Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Miałam rodziców na weekend i wczoraj był płacz mamy aż mi się krwawiło 🥴 wyjezdza za granicę 10 sierpnia na 2 miesiące i biedna bije się z myślami ( nie mówi otwarcie ale widać 🥴 ) kurcze .. a ja bardzo się cieszę, że jedzie .. mam nadzieję, że jednak urodzę szybciej i przed wyjazdem zobaczy jeszcze wnuka 🙂 a my jakoś damy radę mamy babcię 2 w Warszawie 🙂
Wiadomo mama to mama .. ale twardo poczekamy na nią z Filipem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey dziewczęta.

Widzę że skurcze się zaczynają 😉 Patrząc na siebie to każda z Was już ma pokaźnego bobasa w brzuchu więc nie ma co się stresować 🙂

Moje maleństwo jutro kończy dwa tygodnie 😮 🙃
Powiem Wam że nie zdawałam sobie sprawy że będę musiała aż tak uważać na to co jem 🤔 Masakra jakaś 😮 W dniu porodu ważyłam 65,5 a dzisiaj już 57. Wolę nie myśleć do ilu spadnę na takim jedzonku 😜
W nocy budzi się tylko dwa razy, ale ja z nim śpię w pokoju bo tatuś jest w salonie 🤔

A Wy się trzymajcie tam, zwłaszcza Ty Dorotko 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka a to pierwszy wnusio twojej mamy? 🙂 to sie wcale nie dziwie! wiesz jak mowia dziadkowie bardziej kochaja swoie wnuki niz swoje dzieci!!! 😁
Czrnyloczek a ile ogolnie w ciazy przytylas? szybko z ciebie zlatuje 😮 ale i stresu nie brakowalo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pampinka napisał(a):
No właśnie pierwszy bo starsza siostra się nie garnie 😜

no to mamie musi byc strasznie przykro, ze nie bedzie przy narodzinach pierwszego wnusia! a wiesz na odleglosc to nie to samo 😞 u mojej mamy to kolejne juz wnusiatko wiec luz ale i tak bez lez wzruszenia i stresiora sie u niej nie obedzie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny,
Maiha dzieki za troske, forum mi nie dzialalo przez weekend, chcialam wrzucic zdjecie brzucha... A na komorce oszczedzam do szpitala.
U mnie w miare ok, brzuch codziennie rano boli jak na okres i mam mdlosci, ale tak po godzinie przechodzi.
Stresuje sie strasznie porodem, nigdy nie bylam w szpitalu a co dopiero na operacji, boje sie 😞 z drugiej strony wolalabym juz miec to za soba...

Megi super, ze wychodzisz, obys trafila do szpitala dopiero do porodu 😉
D-brycz ja pije ok 2l wody dziennie + herbata.
Pampinka tez czekam na kuriera od Justinex 😉 dokupilam 8 pieluch tetrowych, bo mnie straszyli ze 10 to malo bo szybko ida 😉
Bisia ja jeszcze nie mialam ktg, nie bylo potrzeby 🙂
Dobrze, ze suuperbaba nadal w dwupaku chociaz pewnie chcialaby miec juz te meki za soba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂
Monia dzieje się u Ciebie 😉 Ciekawe z ilu sierpniówek zrobią się lipcówki...
Strzauka a Ty już za 4 dni będziesz miała Damianka! Ale fajnie! Niech mąż pstryka fotki i nam tu szybko wstawi 😉
Megi dobrze, że do domku wracasz. Oby następny raz w szpitalu to na poród a nie z innymi bólami.
Pampinka nic dziwnego, że mamie przykro, ale będziecie na pewno w stałym kontakcie i jakoś te 2 miesiące zlecą.
Widzę, że coraz więcej ma syndrom wicia gniazda. I mi sie chyba udzieliło bo jak nigdy w sobotę się wzięłam ochoczo do dokładnego sprzątania i za Michasi kącik się wzięłam 😮 Wczoraj dokupiłam rzeczy do szpitala, których mi brakowało. No ale w tym tygodniu jeszcze nie zamierzam rodzić. Wyznaczyłam sobie termin koło 26.07. i nogi zaciskam :P A wolałabym urodzić przed terminem niż po. U mnie z tymi tyg takie zamieszanie bo ja nieregularne miesiączki miałam, a że te starania o bobasa nam się spodobały to się trochę przeciągnęło i teraz z dokładnym określeniem tygodnia problem ☺️ 😜 Brzucho jak na okres też mnie coraz częściej boli, jest już niżej co widać (nawet tata zauważył więc musi coś w tym być) i czuć bo lepiej się oddycha. Chociaż ostatnio gin stwierdził, że mimo wszystko jest jeszcze wysoko a za chwilę, że glówka już bardzo nisko więc ja nie wiem czy z Michasi taki długas?? 😮 No i szyjka zamknięta jeszcze. Skurczy na szczęście jeszcze nie było, tylko mi gin powiedział, że jak skurczy dostanę to nie odpuszczą i się cała akcja zaczyna... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂

Widzę że nie tylko ja od samego rana mam dziś mdłości.
Pampinka to i tak nie masz z tą wizytą tak źle, ja kolejną wizytę u mojego gina mam 14 sierpnia (bo od dziś ma miesięczny urlop). Ale dziś już patrzyłam polecanych lekarzy w mieście w którym mieszkam i znalazłam tego którego polecała dziewczyna ze szkoły rodzenia więc może dla własnego spokoju za dwa tygodnie się do niego wybiorę a przy okazji zapytam czy ja faktycznie będę miała tak ciężko urodzić naturalnie. Pampinko jak Cię uspokoi wcześniejsza wizyta to pomarudź że źle się czujesz i wtedy pewnie przyjmie Cię wcześniej a Ty nie będziesz się tak stresować.
Monia to niezłego strachu musiałaś się najeść poprzedniej nocy, dobrze że ta była spokojna i trzymaj się w dwupaku jak najdłużej, a przynajmniej jeszcze z tydzień.
Aguśka Ty też jeszcze tak się nie śpiesz i trzymaj się w dwupaku.
Maiha pewnie mąż szczęśliwy że wreszcie zobaczy syna. Życzę zdrówka dla Nadii!
Megi dobrze że już jest lepiej i Cię wypisują, obyś kolejny raz do szpitala trafiła jak zacznie się poród.
Suuperbabeczko jak się trzymasz? Dzielna jesteś!
Strzauka ja mam 10 pieluch tetrowych i myślałam że starczy, bo tyle w sumie radziła mi bratowa żeby kupić ale teraz to już nie wiem, może dokupię jeszcze kilka jak będę zamawiała inne rzeczy od Justinex.
Nirmala u mnie też ciężko było z dokładnym określeniem tygodnia ciąży bo tak jak Ty miałam nieregularne miesiączki i gin wyznaczył mi termin na koniec sierpnia (2 tygodnie później niż wypadał termin z ostatniej miesiączki) po wielkości malucha z pierwszych usg a ostatnio jak po usg mówił że mały wagowo jest do przodu 2 tygodnie to by się zgadzało z terminem wypadającym z okresu więc do 15 sierpnia muszę wszystko przygotować żeby już spokojnie czekać na synusia 🙂. A jeszcze spojrzałam jak mi gin wpisał termin porodu w karcie ciąży i tam jest w przybliżeniu 15 sierpień (a cały czas mówi o terminie na ostatnie dni sierpnia), ciekawe kiedy mały będzie chciał wyjść na ten świat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki,

u nas dziś brzydka pogoda i jakiś ten dzień i moje samopoczucie z dupy. Bóle na razie przeszły.
A co to jest ten Justinex? Ja wracam w czwartek do domu i z mamą ruszamy kompletować rzeczy dla mnie i dzidzi. Duże te torby macie?

Wiecie co ja w ogóle jakaś nieprzygotowana na to dziecko się czuję... Niby się cieszę, ale jakoś tak nie przeżywam jak powinnam chyba, jakaś wyrodna jestem 😞 🥴 Mama mówi, że to z powodu tych problemów, które zwaliły się na naszą rodzinę akurat w okresie mojej ciąży, mam głowę zajętą nie tym, czym powinnam.

Magdaluke też bym się nie nastawiała na tak długi drugi poród 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi chyba wiekszosc nas pakuje sie w 2 torby, ja mam taka weekendowa dla siebie i taka mniejsza dla malej. w kazdym szpitalu czego innego wymagaja np u nas trzeba miec od razu ciuszki swoje wiec biore 3 komplety Izce i wiadomo troche sie tego wszystkiego uzbiera 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja teraz mam 18 tetrowych (5 grubych, 3 kolorowe i 10 zwyklych) i 5 flanelowych.

Przed chwila dzwonila baba z banku i byl tak natretna ze w koncu jej powiedzialam ze w piatek rodze i nie mam glowy do takich rzeczy to pogratulowala i dala mi spokoj 😜

Nadal mi brzuszek na kompie nie dziala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka napisał(a):
Ja teraz mam 18 tetrowych (5 grubych, 3 kolorowe i 10 zwyklych) i 5 flanelowych.

Przed chwila dzwonila baba z banku i byl tak natretna ze w koncu jej powiedzialam ze w piatek rodze i nie mam glowy do takich rzeczy to pogratulowala i dala mi spokoj 😜

Nadal mi brzuszek na kompie nie dziala...

a myslalam ze kredyt na wozek chciala jeszcze wcisnac!!! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dwupaczki ja tylko z tel wam szybko napisze już po USG wszystko ok mała już nie taka mała ma duży brzuszek i mała główkę położna mOwi ze według brzuszka będzie już miała z 3kg 🙂 nic wiecej mi nie sprawdzali położna pożegnała sie ze mną bo już jej nie zobaczę tylko ta bliżej mnie teraz jest wszystko ok wiec poleca poród w wodzie i nie muszę jechać do szpitala. Ma któraś pomiary z ok 35-36tc bo ta glOwka mnie Nie pokoi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To znowu ja już po badaniu zadowolona bo hemoglobina wzrosła więc jest ok 🙂
Tylko nie wiem jak z glukozą bo na czczo miałam 85 a po obciążeniu glukozą 750g i 2 godzinach miałam 104 to nie za dużo ?? Ogólnie źle to zniosłam tzn samo wypicie nie było złe jako tako przetrwałam gorzej było to że do godziny 12 nic w ustach nie miałam i w pewnym momencie straciłam przytomność 😞 no ale jak zaszłam do takiego baru i zjadłam dużą kanapkę od razu mi się lepiej zrobiło.
Megi - dobrze że wychodzisz 🙂
Suuperbabo- mam nadzieje że u Ciebie wszystko ok.
Strzauka - jej to już za pare dni będziesz miała synka 🙂
Co do pieluszek to ja mam na razie 10 tetrowych i później dokupię jak będzie potrzeba więcej.
Dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z piciem dla dzieci bo słyszałam różne teorie tzn że jak się karmi piersią to się nie daje nic do picia ale też że właśnie to jest błędne i należy dodatkowo dawać wodę lub herbatkę specjalną dla dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...