Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
na allegru oczywiscie 🤪
tylko ta to duza no jak na mnie... 😞
sa jeszcze takie http://allegro.pl/koszula-do-karmienia-mama-sweet-01-r-38-gratis-i2402015961.html tylko, ze ta moja to byla o polowe tansza 🙂 maja jeszcze jedna: http://allegro.pl/28e385-trendy-modna-ciazowa-koszula-nocna-95-d-i2434833820.html tylko miseczka to jest wieksza niz te D, pewnie i nawet na Strzaukowe cycochy by wlazlo 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ladna ta koszulka! Moze sobie kupie taka na po porodzie..juz do domku 🙂
D-brycz - my dopiero niedawno lozeczko wybralismy i kupilismy...od wczoraj w domu jest! A oczywiscie nie skladamy, bo i tak przed porodem przeprowadzka gdzies...:/ A z poscieli w koncu kupilam tylko pare czesci, a nastawilam sie na spiworki, ktore tez juz mam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
d-brycz napisał(a):
ale sie usmialam na lawce pod moim oknem siedzi maluch moze ze 2-3 lata i rozmawia ze swoja niania:
ona do niego, ze musza isc juz na gore i jakas zupe ugotowac a on jej hmmmm moze ziemniakowa? 🙂

Ale fajna niania zajmuje się dzieckiem i jeszcze gotuje 😉 Mój mąż często powtarza: "Trudno znaleźć dziś dobrą nianię do dziecka... ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko" 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne takie maluchy...rezolutne juz:P
Ja do pracy musze wrocic po maciezynskim niestety albo stety 🙂 Tzn do tych 24 tygodni to jeszcze bede miala urlop 26 dni z tego roku + 6 dni z 2011 i wezme jezzcze z 8 z 2013...bo reszta chce zostawic na wakacje z Helenka jak bedzie miala roczek w 2013! Niestety nie wiem jeszcze co zeobimy z opieka 😞 Wpierw tesciowa miala wziac pol etatu i zajmowac sie Helenka od 13 jak maz bedzie jechal do pracy...a teraz powiedziala, ze wziela caly etat:/ Zatem rozumiem, ze zmienila zdanie i jestesmy w dupie:/ No ale ja jestem z tych co szanuj zycie innych i rozumiem, ze jej wybor...zatem pozostanie nam albo znalezienie niani na jakies pol etatu powiedzmy albo oddanie Helenki do zlobka niedaleko domu. Z niania moze byc ciezko, bo na caly jej etat nas nie stac..w Wawie to ok 2000 zl 😞, a na pol niekoniecznie ktos se zdecyduje:/ Poza tym wiem po siostry przeprawach, ze dobra nianie to ze swieca szukac! Moja siostra zaczela je nagrywac, bo dziecko dziwnie sie zachowywalo...i nie chcecie wiedziec cote baby wygadywaly albo jak sie darly 😞 A opcja nr 2 ze zlobkiem...boje sie tylko, ze bedzie nam niunia iagle chorowac przez inne dzieci i przez to ja lub Michal ciagle na zwolnieniahbedziemy:/ Jedyny plus, ze to prywatny zlobek mojego kumpla z pracy 🙂 No ale wyszlam z zalozenia, ze narazie o tym nie mysle a martwic sie bede jakos koniec roku, poczatek nastepnego! A Wy jak?! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też planuję wrócić od razu po macierzyńskim - jak będzie Paweł, to on będzie siedział z małą 2 miesiące, a jak go nie będzie, to liczę na jego ciotkę, która jest na emeryturze, chce pracować i sobie kilka groszy zarobić - zawsze to rodzina, ciocia blisko mieszka i weźmie na pewno taniej niż profesjonalna opiekunka. Rodzice pracują, więc odpadają. Ale racja i tak wszystko się okaże w praniu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
U nas tutaj maciezynskie jest przez 39 tyg wiec spoko 🙂 a pozniej mam w planach wrocic na 3 dni w tyg do pracy i musze znalesc cos na popoludnia niestety. Moj maz konczy prace o 14stej na 15sta jezie po Amelke do szkoly i pozniej bedzie musial sie dzidzia zajac a ja do pracy pewni od 16-22giej.
Kurcze zebym tutja miala kogos z rodziny to by bylo latwiej 😞,ale jakos to bedzie tez jeszcze sobie tym glowy nie zawracam.

