Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Ja szefowej powiedzialam, a reszcie w pracy nie i chce powiedziec jak najpozniej...

No ja jesli bedzie taka mozliwosc to chcialabym tak do 20tc...Mysle, ze do konca kwietnia popracuje...

No, a rodzinie bym chciala tak moze 1.03 🙂) Nie chcialabym mowic przed wyjazdem w gory 🙂 ale ise zobaczy jak wyjdzie

U mnie to jest troche gorsza sytuacja,bo pracuje na monitoringu po 12h ale tylko na pol etatu po 7dni na miesiac. Wd. kodeksu pracy ola boga..moge tylko 4h max i do tego odpadaja nocki wiec musze sie jakos z szefuniem najszybciej skonsultowac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Sandross w pracy zareagowali pozytywnie, tylko plany urlopowe się rypły, bo nie dam rady nikogo zastąpić w lipcu czy sierpniu, a w firmie pracowników mamy na styk, jak ktoś urlopuje, to ktoś siedzi po 11 godz. Pracować bym chciała ile da radę, bo nie umiem w domu siedzieć i obiady gotować... Kurcze nie wyobrażam sobie tego 🤔 Ale zobaczymy jak będzie. Najważniejsze, żeby dzidzia była zdrowa i zadbana, mamy ambicje to pikuś przy tym 😉

Jak się czoło odbarwiło? Opisz 😉 Ja mam 3 wielkie pryszcze na mordce, jak w liceum 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenna21 napisał(a):
sandroos napisał(a):
Ja szefowej powiedzialam, a reszcie w pracy nie i chce powiedziec jak najpozniej...

No ja jesli bedzie taka mozliwosc to chcialabym tak do 20tc...Mysle, ze do konca kwietnia popracuje...

No, a rodzinie bym chciala tak moze 1.03 🙂) Nie chcialabym mowic przed wyjazdem w gory 🙂 ale ise zobaczy jak wyjdzie

U mnie to jest troche gorsza sytuacja,bo pracuje na monitoringu po 12h ale tylko na pol etatu po 7dni na miesiac. Wd. kodeksu pracy ola boga..moge tylko 4h max i do tego odpadaja nocki wiec musze sie jakos z szefuniem najszybciej skonsultowac 🙂


a "szefunio" taki ludzki, da się dogadać? Czemu tylko 4 godz? Możesz chyba w normalnym wymiarze 8 godzin, tylko po nocy nie bardzo...


Nie potrafię siedzieć w domu, my nawet jak weekend wolny, to w samochód i do kogoś w odwiedziny albo ktoś do nas. Ale to się zmieni 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek napisał(a):
Lenna21 napisał(a):
sandroos napisał(a):
Ja szefowej powiedzialam, a reszcie w pracy nie i chce powiedziec jak najpozniej...

No ja jesli bedzie taka mozliwosc to chcialabym tak do 20tc...Mysle, ze do konca kwietnia popracuje...

No, a rodzinie bym chciala tak moze 1.03 🙂) Nie chcialabym mowic przed wyjazdem w gory 🙂 ale ise zobaczy jak wyjdzie

U mnie to jest troche gorsza sytuacja,bo pracuje na monitoringu po 12h ale tylko na pol etatu po 7dni na miesiac. Wd. kodeksu pracy ola boga..moge tylko 4h max i do tego odpadaja nocki wiec musze sie jakos z szefuniem najszybciej skonsultowac 🙂


a "szefunio" taki ludzki, da się dogadać? Czemu tylko 4 godz? Możesz chyba w normalnym wymiarze 8 godzin, tylko po nocy nie bardzo...


Nie potrafię siedzieć w domu, my nawet jak weekend wolny, to w samochód i do kogoś w odwiedziny albo ktoś do nas. Ale to się zmieni 😎[/q
Mam nadzieje ze sie da dogadac..chociaz prawdy w oczy mi nie powie bo taki juz nawyk glupi juz ma ale pracujemy w 5 wiec mysle ze nie bd wiekszego problemu jak ,,obetna'' mi do tych 8 godzin..mozze bede miec wieksze przerwy zobaczymy; 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak tak domyslam sie 🙂 ale dopiero o tej godzinie weszlam sie przywitac 🙂. Uuuu pol szkalni az sie boje bo pewnie mnie tez kiedys to czeka. Jednak jak narazie to najwiecej krwi pobraly mi bezduszne kobiety w szpitalu hihi nie zapomne tego chyba do konca zycia juz zyle obalala mialam ale i tak dalej braly 😞 i na drugi dzien to samo jak wenflon zakladaly musialam poprosic zeby w inne miejsce go wkuly bo od pobierania krwi mialam jednego wielkiego siniaka i sadze ze gdybym im nie powiedziala to i tak dalej by mi robily krzywde 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie. Ja się właśnie próbuję leczyć inhalacjami z nebulizatora. Mam nadzieję, że pomoże na kaszel... Coś mam dzisiaj senny dzień i nic mi się nie chce. Mimo wszystko zrobiłam zakupy i wyprasowałam stertę prania.

