Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Emi 😞 tulę mocno :*
Mixi tu masz stronę z oznaczeniami. http://strefamamy.pl/ciaza/oznaczenia-w-badaniach-usg/.. a normy... chyba nie ma takich. zależnie od sprzętu na wydrukach bywa wypisane któremu tygodniowi ciąży odpowiada uzyskany wynik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jest jeszcze taki kalkulator: http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2
I taka tabelka: http://www.9monate.de/Sono_daten.html
Gewicht (gm)-długość
BPD-wielkość główki
FE (u nas FL)-długość nóżki
AU (u nas AC)-obwód brzuszka
SSW-tydzień
Durch-schnitt*-wielkość uśredniona
10%**-dolna granica
90%***-górna granica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana .
Muszę dzisiaj poczytać o tym łożysku przodującym , czy to coś bardzo złego ? 🤔
No i tym badaniu krzywej .
Muszę Wam powiedzieć , lekarka mowiła ,że jeszcze takiego ruchliwego dziecka nie widziała .
Zaglądałyśmy między nogi ,a za chwile już była tam pupa 🤪
Wczoraj to moje bobo przeszło samego siebie , a dzisiaj od nawa zaczyna te swoje tańce .
Nic nie chciał pokazać nogi założył jedną na drugą , buzię zakrył rączką strasznie nieusłuchane maleństwo . Jeszcze się nie urodziło ,a już pokazuje swoje humorki 😮
I dalej czekanie 4 tygodnie 🤢 w niewiedzy .
Myślę żeby pójść na usg 3d , ale jak też się zakryje to zabulę kasiory a nic się nie dowiem , ach sama nie wiem co robić . 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 😉
mój mężuś jak jechał do pracy otworzył mi lekko roletę, uchylił okno i tak obudziły mnie promyczki słonka z ćwierkającymi ptaszkami 😉 strasznie ciepło mam dzisiaj na dworze... więc nie zamierzam go spędzić w łóżku.
Musze wstać i zjeść jakieś śniadanko bo jestem strasznie głodna...

mixidixi faktycznie jeśli taki wstydniś/wstydnisia siedzi w brzuszku to szkoda wydawać $ na usg 3d... chyba że bobo miał taki skwaszony dzień że nie chciał pokazać co ma między nóżkami 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na tą chwilę mam łożysko zaraz przy ujściu macicy moja gin będzie to obserwować .
Co do krzywej to chyba nie będzie tak zle najwyżej puszczę pawia 😮
Nie przepadam za słodkim , mam wziąść glukozę , pół litra wody i pół cytryny zrobię sobie lemoniadę
i łyknę do dna , a co mi tam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczątka. Wracając do tematu coli i inych wód gazowanych to moja gin mówiła, żeby tego nie pić, bo po narodzeniu dziecka powoduje to u niego kolki . Ogólnie powiedziała, że po cytrusach często może występować zgaga. A jeżeli chodzi o usg 3 d to ma je na wyposażeniu- ale już sama nie wiem czy jak mam wizyte to robi zwykłe usg czy też 3d. Ogólnie malucha bardzo ładnie widać, ale jak byłam 17 kwietnia to nie była pewna czy to chłopiec czy dziewczynka. Bardziej jednak "obstawiała" na synka ale nie potwierdziła tego w 100 %. U nas miało być dzisiaj ciepło, ale jak wyszłam na dwór to się nie miło rozczarowłam. Na domiar złego mój czterolatek chory- zapalenie ucha, gardła i do tego ropiejące oczka 😞 Nie wiem czy to przeziębienie czy znowu alergi na pyłki nas atakuje 😞 Pora chyba zrobić te nieszczęsne testy alergiczne 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kochane ja dopiero dziś bo wczoraj po USG na zakupy i jak do domciu dojechaliśmy to do pracz musiałam się zbierać.
A wiec tak,dzidzia zdrowiutka,wszystko na swoim miejscu i okazało się że będzie dziewczynka druga 🙂Liczyłam na siusiaka a M to wykrakał, powiedział że będzie druga córeczka tatusia 😉
A co do pieluch tetrowych to ja musiałam mieć niezły zapas bo mała strasznie ulewała do 6 miesięcy więc były niezastąpione.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malgosia1986 napisał(a):
Witam dziewczątka. Wracając do tematu coli i inych wód gazowanych to moja gin mówiła, żeby tego nie pić, bo po narodzeniu dziecka powoduje to u niego kolki . Ogólnie powiedziała, że po cytrusach często może występować zgaga. A jeżeli chodzi o usg 3 d to ma je na wyposażeniu- ale już sama nie wiem czy jak mam wizyte to robi zwykłe usg czy też 3d. Ogólnie malucha bardzo ładnie widać, ale jak byłam 17 kwietnia to nie była pewna czy to chłopiec czy dziewczynka. Bardziej jednak "obstawiała" na synka ale nie potwierdziła tego w 100 %. U nas miało być dzisiaj ciepło, ale jak wyszłam na dwór to się nie miło rozczarowłam. Na domiar złego mój czterolatek chory- zapalenie ucha, gardła i do tego ropiejące oczka 😞 Nie wiem czy to przeziębienie czy znowu alergi na pyłki nas atakuje 😞 Pora chyba zrobić te nieszczęsne testy alergiczne 🤢

Zadne napoje gazowane nie sa zdrowe ja z a coca-cola nie przepadalam ale teraz to jedyna rzecz jaka pozwala mi funcjonowac wiadomo nie pije sie jej litrami ale lyk coli pomaga mi w walce z wymiotami-uciazliwymi.A czy dziecko bedzie pozniej mialo kolki czy nie to bedzie trzeba walczyc z tym-moja siostrzenica miala siarczyste kolki a siostra w ciazy wcale nie pila gazowanych i coli tez same zdrowe soki wiec to nie tylko od tego zalezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie 🙂 wstalam jakas obolala zaokraglony brzuszek sprawia ze nie moge juz spac jak lubie 😞 . A co do M to jest w DE ale gadamy na skype 🙂 i szkoda gadania mysle ze tak sie dzieje poniewaz chcielibysmy byc caly czas obok siebie a nie mozemy i takie wyladowanie emocji towarzyszy temu jak wczorajsze 🙂. A ja cole uwielbiam i kiedy tylko mam na nia ochote ide kupuje i pije do samego dna ☺️. U mnie dzisiaj sliczne sloneczko 🙂. Jutro M przyjezdza wiec sie ciesze a w neidziele ma byc u nas 28 stopni 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie z wami dzisiaj, dopiero co wrocilam z pracy i zjadlam sniadanko mniam 🙂
dzisiaj ogladalam nowa dostawe ciuszkow w supermarkecie w ktorym pracuje, maja dzial z ubraniami a raczej pol pietra 😁 i pelno ciuszkow zwykle disney'a takie sliczne poprzychodzily sukienki na lato i jeansy dla chlopcow oh 🤪 ja juz chcem znac plec! 😁 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...