Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agadka napisał(a):
Hej dwupaczki ja tylko z tel wam szybko napisze już po USG wszystko ok mała już nie taka mała ma duży brzuszek i mała główkę położna mOwi ze według brzuszka będzie już miała z 3kg 🙂 nic wiecej mi nie sprawdzali położna pożegnała sie ze mną bo już jej nie zobaczę tylko ta bliżej mnie teraz jest wszystko ok wiec poleca poród w wodzie i nie muszę jechać do szpitala. Ma któraś pomiary z ok 35-36tc bo ta glOwka mnie Nie pokoi



To ta sama położna która straszyła że będziesz miała małe dziecko ? 😜 Ja będę miała w przyszłym tygodniu wizytę i Usg wtedy będzie u mnie 36 tydzień ale może któraś już ma wyniki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
To ja tez mam chyba mało pieluch 🥴
Dodi ja pakuje jedna ale tylko dlatego ze wszystko dla dzieciaczka zapewniaja, wiec przygotuje ubranko na wyjscie i maz podrzuci 🙂
Agadka: ciesze sie ze z mala wszystko ok 🙂 ja miałam usg w sotatnio srode czyli to 35 t 4 d
i mam takie wymiary, tylko nei wie,m co oznaczaja:
BPD 9,14
OFD 11,48
HC 32,54
AC 31,42
FL 7,01
Chyba ze to chodzi o coisk innego to pisz a poszukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Glukoza chyba do 140 jest ok po obciążeniu jeśli dobrze pamiętam. 4nula ja tak samo się czułam po tym świństwie, cały dzień miałam do bani przez to fuj 🤢

Ja nie znam żadnych wymiarów, pomiarów, wagi nic 😞 W czwartek idę, ale nie liczę na to, że mój gin coś mi poda. Jedyne co wiem, to że będzie robił posiew na tego paciorkowca.

Mój szpital też wszystko zapewnia dla dziecka i położna mówiła, żeby nic nie brać. Więc sama się spakuję, najwyżej resztę się dowiezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂
Widze, ze wszystkie jeszcze w dwupakach 🙂 Wiec za pare dni witamy Strzauki Damanka 🙂
Dobrze, ze wyniki badan Ok i oby tak dalej. Ja tez bym chciala zobaczyc maluszka chociaz na chwilke, ale bede miala poczekac do porodu i dopiero wtedy zobaczymy jaka kluske wyhodwalismy 😉
Ja dzisiaj caly dzien leniuchuje, bo jakos sil mi dzisiaj brakuje i od rana brzuch mi pobolewa 😞
A co do pieluch to pieluch to ja mam 13 bialych i 3 niebieskie tetrowe plus 6 flanelowych i tyle Ma wystarczyc, bo juz mi sie szuflada w komodzie nie domykaja 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej, zle chyba cos napisalam, ja sie tam na dlugi porod nie szykuje, wlasnie mam ta swiadomosc, ze pewno pojdzie raz dwa .
4nula, dzieki 🙂
Madzia, czy to bedzie 4 czy 14 lat zawsze tak samo bedziesz tesknic. Zrob sobie dzien milych wspomnien, na mnie dziala 😘
Napisze slowko wiecej pozniej kochane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdad no dzieki wlasnie o te tez mam 35tydzien plus 5 ja mam tylko brzuszek I Glowka brzuszek ma 29.9 czyli grubasek ale Glowka tylko 29.5 na Ekranie pokazało 32tc! :/ chyba ze coś złe pomierzyla na tej kartce co mi wydrukowala jest poza wykresem! Magdad to twojejeszcze większe! To pewnie z 3200ma! Ile ci mOwili
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze to dziwne ze Ci tak pokazalo bo główka To Hc taK? czyli 32,54 oznacza 36t 6d a brzuszek jak to AC to 31,42 i oznacza 35 t 2 d. Czyli jak Twoja mała ma główke 29 to niemozliwe zeby byl 32 t 🤢 nie? nio bo to przeciez nieduza różnica a wagowo mam 2784 🙂 . Nio ale wiesz jak to jest z tymi pomiarami, czesto sie myla 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noto moja będzie miała z 2500! Ta położna która widziałam po USG chyba mnie chciała pocieszyć wiec powiedziała ze główka nie ma znaczenia a brzuszek ma duży wiec może mieć nawet 3kg nie wiem po co to mówiła tylko zglupialaam bardziej i dalej nic nie wiem heh nastawiam sie ze będzie mała i już
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To się uspokoiłam z tą glukozą 🙂
Ale fakt czuje się marnie jakoś tak dziwnie nie wiem czy to przez tą glukozę czy pogodę.
Agadko - na pewno będziesz miała śliczną i zdrową córeczkę 🙂 Nie martw się tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka tak jak pisze 4nula urodzisz zdrową córę, a przecież nie wszystkie dzieciaczki rodzą się duże, jak będzie malutka to łatwiej Ci będzie urodzić, nie zamartwiaj się na zapas.
4nula pewnie częściowo przez zmienną pogodę i po części po glukozie czujesz się źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka
Agadka napewno wszystko jest oki 🙂 zreszta polozna powiedziala ze wszystko z mala dobrze
4nula z tym dopajaniem dziecka to ja ci powiem ze mojej Amelce nie dawalam nic dodatkowo-tylko piers i jej starczalo. Pokarm matki jest tak skonstruowany ze dziecko najpierw zaspokaja pragnienie bo na poczatku pokarm jest wodnisty a pozniej dopiero sie najada 😁
Ja pierwsza herbatke chyba dalam malej dopiero po 4 miesiacach 😉,ale to jest indywidualna sprawa.
Widze ze dzisiaj jakies samopoczucie nie za dobre u was,pewnie przez pogode
Ja jakas taka niespokojna jestem od tej nocy i brzuch pobolewa jak chodze,wiec leze sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez takiego zdania jak Gaja lepiej mniejsze dziecko urodzic,latwiej a dzidzia szybko urosnie 🙂
Moja Ami miala 2920 w 38 tyg i super mi sie ja rodzilo 🤪 i fajnie przybierala na wadze wiec nie ma sie co martwic.
A te pomiary z usg tez nie zawsze sa dokladne, jeszcze sie moze okazac Agadka ze mala bedzie miala 3500 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agadka pocieszy Cię to, że ja rodzę w piątek a na ostatnim USG wyszło mi, że Damianek ma tylko 2500 i termin na 13.08, a wymiary poza główką na poziomie 34 tc z hakiem...

