Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wieczorkiem 🙂

Daria jeju jak Ty się męczysz 😞 Strasznie mi Ciebie żal, jesteś super dzielna!!!

Tosia ja na razie żelazo mam ok, ale przypuszczam że długo to nie potrwa bo ja często mam niskie żelazo a co dopiero w ciąży. W poprzedniej brałam tardyferon, sorbifer (czy jakoś tak 😁) też brałam ale to nie w ciąży i zaparcia mnie męczyły.
Co do soku z buraków ja mam obrzydzenie.. po porodzie dużo krwi straciłam, musiałam mieć dotaczaną dwie jednostki i po tym wiadomo morfologia nie za ciekawa więc sok z buraków piłam na okrągło, jeszcze od Babci dostawałam barszcz.. ale był niedobry :P

Kasialeczek super okazja z tym USG 🙂 🙂

A galaretkę to też chętnie zjadłabym 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam się ja wieczorkiem...

Tosiaa ja biorę Pharmaton maturelle i tez niestety mam zaparcia ale ja je zawsze miałam wiec to napewno nie wina tego jedynie to może isę dołączyć trochę żelazo jak badałam 6 tyg temu to miałam powyżej normy 🤪 powiedzimy norma była do 25 to ja miałam 27 no ale też mam tak że na wieczór brzuch mi wywala najbardziej a Tosia co do mdłości po tych witaminach to wiesz że je nie wolno naczczo najlepiej w trakcie posiłku ja już dwa razy się naciełam że wymiotowałam po nich... teraz to jem naprawdę obfity posiłek żeby nie zwrócić nic i dopiero biore i kilkoma kęsami jeszcze zagryzam tabletę :-)

Daria wczoraj dowiedziałam się od kuzynki meża że w rodzinie od jej meza dziewcyzna cierpiała na bóle nerkowe w ciąży... i to ponoć przypadłość typowa ciązowa i ze tego się nie leczy i ze na dziecko to w zaden sposób nie wpływa jedynie to to ze miała wskazanie przez nerki do cesarki...

Ja na zaparcia staram sie jeść dużo śliwek co prawda wiadomo jakie one teraz są... ale cóż...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny 🙂 dzis nocka bez bolow ale za to lezalam i balam sie zasnac zeby nie bolalo 😞 balam sie ze jak zasne to obudzi mnie bol 😞 juz panikuje ale ten bol jest okropny ;(;( ale dla dziecka wszystko 🙂 🙂

DZIEKUJE WAM WSZYSTKIM RAZEM I KAZDEJ Z OSOBNA ZE JESTESCIE TAKIE KOCHANE. POMAGACIE WSPIERACIE DZIEKUJE 🙂 JUZ SIE DO WAS PRZYZWYCZAILAM 🙂

Widzialam ze ktoras z dziewczyn szukala ubran dla siebie ciazowych 🙂 ja tez akurat od bratowej wszystko dostalam wiec to tez wielki plus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Wpadam na chwilkę bo czeka mnie sterta garów do mycia, wczoraj już mi się nie chciało 😁

