Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jestem już kochane po seansiku i przeglądzie podwozia no i jestem w ciężkim szoku jak moja Pannica stała się kluseczką 🤪 :-D na ostatnim USG a to było 15 maja (3 tyg temu) mała ważyła 1600g a teraz 2400g 🤪 🙃 🤪 a z mezem zakąłdaliśmy się w poczekalni które bedzie bliżej ja obstawiałam 2100g a mężul 2000 zadne się nie spodziewało ze aż tyle się jej przytyje 🙃 😁 🤪 wg wagi to 36tc a ja przytyłam niecały kg z czego Kajka 0,8 kg 😁 . Moje podwozie przygotowuje się do porodu mianowicie szyjka wyprstowana już lekko skrócona (ale wciaż długa) i rozwarcia brak. 18 czerwca idę na KTG i od razu ginek w szpitalu pobierze mi wymaz na paciorkowca i wizyta kolejna w gabinecie 19 czerwca czyli teraz co dwa tyg wizyta do rozwiazania 😉: skąd tu tyle kasioty na to wszystko trzepać 😮 no i Kaja się wyobracałą i nadal jest główką do dołu ale jest źle ułożona i mam zalecenie od lekarza jak najwięcej leżeć na lewym boku i wogóle zaleca leżenie bo macica wysoko sięga i na wszystko uciska i jak najmniej przebywać w pozycji siedzącej...

Tosia bidaczyno aleś się załatwiła 🥴 oby szybko pusciło... i lepiej zadzwon do ginka jutro on coś zaleci zebyś się tak nie męczyła 🤔 🙂

Aniu Ty też nie lsię kuruj bo choruje prawda taka ze jak mama chora to dzidzia też chora 😞 więc najlepiej wyleczyć się jak najszybciej 🙂

W końcu jutro przychodzi do mnie mój nowy netbook 😎 🙃 🤪 dodam ze udało mi się go nabyć za połowę ceny normalnie kosztuje 1100 zł w sklepie a ja zakupiłam za 492 zł 🙃 🙂 a to tylko dlatego ze opakowanie zostało otwarte a kolega pracuje w hurtowni i mi załatwił powiedział ze gdy bym ja nie chciałą to sam by kupił i sprzedał na allegro za 800 zł i zarobił by na tym 300 a tak to wziął dla mnie a komputerek nowy nie śmigany 🙂

właśnie wsunełam pół kilo truskawek i żałuję ze kilograma nie kupiłam 😠 😮 🙃

też już kładę się spać tak więc dobranoc ciężaróweczki atomóweczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczynki aleście sie pochorowały 😞 Tosia, Ania leżeć grzeczniutko w łóżkach, dużo pić Tosia wody Ania herbaty z cytryną i kurować sie! 🙂

Kasialeczek no no ale Kajusia urosła 🤪 fajnie że u Was wszystko ok- Mała ładnie rośnie i podwozie powoli szykuje sie na wielki dzień, trzymam kciuki zeby w porę sie obróciła tak jak należy 🙂

No to dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to ja się już witam 😞
mam nadzieję, że nie, ale chyba już po spaniu
męża też boli gardło i katar ma, chyba zaprawiliśmy się na grilu w sobotę
dzisiaj się do gina nie dodzwoniłam, ale jutro to już muszę, bo coś mi się wydaje, że herbatka to tu nie pomoże 😞
Kasiu ale Kajeczka urosła 🙂 ciekawe jak to jest, że wszystkie jemy nie mało 🙂, a niektóre dzieciaczki rosną wolniej, a niektóre szybciej, oklask dla Was 🙂
właśnie widziałam reklamę, ale bym zjadła marsa 🙂
i co ja mam teraz robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂

No dzisiaj to już pospałam do przyzwoitej pory, 7 😉

Kasialeczek wow jak Kaja pięknie rośnie 🤪 Czym Ty Ją karmisz?! 🤪 😁 😁 Podwozie niech się szykuje ale nie za szybko a Ty odpoczywaj 😘
Ale Ci się udało z tym netbookiem 🤪

