Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny ja juz tez pisałam, ze mam tego paciorkowca i tak jak pisałyście 4 godziny przed porodem muszą podać antybiotyk dożylnie. Ja pytałam się dokładnie o to mojej gin bo 7 lat temu nie miałam tego badania robionego to powiedziała, że dopiero od jakiś 2-3 lat jest obowiązkowe bo dzieciaczki jak nałykają się wód płodowych z tą bakterią to może dojść do komplikacji, chorób . Nie wiem czy ja 7 lat temu też to miałam ale mała urodziła się zdrowiutka i nic jej później też nie było. Moja siostra rodziła w Szkocji i tez nie miała takiego badania bo nawet nie wiedziała, że takie jest a małemu nic nie było. Jak macie dziewczyny u siebie taką możliwość to może dobrze zrobić takie badanie nawet prywatnie abyście były spokojne. Kiedyś wiele badań nie robiono i dzieciaczki rodziły się zdrowe, nie było usg, ktg a teraz przez te badania się denerwujemy...ja pół dnia leżakuję, ciekawe jak będzie w nocy. Strzauka jaja sobie robi ta firma z ta wysyłką, ja zamawiałam staniki też na allegro i dostałam po dwóch dniach i tez bym się wkurzyła jak bym tyle czekała co Ty.
A mnie męczą hemoroidy 🤢 coś okropnego 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Bisia mi napisała, że była dziś na ktg i występują już u niej duże skurcze których ona w ogóle nie czuje, powiedzieli że ma leżeć i brać nospe, skurcze mogą ustąpić albo zamienić się w regularne porodowe. Pozdrawia Was wszystkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gaja wlasnie myslalam dzis o niej ze sie nie odzywa ....pozdrow ja od nas tez ojojoj sie rozkrecily te nasze dziewczyny swoja droga dobrze ze ich nie czuje!!

monia ja podejrzewam ze te badanie nam nic nie da bo oni uwazaja ze antybiotyk dostaniesz tylko jak w moczu(a mocz sprawdzaja) to wyjdzie nie w wymazie bo w wymazie to na wiele osob....juz pisalam o tym kilka razy zreszta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi gin będzie sam pobierał posiew na tego paciorkowca w ramach wizyty w czwartek. Mam nadzieję, że tego świństwa nie mam 🤢

Monia a próbowałaś Procto-Hemolanu?

Ale już duże dzieciaki! Ja to nie mam pojęcia ile moja waży, może w czwartek się dowiem, ale jak znam mojego gina, to znowu nic nie powie, tymbardziej że będzie po uropie, będzie pełno bab i będzie robił wszystko na odwal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gaja dzięki za informację, pozdrów ją od nas!! Agadka widzisz co kraj to obyczaj... Dodi nie próbowałam ale dziś byłam w aptece i wszystko jest po konsultacji z lekarzem a moja gin jest na urlopie 😞 i na razie smaruje tylko tą maścią co kupiłam parę dni temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, nie wiem czy nie lepiej jednak nie wiedzieć kiedy nadejdzie poród... Staram się nie myśleć o tym ale denerwuję się, mam rozwolnienie i łzy mi się cisną jak o tym pomyślę, a nawet zaczynam myśleć, że nie jestem gotowa na bycie mamą i że lepiej by było jakbyśmy z mężem jeszcze trochę pobyli sami 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Mauapaulina, duza Twoja Lila 😉 I przeciez wszystko z nia bedzie super, wiadomo!!!!
Karioka, ja choc=dzilam z rozwarciem 1 albo 1,5 przez przynajmniej 2 tyg ale wydaje mi sie, ze 3 nawet. Wiem, ze bylam zaskoczona ale to niekoniecznie wrozy porod w ciagu paru dni. Tak tylko pisze, bo Ty pewno szybko wyklujesz 😜
Co do paciorkowca, to mi sie tez wydawalo, tak jak Agadce, ze do zakazenia dochodzi w trakcie przechodzenia przez kanal rodny. ALe widac, moze jednak nie tylko. Musze poczytac, kurcze, w koncu to w mojej dziedzinie troche...
A u mnie biora posiew jutro na wizycie. Ciekawa jestem, bo chyba w koncu sprawdza co i jak, ciekawa jestem na maxa czy cos sie dzieje.
Aguska, a popytaj, w koncu to bardzo wazne badanie, no nie? Moze zrobia. A enteroccocus to z tej rodziny co strepto,ale on zasiedla flore obdytu i chyba nie stanowi zagrozenia, chyba, ze wywoluje wlasnie infekcje pochwy. Ale wiecie, to juz tyle lat od studiow, Boziu ja nic nie pamietam...popytaj poloznej.
Gaja, no to ja tez doalczam sie do pozdrowien dla Bisi i Doroty!!!!!
My pojechalismy po dordze do sklepu i nakupilam warzyw i owocow bo masakryczne ilosci nam schodza. No ale to przeciez wyjatkowo dobrze!
A do samochodu ledwo doszlam. Pachwiny dol brzucha i dol plecow tak mnie bolaly...usiadlam i sie rozplakalam. I mowie Lukowi, ze z ELla sie wspinalam pod wielka gore w 40 tyg ciazy a teraz do samochodu ledwo dochodze....w ogole nie kumam, jak szybko moglam polec...ale u nas tak straszne upaly, i w ogole. ALe odsapnelam i ogarnlam troche na dole i nawet odkurzylam od razu mi lepiej niz w balaganie siedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzauka nic sie nie martw to normlane musisz jakos przetrwac te kilka dni zajmj sie czym tylko mozesz a jak dziecie juz bedzie to nie bedziesz myslec o niczym innym tylko o nim! stresa masz i dlatego takie mysli

