Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tosiaa napisał(a):
Kurde Kaśka, a jak nas pogna za 3 dni to będzie nieźle, ja nie jestem psychicznie przygotowana jednak 😁

Tośka ja też psychicznie nie gotowa i nawet wczoraj do M mówię ze ja nie czuję się gotowa na bycie mamą tzn psychicznie że to już ze tak szybko zleciało a pamiętam jak mówiłam ze tyle czasu jeszcze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kasialeczek napisał(a):
kinia_nh napisał(a):
Kasialeczek nie ukrywam że najbardziej interesuje mnie Twoja lista z racji tego że rodzimy w tym samym szpitalu 😜


się mówi się ma 😜
Do szpitala
- Dowód osobisty
- Legitymacja ubezpieczeniowa (ewentualnie inne zaświadczenie ze jesteśmy ubezpieczeni)
- Karta ciąży
- wyniki badań: HBS, OWA, GBS, Grupa krwi oryginał
- Lista leków przyjmowanych w ciąży
- 3 koszule do porodu i karmienia
- Szlafrok
- Pantofle (najlepiej stare)
- Klapki pod prysznic
- Majtki poporodowe siateczkowe
- Podpaski Bella Mama duże
- Podkłady poporodowe SENI
- Rektanol (lewatywa nie obowiązkowa)
- Biustonosz (najlepiej bez fiszbin)
- Bepanthen (na sutki) ( ja mam Maltan)
- Laktator
- Wkładki laktacyjne
- Ręcznik papierowy
- 2 ręczniki materiałowe
- skarpetki
- Sztućce
- Kubek
- Wode niegazowaną
- czekoladę
- wafle kukurydziane
- gumkę do włosów
- Jasiek
- Ubranka dla dziecka daje szpital
- Pampersy
- Pieluchy tetrowe 4 szt
- Chusteczki nawilżane
- Przygotować ubrania na wyjście ze szpitala dla dziecka ( M przywiezie w dniu wypisu)
- Przygotować ubrania na wyjscie ze szpitala mamy ( M przywiezie w dniu wypisu)
- Pasta do zębów
- Szczotka do zębów
- Grzebień
- Mydło (najlepiej szare w płynie)
- Szampon do włosów
- Balsam do ciała
- Krem do twarzy

ten Rektanol to w aptece mozna kupic ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kinia_nh napisał(a):
Kasialeczek wielkie dzięki i oklask 🙂 😘

Monikas witaj w klubie FENOTEROLOWYM 😉 😉 Z tym że ja mam wizytę za tydzień w poniedziałek i wtedy odstawiam, nie wiem czy od razu całkiem do zera czy stopniowo..
A ile tego bierzesz?

ja mam 3x dziennie po 1 tabl wiec co 8 godz ychodzi i mam 1 tabl t o bym musiala brac do 17 lipca ale znow to mozna tylko do 38 tc wiec wydaje mi sie ze kaze mi zakonczyc 11 lica ii czytalam ze po tym szybko mozan na porodowce wyladowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIgdy nic nie wiadomo właśnie 😜 zjadła bym czereśni... poczekam na mężula i na plac się rajdniemy 😜 a później wstawie zdjecia brzucholca na ostatnich nogach bo to nigdy nie wiadomo kiedy mnie porwie... a jak bedzie tak jak z Ilką to nawet zdjęcia z ostatnich dni z pierwszego mieszkanka Kai mieć nie będę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co j auciekam na chwilke pomoge mmamie w obiedzie bo biedn sama tam cos pichci 😁 i wroce pozniej tylko zeby m i zadna juz nie urodzil a hahaha 😁
a i jescze cos wam powiem troche sie wkurzylam bo chcemy malemu dac na imie Oliver i nie wiem jak to w urzedzie bedzie i napisalam maila z zapytaniem do rady je\zyka polskiego i niestety doptalam odp ze istnieja 2 odpoweidniki imienia lacinskiego to jest Oliwer i Oliwier a Oliver zawiera litere"v" imie jakie chcemy nadac byloby nie wlasciwe jako polskie imie...... ale gnioty!!!! a co to za roznica grrr jestem wsciekla!!!!
ale moze sie uda w urzedzi we i nikt nie zrobi problemu bede musiala tylko przypilnowac cvo pisza! no i ze nadanie takiego imienia byloby " sprzeczne z zaleceniami dla urzedow dotyczacymi nadawania imion dzieciom osob obywatelstwa polskiego i narodowosci polskiej" ale madrale!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wszystko zalezeć będzie od urzędniczki czy przymknie oko 😁 Ale czytałam gdzieś, że jeśli imię ma polski odpowiednik to może być ciężko 🙂 I właśnie takie niepolskie imiona można dawać jeśli jedno z rodziców nie jest polakiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monikas28 napisał(a):
imie jakie chcemy nadac byloby nie wlasciwe jako polskie imie...... ale gnioty!!!! a co to za roznica grrr jestem wsciekla!!!!


