Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Dziewczyny!
wracam od mojego gina i z ktg wychodzi że mam już skurcze i po badaniu stwierdził że mam 1,5 cm rozwarcia. Potwierdził córcię w końcu bo żyliśmy do tej pory w pewnej nieświadomości 😉
Malutka waży już 3111g. Lekarz stwierdził że raczej w tym tygodniu to nie urodzę ale w przyszłym kto wie? 😁
Teraz to sie wystraszyłam na maksa ale lekarz powiedział że to już nawet ten 37 tydzień to jest spoko i dla dzidzi bezpiecznie. Mąż to mi się tak wystraszył że stwierdził że wszyzkostko trzeba już przygotować i łóżeczko mi powiedział że złoży jak tylko pokój pomaluje 😁
a teraz idę was poczytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguśka bo sprzedają to czego nie mają - po dwóch mailach ode mnie dowiedziałam się, że czekają na dostałanie czarnego koloru, potem, że już doszedł i na 100% wyślą w piątek... Przecież jakby wysłali to wczoraj, a najpóźniej dziś by przyszły 😠 😠 😠 a jeszcze pisałam, ze okazało się, że wcześniej idę do szpitala i proszę aby NA PRAWDĘ wysłali w piątek, bo muszę je mieć do wtorku, i co - olali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łohoho Karioka to Ty już też prawdopodobna lipcóweczka :P

Ja też byłam dzisiaj u lekarza i Martusia 2700g 🙂 ule urosła ! aż jestem dumna hehehe i zdrowa jak rydz.
U mnie rozwarcia brak, skracania szyjki brak i rozwarcia brak, ale łożysko się starzeje i mam te zwapnienia o których pisałyście - wreszcie dostałam oficjalne przyzwolenie na chodzenie hehe i mam odstawiać leki 🙂
Ale się cieszę, że już jesteśmy tak do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
łohoho Karioka to Ty już też prawdopodobna lipcóweczka :P

Ja też byłam dzisiaj u lekarza i Martusia 2700g 🙂 ule urosła ! aż jestem dumna hehehe i zdrowa jak rydz.
U mnie rozwarcia brak, skracania szyjki brak i rozwarcia brak, ale łożysko się starzeje i mam te zwapnienia o których pisałyście - wreszcie dostałam oficjalne przyzwolenie na chodzenie hehe i mam odstawiać leki 🙂
Ale się cieszę, że już jesteśmy tak do przodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha, Akinimod i Karioka to super, ze dzieciaczki sa zdrowe I rosna uk a drozdzach 🙂
Oj ile lipcowych mamus nam sie szykuje 🙂
Ja w koncu musze sie troche ogarnac i w koncu pojechac I zlozyc zamowienie na powoz dla mojego malego krolewicza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tych ruchów to ja je musze liczyć tzn. nie liczyć ale pilnować żeby do południa było ich co najmniej 10 ( ale to dlatego pewnie że pierwszej ciąży w 37 tygodniu mała przestała się ruszac bo za mało miejsca miała)więc to z powodu mojej wady macicy musze tak się teraz pilnować, a po za tym w szpitalu maja lepszy sprzet i mogą lepiej sprawzić czy wszystko ok.-tak powiedział mi lekarz ale wiecie jestem już troszke przestraszona żeby spokojnie dotrwac do poniedziałku ale przyznam ż eod 2 dni mam starszne zawroty głowy po prostu na kilka sekund robi mi się ciemno przed oczyma co mnie też troche niepokoi ale nie mdleje wiec chyba nie ejst to niebezpieczne

Strzauka z tymi stanikami to nieciekawie ale to jest własnie ryzyko kupowania przez allegro że nie zawsze wszystko wypali jak tego chcemy ale może jeszcze dojdą jakims cudem

Akinimod dobrze że wizyta wyszła ok. i Martusia już taka duża wow, ja tak obstawiam że mój Adaś przy porodzie będzie miał około 2700 

Karioka czyżbyś miała mnie wyprzedzić w kolejce??  ale dobrze córeczka donoszona więc już możesz być spokojna

Superbaba nic nie pisze, ciekawe co u niej i Helenki

Wiecie co a ja dziś u lekarza spotkałam dziewczynę z która leżałam na patologii ciąży jak rodziłam córcie, pogadałyśmy chwilkę i ona tez w ciąży tylko z terminem na wrzesień 
Heh miłe spotkanie i fajnie było pogadac o naszych dzieciaczkach 