Ania Bidulko, jak tylko wstaniesz dzwoń do lekarza niech Cię poratuje, bo się tylko męczysz 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja,

dziś bez wcześniejszego śniadanka pospałam do 9 🙂 Zaraz coś przegryzę i idę do sklepu, bo w lodówce zaczyna być tylko światło 😉

Kasialeczek ale Twoja Księżniczka urosła, wow 🤪 Chyba truskawki Jej tak smakują 😁 😁

Ania, Tosia to Was dopadło 🤨 Dzwońcie lepiej do lekarzy swoich, jeśli dziś nie jest lepiej. Zdrówka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej 🙂
Ilka a ja właśnie odwrotnie- Twoją metodą wstałam o 6 zjadłam śniadanko i poszłam spać dalej 😁
Teraz zjadam drugie śniadanko 🙂 a później też nie ominie mnie wizyta w sklepie bo jutro Święto to chyba wszystko pozamykane bedzie..
A w piątek moi Rodzice przyjeżdżają (= Kornelkowe ubranka :woohoo 🙂 więc chcę jakieś ciasto upiec, oczywiście w roli głownej- truskawki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to witam się drugi raz 🙂
nie było mi dane pospac, bo od rana co chwilę dzwoni mi telefon,
jestem już po śniadanku i o dziwo obudziłam się bez cieknącego nosa, w nocy był potok a teraz susza
sama już nie wiem co się dzieje,
teraz do lekarza to i tak nie mam co dzwonic, bo w środy jest w szpitalu i od rana mają zabiegi i operacje,
zaraz idę sobie zrobic mleko z czosnkiem, nie wiem jak je przełknę, bo zawsze ciepłe gotowane mleko działało na mnie wymiotnie, chyba że z kakao jest 🙂
a tak w ogóle to świeci u nas słońce, nieśmiało co prawda, ale świeci,
i jest cieplej niż wczoraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny jestem wsciekla a zarazem chce mi sie tylko plakac, siedze i mam lzy w oczach... Wczoraj musielismy szybko jechac do pily z mezem bo nie moglismy go tu zameldowac wiec jechalismy do pily dzis rano zalatwilismy wszystko i juz jestesmy w Poznaniu. Ale najgorsze wlasnie bylo to maz poszedl do auta a ja zostalam sama z tesciowa w pokoju. Oczywiscie tesciowa kozystajac z okazji musiala mi dogryzc. Ostatnio milutka kochaniutka byla a wczoraj stwerdzila ze ona nie ma warunkow na dziecko, ze nie wie jak my sobie wyobrazamy spedzic urlop (caly sierpien) u niej w domu. Ze jak my chcemy zabrac z poznania kojec ciuszki wanienke i wszystko jej zawiezc do pily. Szczegolnie ze mamy zabrac lozko z meza pokoju na czas az nie kupimy sobie swojego do nowego mieszkania. Powiedziala ze ona nie ma pieniedzy na nowe lozko jak my to zabierzemy. Jeszcze mowie jej wczesniej ze tesc do mnie pisal ze kupil juz pampersy "2" 5 paczek po 35 sztuk i ze fajna lampe stojaca nam wiezie do mieszkania to powiedziala tylko "on jest glupi". To dziadek kupuje pamperki robi wszystko dla nas a ona nawet nie chce swojego wnuka u siebie w domu a on nawet sie jeszcze nie urodzil 😞 Mowi ze nie ma warunkow... a ma domek jednorodzinny wielki ogrod daleko od centrum. Wiecie jak sie poczulam... jakbysmy tam byly niemile widziani. Ja mam mieszkanie 3 pokojowe w bloku 10 km od pily i tam pojedziemy sobie skoro nas nie chce 😞 a pozniej po calej rodzinie nas obgada ze ona ma taki wielki dom a my sie w bloku gniezdzimy. Najlepiej nie bralabym od nich tego lozka z pokoju skoro jej to tak przeszkadza ale jak my teraz bedziemy spali troche chyba bedzie niewygodnie zebym w 9 miesiacu spala na materacu 😞 Tesc jest taki ze pewnie jak wroci z trasy zapyta kiedy ma nam lozko przywiezc, kiedy przyjedziemy do pily z wnukiem to mu wtedy powiem ze nie przyjedziemy bo zona twierdzi ze warynkow nie ma (pewnie sie wszystkiego wyprze). Ja to ja poplacze sobie wygadam sie ale widzalam jak przykro bylo mojemu mezowi jak mu o tym mowilam... to ich pierwszy wnuk... szkoda gadac...