Kasiulek miłego dnia u Siostry 🙂

Daria cieszę się że noc minęła bez bólu :* A nie masz za co dziękować, jesteśmy tu po to żeby się wspierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Co słychać w poniedziałek? u nas ladna pogoda więc idę na spacer 🙂 po tej fali mrozów marzę o spacerach bo już mi sie wszystkie stawy zastały a dodatkowo jak zacznę sie ruszać to może wskazówka na wadze troche zwolni 😁
I kupiłam sobie tego groupona z usg 🙂
Miłego poniedziałku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś pierwszy dzień na chorobowym w ciąży..nie chciałam za bardzo ale mój meżuś mnie namówił..męczyłam się ponad tydzień z uciażliwym katarem, aż mi się skończyło zapaleniem ucha..:/ laryngolog powiedział że jak nie pomogą zapisane krople to trzeba będzie sztachnać antybiotyk..a tego byśmy ja i mały nie chcieli..Mąż zrobił mi kazanie że nie tylko praca najważniejsza.. ale maluszek teraz stoi na pierwszym miejscu wiec wobec takich argumentów nie miałam szans przebicia..przyszedł więc czas żeby to doleczyć 🙂 cytryna i miód zamieszkaly na stałe w szafce..
co robicie jak siedzicie w domku?
musze jakos zagospodarować swoją głowe na ten tydzień..
Na razie postanowiłam zacząć ambitniej gotować 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiam się miedzy szpitalem wojewódzkim a kliniką w Wapienicy w Bielsku.. Nie wiem jak teraz ale w połowie stycznia czytałam, że wojewódzki nie miał podpisanych jeszcze kontraktów z nfz'tem i troche mnie to martwiło.. a Ty myślałaś o porodzie w Bielsku? w sumie to jest kawałek (ok 30 km..).. Na razie zapisaliśmy się z męzem na szkołę rodzenia do wojewódzkiego.. to będziemy mieli okazje pozwiedzać między innymi porodówke 🙂 zajęcia zaczynamy dopiero w połowie marca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialam z pierwszym dzieckiem cesarke w eskulapie w tej klinice i teraz tez sie tam wybieram,mam zamiar znowu sprobowac naturalnie a jak nic z tego nie bedzie wychodzic to cesarka ktorą ja osobiscie w swoim wypadku sobie chwale,strasznie szybko doszlam do siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiałam się nad cesarka w eskupapie.. ale ostatnio czytałam obszerny artykuł za i przeciw dla cesarki i porodu naturalnego i stwierdziłam, że jeżeli się da to chce rodzić naturalnie.. wiadomo życie pokaże..tak jak piszesz.. kusi mnie w eskulapie na pewno standard opieki, ale martwi że oni bardzo szybko wypisują ze szpitala.. a jednak ten jeden dzień wiecej obserwacji mam wrażenie że jest ważny.. na pewno będę jeszcze nad tym myśleć.. Mam parę znajomych ktore rodziły w wojewódzkim i nie miały złych odczuć. Przyznam się że nie jestem z tym jeszcze poukładana..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
morskooka napisał(a):
Ja dziś pierwszy dzień na chorobowym w ciąży..nie chciałam za bardzo ale mój meżuś mnie namówił..męczyłam się ponad tydzień z uciażliwym katarem, aż mi się skończyło zapaleniem ucha..:/ laryngolog powiedział że jak nie pomogą zapisane krople to trzeba będzie sztachnać antybiotyk..a tego byśmy ja i mały nie chcieli..Mąż zrobił mi kazanie że nie tylko praca najważniejsza.. ale maluszek teraz stoi na pierwszym miejscu wiec wobec takich argumentów nie miałam szans przebicia..przyszedł więc czas żeby to doleczyć 🙂 cytryna i miód zamieszkaly na stałe w szafce..
co robicie jak siedzicie w domku?
musze jakos zagospodarować swoją głowe na ten tydzień..
Na razie postanowiłam zacząć ambitniej gotować 🙂)

Ja to miałam wiele ambitnych planów 😜 a że teraz to będę miała czas pojechać i na basen, i pospacerować, i poćwiczyć w domu. no i może rozglądnę się za bardziej interesujacym mnie miejscem pracy, bo przecież tyle mam tego wolnego czasu. I zabiorę się za wiosenne ozdoby niedokończone z zeszłego roku... No ale cóż, na razie to po prostu robi sie te same czynności co przed ciążą, tylko 2 razy dłużej 😜 😜 więc i tak wychodzi to samo 🙂 Np. sprzątam 2 razy dłuzej, 2 razy więcej czasu spędzam przed komputerem, 2 razy później wstaję z łóżka itd itp 🙂 Ale jest super!!! Jestem zadowolona, że przystroiłam sobie okno w salonie, zrobiłam ozdoby na parapet, no i oczywiście gotuje BARDZO AMBITNIE 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hi hi z tym ambitnym gotowaniem to też różnie bywa..mój mąż ma dreszcze jak mówię, że muszę ugotować wreszcie coś nowego 🙂 Jeszcze ma w pamięci mojego pamiętnego kurczaka w sosie cytrynowym ☺️ było bardzo cytrynowo i bardzo kwaśno 🙂 ja z twardą miną twierdziłam, że całkiem spoko wyszło, ale porcja przeznaczona na "drugi dzień" wylądowała w koszu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Tak patrzę na te tygodnie ciąży i w szoku jestem jak one szybko lecą 🙂

Daria bidulko bardzo ci współczuję tych bóli 😞 mam nadzieję że dolegliwości się trochę uspokoją i nie będą zdarzać się tak często!

Dziewczyny na zaparcia w ciąży można pić Laktulozę. Taki syrop bardzo słodki. Ja z moim Frankiem codziennie pijemy 🙂 Kupiłam też wczoraj pierwszy raz siemię lniane na zaparcia, wypiłam pół kubka z zaciśniętym gardłem aż w końcu dostałam takiego odruchu wymiotnego że wszystko wyplułam. jejku jakie to świństwo!

Co do imion dla dziewczynki to ja mam mnóstwo propozycji: Lilianna, Maria, Laura, Nadia, Antonia, Adrianna, Pola.
Szkoda że z męskich imion żadne mi się nie podoba...

Kasialeczek ja przez 2,5 roku małżeństwa nie dorobiłam się jeszcze maszynki do mięsa ani robota kuchennego rozdrabniającego 😁 także jestem skazana na tarkę 😁
A co to za groupon z usg bo nie widziałam? jakaś okazja? 😉
Agentka z tej twojej kuzynki, chyba jakaś postrzelona jest, co? 😁

Ja wczoraj kupiłam pomysł na panna cotta, mam zamiar zrobić w tym tygodniu jak koleżanka przyjdzie, ciekawa jestem co to za wynalazek... Jadłyście może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...