Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
amelia a nie jest Ci szkoda, że mąż kupi byle co i nawet nie zaznasz radości z wybierania takich pierdółek dla maleństwa? ja bym tak nie umiała 🙂 no i nie zaufałabym mężowi, że o niczym nie zapomni, hehe, potem po powrocie po cesarce wkurzałabym się, że to mi nie takie kupił, o tamtym zapomniał, nie wyobrażam sobie :P Teściowa miała taki pomysł na początku właśnie, że ona z Dawidem pokupują jak ja będę w szpitalu - jeszcze czego, szybko jej to wybiłam z głowy :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kobitki!!
Widze ze dzis temat wyprawki 🙂
Przyznaje sie ze tez juz jestem przy kocowce. Nio dla Piotrusia brakuje wozka ale fotrlik juz mamy wiec po wozek moze po porodzie i czegosik z kosmetykow do kapieli. Nio a dla mnie to jakies podklady. I chyba torbe ta dla mnie to powoli spakuje w nastepnym tygodniu. Na klinice nastepna wizyta 27 czerwca i wtedy to juz musze z torba jedzic bo powiedzieli ze zawsze moga zostawic i zeby sie z tym liczyc 🥴
ajjj aguska: samo picie nie swiadczy o cukrzycy 🙂 Nio a mozesz podejsc np do jakiegos laboratowum zeby zmoerzyi Ci cukier z palca np 1 h po jedzeniu? Tak glukometrem nawet za odplatnoscia to nei powinno duzo kosztowac a bylabys spokojnejsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałyście o dzisiejszej tragedii na niestrzeżonym przejeździe kolejowym (chyba we wsi Kobyla Łąka koło Włocławka.) - kobieta w 9 miesiącu ciąży jechała z mężem do lekarza na wizytę i na tym przejeździe wjechali pod pociąg (świadkowie mówią że tam jak się przejeżdża to nie widać czy nadjeżdża pociąg bo jest zarośnięte krzakami), ona zginęła na miejscu a on walczy o życie w szpitalu, straszne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
WIecie, nerwa i stresa mam. Kuzynka i kuzyn Elli z angina, dziadek chyba tez...a wszyscy sie razem dwa dni bawilismy. Luke u lekarza bo go gardlo boli i mowi, jade, niech mi daja leki bo nie ryzykuje, ja wczoraj mylama zlewy , klamki...wiecie...i dzis mnie gardlo boli po jednej stronie. Nie dam rady jak u nas znowu angina bedzie, po prostu padne...no ale moze na przeziebieniu sie skonczy.
Co do laktatorow, to Medela rewelka, ale cenia sobie...nie wiem jak w POlsce, ale tu mozna dokupic nowe dodatki, to , co sie styka z mlkiem- rurki, nakladki itp. i wtedy mozna uzyna sama pompe kupic. ALe to chyba tylko niektore modele.
Agadka, ja mam ten sterylizator do mikrofali i jest wygodny, ale ja az tak duzo nie uzywalam, bo Ella glownie na cycu a butle okazyjnie, no a po 6 miesiacach to juz albo recznie myalam albo do zmywarki. Naczytala sie teraz, ze nie powinno sie w zmywarce...a ja mam taki program na sterylizowanie w zmywarce, myslicie, ze wtedy mozna?? 🥴
Co do pieluch, to kazdemu dziecku co innego pasuje, generalnie najlepsze dla maluszka byly albo pampers ale i huggies ok byly. Dla starszego, to tansze sie rownie dobrze sprawdzaly.
A z tymi alergiami to jest tak, ze moga byc od urodzenia a nie przez kosmetyki czy cos tam. U nas tak bylo, mala ma wrazliwa skore i musialam z nia bardzo uwazac i specjalne srodki i plyny i balsamy kupowac. Nikomu nie zycze w nocy na ostry dyzur gnac bo dziecko puchnie i wysypane cale 😞. No ale u nas do tego pokarmowe jeszcze byly. No nic, najwazniejsze, ze juz prawie ze wszystkiego wyrosla, ale do dzis uwazamy na wszystko.
Maiha, Twoj Adas to naprawde juz tuz tuz! O rany!!!!
Gaja, mam nadzieje,ze sie szybko wykurujesz.
Coraz ze mna gorzej, ale panika sie wkrada. Nie chce byc chora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelka - ja tez bym wolala sama kupowac..to radocha! 🙂 Ja mialam zajecie i radosc podczas kompletowania wszystkiego 🙂 Potem to sobie maz moze dokupowac, ale wiekszosc juz mam..wysle go jeszcze po pieluchy i chusteczki! Dla mnie jeszcze wkladki laktacyjne..laktator to poprosze to kupi w lipcu, bo wie jaki 🙂

