Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dodi napisala
.... jeszcze kiecki nie mam, jak przyjdzie od razu dam znać. Ale koleżanka przysłała mi swoje zdjęcie w tej sukience - ona jest w 6 mcu - i wygląda pięknie, mam nadzieję, że dla mnie będzie równie twarzowa 🙂..

Dodi, jak przyjdzie, to nic tylko wskakuj w kiecke, cykaj fotke i sie nam pochwal ! Ja tam ciekawa jestem waszych zakupow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Masz rację Madzia z tymi szpitalami itp - popytam koleżanek, bo masa z nich rodziła na Karowej 🙂
Z położną mam umówione spotkanie w czerwcu...ale to raczej tylko jedno, a potem już poród...wiem, że szkołą rodzenia bardzo pomaga takim zielonym jak ja i mój mąż 🙂 Koleżankę bardzo uspokoiła przed porodem też - dlatego na 100% pójdę...

Z tym żelazem to tak, że wzięłam dopiero pierwsza dawkę taką większą..wcześniej tylko w witaminach dla ciężarnych. Może to i to...nie wiem, ale dziś szału na żołądku nie ma:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja biore witaminy prenetalne codziennie, pilnuje sie. A mimo wszystko niskie to zelazo u mnie i dlatego biore 3 razy dziennie dodatkowo tabletki. Ale....oszukuje i biore 2 bo mnie tez brzuch boli. W przyszlym tygodniu ide do gina to pogadamy na ten temat.
SuperbabaJa slyszalam duzo o Karowej, chyba dobrego, moja przyjaciolka rodzila na Zelaznej, tam tez na szkole rodzenia chodziala (prawie pewna jestem) i zadowolona byla. O mojej siostrze juz pisalam. No zapisz sie na szkole, uspokoisz sie i w ogole. Poza tym to laczy meza i zone w taki szczegolny sposob....az sie rozmazylam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia jak mąż wróci poproszę go o ładną fotkę w sukience, bo teraz sama nie umiem porządnie nawet brzuszka sfotografować 🙂

Słyszałam, że do szkoły rodzenia po 26 tc się idzie, ale nie wiem, jak jest w większych miastach, może trzeba wcześniej rezerwować miejsce. Ale na pewno pomaga - wszystkie koleżanki, które rodziły to potwierdzają!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke ale u was cieplo 🙂 super

ja jestem zla a wlasciwie mi smutno 😞

bylam na usg powiedzial ze lozysko nisko 😞 wiec mam nie dzwigac i nie brac goracych kapieli i w sie zestresowalam w ogole dzidzia mniejsza jak na wiek ciazy i jescze sie plecami obrocilo wiec plci sie juz nie dowiedzielismy :/

ah do dupy w ogole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - tylko spokojnie! Łożysko bywa nisko w wielu ciążach - musisz się po prostu oszczędzać! Poleguj ile się da, nie rób nic w domu, nie dźwigaj, odpoczywaj...

A co do wielkości to się nie znam, ale chyba są różne normy..w sensie jedno mniejsze, inne większe...ale co dalej? Co mówił?
Płeć w tym momencie najmniej ważna Kochana!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda my z mężem chcielibyśmy wiedzieć czy będzie chłopczyk czy dziewczynka ale pewnie że zakładam sytuacje że może się nie chcieć ujawnić 🙂 a wtedy żadnego dramatu nie będzie tylko będziemy czekać do porodu i będzie niespodzianka 🙂 Najważniejsze żeby było zdrowe!!!
Jedna z moich znajomych do końca nie wiedziała co się urodzi bo dzidzi na usg zawsze tak się układało że lekarz nie mógł podejrzeć co skrywa między nóżkami - więc wiem iż różnie może być.