Dodi super że wiesz już kiedy mąż wraca oby nic się już mu nie pozmieniało i szybko do ciebie przyjechał 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super ze same dobre wiesci z wizyt 😁 Karioka chyba Twoja coreczka ciekawa swiata ze sie tak spieszy. Mi to moze uda sie wytrwac do tego sierpnia - czas pokaże.
Ruchów nie liczę bo moje dziecko wciąż wiercipięta. Właśnie mi zrzuciła z brzucha zeszyt z krzyżówkami :P
Dodi miejmy nadzieję, że nasze pupilki "swoje" dzieci zaakceptują bez problemu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kARIOLKA super wiesci mala duza panna juz 🙂 a z tym rozwarciem to mozesz jeszcze pare dni pochodzic,ale chyba nie za dlugo 😜 ja w pierwszej ciazy bylam u lekarki w piatek mialam wtedy rozwarcie 3,5cm bez skurczow a we wtorek urodzilam 🙂 wiec tylko 4 dni hehhe
akinimod u ciebie tez super 🙂 2700 to super waga 🙂 ale pewnie jeszcze podrosnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karioka ponad 3 kg ladnie....to juz gotowe to wyjscia
i wow juz rozwarcie to rzeczywiscie szyuj sie na lipiec i do roboty z tym malowaniem hehe

ja tam nie znam takiego zjawiska jak rozwarcie male hehe ale w sumie mi tam nikt nie zagladal az do porodu jak mialam 10cm 😁 szkoda ze tego samemu sie nie da dowiedziec 😁 😁

swoja droga ponad 3kg w 36tc to bardzo duzo chyba nie? a jakbys tak do 42 nosila to ponad 4 jak nic! wiec lepiej niech sie urodzi jeszcze w lipcu bedzie ci latwiej 😁

akinimod duze dziecie 🙂 a jeszcze urosnie 🙂

dziewczyny ale nawet jak urodzicie w lipcu to sie nie odwazcie zmieniac na lipcoweczki :P macie byc z nami 😁 😁 i juz

aguska fajnie tak z mala sobie pogadac i w ogole 😁 juz sie nie moge doczekac na nasza

zapomnialam napisac ze wczoraj jeszcze raz sprawdzila wiec na 1000% bedzie laseczka wiec rozowe mebelki jednak nie musza byc przemalowane hahah

kurcze to od piatku sie zacznie na calego 😁

nasza mamuska czrnyloczek pewnie ma duzo roboty z maluszkiem ze nie wchodzi a szkoda moglaby dac znac jak sobie radza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super wieści po wizytach dziewczyny!!! 🙂 najwazniejsze, że wszystko dobrze i dzieci rosną jak na drożdżach 😉 Kurcze dziewczyny ciekawe ile z nas urodzi w lipcu? ja bym chciała dotrwać do moich urodzin chociaż, to tylko tydzień 😮 mam nadzieję, ze maleństwo jeszcze poczeka 😉 chociaż te noce mnie wykańczają już 😞 ja byłam na zakupach na targowisku z kumpelą bo sama juz trochę boję się chodzić gdziekolwiek i miło mnie zaskoczyli w sklepie a kumpela skorzystała 😉 była zarąbista kolejka do działu mięsnego a ona potrzebowała udka na obiad i poprosili mnie bez kolejki i jej kupiłam 😁 A teraz poodkurzałam mieszkanie i już mi ciężko 😮 kurcze takie podstawowe prace sprawiają mi tyle trudności, że szok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha, odpisali mi od staników:

"Nie wiem co mam Pani napisać, na tak sformułowany mail. Towar został wysłany. Od momentu jego nadania nie mam nad nim żadnej władzy. Niewiele mogę zrobić oprócz zawiezienia go na pocztę. Zaraz poszukam nr nadania przesyłki."

no kurde - mogłaby np napisać, że faktycznie wysłali w piątek, albo że kłamali i wysłali dopiero wczoraj... to chociaż bym wiedziała czy jest sens czekać 😠 a tak to co - mam skakać z radości, że w ogóle raczyli wysłać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
WOW Karioka! To faktycznie z dnia na dzień możesz urodzić, jak już masz takie rozwarcie i dziaciaczek ponad 3kg! ciekawe czy wyprzedzisz mnie i Maihę 😁

No właśnie ta waga Hani mnie troszkę przeraża bo jakbym miała tak do 40 tyg chodzić w ciaży to ze 4 kg by mała miala! Ale całe szczęście że dla dzidzi to juz bezpieczny termin. Ja myślę że taka duża waga może to przez cukier bo miałam wysoki i musiałam dietę stosować ale ostatni miesiąc to sobie pofolgowałam i obiadałam się ciastami domowej roboty mojej mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja napisał(a):
Strzauka może wybierz się do sklepu i kup jakieś staniki żebyś do szpitala miała co zabrać, bo tamtych to się faktycznie możesz nie doczekać do jutra.