Ciekawe jak Pampinka z glukoza 🙂 Ja w sobote i lapie nerwa! I juz nie wiem co zrobic by pojsc na kibel..help! Czopki nic, sliwki suszone nic, kefir nic..help 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Amelka - ja tez bym wolala sama kupowac..to radocha! 🙂 Ja mialam zajecie i radosc podczas kompletowania wszystkiego 🙂 Potem to sobie maz moze dokupowac, ale wiekszosc juz mam..wysle go jeszcze po pieluchy i chusteczki! Dla mnie jeszcze wkladki laktacyjne..laktator to poprosze to kupi w lipcu, bo wie jaki 🙂

Ciekawe jak Pampinka z glukoza 🙂 Ja w sobote i lapie nerwa! I juz nie wiem co zrobic by pojsc na kibel..help! Czopki nic, sliwki suszone nic, kefir nic..help 😞


A Twoj sok z kapusty kiszonej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka,

Mam dziś zakręcony dzień, od rana poprawiam pracę, żeby wysłać dziadowi.
Przed chwilą była koleżanka z półrocznym synkiem i powiem wam, że trochę się namęczyłam, żeby przypilnować psa - pierwszy raz miała kontakt z takim małym dzieckiem i trochę była niespokojna, bałam się, żeby czegoś małemu nie zrobiła. No i martwię się co to będzie, czy damy radę z nią i z naszym dzieckiem 😞 Czarnyloczek wy też macie pieska, jak on reaguje na dzieci???
Jadę na 17 na szkołę rodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke - ostatnio wypilam pol soku z kapusty i nie dosc, ze na to nie pomogl, to nabawilam sie takiej zgagi, ze nie eiem czy kiedykolwiek taka mialam! Wiec odpada..i noe wiem juz co robic 😞

A poza tym potrzebuje POMOCY i RADY, bo sie nie znam 🙂 Maiha kiedys opisywala schemat tego, co i gdzie robi tata po porodzie dziecka. Chodzi o to, gdzie zglaszamy przyjscie na swiat - tam gdzie szpital ma dzielnice czy tam gdzie mieszkamy? Co jesli nie jestesmy zameldowani nigdzie chwilowo, a tylko wynajmujemy mieszkanie?! Bo my w sierpniu bedziemy chwilowo "bezdomni", bo oddajemy z koncem lipca mieszkanie i wyneldowujemy sie, a w domu zameldowac jeszcze nie mozemy! Poza tym bede od lipca lezec w szpitalu, wiec w ogole nie mam szans nic w urzedzie zadnym zalatwic! Co wtedy?! Bo sie troszke podlamalam..co, gdzie i jaki adres podawac itp 😞 Ze tez kurna mac musi sie tak ulozyc! 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki, co do tych niestrzeżonych przejazdów ode mnie jakieś 10 km jest taki i co roku są tam wypadki śmiertelne. W tym roku mojej koleżanki mama i jej mąż zginęli na tym przejeździe....ja sobie tego nie wyobrażam. Koleżanka z małym dzieckiem musiała pochować męża i matkę 😞 nie powinno być takich przejazdów( dodam , że też jest strasznie nie widoczny przejazd bo jest tak jakby na zakręcie) .
Chyba się ugryzę jak nie wyrobię się z kupnem wyprawki. Przez tą pracę magisterską i leżenie chyba za bardzo przełożyłam te sprawy :/ Niektóre z Was już malują pokoik dla malucha a my nawet nie mamy gdzie łóżeczka wstawić. Przez budowanie domu żyjemy na walizkach.
Dziś też poranek nie był dość radosny, stwierdziliśmy z mężem, że musimy przyoszczędzić, bo co raz mniej kasy. Tylko z czego zrezygnować? Z jedzenia? Leków? A tu jeszcze nowy człowiek zaraz przyjdzie na świat. Przyszedł niedawno mąż i przeprosił, że naraża mnie na takie stresy, że nie powinnam się kasą martwić, że on coś wykombinuje.Dobrze, że choć ze stypendium mamy na wyprawkę dla małego. Przepraszam, że się Wam tak żale, każdy ma swoje problemy.
Mam pytanie- czy miesięczne dziecko można zostawić z moją mamą na noc? Jestem w kropce, bo finansowo było by nam lżej gdybym jeżdziła na wesela z zespołem, większa kase byśmy zarobili, ale z drugiej strony zostawić takie maleństwo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O tam sie stresujesz Dorotka, dacie rade. Ja nie poradze, bo u nas inaczej. A to co, na stowe sprzdajecie mieszkanko? To fajnie, no nie!!! A obowiazku meldunku juz chyba nie ma w Polsce, prawda? A dziewczyny wiedza, to podpowiedza. A fakt, zgaga moze palic po kapiuscie...ajjjj. Moze w aptece popros o jakie tabletki bezpieczne w ciazy?
Ja czekam az Luke wroci i chyba zadzwonie do lekarza. Zobaczymy. I jeszcze pewno do pediatry zadzwonie. A Luke to ja juz nie wiem, 3 czy 4 angina w tym roku, to nienormalne przeciez! I witaminy bierze i olej rybny nawet lyka...
Dodi, jak sie mala urodzila to mieszkalismy u tesciow a u nich jest psina i przynieslismy ze szpitala czapeczke , taka co od razu po urodzniu jej zakaldali. I to jej dalismy najpierw do wachania. I w ogole nie bylo problemow, a pies duzy, bo bokser. No ale, to nie ja jej "mama", wiec nie byla psina az tak zazdrosna. Za to koty- to inna sprawa, bo im nie wytlumaczysz, ale tez ok bylo, troche za mna lazily i sie kladly wszedzie tam gdzie ja i Ella. A potem Ella podrosla i z daleka od niej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
superbabeczko mi się wydaje, że wtedy podajesz adres rodziców ( jeśli będziecie mieszkać u rodziców w sierpniu) wychodząc ze szpitala będą pytali Cię gdzie będziesz mieszkać, bo przyjdzie do Ciebie położna środowiskowa,ale masz racje trochę to skomplikowane, bo gdzieś do przychodni dziecko musisz zapisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia, no co Ty, zalic sie czasami nawet trzeba. Wiadomo, dziecko to wydatek i duze obciazenie finansowe. Ja tez mam stresy finansowe, ale moj maz mnie nie pociesza tak jak Twoj, wiec przynajmniej tyle masz dobrze.
Co do pozostawienia na noc maluszka, to sama zobaczysz, czy dasz rade. Ja mialam tak straszne emocjonlane przywiaznie, ze nie chcialam na godzine jej zostawiac, do tej pory mi zle, jak ja oddaje babci na noc, a babcia mowi, ze przeciez ona tez chce Elle dla siebie 😉. No ale, jak mala miala 6 tyg to zrobilismy pierwsze wyjscie na popoludnie i wieczor i dalo sie przezyc, aczkolwiek sporo mnie to kosztowalo. ☺️ Wiec zobaczysz- wyjdzie w praniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia - wg.mnoe da rade zostawic..to w koncu tylko pare godzin a nie 2 dni..odciagniesz mleczko i juz! Zreszta sama ocenisz Kochana..