Bisia domek extra
Megi moze cie wypuszcza szybko do domku,ale z drugiej strony jak trzeba lezec to lez.
Superbabeczzko a czemu wogole cie biora na te 3 tyg do szpitala? Chca cie miec na obserwacji czy jak? chyba nie doczytalam czemu musisz isc.
Loczku fajny ten twoj psiaczek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nie wracam do pracy 😁 i nikt mnie nie wygoni 🙂 bede siedziala z mala az dorosne do tego, zeby ja do zlobka/przedszkola oddac i wtedy 2 dziecko 🤪
a powaznie to tez tylko taki zarys przyszlosci mam, czas pokaze co i jak 😉 ale juz bedzie lzej bo i my bedziemy lzejsze!!! 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobietki 🙂
Agadka fajnie, że z zębem lepiej. Mój ciągle boli w nocy i budzi 😠
Megi jak nie możesz spać przy chrapaniu to współczuję takiej "współlokatorki" na sali. U mnie mój tata jest baaaardzo chrapiący, a mieszkaliśmy kiedyś w kawalerce więc ja od dziecka oswajana 😉
Superbabo i D-brycz śliczne ubranka, ale cena dresika powalająca 😮 Ja nie mam żadnych ubranek na 68, z 56 kilka a 62 tylko ciut więcej i przeraża mnie jak wcześniej pisałyście o kartonach ubranek a teraz, że macie za mało 🤢 To ja chyba będę musiała codziennie prać 🤢
D-brycz u nas już takie łóżeczko stoi, też kupowaliśmy przez allegro z materacykiem i chyba nawet w takiej samej cenie 😉
Czarnyloczku cieszę się, że Homerkowi się poprawiło. Słodki z niego psiak.
Bisiu chata śliczna, mi też się marzy własny domek...
Dodi nasza sunia w takie dni chodzi w gatkach z wkładką higieniczną i wtedy nic nie brudzi 😉 A co do planów po macierzyńskim, to jeszcze nie wiem. Powrotu do pracy nie będę miała, więc albo poszukam czegoś nowego albo staramy sie o dofinansowanie i zakładamy swój interes. Zobaczymy jak to wyjdzie.
Pewnie coś pominęłam... Napiszę Wam trochę o tych cesarkach. Bisiu u nas nie praktykuje się podawania oksytocyny przed planowanym cc, ale to pewnie zależy od szpitala. Superbabeczko cc przy łożysku przodującym nie jest bardziej wymagające, niebezpieczne czy trudniejsze. Jest jak normalna cesarka i tak samo masz do wyboru 2 rodzaje znieczuleń. Jedynie poród sn byłby tu niebezpieczny, chociaż u nas zdarzyło się nawet, że kobieta z przodującym łożyskiem urodziła sn 😮 A tak ogólnie jeśli cc nie jest planowane to zawsze starają się doprowadzić do porodu sn, jeśli pojawia się zagrożenie dla płodu, akcja porodowa ustaje czy płód jest źle obrócony wiozą na blok. To "wymęczenie" skurczami przed cc nie idzie jednak na marne, bo cc przy akcji skurczowej jest znacznie lepsze, mniej jest powikłań u matki i dziecka i macica szybciej się obkurcza i wraca do normy. U nas nie ma możliwości wpuszczenia osoby towarzyszącej na blok. Osoba ta zostaje na sali porodowej i tam przynoszą dzieciątko po wyjęciu z maminego brzucha, a po zszyciu mamę, tatę i bobasa kieruje się do sali pooperacyjnej gdzie mama spędza pierwszą dobę po cc. Po pierwszej dobie odłącza się cewnik, uruchamia mamę i przenosi się ją na położniczy. Kwestia znieczuleń - do wyboru: ogólne - minus to odruch wymiotny po przebudzeniu i bardzo mała świadomość po zabiegu więc niewielki kontakt z dzieckiem, blokada - minus to okropny ból głowy i nogi kołki, ale duży plus to jesteś calkowicie świadoma więc dają Ci normalnie dziecko na klatkę piersiową jak po porodzie sn. Może jeszcze z takich praktycznych uwag - na porodówkę idziemy najlepiej bez biżuterii, bez pomalowanych paznokci i bez makijażu, bo w razie cesarki to wszystko trzeba zdejmować i zmywać a to dodatkowo zajmuje czas kiedy nieraz liczą się sekundy.
A jeszcze dziewczyna z pary, która z nami chodziła wczoraj już miała 2,5 cm rozwarcie a termin porodu niby na 16.07. Gin jej powiedział żeby postarała się wytrzymać do niedzieli to dobije do 38 tc jakby to od niej zależało 😉 U mnie następne zajęcia dopiero 12.07. bo będę ćwiczyć parcie a to przed 36tc niebezpieczne. Zobaczymy jak mi pójdzie :P Ale sie rozpisałam... Miłego dnia kobitki, niech upały nie dokuczają :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz - to sa plusy wlasnego biznesu 🙂 Ja niestety musze wrocic, bo dom, bo kredyty...trzeba 🙂
Aguska - dobrze Brycz gada: mam to lozysko przodujace, ktore jest grozna patologia ciazy i moze w kazdej chwili zdarzyc sie krwotok czy cos..a wtedy natychmiastowe cc! Wiec profilaktycznie zamykaja do szpitala od ok 33-34tc:/ Co do maciezynskiego...ale u Was super dlugi! Az zazdroszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz - to sa plusy wlasnego biznesu 🙂 Ja niestety musze wrocic, bo dom, bo kredyty...trzeba 🙂
Aguska - dobrze Brycz gada: mam to lozysko przodujace, ktore jest grozna patologia ciazy i moze w kazdej chwili zdarzyc sie krwotok czy cos..a wtedy natychmiastowe cc! Wiec profilaktycznie zamykaja do szpitala od ok 33-34tc:/ Co do maciezynskiego...ale u Was super dlugi! Az zazdroszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jezu same ranne ptaszki na tym forum tyle stron do przeczytania ja to dopiero wstalam hahah