magdaluke ja tez sie czuje ciezsza i wzystko trudniej idzie...oh zycie musimy jakos dokulac do konca! pomalutku po jednym dniu

fajnie ze pozdrowilas 🙂

ciekawe co dorotka robi bez nas?! w ogole nie zaglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie daje rady normalnie, nerwy mi puszczaja....zamkniete w domu, bo upal taki, ze nierozsadnie jest wychodzic nawet na chwile i pierdolca obie dostajemy. A mala wymysla i w ogole....i jesc nie chce i az sie poryczalam z jakiejs bezsilnosci. I zaczelam myslec, a co jak z malym bedzie cos nie tak, a co jak przy porodzie pojdzie cos nie tak...caly komplet czarnych mysli, wyrzuty sumienia i w ogole ...zalamka.
Agadka, 36 t klask!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj magdaluke mala pewnie jesc nie chce bo tak goraco 😞 oby bylo chlodniej jak sie braciszek urodzi bo sie bedziecie w 4 meczyc 😞 a pozatym to z malym nie bedzie nic nie tak 🙂 bedzie wszystko super 🙂 musi byc przeciez no!
juz koncoweczka dasz rade 🙂 a jak remont w ogole zakonczone juz?

dziekuje za oklask ☺️ juz 36 juuupi tylko dwa do upragnionych 38 😁 nie moge sie doczekac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fajnie macie z tym zwiedzaniem mnie nikt nie zaproponowal nawet za bardzo nie wiem gdzie isc polozna mowila ze mi przez telefon powiedza jak juz bede w drodze....

moje dni jakos szybko teraz leca 😮 a ciagle lista co trzeba zrobic rosnie 😉 i to nic zwiazanego z dzidzia bo to juz gotowe w sumie

obyscie zdazyli! z tym remontem a kiedy ma sie zaczac/skonczyc?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem juz sama kiedy sie zacznie....no ale musi byc i tyle. Musimy okna wymienic i naprawic dach i elektryke i werande...echhh. Tak sie ludzilam, ze zdarzymy orzed narodzinami, ale pewno akurat wszystko bedzie w trakcie.
Ella wlasnie stanela nad nocniczkiem, tak jak tata nad kibelkiem i zaczela siusiac po chlopiecemu...padam ze smiechu. Ale wszystko w kolo zasikane i ona cale nogi...a dopiero co ja wykapalam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
... Ja oczywiscie juz nie spie grrrr ...

Magdaluke widze ze dopada Cie stres przedporodowy.. To normalne i nie mysl ze z malym bedzie cos nie tak bo wszystko bedzie dobrze 😉 a co do remontu to tez zobaczysz ze sie pouklada i nawet jak bedzie jak juz sie wasz Ksiaze pojawi to bedzi ok 😉
A co do Elli to przypomnialo mi sie ze jak bylam mala to tez raz tak sprobowalam siusiania, bo upieralam sie z Mama ze moge siusiac tak jak moj brat hehe. I pamietam ze tez bylo ciezko ucelowac i poszlo po nogach hehe ale sie teraz usmialam jak sobie to przypomnialam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Buziaki!
Wszystkie w dwupaku...ufff 🙂 Czytam Was raz na pare dni..tu nie ma na to ani sil ani humoru:,( Ja jeszcze na porodowce, ale cos czuje ze wroce na patologie...co mnie nie cieszy, bo tam bez wstawania czlowiek nie przetrwa! Niby karza lezec, ale nikt Wam z tym nie pomoze poza bliskimi...smutna prawda:/ Dzis podejme probe kibla i mycia wlosow...bo nie dam rady ogarnac tego w lozku, mimo ze rozmawialam ze soba o tym intensywnie 😞 Helena meczy mnie okrutnie, brzucho sie czesto napina, plamie troszke dalej...dni leca powoli, aczkolwek na porodowce itak szybciej niz na patologii! Ciagle ktos przylazi z lekarzy i poloznych, co chwila jakas mobilizacja bo cc itp itd:P Czasem i troche smiechu sie trafi z lekarzy czy poloznych...