Co do tej sytuacji to wielka dupa, bo masz 2tyg na zgloszenie dziecka fo urzedu, gdzie jestescie zameldowani:/ A my mieszkanie jakies tylko wynajmiemy, a tak to bezdomni bedziemy..i nie wiem co robic i zla sie przez to zrobilam! Wszystko akurat w takim z dupy okresie;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Dorotko moze powinnas sie spytac w jakims danym urzedzie co zrobic z tym meldunkiem-ciezka sprawa,ale napewno jakos to wykombinujecie
Magdaluke wspolczuje z ta angina musisz na siebie uwazac
Agadka ja juz nie bede miala usg robionego teraz tylko badania u poloznej nastepne dopiero za 6 tyg przegiecie 😞
Dziewczyny poczytallam troche o tej cukrzycy ciazowej i sie uspokoilam- mi w sumie tylko pic sie mocno chce- woec chyba taki moj urok.
Za to dzisiaj w nocy mialam niezla jazde dostalam skurczow- mysle ze to byly przepowiadajace-trzymaly mnie ok 2 godz i tak co 15 min skurcz 10 sek, na szczescie przeszlo ale stracha sie najadlam. jak jes 😞cze raz sie to powtorzy to jade do szpitala sie zbadac. Narazie oki.
A jak u was jest odczuwacie juz jakies skurcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do pampersow to ja juz kupilam z pampersa 🙂 chociaz pamietam ze mojej Amelce kupowalam rosmanowskie pampersy i bylam bardzo zadowolona.
Jesli chodzi o oliwki,kremy itp to chyba tylko kupie oilatum do kapania no i sudocrem do pupy. Przed pierwszym porodem nakupilam tego pamietam duzo i mala miala okropne uczulenie to byla firma Penaten.
Laktator mialam z aventu reczny i bylam zadowolona choc na poczatku jakos nie umialam z niego kozystac malo mleka sciagalam, ale to bylo spowodowane tym ze mala ssala co 2 godz wiec chyba juz nic nie zostawalo do sciagniecia 🙂
Ja juz tez mam wieksze rzeczy kupione na szczescie 🙂 wozek,fotelik,koszyk mojzesza, ubranka 0-3 itp, zostaly jakies drobnostki no i łozeczko ale jeszcze troche czasu mamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
Ja nie wiem czy w domu w stanie surowym mozna sie zameldowac;/Adres jest, ale dom nie do zamieszkania...nie mam pojecia 😞

musi chyba być oddany do użytku, by można było się zameldować w nim. Jak chcieliśmy podać adres siedziby naszej firmy w dowym domu to nam powiedzieli, że dom musi być oddany do użytku czyli ktoś tam przychodzi co nadzoruje naszą budowę i daje jakiś papier Wam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...