superbabeczko znalazlas jak pisalam o tym korzeniu jakby co to napisze na priv tylko daj znac

czrnyloczek jezuuuu ileee toz to pol roczne dziecko hahahah napewno miala cesarke a ten twoj piesio 😘 slodziak taki bosiu dobrze ze juz po chorobie

my sie upalami przejmujecie a ja musze jechac na poczte i sie zastanawiam skad mam wziasc kurtke zimowa ktora na mnie pasuje bo tak wieje zimno i leje :P

anula niesamowite te historie w telewizji leca daje to zawsze nadzieje 🙂

bisia no prosze jaki wypasiony dom bedziecie mieli 🙂 teraz duza rodzinka by sie przydala do niego :P

megi biedna 😞 musisz jeszcze dac rade! dlugo cie tam trzymaja

brycz super ta koszuleczka do karmienia w szpitalach jest goraco zazwyczaj wiec w sam raz

aguska ja tez zaluje ze nie ma tu nikogo z rodziny zeby chodziaz mala na godzinke czy dwie zostawic zrobic jakies zakupy czy wyjsc z mezem 😞 a tak to bedzie 24h /dobre....

ja tez wieczorami tylko 6-10 3/4 razy w tyg bede musiala pracowac nie chce calkiem rezygnowac z pracy a mam okazje robic wieczorami wiec chyba sie zdecyduje ale wszystko wyjdzie w praniu

nirmala to nie dobrze ze dalej cie boli a bylas u dentysty masz tam jakies ubytek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...