Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej wróciłam
Kinia w końcu do Nas zawitałaś 🤪 już myślałam ze Nas opuściłaś 😠 😁

Ja już po zakupach kupiłam sobie spodnie w H&M drogie ale fajne bo z cienkiego jeansu kosztowały 150 zł ale później sprzedam na allegro albo dla siostry zostawię bo planują bobasa :-)

W realu byłam kupiłam dwa opakowania ( jedno po 6 szt) chusteczek Pampers Sensitive za 25,99 i proszek do prania Lovela i do białego i do koloru po 3,6 kg jeden po 34,99 plus 500 punktów payback czyli wyszło ze na jednym proszku jeszcze 5 zł taniej i kupiłam truskawki za 2,95 chyba 250 g ale tak mi zapachniały że nie mogłam się oprzeć jestem z siebie dumna :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny....a ja dzis u gina bylam....powiedzial ze wyglada to mu na dziewczynake ale jeszcze pokoju na rozowo nie kazal malowac 😉zobaczymy w sumi to juz sie przyzwyczailam do filipa ale coz julia tez moze byc 😜napewno moja bratanica sie ucieszy bo juz wszystko dla dziewczynki i internecie obczaila oczywiscie wszystko rozowe.... 🙃 🙃 🙃 ogolnie to wszystko dobrze a na ruchy dziecka kazal cierpliwie czekac bo na usg to ono sie rusza tylko ja jeszcze nic nie czuje, i najlepsze od odtatniej wizyty przytylam 5 kg tak wic koniec z cukierkami 😠
a i wszystkiego najlepszego naszej kasi zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasialeczek widzę że zakupy bardzo udane, super 🙂 A co do mojej nieobecności to zapewniam Was że tak szybko nie pozbędziecie się mnie 😁 😁 Czasem jestem więcej, czasem mniej, ale najważniejsze że w ogóle 🙂 Z resztą tydzień miałam Mężula w domu więc musieliśmy nacieszyć się sobą 😁 😁

A w lipcu to już każda będzie mniej więc zaległości dużych nie będę miała jakby co 😁 😁 😁

Smerfetka cieszę się że z Dzidzią wszystko dobrze, nie ważne czy Filip czy Julia ważne że zdrowe 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
Kasiulek i ja sie dołączam do życzeń, wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka dla Ciebie i calej rodzinki, miłości, szczęścia, pieniędzy, słońca i wszystkiego czego sobie jeszcze zażyczysz 🙂
Oj Kasialeczek to za wcześnie dla mnie 😞 mąż wraca z pracy tak koło 17.00 więc dla mnie najwcześniej koło 17.30... ale jeszcze to z nim przegadam i dam Ci znać jak ja sie umówiłam 🙂
Ilka ja również mam niedoczynność, powiem Ci że dosyć wysokie masz to tsh no i ft4 poniżej normy a to wskazuje na niedoczynność.. Jeśli masz nr do swojego gina to może zadzwoń od razu do niego i przedyskutuj wyniki, może od razu zleci Ci powtorzenie badań i wtedy już z calym pakietem pójdziesz do niego na wizytę, zyskujesz parę dni.. Ja odebrałam parę dni temu wyniki ft4- 12,2 norma od 12 czyli przy samej granicy i też sie martwie jutro odbieram tsh i zobaczymy co wyjdzie.. Przeczytałam gdzieś że jakoś od 21tyg u naszych Maluszków już zupelnie dobrze funkcjonuje ich tarczyca więc nawet jeśli Tobie brakuje jakiegoś hormonu tarczycy to nie ma już to takiego wpływu na Dzieciaczka bo on już sobie wytwarza swoje (nie wiem czy jest to prawda bo to znalezione na necie, niepotwierdzone przez lekarza)
I jeszcze pytanko- czy badałaś tarczycę pod kątem chorób autoimmunologicznym?
Ania a jakie Ty masz ft4?
Smerfetka- super że z Dzidzią wszystko ok, to najważniejsze 🙂 no i to że imiona masz już wybrane dla obu płci 😁 😁 ja mam dalej problem z imieniem dla Córci..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja wlasnie zjadla miske truskawek i czekam na zamowienia.....makaron z pomidorem i mozarela i salatka to tyle na temat mojej diety ciazowej 😜
ja tez chce na zalupy bo juz wszystko robi sie przyciasne......mam nadzieje ze pod koniec tygodnia uda mi sie do h&m zajzec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja byłam dziś u kuzynki, która urodziła 17.02 czyli ma 2-tygodniowego Mikołajka 🙂 Maluszek jest przecudniasty, ja już zapomniałam że małe dzieci są aż tak male! Taki malusi Okruszek 🙂
Dała mi sto rad, co kupić, jak kupić i gdzie kupić i swoje ciążowe ciuchy także jestem zaopatrzona do końca ciąży 🤪 taką mam dobrą kuzynkę 🙂
Kasialeczek i Kinia- wypytałam ją o wszystko o szpital, sam poród i wogóle ale w trakcie rozmowy okazało sie że ona rodziła... w Siemiradzkim 😁 nie wiem skąd sobie tego żeromskiego ubzdurałam 😜 w każdym razie Siemiradzkiego poleciła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monkado ja nie pytałam mówiąc szczerze gin dlaczego akurat na te badania mnie kieruje, uznałam ze to chyba normalne i ze każdy musi. A dziś wyczytałam, że nie. lekarz kieruje często pacjentki w ciąży wtedy na badania tsh i ft4 jeśli właśnie są podejrzenia osłabionego układu immunologicznego, poronienia, jeśli pacjentka jest po jakichś operacjach czy zabiegach. Ale masz rację z tym tel do ginekolog, nie pomyślałam o tym. Jutro do niej zadzwonię i zobaczę co mi powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co teraz mi sie to przypomnialo ze na wielkanoc jade nad morze 700 km i nie zapytalam gina czy sa jakies przeciwwskazania....czuje sie dobrze wiec mysle ze moge jechac ...ale mam skleroze 😉
a co do tach badan na tarczyce ja nie mialam zadnych badan w tym kierunku....nie wiem to dobrze czy zle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo witam dziewczyny!!