Gaja to nie możliwe, bo w żadnym sklepie nie ma rozmiaru 75I... inaczej nie zamawiałabym w necie bo wolałabym przymierzyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi stanikami to dla mnie koszmar bo mi ciężko było dobrać dobry rozmiar i te co zamówiłam to za duże miseczki mają ale łudzę się że mi jeszcze piersi podrosną. Ale w razie co to mam nadzieję że większy rozmiar jest lepszy niż mniejszy bo w obwodzie jest ok.
A ile macie w cm w brzuszku bo ja wczoraj mierzyłam i mam 106 cm!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karioka ja mam 115cm 🙂

a co do staników to tym razem napisał jakiś facet, że wcześniej on ze mną pisał, że na 100% wyślą w piątek a w piątek go nie było i paczka była zapakowana i gotowa do wysyłki ale niestety kurier się nie zjawił bo były tylko 2 paczki i osoba będąca na stanowisku tego nie dotrzymała, bo nie wiedziała, że ja już tyle czekam na paczkę i że to pilne, i wysłali dopiero wczoraj... no kurde - a co mnie to obchodzi, że ktośtam nie dopilnował, ja pisałam kilkakrotnie, że to pilne a oni najpierw nie mają towaru na stanie i czekają na dostawę a potem zaniedbują wysyłkę... Szanse na to, że przyjdą jutro są nikłe, ale jeśli przyjdą i będą dobre to dam neutrala a jak nie to pierwszego w życiu negatywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy mamusie
Nadajemy z babcinego domku, upal taki, ze szkoda gadac a nie ma jeszcze 9 rano... 🥴
4nula, klask za dobre gadanie. I wiesz, ja mam tak samo, zakupy nie ciesza, bo nic sobie nie kupuje...ciuchy- wiadomo- juz nie i jeszcze nie, bizuterii w sumie tez duzo nie nosze, bo wszystko pretty i Ella sie od razu rzuca ( ale w sumie dostalam od tesciowej broznzoletke wczoraj ) a malowanie...ech, pozostaja rzesy i rozswietlajacy puder sypki. A jak maly sie urodzi to i nawet t o nie...
Dodi, az to CI sie zimnica trafila, no.
Mauapaulina, Monia, dobrze, ze skurcze ospuscily, ale i tak pewno w gotowosci juz jestescie.
Ja ,mimo, ze mam z rana Lukea , to sniadania nie odstaje. Bo ja wstaje z Ella wiec jej robie, potem staremu i sama albo zjem, albo nie....
Strzauka, no termin na cc idealny wg mnie. A co do przewidywanej wagi Damianka- zobaczymy jak sie urodzi!
D-brycz, ja tam o takich okresleniach nie slyszalam, Ella z czwartku, to...? A popieram, po porodzie bedziemy sexi mamy i bedzie sie chcialo fajnie ubrac i w ogole. I mamy promienieja. To prawda, zobaczycie.
Zw zwierzaczkami to chyba zalezy indywidualnie. Cikeawe jak Homer na Miloszka zareagowal?
Moje koty to takie nie do konca o Elli przekonanne a juz dwa lata z nia miejszkaja 😜
Maiha, dobrze, ze masz skierowanie i juhu 🤪 Adas bedzie w przyszlym tygodniu!!!!!
Nirmala, no ja wiem, ze Ty sie szykujesz juz zaraz rodzic hehe. A zeba wspolczujeeeeeee 😞
Karioka, to fajnie, ze cora potwierdzona i ze sie juz szykuje. No i trzeba sie sprezyc z przygotowaniami!
Strzauka, moze jedzcie do sklepu po jakis stanik, zawsze sie przyda...i nie pozostaje nic innego jak dodac negatywna opinie 😠
Domimka, fajowo, ze z Martusia i Toba wszystko super elegancko!
Chcialam was doczytac,a le zmykamy wiec to juz z domu. Buzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
75i jezku toz to namioty 😁 niezle haha a mnie sie wydawalo ze mam krowie cycki a ja tylko dd a gdzie jeszcze e f g h i ?!?! strzauka biedaczko ty masz co nosic.....

ja kupilam wlasnie dwa dd do karmienia z nadzieja ze juz duzo nie urosna a w razie co bede bez latac az sie zauopatrze lol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...