Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Mauapaulina niby jeśli się go ma to podają jakiś antybiotyk 4h przed porodem, jakby nie podali to w 3 dobie po porodzie mogą wyniknąć jakieś powikłania u dzieciaczka, ale na sam poród chyba nie ma wpływu.
Mi ginka pobierała w 37+2, bo niby najlepiej pobrać 35-37 więc spokojnie - nie jest za późno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Strzauka a przy cesarce ten paciorkowiec też jest groźny dla dziecka? Może to głupie pytanie ale ja się nie orientuję 🤢

Napisałam do Suuperbaby i Bisi co tam u nich.
Suuperbaba odpisała że nadal leży i ją obserwują, myśli że jutro przeniosą ją na patologie i ogólnie "kiepsko bo laski i lekarze do dupy 😞"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie przejmujcie sie dziewczyny tym paciorkowcem musicie tylko szybciej jechac jak sie porod zacznie zaraz najlepiej zeby zdazyli dac ten antybiotyk Monia duzo o tym pisala bo tez to ma.
Ja to bym sie cieszyla jakby mi wogole raczyli takie badanie zrobic kuzwa ja moge to miec a mi nic nie dajdza i co wtedy.
Niekiedy wkurzona jestem na ten kraj-dziwne podejscie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja nawet nie wiem, chyba to jak się rodzi nie ma znaczenia, byle podać te 4h przed porodem antybiotyk... Akurat tylko mąż zaleciał po wyniki do ginki to się dokładnie nie wypytywał, bo tylko o tym antybiotyku mu powiedziała i że jak się nie wie, że się go ma i nie dostanie się antybiotyku to może to wyjść właśnie u dziecka w 3 dobie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka czyli lepiej że wiesz, bo podadzą antybiotyk i będzie git.
A mi gin zlecił to badanie na ostatniej wizycie i wyszło ok ale to był skończony 32 tydzień i nie wiem czy nie za wcześnie, a zlecił mi to akurat wtedy bo teraz przez miesiąc go nie ma i zastanawiam się czy na własną rękę nie iść sobie tego zrobić jeszcze raz około 37 tygodnia bo jak mój gin wróci z urlopu to ja już będę w 38 tygodniu. Kurcze też nie miał kiedy jechać na urlop i to jeszcze taki długi 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mauapaulina to super, ze z mala wszystko ok i jaka pyzunia sie z niej zrobila 🙂 Ja mysle, ze moj synek tez bedzie duzy i zastanawiam sie czy ze 4kg nie bedzie wazyl, bo nawet polozna stwierdzilam, ze jest spory po wielkosci brzucha 😮
Strzauka dzisiaj chyba nie jest twoj dobry dzien, bo na poczatek te staniki, a poznej jeszcze wyniki, ale jutro na pewno bedzie lepiej, bo staniki przysla, a co do paciorkowca to dobrze, ze w pore wykryty to podadza antybiotyki na czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska101 napisał(a):
Nie przejmujcie sie dziewczyny tym paciorkowcem musicie tylko szybciej jechac jak sie porod zacznie zaraz najlepiej zeby zdazyli dac ten antybiotyk Monia duzo o tym pisala bo tez to ma.
Ja to bym sie cieszyla jakby mi wogole raczyli takie badanie zrobic kuzwa ja moge to miec a mi nic nie dajdza i co wtedy.
Niekiedy wkurzona jestem na ten kraj-dziwne podejscie

Aguska ja tez juz sie wkurzam na podejscie tu do nie ktorych spraw 😠 Tak sie zastanawiam czy nie zrobic sobie tego badania prywatnie. Znalazlam nawet stronke gdzie mozna za darmo zamowic test za darmo, a pozniej placi sie za zrobienie zrobienie wynikow. Placi sie £35, ale moze warto 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja bratowa jest nosicielką paciorkowca przy 2 pierwszych porodach nie wiedziała i chłopcy dostali zapalenia płuc i leżeli 3 tyg w szpitalu a teraz przy 3 ciąży sobie zrobiła badanie i właśnie wyszło że wcześniej te zapalenia właśnie przez to więc teraz lekarz podał jej podczas porodu antybiotyk i z dzidzią wszystko ok tylko że musiała właśnie szybciej pojechać jak tylko się zaczęła akcja porodowa więc nie ma się czego obawiać. Mi wyszło że nie mam ale musiałam poprosić swojego gin by mi zrobił posiew.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anyaz napisał(a):
aguska101 napisał(a):
Nie przejmujcie sie dziewczyny tym paciorkowcem musicie tylko szybciej jechac jak sie porod zacznie zaraz najlepiej zeby zdazyli dac ten antybiotyk Monia duzo o tym pisala bo tez to ma.
Ja to bym sie cieszyla jakby mi wogole raczyli takie badanie zrobic kuzwa ja moge to miec a mi nic nie dajdza i co wtedy.
Niekiedy wkurzona jestem na ten kraj-dziwne podejscie