ale mialam do czytania uff uwinelam sie jakos. Kasiulek na poczatku wszystkiego najlepszego!!!!

Kasialeczek fajnie ze sie zakupy udaly. ja tez juz jestem po zakupach w H&M kupilam takie jeansy jak leginsy czarne wasknie na dole super wygodne, 2 bluzki z krotkim rekawem takie do karmienia odrazu a jeansy to mam na ebayu kupowalam bo taniej. i super ciuszki dla maluszka kupilam tam tez.

wiecie ja mojego synka to juz coraz bardziej czuje a czasami zamiast kopniakow to tak jakby mi cos plywalo w brzuchu tak sie przekreca czy co? nie wiem 🙂 ale fajne i dziwne uczucie hehe. ale niestety moj mezus nie mial okazji go poczuc bo normalnie jak kladzie reke na brzuchu jak ja go poczuje to pote maly jest spokojny dluugi czas - respekt 😁 hehe
takze bedny stara sie i nic narazie czeka cierpliwie.

a ja 13 marca jeszce mam usg to polowkowe tylko ze to tu w uk w szpitalu wiec nie wiem czy bedzie ok czy znow takie lipne jak pierwsze. zobaczymy. juz sie nie moge doczekac kiedy zobacze maluszka 😁
a jaki mi sie brzuchol zrobil hoho 🙂 w koncu 20 tc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a smerfetka co do tej podrozy to ja pamietam bo ja lece do Polski 23 marca i mowil mi lekarz ze najlepiej jest tak okolo co godzine sie ruszec bo jest nam latwo dostac zakrzepicy wiec pamietaj o przystankach po drodze ( a tak nawiasem to pewnie i tak bedziesz stawac na siusiu 😁 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka a czy miałaś kiedykolwiek robione badania oprócz typowych tarczycowych (tsh, ft3, ft4) dodatkowo badania pod kątem immunologicznym (ana1, ana2 lub konkretnie pod tarczyce- anty tpo i anty tg)? U mnie akurat to wspóldziała ze soba, a raczej niedoczynność wywołana jest przez Hashimoto, może też tak masz?
Smerfetka podobno drugi trymestr jest najbezpieczniejszy jeżeli chodzi o podróżowanie bo Dzidzia jest już "zadomowiona" w brzuszku a jednocześnie ma sporo wód płodowych które go chronią, więc jeżeli nie miałaś do tej pory żadnych przeciwwskazań ani podejrzanych dolegliwości typu skurcze, plamienia to chyba nie ma przeciwwskazań 🙂 co do tarczycy to nie wiem jak to jest w normalnych przypadkach 🙂 muszą się tu wypowiedzieć inne dziewczyny 🙂
uciekam do łóżka, do jutra dziewczynki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczorową porą 🙂
Kasiulek wszystkiego najlepszego życzę!
Jeju jaka padnięta jestem! A to dopiero początek sezonu.. no nic trzeba sie wziąść w garść! 🙂
Smerfetka super że z maluszkiem wszystko ok. 🙂 I że widać na usg jak śmiga w te i we wte 🙃