Moim zdaniem jeżeli imię nie jest obraźliwe i w jaki kolwiek sposób ośmeiszające to powinno nie być problemu z nadaniem go co to kogo obchodzi czy będzie Oliver czy Oliwier mój barat nadał córce Olivia przez V a nie przez W tyle ze ona się w Angli urodziłą ale zarejstrowana jest w POlsce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny 🙂

kurcze niezagladalam od rana bo zabralam sie sie za moje 3s a raczej za ?2s tzn schody i sprzatanie bo na sex niemam co liczyc hahah
to nam sie ilka pospieszyla a miala poczekac na mnie do sobote i mialysmy sobie razem zrobic prezent na urodziny 😉
wszystkiego najlepszego dla ilka i malenstwa juz niemoge doczekac sie zdjecia az mi lzy polecialy jak przeczytalam i do tego moje cos sie tak zaczelo wiercic haha i dupe mi wystawia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale superaśne wieści 🙂
ja już po zakupach i mogę rodzić- znaczy nie dzisiaj bo muszę przeprać ciuchy i już pakować torbę

Kasia jak ja patrzę co ty musisz mieć w szpitalu to mi szczęka opadła
ja muszę mieć
dowód osobisty
ubezpieczenie
karta ciąży i wyniki( ja mam to wszystko w jednej teczce to nie ma problemu)

dla mnie
koszule 3 szt
szlafrok
klapki pod prysznic
kapcie
kosmetyki(takie jakich używam)
kubek+sztućce chociaż u nas w szpitalu dają
podpaski bella mama
wkładki laktacyjne
majtki jednorazowe
ręcznik
woda niegazowana

dla dziecka
4 pary bodów na krótki rekaw, 4 kaftaniki i 4 śpiochy
pampersy
chusteczki
3 pieluchy tetrowe(jedna pod główkę, jedna do buzi i jedna do wycierania lub ręcznik)
kosmetyki daje szpital
czapeczka i niedrapki (mi nie były potrzebne przy chłopakach)
rożek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy pierwszym dziecku niedrabki bardzo sie przydaly,jak tylko sciaglam na chwile zaraz byla podrapana po buzi,nie wiem jak to ona robila bo paznokcie niby obciete,ale taki niemowlak nie ma wogole wyczucia,wiec albo niedrabki albo skarpetki na rece
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mam juz babke od ubezpieczania z glowy wlasnie pojechala 🙂
super ze juz wieczorkirm bedziemy ogladaly malego Jasia Ilki 🙂

jejku mi lekarka powiedziala ze w ciagu 2 tygodni urodze ale teraz do mnie dochodzi ze faktycznie to moze zaczac sie w kazdym najmniej oczekiwanym mamencie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jakie wieści niesamowite!!! Muszę teraz regularnie zaglądać bo pewnie coraz więcej takich będzie 🙂 Serdeczne gratulacje dla Ilki i Jaśka!!!

Co do niedrapków to u mnie w szpitalu zakazywali, bo twierdzili, że jak dziecko się trochę podrapie to krzywdy sobie nie zrobi a zabieranie mu możliwości poznawania swojej buźki (przez wkładanie paluszków gdzie popadnie) jest krzywdą i zaburza rozwój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mialam na obiadek mlode ziemniaczki i kurczak z marchewka i pietruszka takie proste a dobre 😁 i zupa ogorkowa :P
i jeszce 2 marchewki wsunelam pomeidzy i na chwile spokoj 😁 wiecie co przedwczoraj nie moglam spac w coy bo co sie polozylam to tak jakby zgaga podchodzila mi do gardla i jakbym miala zwrocic wszystko i pieklo nie weim co to bylo ale spalam na siedzaco 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...