Sandroos to nie zboczenie zawodowe tylko masochizm hahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emilio to wszystko zależy chyba od przeżyć z przeszłości. Ja panicznie bałam się dentysty od momentu kiedy jako dziecku sadysta wyrwał mi znieczuloną kiwającą się 3 i siedzącą twardo a zepsutą 5 bez znieczulenia... Dopiero jak trafiłam do dobrej dentystki to przestałam się bać 🙂
Z pobieraniem krwi chyba nigdy nie miałam problemu tak samo jak ze szczepieniami w szkole. Może to kwestia ambicji, bo chciałam być twardsza od kolegów z klasy płaczących przy szczepieniach hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie no, muszę przyznać, że dziś był pełen profesjonalizm z pobieraniem krwi. Mały ślad, żadnego siniaka, wszystko sprawnie. Kiedyś jak mi pobierali krew na Polnej w Poznaniu to też mi rozwaliły żyłę, siniak na zgięciu ręki został, ale cóż, bywa 😉 Teraz znowu gotuję obiad, na jutro, zupę kalafiorową. W kółko trzeba robić jedzenie, a tylko nas jest dwoje, kto tyle je? 😁

Doti jakie nebulizacje? Jakieś leki wziewne? Przykro, że kaszelek chwycił 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mozliwe pamietam nieprzyjemne spotkanie z dentysta a strzykawek i igiel balam sie zawsze 🙂. U mnie ostatnio tez pelen profesjonalizm 🙂 ani siniaczka pierwszy raz w zyciu 🙂 ani sladu hihi 🙂.Ja dzisiaj ze smakiem zajadalam sie pomidorwoka z ryzem Mmmmm az zjadloby sie wiecej 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Efek kaszelek mnie męczy już trzeci tydzień. Suchy wstrętny kaszel od którego boli podbrzusze, oskrzela się zamykają i nie mogę złapać oddechu albo wręcz wymiotuję, bo wydzielina zostanie gdzieś na trzecim migdałku i drażni. Próbowałam inhalacji solą kuchenną, próbowałam smarować się amolem, próbowałam nawilżać gardło Glosalem, aż w końcu wydałam kasę i kupiłam nebulizator i próbuję szczęścia z solą fizjologiczną i piję sól emską. Nie chcę brać antybiotyków, bo to za wczesna ciąża, choć lekarka przepisała mi duomox. Nic poza kaszlem mi nie dolega, a siostrzenica, która z takim kaszlem męczy się już od początku grudnia zeżarła 3 różne antybiotyki i nic jej nie pomogły, więc po co mam Dzidzia truć czymś co nie pomoże? Może znacie jakiś inny skuteczny sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to faktycznie masakra. W ciąży ze wszystkim trzeba uważać, chociaż jeśli chodzi o Duomox to faktycznie piszą go kobietom w ciąży, całkowicie podstawowy, prosty antybiotyk, przy infekcji oskrzeli odpowiedni. Z ulotki: "Nie stwierdzono jakiegokolwiek szkodliwego wpływu preparatu na płód. Lek przenika do mleka matki, lecz oddziaływanie na karmione dziecko jest mało prawdopodobne" Jeśli się nie polepszy to wykup go i weź. Tylko przy antybiotyku koniecznie trzeba pilnować regularności podawania leku i zjeść go do końca. A jak nie to "miód, cytryna i pierzyna" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wrzesnioweczki
co prawda jestem sierpniowka z 19tego ale ostatnio tez mialam termin na 19tego grudnia a urodzilam 1ego stycznia heh wiec nigdy nic nie wiadomo

ktoras ze szkocji??

zycze nam szczesliwej ciazy udanego porodu i zdrowych dzieciaczkow 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Doti.. soli emskiej ogólnie nie powinno sie stosowac w ciazy, tak samo jak i Amolu... niby nie byly prowadzone badania nad wplywem amolu, ale spojrz ze to 96% etanol... mi ginekolo zabroni...

Czasem lepiej wziac antybiotyk anizeli sie meczyc tyle czasu, Duomox jest bardzo bezpieczny, nawet we wczesnej ciazy, wiec smialo mozesz go wziac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...