Dzis w nocy na szybko urodzily sie blizniaki w 25tc...serce sie krajalo jak widzialam przez drzwi ich podroz w inkubatorkach:/ A w ogole jestem w szoku, jak spoo porodow naturalnych konczy sie na szybko "cc na jodyne" - dziecku spada tetno podczas naturalnego, a oni maja 3 minuty na wyciagniecie go z brzucha przez ciecie razem juz z uspoeniem itp! Tu trzeba miec nerwy ze stali!!! Za to potem leza mamusie z malymi szkrabami 🙂

Staram sie trwac, ale te krwawienia i stres skopaly cala moja psychike..mam ogromny zal o to, ze musze przezywac tak ciezkie chwile i nerwy:,(
Buziaki kochane..trzymaj sie mocno!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też swojej porodówki na oczy nie widziałam 😮 ale to jeszcze nawet będzie kwestia jak się ten poród "zacznie" jak dam radę dojechać dalej to pojadę do swojego szpitala a jak uznam, że nie dam rady ( albo nie daj boże będę sama w domu 😮 ) to jadę do szpitala oddalonego o jeden przystanek. Zasnęłam po 2 wstałam o 7 i czuję się jak nowo narodzona 😁 i powiem wam, że budzę się i od razu muszę lecieć do wc na 2 🤔 i już chyba coraz częściej .. więc was pomału dogoniłam 😜

Magdaluke - jeny .. z tym remontem 🥴 pewnie dacie radę ale to wiadomo stresiwo jest .. u mnie powstała wczoraj 2 komoda i już wsio .. teraz tylko jakoś ogarnąć ten burdel i będzie dobrze 🙂 uśmiałam się z córy też .. 😁 szkoda, że u mnie takiego kombinowania nie będzie ze strony Filipa 😁

Lilka jaka duuuuża ! 🤪 ( strasznie podoba mi się to imię 🙂 ) aż stwierdzam, że naprawdę boje się wagi swojego dziecka bo już nagadali, że duże i takie tam .. 🥴

Dorotka dobrze, że chociaż trochę śmiechu tam wpada raz na jakieś czas! ojoj .. 25 tc jakie to maluszki muszą być!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po USG...wczoraj nie miałam siły nic napisać...bo miałam taki stres że szok!!!!

Pani "DOKTOR" po badaniu stwierdziła, że w/g wymiarów to jest u mnie 33 t i 6 dzień ciąży a nie 35. Nie dość, że mi narobiła stracha to kazała jeszcze tego samego dnia jechać na IP na kontrolne KTG.
Więc skoro tak zaleciła to pojechałam. A na IP dostałam opierdol, że w ogóle gdzie mam skierowanie? Kto kazał mi tu przyjechać i po co skoro KTG robi się w okresie przedporodowym żeby sprawdzać serce i czynność skurczową!!! Mało tego!!! Jeszcze mnie zapytali kto mi to badanie USG robił bo na pieczątce jest napisane tylko LEKARZ MEDYCYNY a nie specjalista ginekolog-położnik!!! Wynik USG skonsultowali z położnikiem i powiedzieli, że nic złego się nie dzieje i że baba, która robiła USG narobiła mi niepotrzebnego stresu i paniki....


Już sama nie wiem co myśleć o tym....na USG waga wyszła mała bo 2270 tyle, że u mnie w rodzinie wszystkie dzieci się rodzą małe...2700...2600...

Poradźcie coś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂
Ja to sie tak srednio wyspalam, bo maz I chrapal dzisiaj prosto w ucho i nawet zatyczki nie pomogly (zreszta wypadly w nocy z uszu I nie moglam ich znalezc) 😠
Magdaluke mnie tez jakos strach ogarniam co bedzie po porodzie, czy maly jest zdrowy i jak Ja to wszystko ogarne 🤨 Dziwne, ale porodu wogole sie nie boje. Oddzial widzialam na szkole rodzenia, ale wrazenia na mnie nie zrobil 🤢 Ale sie usmialam z siusiania Elli 😁
Superbabeczko zobacz jak daleko juz dotarlyscie a Helenka 🙂 Daje Ci oklaska za 35 tydzien 🙂
Carolla, ale Ciebie ta lekarka nastraszyla i nic nie wytlumaczyla. Moze idz na konsultacje do innego lekarza, albo prywatnie. Maluszek moze wazyc troche mniej szczegolnie jesli to u Ciebie rodzinne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...