Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tosia- twardzielka z Ciebie jeżeli chodzi o ten sok z buraków 😁 ja nie kosztowałam co prawda ale mimo wszystko omijam łukiem, ale zobacze po nast morfologii, jak sie krwinki czerwone nie ruszą w górę to może sie przeproszę z tym sokiem 😁
Kinia- ja również gotuję prosto bo talentu nie mam ☺️ i rzeczywiście też mam teraz takie smaki że chyba nikomu by nie smakowało jakby mnie fantazja poniosła i ugotowałabym to na co mam na prawde ochotę 😁 ; Kubuś- bardzo pięknie 🙂 i widzę że nie tylko ja mam problem z wchodzeniem w ranty, kanty, generalnie drzwi i z nabijaniem sobie guzów :P
Karola- ja siemię lnianę kupuje w nasionach i praże na patelni i zjadam, w takiej formie są przepyszne, ale nie wiem czy pomagają na zaparcia.. panna cotte jadłam ale u szwagierki wiec nie wiem jakiej firmy ale była przepyszna, w ogóle dla mnie wszystko co słodkie jest przepyszne 🙂 podobnie jak Ty mam wilczy apetyt, jem 24godz/dobę, dosłownie caly czas, a raczej jak to Kinia określiła- żrem a nie jem 😁 😁 Brzuch też mi twardnieje (ale nie boli) kładę sie wtedy i czekam aż przejdzie, z kolei bolą mnie krzyże ale z tym to ja miałam problem jeszcze przed ciążą więc teraz wiem że będzie już tylko gorzej.. :P
Kasialeczek- już Ci kiedyś pisałam że powodujesz u mnie objawienia 😁 😁 😁 no i oczywiście nie zawiodłam sie na Tobie- Martynka!!!! to jest to czego szukałam, prześliczne 🙂 powodzenia na usg!
Kasiulek- a u nas słońce i cieplutko 🙂
Morskooka- wyrzuty sumienia szybko Ci przejdą, a czas to nawet nie wiesz kiedy będzie Ci mijał, nie nastawiaj sie że teraz masz dużo czasu i nie wiadomo co porobisz- wstaniesz, zjesz, znowu zjesz i jeszcze raz zjesz, coś oglądniesz i już wieczór 🙂 My pralkę mamy whirpool 6zmysł i ja jestem bardzo zadowolona- dużo programów i energooszczędna, co do hałasu to jakoś specjalnie sie jej nie przysłuchiwałam ale to może dlatego że jej po prostu nie słyszę 😁 czyli głośna raczej nie jest 🙂 Jak byłam przeziębiona to też piłam mleko z miodem i czosnkiem i było to tak ohydne że mnie zbierało na wymioty ale piłam twardo i też stwierdziłam że kiedyś to wypomnę swojemu dziecku 😁
Smerfetka- witaj na forum 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Smerfetka witamy na forum rozgość się u Nas i nie krępuj tylko prosto z mostu pisz jak coś Cię trapi tu nie ma tajemnic :-)

Ja za 10 minutek wychodzę zobaczyć mego lokatora ciekawe co u niego dzisiaj z Nim rozmawiałam i powiedziałam że ma się mamusi nie wstydzić i wystawić się na pokaz tak jak sobie tego życzymy ☺️ zbieram się zaglądne po i powiem co i jak :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
Cześć brzunie! 🙂
A ja tak znowu inny temat 🙂 umawiacie się na usg 4d? mam jutro wizytkę u gin i wlaśnie zastanawiam się czy zapisywać się na nie. Koszt mega wysoki, 250zł, a w mojej przychodni nawet tego filmu nie dostaje 😞
ja jak jadę ze skierowaniem na usg3d/4d to nie dostaję filmiku a jak się jedzie tam prywatnie za 200 zl to dają 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Witam nową koleżankę na forum 🙂
U nas dzisiaj taka prawie wiosna była rano, a teraz się chmurzy i wieje, ale na plusie jest to nie narzekam,
zrobiłam sobie spacerek po pracy do domu i aż mi trochę lepiej na jelitkach 😁 muszę chyba więcej chodzić
Co do pralki to my rok temu kupiliśmy Samsunga ze względu na grzałkę ceramiczną, ponoć ma się niezakamieniać, zobaczymy, ale jeśli chodzi o jej głośność to nie polecam
pralnie mam w piwnicy zrobioną, a mieszkamy na piętrze i jak nic nie gra to słyszę kiedy wiruje 😁
w domu jakby mi stała bo bym miała niezłe nerwy 😁
Wczoraj położyłam się o 19 i wstałam o 23 🙂
no i oczywiście nocka z głowy, prawie
usnęłam gdzieś ok. 2 a o 6 wstaję do pracy, ale i tak się cieszę, że nie spałam, bo wiecie
chyba mnie maleństwo kopnęło, tak delikatnie co prawda 🙂
leżałam sobie z rękami na brzuchu i zaczepiałam go, żeby dał o sobie znać,
i coś delikatnie kopnęło mnie w rękę 🙂 obstawiam maleństwo, no bo przecież jelita nie kopią 😁

