musiala uporac. No nic, przychodza zrszta za 20 min....Poza tym, szkoda Twoich nerwow, naprawde. A maz musi w takim razie wziac sprawy w swoje lapki i tyle.
Loczku, miejmy nadzieje, ze nic Homerowi nie jest... Bokserka tesciow pozera co sie da....najbardziej lubi lateksowe jednorazowe rekawiczki...i je pozniej zwraca...bleeeee.
No i jesli uda wam sie isc na sesje, to koniecznie sie pochwal.
Nirmala, niesprawiedliwosc po prostu, masz racje, Twoj maz sie otworzyl a tu taki zonk....tez by mi bylo smutno, w zasadzie jest mi smutno przez to. A krokodyla i kangra za nic na swiecie bym nie zjadla 😞
Megi, no to lipka z tym kamieniem. Ale coz, dieta na pewno pomoze. Ja pare razy ladowalam na ostrym, zanim mi usuneli woreczek...ale nie bylam juz w ciazy. Uwazaj na siebie. ZYcze Ci wytrwalosci kochana...
DOrotka, uwazaj z tym ( mniam mniam) mleczkiem skoro wiesz co Ci po nim hihi. A ja to nie mam nic dobrego w domu.Wczoraj w nocy wstalam i nutelle zajadalam...porazka. Ale cos dzisiaj wymysle.
Aj musze zmykac bo zaraz beda. Buziaulaki cmoki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - wytrwalosci przy remoncie!!! Trzymam kciukole...nie dawaj sie 🙂
Bisia - to czekam na fotki 🙂 A 4nule to co najwyżej już po porodach odwiedzimy, a nie do szpitala bedziemy wiezc! O!
Strzauko - no ja na 56 tez nie mam wiele..wiekszosc ma napisane 0-3, wiec nie wiem:/ Mam sporo na 62, ale niewiele na 68...w ogole te ciuszki to kazdy ma inna wielkosc i inna numeracje cholera! No i tak z nudow ogladam ciuszki na allegro na 68 i kurde pewnie cos kupie..a maz pobije :P
4nula - to pokrzycz sobie, jak Ci dzis gorzej:* Ja dla odmiany slaba na maxa..i spuchnieta znow na gorze brzucha! A mialam z tym spokoj pare dni..moze znow kurna rosnie:/ Dzis do prawie plackiem leze, bo ide do kibla i juz sie leje przez rece:/
Karioka - super, ze wizyta udana i z dzidzi ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke widzę że dołączasz do grona dziewczyn z remontem na głowie 🤔

A ja po ostatnim praniu sądzę że mogłabym mieć bliźniaki i jeszcze by ciuszki zostały 😉
Homerek w końcu zasnął bo ciągle wymiotował 😞
A kurier przyniósł paczkę dla Juniora 🙂
[IMG]http://i45.tinypic.com/29lh5r7.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbabo - to leż!! i nie wstawaj!! pewnie antybiotyk Cię dodatkowo osłabił ;/
A co do tych ciuszków to naprawdę rozmiar, rozmiarowi nie równy wszystko wyjdzie jak to mówią w praniu jakie te ciuszki naprawdę mają rozmiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spozniaja sie troche....
Czarnyloczku, ale sliczn alampka. Cudna.
A do remontow dolaczam ,ale u mnie to juz drugi w przeciagu ostatnich 3 miesiecy bodajze. No ale tak wyszlo i tyle. Przed zima trzeba, bo nie chce tylkow odmrazac drugi raz i moze uda sie przed nadejsciem malenstwa. A duzo beda robic, bo cala elektryke i okna i takie tam....strach...
4nula, dzien wnerwa, co? Zdarza sie, wyladuj na czyms zlosc, pokrzycz sobie, moze przejdzie, powaga. Ja zwykle sie wyladowuje na mezu, ale tej opcji nie polecam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do ciuszkow...no ja mam pudla i pudla... I tez poglupialam z rozmairami, a ja przeciez juz jedno bobo mam... 🙂 Te nb to takie malusie, ze mysle sobie, no gdzie za male beda!! Bo sie zapomina, jakie kruszynki sie rodza!!!! Ale tez szybko rosna, wiec nie ma co za duzo malenkich kupowac. Ja ma takie body w zolte kaczuszki co Elli do wyjscia ze szpitala kupilam, ale w koncu siostra Lukea przyniosla jej do szpitala rozowe, wiec tym razem, te bodziaki slodziaki beda dla synusia 😉 na wyjscie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Loczek - czadowa ta lampeczka 🙂
4nula - Ty tez plackuj..chociaz mamy to juz powyzej uszu, co?:P
Madzia - pajacyk w kaczuszki to musi byc cudenko 🙂

