Skocz do zawartości

Lipiec 2012 | Forum o ciąży


sunshines

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • kasiulek85

    1495

  • kinia_nh

    1599

  • tosiaa

    2175

  • ania_p

    2270

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
daria0910 napisał(a):
Witam zagladam caly czas zeby zobaczyc wpis ze tosia juz urodzila... 🙂 skora Bartka juz lepiej oby tak dalej troche zoltaczke ma. Maly moj spi caly dzien ale za to w nocy daje czadu. Dzis od 24 do prawie 5 marudzil oczy jak 5 zl i nie spal. Widze ze Bartek juz w pamperkach 2 smiga wiec chyba moj zapas 1 sie nie przyda. Mam smoczek ze soba mysllam ze go uspokoi ale on go nie chce i dupa ;p

Jasiek Tosi należy do tych upartych, ale już wkrótce to się zmieni 😁
Cieszę się że lepiej już z Bartusiem 🙂
Pieluszki już 2, no to nieźle, może mu za duże zakładają i te 1 są dobre, Kasialeczek pisała że szybko idą to może akurat wykorzystasz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No, udało się! 😁 😁

Tosia dzięki, ale imprezki nie będzie tylko tak Rodzice wpadną na kawkę.. Z resztą najpierw Mama jedzie ze mną na KTG, Tata zostaje z Nikosiem i dopiero wieczorkiem sobie siądziemy jak już Mężul będzie z pracy 🙂
No i oczywiście relacja na żywo obowiązkowa dzisiaj, pamiętaj!!! 😁

Daria cieszę się że skóra Bartusia już lepiej 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, długo się nie odzywałam ale mój Maluszek był przeziębiony od piątku wieczór 😞 zaraził się od starszego braciszka chyba. Strasznie chrypolił tak jakby miał wyzdzielinę gdzies w gardle lub nosie, kasłał i kichał więc w sobotę pojechaliśmy do szpitala na septyk (tak nam położna przez tel doradziła) ale oczywiście wielka obraza dlaczego do szpitala przyjechaliśmy z katarem a nie do siebie na rejon? Debile z noworodkiem do przychodni gdzie chorzy ludzie mam jeździć. pani doktor po zbadaniu stwierdziła że nic się nie dzieje narazie, przepisała wit c,wapno. Psiukałam mu też wodą morską i odciągałam fridą, właściwie nadal to robię jak słyszę że jeszcze chrypoli,ale jest już lepiej. Do tego w niedzielę rano przez ten kaszel chyba dwa razy zwymiotował 😞

Zaraz się wybieramy na lody i spacerek.

Rosi pomodlę się za Zojeczkę, ale głęboko wierzę że to nic poważnego 😘
Tosia trzymam mocno za Ciebie kciuki, niech ten Jaś wcyhodzi bo uparciuch z niego niemożliwy 🙂
Kasiulek ja daję swojemu smoczek czasami np podczas przebierania pieluchy jak się drze bo głodny jest, ale on go szybko wypluwa i zaczyna od razu kwekać, mam wrażenie że jest on dla niego za duży. Nawet jak mu go wkładam to on jakby się dławi nim na początku. U Was tego nie ma? Ja mam smoczek Aventu i zastanawiam się czy innego nie kupić.

No i mam pytanie mamuśki, nie macie takiego wrażenia że macie mniej pokarmu niż w tych pierwszych dobach? Staś się najada bo jeszcze w cycku zostaje jak zje, ale piersi już nie są takie obrzmiałe i twarde, ale to chyba normalne co?

Aha ile Wam zostało do zrzucenia kg po ciąży? Ja mam jeszcze 3,5 kilo nadbagażu. Nie myślałam że tak szybko mi polecą te kilogramy, chociaż babcia Roberta wczoraj stwierdziła że przytyłam 😮 a ostatni raz mnie widziała w 9 m-cu 🤪 nie rozumiem tej kobiety....


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kinia powodzenia na KTG 🙂

Karola ja niestety mam w dalszym ciągu nawał 😞 więc u mnie w kółko termofor, masaż, kapucha..
Ja też mam smoczek aventu i Mala sobie dosyć dobrze z nim radzi tzn nie krztusi sie ale jak jest głodna to też wypluwa- nie daje sie nabrać że to cyc 😁
a po ciąży zostało mi +5kg i waże 50kg ale myśle że to sobie zostawię przynajmniej dopóki będę karmić bo jak zacznę zrzucać na siłe to i pokarm straci na wartości.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia to czekamy na relacje jak by co 😜
Ania a porządki to znowu gdzie? rozumiem że na ciele 😁 😁 😁

Karola biedny Stasiulek mam nadzieję ze już lepiej... a ta lekarka to jakaś powalona naprawdę!!! ale ja mam już doświadczenie w szpitalach wiec wiem jak traktują tam ludzi... łaskę robią ze w ogóle zdiagnozują dziecko!!! a co do pokarmu to ja zauważyłam że od 2 dni tak mam mniej tego pokarmu ale Kajka napewno się najada bo jak kończy to mleko nadal jest ale za to wieczorami mam cyce jak donice twarde i muszę trochę ściągać bo by mi wybuchły 😁 🤪

Tosia Xlander prowadzi się naprawdę superaśnie minus to waga ale wszystkie wózki 3in1 są ciężkie ale jak się prowadzi to tego się nie czuje no chyba ze pod megaśną górkę się wyjeżdża.