Aguska ja tez juz sie wkurzam na podejscie tu do nie ktorych spraw 😠 Tak sie zastanawiam czy nie zrobic sobie tego badania prywatnie. Znalazlam nawet stronke gdzie mozna za darmo zamowic test za darmo, a pozniej placi sie za zrobienie zrobienie wynikow. Placi sie £35, ale moze warto 🥴



spytajcie sie waszych poloznych nastepnym razem jestem pewna ze wam tez te badanie zrobili tak jak mnie...z moczu...

"Stwierdzenie obecności GBS w moczu (u każdej ciężarnej należy w I trymestrze wykonać badanie mikrobiologiczne moczu) jest wykładnikiem tzw. masywnej kolonizacji i stanowi czynnik wysokiego ryzyka wystąpienia wczesnej postaci zakażenia GBS u noworodka."

tylko wtedy podaja antybiotyk nawet jak zrobisz sobie sama wymaz to nie wiem czy ci podadza z tego co mowila moja polozna to w pochwie lub odbycie ma bardzo duzy procent kobiet ale dopiero jak ma sie go w moczu znaczy ze organizm jest zakazony gbsem i wtedy antybiotyk...

ja sie tez dlugo zastanawialam nad tym jak to jest bo tez widzialam ta strone co mowisz ale doszlam do wniosku ze wiedza co robia...

ale zapytaj czy mocz zbadali na to albo sprwadz w swojej karcie ciazy tej co masz w domu w zakladce wyniki powinno to byc streptoccocus cos tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze teraz to sie juz wkurzylam ten enterococcus to jest ten piepszony paciorkowiec jednak.
Agadka ale to jak to jest jak mi podali antybiotyk wtedy to to wyleczyli czy jak? ty sie bardzej na tym znasz.
Anyaz a co to za stronka od was z londynu na te badania? moze warto to zrobic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguśka u mnie na wynikach ten paciorkowiec się zwie "streptococcus agalactiae".
co do badania to ja miałam wymazy, nie z moczu, i też płaciłam za to badanie 60zł, bo jest ono u nas nieobowiązkowe. właśnie tylko tyle ginka powiedziała, że 4h przed porodem antybiotyk i nic poza tym, a ponoć ma go ok 25% kobiet...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poczytalam wlasnie ze to jednak nie jest paiorkowiec chyba 😮
Enterokoki to ziarniaki najczęściej występujące w postaci dwoinek i trudne do odróżniania od bakterii z rodzaju Streptococcus. Mają antygen wielocukrowy grupy D, który (inaczej niż u paciorkowców) znajduje się między ścianą komórkową a błoną cytoplazmatyczną. Dwa gatunki powszechnie występują w jelitach ludzi, w których żyją na zasadzie komensalizmu, są to częstszy Enterococcus faecalis (90-95%) oraz rzadszy Enterococcus faecium (5-10%).

i w sumie nic nie pisze o porodzie i o potrzebie podania antybiotyku.
A przy ten nazwie co ty strzalka podalas wszystko wyjasnione ze ten antybiotyk trzeba podac.
Popostu wypytam sie poloznej i tyle,nie bede sie na zapas martwila
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska a jaki antybiotyk ci dali?
nie wiem w sumie cz ten enterococcus to to z tego co pamietam to pisalo tak jak strzauka mowila streptoccocus ale czytam ze ten enterocaccous to z grupy streptoccocus....zapytaj bo jak to to to zgadza sie pierwszy antybiotyk dostalam w czasie ciazy po tym wlasnie badaniu a drugi przed porodem ale moze przy tym co ty masz nie musisz tego drugiego

te gbesy sa za skomplikowane jak dla mnie heh no bo ze niby juz ich nie mam teraz po tym antybiotyku?! nie no fajnie ze nie mam ale nic z tego nie czaje haha

tu masz stone test jest za darmo ale trzeba odeslac i badanie kosztuje 35
http://www.mumstuff.co.uk/acatalog/Group-B-Streptococcus-Screening-Test-Kit.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...