Przepraszam za to litanie i moga byl literowki bo mam lzy w oczach i literki mi sie troche zlewaja 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Daria muszę przyznac, że Twoja teściowa przebija wszystkie
nie płacz, nie warto, wiem że łatwo się mówi, ale może i tak będzie lepiej, jakbyś później miała się męczyc i wysłuchiwac przez miesiąc kolejne docinki,
a na samym materacu wierz mi śpi się bardzo dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria nie martw sie pomysl o maluszku jets teraz najwazniejszy a tesciowa niech spada!!!

wiesz dobrze ze choc tesc jest dobry czlowiek. przykro mi jak to przeczytalam ale uwierz mi ze ja tez ostatnio uslyszalam straszna rzecz i to moja mama(mimo ze jest kochana ale tez potraf pieprznac) powiedziala do dziewczyn z ktorymi pracuje ze kasy jej brakuje bo musi 2 utrzymac wiecej ze niby mni e i meza a my kupujemy wiecej jak ona - wyobraz sobie jak mi wsty d ze tak gada
z drugiej strony jest kochana bo jakby mogla to by wszystko dala i kocham ja ogromnie dlatego nic jej nie mowilam ale widocznie byal zla na mni ei tak planela a nie powinna bo to istne klmastwo i tak to jest z tesciami czy rodzicami - kocham swoja rodzine nad zycie ale i tak uwazam ze najlepej mieszkac osobno z dala i sportykac sie tylko na kawe obiad i nic od nich nie dostawac/brac bo potem sie to odbija wielkim echem .
dlatego my sie staramy jak mozemy wszystko sobie sami kupowac. choc nie mowie moj ojciec nam duzo pomaga , chocby pozycza i mozemy mu w ratach oddac.ale najpierw tez jawam pozycz na drzwi a teraz np mowi ale mam do zaplaty teraz tyle i tyle i moze nie ma nic zlego na mysli ale ja odrazu mam wrazenie ze zle zrobilismy pozyczajac te 2tys i tak w kolko
takze nie martw sie tym co on a gaga wszystko sie pouklada moja znajoma z anglii zawsze mi mowila jedne drzwi sie zamkna drugie otworza - i cos w tym jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daria przykro mi z powodu tej sytuacji 😞 ja nie wiem ale czy nie ma normalnych Teściowych na świecie? ale może lepiej że spędzicie ten urlop u Ciebie bo z Teściową to byś sie tylko męczyła przez ten miesiąc...

U mnie dziś gołąbki 🙂

Monika jak nie mam pomysłu na sałatkę to kupuję brokułę albo fasolkę szparagową 🙂

Ania a z Ciebie to prawdziwy królik, cały czas jesz salatę 😁 chociaż ja już sie w tym pogubiłam bo mój królik nie je salaty za to preferuje kable, listwy przy parkiecie i ubrania 😮
a u nas zimno i pochmurno.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dzisiaj tylko pomidorówka 😜