Bardzo się ucieszyłam że zobaczyłam maluszka a mój gin najpierw nie chciał mi robić dziś usg bo stwierdził że niedawno było to genetyczne to dziś tylko zbadamy serduszko a następnym razem pomierzymy ale ja wtedy nie wytrzymałam i mu powiedziałam że ostatnio już tak mówił i to dziś miał pomierzyć malucha więc mi zrobił całe usg i posprawdzał wszystko a ja od razu się uspokoiłam jak zobaczyłam moje dzidzi 🙂 - cały czas pchało rączkę do buzi 🙂 - moje małe szczęście!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka tylko się nie zamartwiaj, zobaczysz wszystko będzie git, musisz się oszczędzać.
A jeżeli chodzi o wielkość malucha to przecież to co ogólnie podają to są tylko z góry określone normy w przybliżeniu a tak naprawdę to każde dziecko rozwija się inaczej, zobaczysz jeszcze podgoni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka nie martw się na pewno wszystko będzie dobrze, dużo odpoczywaj i sie nie stresuj!!! Wiem, ze to nie jest tak łatwo ale nerwy też szkodzą naszym maleństwom. Ja też parę dni sie denerwowałam i napłakałam bo okazało się , że najprawdopodobniej mam toksoplazmoze, która jest bardzo szkodliwa dla płodu. Dostałam skierowanie na dodatkowe badania do szpitala zakaźnego. Byłam wczoraj i dziś już dzwoniłam jak moje wyniki i myślę, że chyba nie jest tak źle bo nie mam już dwóch wyników dodatnich ale okaże się dopiero we wtorek jak znów pójdę do lekarza. Może któraś miała z Was do czynienia z toksoplazmozą lub trochę czytała na ten temat? mam takie wyniki:
Igg dodatni 53 IU/ML , IGM ujemny, Igg awidność 0,674. Przy pierwszej ciąży wcale nie miałam robionego badania w kierunku toksoplazmozy i wszystko było ok, urodziłam śliczną i zdrową córeczkę. Mam nadzieję, ze teraz tez wszystko będzie ok. Pozdrawiam Was serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka też byłam trochę rozczarowana ostatnimi badaniami 😠 no ale cóż czasem tak bywa 🙂 a miałaś do tej pory jakies krawienia? bo mi jakiś lekarz kiedyś tłumaczył, że takie położenie łożyska nie jest niebezpieczne dopóki nie ma krwawień. a tak jak dziewczyny piszą - niech wstąpi w Ciebie leń porządny i nic nie rób!!! 😁 a maleństwo rosnie sobie niech jak chce! a skąd wiesz czy je moze lekarz zle nie zmierzył?! najwyżej urodzi sie kilka dni po terminie - moje pewnie też, ale niech sobie wychodzi kiedy chce oby zdowe!
Gaja super, ze wszystko oki oby tak dalej!

Magda i Suuperbaba a od kiedy musicie brac zelazo? cos nie tak z wynikami?, ja tylko te witaminy ogolne dla ciezarnych biore prenatal clasic i wyniki mam dobre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D brycz, ja ogolnie wyniki mialam eleganckie, ale na ostatniej wizycierobili mi test z palca na zawartosc zelaza ( zdaje sie hemoglobiny wlasciwie) i wyszlo malo, to kazali brac. Nie jest to nic niespotykanego, dosc czesta przypadlosc u ciezarnych, ale... poza tym wciaz nie wiem, czy to znaczy, ze mam anemie?
Objadlam sie jak prosie i mi niedobrze. Od rana sprzatam i sprzatam a konca nie widac i jeszcze zostalo....a ja kolejna noc po 6 godz spie. Cos mi odbilo, bo ja to taka zdecydowanie osmiogodzinny spioch jestem. No i w zwiazku z tym czuje, jak mi opadaja wszelkie sily zyciowe...a u mnie dopiero popoludnie......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz Monia, duzo na forum mozna o toxo znalezc....widzialam gdzies dokaldnie o wynikach, ale zabij, nie pamietam u ktorych dziewczyn. No ale pewno jak poszukasz w niecie, to znajdziesz interpreatacje wynikow....aczkolwiek, moze lepiej nie szukaj, bo pewno tez znajdziesz jakies strasznosci i sie niepotrzebnie bedziesz denerwowac. A ja wiecie, nie wiem czy mi robili na toksoplazmoze ...hmmmm....nie pytalam, moze i robili. Z Ellunia bylo ok a mamy kociska, no ale wiadomo, ja nie dotykam sie do kuwety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke napisał(a):
Agadka, ale , ze co dokladnie nisko lozysko, to to przodujace? Oszczedzaj sie, tak jak mowia. Sama zreszta wiesz. Czesto przeciez wiek ciazy nie pokrywa sie z terminem. A ile roznicy, powiedzial Ci? Glowka do gory, odgon smutki, przynajmniej sie postaraj 😘


nie nazwal tego przodujacym ale powiedzial ze jest bardzo nisko i na tylniej scianie i mam sie nie kapac w goracej wodzie i nie dzwigac bo moze dojsc do plamien i bede sie stresowac wiec nie wiem
tutaj piszev tak

Jeżeli w 16 tygodniu ciąży zrobiłaś badanie USG i powiedziano ci, że łożysko jest nisko umiejscowione, jeszcze nie ma się czym przejmować, bo zdarza się to dość często. W większości przypadków łożysko z czasem przesuwa się ku górze. Kolejne badanie ultrasonograficzne zostanie wykonane prawdopodobnie w 32 tygodniu ciąży. Jeżeli łożysko nadal będzie w dolnej części macicy - wtedy można mówić o łożysku przodującym. Zdarza się to raz na 200 ciąż, raczej rzadko przy pierwszym dziecku, a częściej po operacjach macicy, po zabiegach (np. przerywaniu ciąży).