Mój maluszek jak czuje rękę męża na brzuszku od razu kopniaczka sprzedaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co tak sobie mysle Wy ciagle macie jakies badania ja w tej anglii to poza krwia 2 razy zrobiona nie mialam nic porazka jakas!!!
moze jak wroce do domu to mi lekarz jakies zleci , normalnie na piekne oczy tu wszystko mowia szok!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
morskooka napisał(a):
Moniko, ja też do tej pory miałam na razie 2 razy morfologie 2 razy mocz, cos tam na kiłę i różyczkę i tą glukoze.. Ponoć jak się nic nie dzieje to nie zlecają badań 🙂


hmm a to moze i dobrze 😁 wiesz jak im tu za grosz nie ufam ale potwierdze jak wroce do Polski 🙂 ok a teraz zmykam dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny ja juz od 7:30 na nogach przyjechalam odpoczac do babci i dziadka na wies 🙂 maz caly czas w pracy i tak to przynajmniej sama nie jestem. Antybiotyki biore i jak na razie nie mialam boli. Slicza pogoda sie robi tylko na spacerki chodzic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bylam ostatnio w H&M maz kupil mi na dzien kobiet sukienke taka fajna ze moge w ciaazy ja nosic i do tego fajne czerwone trampki 😁

bedac w szpitalu rozmawialam z mamami i tak wywiazal sie temat w jakim szpitalu rodzic i wlasnie u nas w jednym jest tak ze jak urodzisz to jestes caly czas z dzieckiem przewijasz kąpiesz a w innym ze dziecko przynosza tylko do karmienia... jaki byscie wybraly?? bo ja mysle o tym w ktorym dziecko zabieraja bo kobieta odpoczanie troche po porodzie a tak to trzeba byc w gotowosci.... no nie wiem wlasnie i mam dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

My już nie śpimy od 8 🙂 Smutno bo Mężula już nie ma rano z Nami, ale trzeba się przestawić na normalne tory 😁

Smerfetka mi się wydaje że spokojnie możesz odbyć taką podróż ale dla pewności z ginem możesz porozmawiać, będziesz spokojniejsza 🙂

Monikas ja też miałam tylko 2 razy morfologię i mocz, cytologię i sama robiłam na cytomegalię i toksoplazmozę, więc też nie za dużo 😉

Daria miłego wypoczynku na wsi 🙂
Co do szpitala to ja rodziłam w takim gdzie Dziecko jest z Mamą, ale na opiekę zawsze można liczyć i ja właśnie takie coś preferuję. W sumie Nikosia zabrali mi tylko raz do karmienia jak krew mi dotaczali (wtedy nie mogłam karmić) i do kąpania, ale mogłam iść razem z położną i się przyglądać. Ja tam wolę Maluszka mieć przy sobie 😁 😁

Za chwilkę będą u mnie Rodzice na poranną kawkę więc zaglądnę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monikas28 napisał(a):
wiecie co tak sobie mysle Wy ciagle macie jakies badania ja w tej anglii to poza krwia 2 razy zrobiona nie mialam nic porazka jakas!!!
moze jak wroce do domu to mi lekarz jakies zleci , normalnie na piekne oczy tu wszystko mowia szok!!


Monikas28 ja tez mam ten Sam problem mialam tylko 2 razy krew pobierana no I mocz musze oddac przy Kazdej wizycie... I nic wiecej :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Halo 🙂
Z tego wynika że normalnie chyba tak nie torturują kobiet tymi badaniami, jeśli wszystko jest ok; ja robię na każdą wizytę (co 3-4 tyg) mocz, morfologię, tsh, ft4 i crp ale gdzieś chyba koło 10 -12tyg miałam cały pakiet badań do zrobienia i było tego milion! jakiaś różyczka, toksoplazmoza, cytomegalia, kila, parwowirus, hiv, żółtaczka, grupa krwi, magnez, potas, żelazo, markery nowotworowe i nie pamiętam co jeszcze ale podchodzilam do tego na 3 razy bo bałam sie że na raz to mi ściągną tyle krwi że będą musieli mi przetaczać! 🤪
Daria odpoczywaj, Dziadki na pewno nie dadzą Ci sie przepracować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...