Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
mnie na szczęście aż tak bardzo do słodyczy nie ciągnie... ale za to do kwaśnego mam mega słabość 😉 i nie wiem jak ja tą glukozę pochłonę... bo ostatnio nawet przestałam słodzić herbatę 😮

szczesciara! ja kwasne jem, ale tylko żelki 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
jeśli chodzi o leukocyty to ja mam tyle samo i z tego co mi mówiono to jest to znak, ze zapalenie zaczyna się rozwijac - ja na to biore zawsze żurawine, urosept i witamine c na zakwaszenie...
Jestem ciekawa co Twój lekarz na to powie, bo moja głupia zawsze mnie zaczyna stresować...

Karolka mi ostatnio leukocyty wyszyły 5-10, nabłonki płaskie nieliczne i dostałam od ginki antybiol, taką jedną saszetkę do wypicia, teraz musze powtórzyć badanie, zeby miec pewność,że nic się tam nie rozwija...
co do anemii... ja nie jem mięsa w ogóle, ale erytrocyty, hemoglobinę i hematokryt mam ok i anemia mi nie grozi... jem dużo jajek (przynajmniej 2-3 razy w tygodniu) i dużo zieleniny... natka pietruszki wszędzie gdzie się da 😉 brokuły i zielony groszek. W ogóle jem dużo warzyw i owoców, w związku z czym wit. C też mam pod dostatkiem, a ona wspomaga wchłanianie żelaza... Teraz jedz truskawki, są meeeega bogate w wit C 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
ja w sylwka nie bylam jeszcze raczej w ciazy, to szalalam do woli 🙂 z tego co kojarze, to dzidzia zostala poczeta jakos zaraz po nowym roku 😉 😁

a u nas dzidzia świąteczna 😉 M się śmieje, że chrzest zrobimy w rocznicę poczęcia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
karolka84 napisał(a):
jeśli chodzi o leukocyty to ja mam tyle samo i z tego co mi mówiono to jest to znak, ze zapalenie zaczyna się rozwijac - ja na to biore zawsze żurawine, urosept i witamine c na zakwaszenie...
Jestem ciekawa co Twój lekarz na to powie, bo moja głupia zawsze mnie zaczyna stresować...

Karolka mi ostatnio leukocyty wyszyły 5-10, nabłonki płaskie nieliczne i dostałam od ginki antybiol, taką jedną saszetkę do wypicia, teraz musze powtórzyć badanie, zeby miec pewność,że nic się tam nie rozwija...
co do anemii... ja nie jem mięsa w ogóle, ale erytrocyty, hemoglobinę i hematokryt mam ok i anemia mi nie grozi... jem dużo jajek (przynajmniej 2-3 razy w tygodniu) i dużo zieleniny... natka pietruszki wszędzie gdzie się da 😉 brokuły i zielony groszek. W ogóle jem dużo warzyw i owoców, w związku z czym wit. C też mam pod dostatkiem, a ona wspomaga wchłanianie żelaza... Teraz jedz truskawki, są meeeega bogate w wit C 😉

ja mam ciagle leukocyty 3-5, a 5 to gorna granica normy. Moja gin zawsze każe mi brac to samo, ale ile mozna łykac tablety, tym bardziej, ze w ogole nie ma poprawy...
co do diety, to rzeczywiscie nie ciagnie mnie w ogole do warzyw i owocow, ale staram sie je spozywac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):

a u nas dzidzia świąteczna 😉 M się śmieje, że chrzest zrobimy w rocznicę poczęcia 😉


mój mąż już zaplanował chrzciny 😁 i również są przewidziane na święta bożego narodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
biorę się zaraz za naleśniory, bo M za godzinkę będzie 😉

dziś to już chyba się nigdzie nie ruszę, jest tak mega gorąco... przy okazji wizyty w aptece, zrobiłam sobie konkretny spacer, a potem jeszcze po sklepach troche pochodziłam w poszukiwaniu kiecki na wesele, coś tam sobie upatrzyłam w H&m za 79zł 😁 ale to za tydzien będę kupować, bo zbyt szybko rosnę 😁 😁 😁 😁 trochę chyba przesadziłam, bo teraz mnie brzuch boli i ciągnie, ech...
a w aptece za glukoze i dwa pojemniki na siuśki zapłaciłam 6,12 😁 ale jak zobaczyłam tą glukozę... o matko!! ile tego!! myślałam, że ona mi dała z 250g a nie 75g 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
isa8 napisał(a):
a ja już mam naleśniki z serkiem, a kilka zrobiłam z dżemorem 😉
ja mam wesele 21 lipca i drugie 11 sierpnia... 😉 i nie wiem jak ja to zrobię i czy się w cokolwiek zmieszczę 😁

ja mam 23.06 weselicho ale tunika juz zakupiona 🙂 wiec sie nie martwie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
isa8 napisał(a):
karolka84 napisał(a):
az tyle tego jest??? 🤪


też właśnie mam tą glukozę 75g zakupioną... i się przeraziłam na początku 😁


no na serio 🙂 sporo tego, ale jakoś damy radę 🙂 kto, jak nie my!! 🙂

ja tam lubię slodkie 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam wesele własnie 2.06 i jeszcze się łudziłam, że może w coś się wepchnę, bo w sumie to tej pory to niewiele większa byłam, ale jak tak wczoraj przymierzałam to, co mam, to wyszło na to, że bez zakupu czegoś większego się nie obejdzie... zwłaszcza przez cycki 🤢 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miesiące i tygodnie ciąży
Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
natalia23ona napisał(a):
Miesiące i tygodnie ciąży
Przyjmuje się, że:
- 1 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 1 do 4 tygodnia,
- 2 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 5 do 8 tygodnia,
- 3 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 9 do 13 tygodnia,
- 4 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 14 do 17 tygodnia,
- 5 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 18 do 22 tygodnia,
- 6 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 23 do 27 tygodnia,
- 7 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 28 do 31 tygodnia,
- 8 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 32 do 35 tygodnia,
- 9 miesiąc ciąży trwa w przybliżeniu od 36 do 40 tygodnia.


no wlasnie tez szukalam w necie i roznie to pisza 🙂 ale skoro suwaczek tez juz pokazuje u mnie 6. m-c to liczy według podobnych założeń 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...