Mamuski ubieracie czapki na polu swoim dzieciaczką?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
ja tylko na chwilkę powiedzieć wam że jesteśmy już w domku ale nie bardzo teraz mam czas siąść i poczytać bo walczę z pokarmem i bolącymi sutkami, laktator poszedł w ruch

co do porodu to był bardzo szybki ale opiszę wam jak będę miała chwilkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niestety 😞
Regularne skurcze na ktg, nawet nie położyli mnie na przedporodowej tylko na patologii ciąży, jutro od rana jakieś badania jeszcze chcą robić. A tu leży laska która miała termin 2 dni przede mną i idzie jutro na wywołanie. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tosia trzymam kciuki zeby Cię w nocy wzięło!!! &&&&&&&&&&

Kasiulek super że już w domciu!!! Jak znajdziesz chwilkę (domyślam się ze będzie ciężko) to napisz jak sobie radzicie w domku, jak braciszkowie zareagowali na siostrzyczkę no i oczywiscie opis porodu bo naprawdę migusiem poszło 🙂

Ja jak wcześniej narzekałam ze dziecko mi nie śpi dzisiaj tak po spacerze jeszcze nie wstała a wyszłam o 17 na spacer a jadła koło 16:15 🤪 zaraz mi cycor wybuchnie 🤪 😁 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tosiu, też trzymam kciuki! Tak czy inaczej ze szpitala wyjdziesz na pewno z Dzidziusiem 🙂
Widzę, że Maluch nieźle Cię ćwiczy w cierpliwości 😉 Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu...pomocy, Jasiek od 15 mi nie śpi 🤢 🤢 Tzn śpi na rękach a w łóżeczku 5-10min po odłożeniu. Ja już wymiękam. Nie wiem co mu się dzieje, ale zaraz zwariuje i zacznę krzyczeć, bo jestem już zła.

Pieluszek idzie nam też paczka na tydzień, czasami nawet 6 dni. Chusteczek nie używamy, ze względu na Jasia pupę i odparzenia. Używam ich tylko jak na przykład ufajda się kupką że nóżki trzeba przetrzeć.

Z kg zostało 2-3 do zrzucenia, ale nie mieszczę sie w spodnie sprzed ciąży - biodra mi sie poszerzyły 🤢 Liczę że jeszcze schudnę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ilka ja tak miałam od 8 rano do 17 ze mała nie spała tylko po 10-15 minut max 30 w łóżeczku a tak to na rękach dopiero jak poszłam z ią na spacer o 17 to zasneła i do 20:45 spała (nie chciałą się obudzić) dałam jej cyca to chwile pociagła i znowu padła więc dzisiaj jej nie kąpiemy jutro ją wykapiemy... i dalej mała śpi... nawet poządnie nie zjadła 😞

Tosia głowa do góy pomyśl ze wyjdziesz z Jasieńkiem... ja wiem co to znaczy załamka zpowodu leżenia na patologii...

Dzisiaj mnie mąż wkur*ił ze spacer z ała to przepłąkałam... móię do niego że przez małą to nawet zjeść nie mogę a ten debil do mnie "i co teraz będziesz się użalać nad sobą" 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ogóle czuję się do dupy zamiast się cieszyc to ja łapie dołki... czytałam ze na początku to normalne... ale to mnie tez dołuje... ja to bym chciała już żeby 2 miesiace później było... wiecie co przypomnę sobie brzuszek to mi się chce płakać za nim... jak wsomnę poród to płaczę ze wzruszenia... 😮 naprawdę o byle co ryczę!!! Nawet jak Kajcia na mnie popatrzy to ze wzruszenia płaczę... i się ukrywam z tym po łazienkach... kiedy ta burza hormonalna się skończy 🥴 🤢
Przepraszam ze wam tak smęce... już nie będę...

Mamusie smarujecie czymś swoje dzieci? kremy do buzi, mleczka do ciała, balsam, oliwki Monkado wie ze Ty w Oilatum kapiesz używasz coś do nawilżania skóry jeszcze czy nie? Bo moja mała strasznie się łuszczy 😮 Co ile kąpicie swoje dzieci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia nie płacz!!! Masz wielkie szczęście. 😘 😘 😘 😘 Ja muszę ograniczyć wycie, bo pomyślą, że idiotka jakaś przyjechała... A towarzystwo średnio ciekawe i odkąd zostałam sama to wyć mi się chce i do domku................... 😞 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z kolei mam wrażenie że mój m przestał mnie zauważać że istnieję, Dziecko zasłoniło mu cały świat - cieszę się z jednej strony że jest dobrym i opiekuńczym tatą, ale zaczyna mi być przykro, że są dni kiedy rozmawiamy wyłącznie o dziecku albo woła mnie tylko na karmienie - jakbym była tylko do tego potrzebna... 😞

Jasiek śpi już 1,5 godziny - pierwszy raz od rana 🙂 🙂 Aż z radości rozdałam po oklasku kilka stron wstecz 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chciałam dac Wam po oklasku ale ktoś mnie ubiegł 🙂 będą jutro na poprawę humorku 🙂
ja też coś do dupy mam humor, a mała od godziny tak się wierci jakby już wychodziła co najmniej,
tak się pcha jakby mi chciała tyłkiem wyjśc, mam wrażenie że zaraz popuszczę normalnie,
tak jeszcze nie robiła
Tosia czekam jutro na wieści 🙂 jaką decyzję podjęli
Kasialeczek, Ilka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie póki co pytają jak ja się czuję, ale wiem doskonale, że po porodzie niestety zostaniemy odstawione na boczny plan,
koleżanka mi to powiedziała na początku ciąży, zobaczysz później będziesz tylko matką, która wszystko zrobi, posprząta, nakarmi itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...