Kurde dziewczyny ale mnie plecy bolą, masakra....

Wkurzyłam się bo staniki nadal nie doszły i jak tak dalej pójdzie to nie będę miała co zabrać do szpitala 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ah dziekuje juz mi lepiej :P tylko dziwne to dla mnie ze ma wiekszy brzuszek niz glowke i glowka prawie nic nie urosla od ostatniego usg ale wierze ze sie pomylila w pomiarach i czekam az sie narodzi 🙂 wtedy zobacze jaka duza co male co srednie heh
wcale nie chce wielkiego dziecka sama mam 160cm wiec duze nie bedzie juz niemoge sie doczekac az sie urodzi 🙂

a jak superbaba dzis ?

strzuka juz w piatek 🤪 ale suuuuper wiedziec kiedy sie bedzie mialo dziecie na rekach 😁 przygotuj meza zeby odrazu nam zdj wyslal albo wyslij jakies laseczce z forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula, ale stracilas przytomnosc i upadlas bidaku? Ja sie nie moglam nigdzie ruszyc w trakcie tego testu , ale ja mialam obciazenie 100 i 3 godz i nie wypuscili samej albo dopoki sie nie zjadlo. Ja mialam obstawe. I tez wlasnie cukrzyca w rodzinie,wiec dwa razy mialam robiona i mnie jeszcze nastraszyli, bo test godzinny pokazal falszywe wyniki. Ale jest ok i nie mam cukrzycy. A co do picia naszych niemowlakow, to nas tak uczyli w szpitalu na szkole rodzenia a potem pediatra ( dwoch roznych) upewnial mnie i wrecz przestrzegal, ze jesli dziecko jest wylacznie na piersi i je wystraczajco duzo, to nie nalezy nic innego podawac. Woda jest w pokarmie, zreszta maluchy sikaja duzo, to sie widzi. No i ze woda "sztucznie" zapycha zoladeczek i dzidiza nie pije wtedy wystraczajaco duzo mleczka i skladnikow odzywczych. No a o herbatkach to nikt nic nie wspominal. Jedynym odstepem od tej reguly bylo podawanie elektrolitow w razie duzych biegunke/wymiotow. Ja sie do tego stosowalam i z ELka wszystko bylo ok 😉. A jak ucza u was w szkolach rodzenia, to nie wiem.
Agadka, najwazniejsze, ze mala zdrowa. Ja tez nie znam wymiarow, znaczy sa w karcie u lekarza, ale ja nie mam kopi odtatniego usg, gdybym poprosila, to bym pewno dostala...no nic, czasami niepotrzebnie gadaja, jakby ciezarne sie wszystkim 100 razy bardziej nie przejmowaly... 😜
A w ogole Agadka, tak to jest, mowia male male a sie wielgusne boabski rodza i w druga strone tez . Ja tam az tak mocno sie nie sugeruje ta waga co podaja. Moj lekarz w sumie tez, tyle tylko, ze chca miec mniej wiecej rozeznanie. No, wlasnie Aguska 🙂
Strzauka, juz praktycznie godziny mozesz odliczac , hihi. Fajowo. ALe ja tam czekam do sierpnia.
Aguska, ja ma za duzo roboty, zawsze cos, a sil nie mam......
Przezylam chwile zgrozy. Luke wlasnie wychodzil do pracy ( najpierw biedak do dentysty, naprawiac mu beda co inny dentysta spartaczyl...) i mi sie zrobilo slabo,oblaly mnie zimne poty i ledwo doszlam do kanapy. COs strasznego. Po jakims czasie wstalam i zrobilam kanapke i wypilam wode i zmierzylam cisnienie. 102/56 puls 101...po jakims czasie 108/60 juz lepiej, puls ten sam. I rece mi sie trzesly jak pijakowi. Dalej siedze i slabo mi na maksa. Nie wiem normalnie co to za akcje. Plakac mi sie chce bo sobie wyobrazam od razu, ze np. akurat prowadze albo gdzies sama z ELla jestem..a tak sie dobrze czulam dzisiaj...
P.S. ja tez uwazam, ze forum jest mniej rozgadane. A powinno byc na odwrot!!!!Zabraklo nam chyba Superbaby.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...