nie stalo sie nic zlego ale sie ogolnie zestresowalam
jeszcze cisnienie mialam 150 na 80 i puls 110 i to przed tym badaniem heh
ah musze czekac do natepnego usg nie mam wyjscia zobaczymy co bedzie 26tego ide dzien przed moimi urodzinami wiec musi v\\\\byc dobrze!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda ja właśnie naczytałam się w internecie i mąż już mi zabronił bo tylko się zestresowałam i napłakałam jak zobaczyłam jakie są powikłania u dziecka, już nie szukam i poczekam do wtorku jak pójdę do poradni chorób odzwierzęcych. D-brycz wiem, ze już pisałaś, że można brać tabletki, mi moja gin też to mówiła ale wiesz... Pani w rejestracji dziś jak dzwoniłam czy są wyniki to powiedziała, że za bardzo się nie zna ale wydaje jej się, ze jak Igg jest dodatnie a Igm ujemne to raczej dobrze i oznacza to, że przeszłam już ta chorobę i dziecku już nie zagraża. I tego się na razie trzymam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agatko moja znajoma miała też nisko łożysko i urodziła wczoraj zdrowego synka. Pod koniec ciąży częściej niż normalne ciężarne była badana.
Dziewczyny jeśli chodzi o żelazo to jeśli go przyjmujecie w tabletkach to jak najdalej wsadzajcie sobie tabletkę do połknięcia. Okropnie się psuja zęby od tych tabletek. jeśli macie pomysł ,by profilaktycznie brać "tak na w razie czego" to nie róbcie tego! Wasze dzieci będą bardzo podatne na próchnice przez to , że bez powodu brałyście żelazo w ciąży. Wiadomo, jak ktoś ma anemię i lekarz przepiszę oczywiście bierzcie i nie ma gadania.
Doradzam Wam tylko żebyście niepotrzebnie nie nabawili się dziur w zębach- ja mam fioła na punkcję zębów i dbania o nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia88 napisał(a):
agatko moja znajoma miała też nisko łożysko i urodziła wczoraj zdrowego synka. Pod koniec ciąży częściej niż normalne ciężarne była badana.
.


bisia to miala cesarskie ciecie? bo przy przodujacym naturalny jest niemozliwy
chyba ze miala tylko nisko ale mnie sie wydaje ze pod koniec ciazy trzeba sprawdzic i albo wraca na miejsce albo jest wlasnie przodujacym i wtedy zamyka wyjscie dzidzi
tu jest dobre zdjecie i opis jak ktos rozumie angielski
http://www.rcog.org.uk/womens-health/clinical-guidance/low-lying-placenta-after-20-weeks-placenta-praevia
siedze teraz i czytam :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka - nie czytaj za dużo! Poradź się po prostu innego, dobrego lekarza..wg. mnie zdarza się sporo takich niskich łożysk, a nic się potem nie dzieje. Najważniejsze w tym wszystkim to się mocno oszczędzać i głównie polegiwać! Zrób sobie potem kontrolnie jeszcze usg ok połówkowe 21-22 tydzień ciąży..to też coś się dowiesz!

Ja żelazo dostałam, bo hematokryt spadł mi na ryj (to jeszcze nic) i w ostatnim badaniu dołączy ła do niego hemoglobina 😞 Brałam witaminki dla ciężarnych z żelazem, ale widać za mało, bo są początki anemii...biorę narazie raz dziennie.

A teraz znów zaczął mnie boleć prawy bok na dole, jak jajnik, aż się wysikać nie mogłam tak bolało 😞 I jeszcze się przestraszyłam, bo jakoś sik nie chciał iść..dziwne, ale nie chcę narazie panikować...może coś tam z bólu na chwilę się powstrzymało..uff...

A za chwilę znów zastrzyk 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba, na Ciebie zawsze mozna liczyc o tej godzinie 😎 😎 Ja w sumie na chwile, bo mam troche roboty....poszlysmy z Ella na spacerek, wyciagnelismy wozek do joggingu, ale nie biegalysmy, tylko szybki marsz i powiem wam, fajnie mi po takiej rundce. Widze juz jak nam wracja nawyki wieczornych spacerkow. Cudownie. A potem zabralam sie za porzadkowanie ogrodu i sie przy tym poklocilam z mezem. Echhh te humorki.
Agadka, troche poczytalam o tym lozysku i w sumie to naprawde nie ma co sie zamartwiac, w bardzo rzadkich przypadkach zdarza sie, ze sa takie powazne komplikacje, a jakos na alarm az tak strasznie lekarz nie wolal- z tego co zrozumialam. I poza tym, ponoc najczesciej sie przemieszcza ku gorze. Bedzie ok.
Sama jestem taka niespokojna co tam u mnie sie dzieje, w koncu widzialam dzidzie w 9 tyg , czyli dawno dawno temu.....A poza tym to sie jakos nie chce rozkrecic i kopnac porzadnie, ani czesto....No nic, cierpliwie bede czekac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...