Morskooka - ćwiczenia dla kobiet w ciąży, nie myślałam o tym, macie dziewczyny jakieś propozycje, może się zmuszę popołudniami,
Kasiulek dzisiaj miała gimnastykę 😁 z dzieciakami
Kasialeczek - czekam na wieści 😁
tak się zastanawiam nad tym słodkim przed usg, moje dziecko jest wystarczająco ruchliwe bez słodkiego, jak zjem coś słodkiego to już wogóle go nie dojrzę,
a co dopiero co kryje między nóżkami 😁

Ula-la tak patrzę na zdjęcie Twojego maleństwa z usg 13 tydzień i powiem Ci, że całkiem podobne te nasze dzieci do siebie 😁

Ok. wracam jeść obiad, muszę poprawić drugim talerzem ogórkowej, bo chyba czuję niedosyt 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co do usg 3d to ja na prenatalnych tych drugich sobie zapłacę i będę mieć za stówkę z płytką 🙂
bo za samo badanie nie płacę bo skierowanie mam i tylko dopłacić trzeba za 3d i płytkę + jakieś zdjątko, które wrzucę na forum 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
a co do usg 3d to ja na prenatalnych tych drugich sobie zapłacę i będę mieć za stówkę z płytką 🙂
bo za samo badanie nie płacę bo skierowanie mam i tylko dopłacić trzeba za 3d i płytkę + jakieś zdjątko, które wrzucę na forum 😁
fajnie ja nawet zdjęcia nie dostanę 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania gratuluję kopniaczka 😁
Ja jeszcze nie wiem kiedy pójdę na to 3d ale u mojego gin mam 1.03 a że nie chcę zbyt często torpedować malucha usg to pewnie odczekam z 3 -4 tyg a więc gdzieś po koniec marca sie wybiorę. A propos Kasialeczek, Kinia wiecie może ile wcześniej trzeba rezerwować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po wizycie no i potwierdziłą sie nasza królewna będzie córeczka :-D ma 16cm waży 390gram i lekarz powiedział ze idealnie w normę się wpasowała tak jak wychodzi z OM obliczał ze do porodu dziecko powinno ważyć około 3400g no i przytyłam od ostatniej wizyty 1 kg no i dowiedziałąm się ze moje plecy dlatego tak bolą (odcinek przy du..pie) ponieważ w tym okresie wytwarza się hormon który rozluźnia stawy ( albo więzadła nie pamiętam ☺️ ) i teraz tak już bedzie boleć no a ze za niedługo będę chodzić jak kaczka 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado rozmawiałam z lekarzem kiedy najlepiej się wybrać na to 3D/4D i powiedział koło 24 tyg wiec jutro dzwonię i umówię się za 4 tygodnie :-) może umówimy się na ten sam dzień to się tam spotkamy?? 🙃 co do pralki w domu Panieńskim miałam Whirpoll i jeżeli chodzi o jej cichosć to polecam ja jej nie słyszałam a łazienka koło pokoju była 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, tez sie zastanawialam nad 3d ale nie wiem czy to nie strata pieniedzy przeciez za pare miesiecy zobaczmy naszego lokatora na zywo, ja mam nastepna wizyte 5mara mam nadzieje ze bede juz wiedziec jakiej plci jest moja dzidzia.imie juz mam .....zawsze chcialam dziewczynke ale teraz cos przywyklam ze bedzie to chlopiec...)to moje pierwsze dziecko i uczucia szczescia przeplataja sie ze strachem i niepewnoscia a ze mieszkam daleko od rodziny to tym bardziej panika mnie ogarnia,rozgladacie sie juz za wozkie....jakie polecacie????bo ja juz zupelnie nie wiem czy 3 w 1 czy moze lepiej nie.bierzecie jakies witaminy bo mi lekarz nic nie przepisal tylko kwas foliowy nie wiem czy to normalne ogolnie czuje sie dobrze......tylko plecy mnie bola ale to od lezenia.)polecacie jakies cwiczenia????
PS: sory za brak polskich znakow w pisowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_p napisał(a):
Smerfetka myślę, że witaminy nie zaszkodzą, chociaż jeśli wyniki masz ok to może nie trzeba
Ja biorę elevit, bo jest bez jodu, a jak skończę to opakowanie to będę brała centrum materne już z jodem


Ania lekarz kazał Ci to brać czy sama tak słyszałaś że te witaminy są dobre? bo ja tylko kwas foliowy biorę i żelazo, zastanawiam się czy to nie za mało, jak tak czytam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...