A ja znow mam pootwierane z 50 kart z ciuszkami na 68 i zglupilalam..chce wszystko kupic takie to piekne! Ale musze to jakos ogarnac i wybrac doslownie pare, bo maz mnie zabije:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka.

Karioka świetnie że dobre wieści po wizycie. Dobrze że masz pomocników przy przeprowadzce bo sama w ciąży nie powinnaś się przemęczać.

Magdad palant z tego robotnika, opitol męża i niech to on się z nim użera, a Ty jedź odpocząć.

Nirmala jakiś lipny był ten konkurs, Twój mąż też powinien coś dostać a nie taka olewka, nie dziwię się że Wam przykro się zrobiło.

Bisia życzę aby wyniki były dobre i abyś jak najdłużej wytrwała w dwupaku.

Ja na razie karuzeli nie kupuję, a z ciuszkami to ja mam więcej na 62 albo 0-3 ale jeszcze muszę dokupić bo ogólnie ubranek mam mało tylko czekam aż dostane pakę od znajomych bo nie wiem jakie ciuszki tam będą a nie chcę za dużo malutkich nakupić bo wiele osób mi mówiło że często dzieciaczki są większe i w nie nie wchodzą albo bardzo szybko wyrastają więc lepiej kupować większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czarnyloczek szkoda psinki i szkoda sesji kurcze, ze to sie zawsze tak musi na siebie nalozyc 😞 a zolwik uroczy 🙂 pewnio choc na chwile humor ci sie poprawil!
Nirmala ale mam nadzieje, ze zabraliscie to opowiadanie i Michasia bedzie miala super pamiatke od tatusia 🙂
Strzauka 😁 no bo gofry zrobilam z 1 jajka odrobiny maki mleka oleju proszek do pieczenia i cukier waniliowy i ja takie rzeczy zawsze mam pod reka 😉 i wiesz zanim dopieklam wszystkie to juz bylam najedzona 😁 smietane tez sama ubijalam jak pierwsza tura sie piekla 😁 dzem byl.... a zanim by mi sie mleko zagotowalo i zanim troche by przestygl (bo juz nieraz jezor poparzylam!) to wieki by minelo 🙃
Suuperbaba faktycznie z tymi rozmiarami to nigdy nie wiadomo 😞 a napewno lepsze ciut wieksze niz za male! ja na 56 mam praktycznie kilka wiecej 62 a najwiecej 68 a i juz karton odlozonych ale jeszcze nie popranych na 3-6 miesiecy 😁
Karioka no badania usisz robic nie ma dobrze 😉 fajnie ze sie uspokoilo u ciebie a i nie targaj kartonow, uwazaj na siebie!
Magdad to skoro taki ten majster sprytny to tez sprobuj go jakos podejsc! po kolejnej takiej akcji z oczernianiem ciebie musisz do niego powiedziec ale jak bedziecie absolutnie sami, ze przy nastepnej okazji go nagrasz na dyktafon i bedziesz miala niezbity dowod! moze sie cham opanuje! i jak w ogole on moze cie tak traktowac! a maz faktycznie zbyt nim zauroczony bo wasze dziecko jest wazniejsze niz jakies dyrdymaly nawet najlepszego fachowca! no kur...!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...