Ja też jestem zdania że Rodzice czy nawet Teściowie nie wiadomo jacy byliby kochani ale jednak najlepiej na odległość. Jak mieszkaliśmy z Rodzicami to ciągle były jakieś kłótnie, a teraz lepiej nie moglibyśmy żyć 🙂 🙂 Mogę na Nich liczyć w każdej sytuacji, zwłaszcza teraz kiedy mam leżeć. Jak robiliśmy dom to też dużo pomagali, mój Tata przychodził od czasu do czasu, coś tam przytrzymał, podał Mężulowi, Mama zajęła się Nikosiem a ja mogłam coś sprzątnąć na budowie. Zanim się wprowadziliśmy to było wielkie sprzątanie, które trwało kilka dni 🤪 Rodzice byli codziennie, Teściowa też niby pomogła.. była raz i za wiele nie narobiła ale niech będzie że pomagała 😉 I mimo że finansowaliśmy sobie wszystko sami (Rodzicom nie przelewa się a Teściowa to w ogóle wszystko ma w dupie) to pełno drobiazgów dostaliśmy od moich Rodziców.. jakieś pojemniki do kuchni, roletę do łazienki, karnisz do salonu itp. A Teściowa kompletnie nic nie kupiła, nie mówię że miałaby nie wiadomo co kupować ale jakiś drobiazg na nowy dom, zwłaszcza że jak Szwagier poszedł na wynajęte mieszkanie to coś tam Mu kupiła. No ale cóż pewnie wychodzi z założenia że dała działkę i dom, to wystarczy. I tu nie zrozumcie mnie źle, bo to meeeeega dużo i jesteśmy wdzięczni ale o to też musieliśmy trochę powalczyć, a poza tym denerwuje mnie to że Ona myśli że raz dała i żadnej pomocy już nie powinniśmy oczekiwać do końca życia AMEN 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane 🙂

daję oklaski do 10 stron wstecz za miłe słowa o Kajusi i za to że tak pięknie rośnie i powiększa sobie sowje M moim kosztem 🤪 😁 😁 😁

Daria współczuję teściowej... ja na szczęście nigdy nie słyszałam złęgo słowa na swój temat od teściowej a wcale wzorową synową nie jestem 🙃 może teściowa tak reaguję na wyprowadzkę syna że już zupełnie pod innymi skrzydłami będzie i onza już liczyć się nie bedzie w jego życiu... ale nie zmienia to faktu ze smrodu narobiła...
no ale z teściowymi to wiadomo a raczej nigdy nie wiadomo...

Aniu a może właśnie dzwoń do niego ja do swojego dzwonie jak jest w spzitalu i normalnie odbiera i mi mówi co i jak...

Wiecie co ale się wnerwiłam... dzownie do szpitala bo lekarz zalecił umówienie isę na zapis KTG na 18 czerwca to będzie mój 36tyg i 4 dni a babka do mnie móiu że mnie nie zapisze bo po 38 tyg umawia się na KTG 😮 więc jej mówię ze to zalecenie lekarza a lekarz jest ze szpitala to od razu zmieniła ton i zapisała mnie na 8 rano kurde ja tu z serecem na dłoni a ona od razu z mordą na mnie wrrr...

a własnie zapomniałam wczoraj napisać ze tak ślicznie było widać Kaję na USG jej piękny pyrkaty nosek i kciuka któego pięknie sobie ssała 🙂
a właśnie pisałyście o czkawce to moja potrafi mieć z 5 razy dziennie a wczoraj to miałą taką mega dużą bo cały brzuch mi skakał razem z nią 😁 😁 😁

przyszło mi łóżeczko 🤪 😁 tzn mi jak mi ale Kai na pewno 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eitam sie i ja brzuszki
wlasnie wrocilam od lekarza bylam na ktg i wyglada na to ze moj maly jeszcze nie szykuje sie do wyjscia, skurczy zadnych ,tetno serca normalne chociasz ja sie przestaszylam bo normalnie jest w granicach 120-130 uderzen a ja sie porusza to dochoszi do 170 uderzen, pomyslec ze u doroslego jest to 80-90 uderzen 😮
kasia super ze u kajeczki wszystko dobrze i rosnie jak na przyslowiowych drozdzach, ja teraz tez drozdzowke jem bo filip musi tez nadgonic 😜 😜 😜zeby nie taki maly byl bo wszystkie panny takie duze.
Dla wszystkich chorowitkow duzo zdrowka zycze 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...