Skocz do zawartości

Wrześnióweczki 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • sandroos

    2758

  • Doti

    2120

  • Emilia1991r

    2246

  • karolka84

    3424

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mamusiak napisał(a):
karolka84 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
to mi sie obnizyla hemoglobina do 6,3 i niestety musze brac te tabletki


Faktycznie niski poziom.......Ponoc łatwo odbudowac poziom żelaza jak się bierze tabletki ale ile w tym prawdy-nie wiem........

Ja biore zelazo na recepte juz 3 miesiac i ciagle mi sie wyniki popgarszaja...


Hm a zmieniałaś preparaty?,czy bierzesz wciąż ten sam?....bo może musisz zmienic preparat na inny?.
Tak mi powiedziała położna...

Bralam Biofer i stalo w miejscu, a teraz biore od 3 miesiecy Tardyferon i lekko sie pogorszylo...ale moja gin twierdzi, ze to zelazo jest najlepsze 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wrocilam od kolezanki, u ktorej pojadalm troche pysznego ciasta 😁 teraz wsuwam jeszcze brzoskwinke i lece pod prysznic i spac 🙂 Rano przyjezdza moj M i juz znow bedziemy razem 🙂 ten tydzien szybko zlecial...
Ja mam 10 kg na plusie i widze, ze udziska mi sie zrobily i tylek jak u JLo 😁 ale co tam, mojemu sie podoba, a ja to po porodzie zrzucę, bo do ciaglych diet jestem przyzwyczajona 🙂 na szczescie nowych rozstepow nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuchatki 🙂 mowie dzien dobry i sie od razu zegnam, bo chyba raczej dzis juz do Was nie zajrzę... czekam na M, pojdziemy do babci , pozniej cos tam sobie porobimy, a po poludniu na miasto z moimi znajomymi, no wiec napiety grafik 🙂
Milego dnia kochane 😘 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilak zazdroszczę,my mamy najgorsze lato jakie widziałam w uk,zimno,pada i podobno taki ma być cały lipiec,może w sierpniu się poprawi.Pranie mam już przygotowane ale nie chcę tego wszystkiego w domu kisić 🤢 Żebym się tylko wyrobiła bo jakoś nie widzę mojego M w akcji z pralką i żelazkiem 🤪
Karola miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja wam dziewczyny współczuje z taka pogodą, ale z drugiej strony tez straszne upały jak były to strasznie wykańczały więc tak źle i tak nie dobrze.
Byłam wczoraj u pani laryngolog z tym moim cieknącym wiecznie katarem już od 3 miesięcy, i wiecie co mi powiedziała?? że ona tu zapalenia żadnego nie widzi, że to nawet nie alergia że to taki katar mają kobiety w ciąży i muszę. to przetrzymać. ;/ i mi tylko jakieś krople zapisała a ja nadal się męcze śpie z rolką paieru toaletowego masakra 😞(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 a ja sie obudzilam jakas godzine temu z bolem...skurcz w łydce masaryczny:-/ dzis z mama idziemy na zakupy pokupywac juz troche do małej....Bartek tez dzis skreca łożeczko u nas w domku 🙂 wczoraj podliczylam calą wyprawke te najpotrzebniejsze rzeczy narazie to wyszlo mi 1350zł razem z zestawem poscieli,karuzelą do łozeczka,kosmetykami,akcesoriami i paroma ciuszkami 🙂 takze nie jest źle 🙂
Dzis jade do babci 😞 wczoraj moj wujek jej syn mowi mojej mamie że ona moze czekac za nim i nie daj Boże moze byc koniec 😞 kurcze staram sie nie myslec o tym za duzo....ale jak by cos sie stalo to poda tych lekarzy do sądu juz nie chodzi o odszkodowanie tylko o personel...bo czlowiek idzie w miare zdrowy tylko na operacje zastawki a nie wyjdzie ze szpitala...szkoda gadac.... 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natalko przykro mi z powodu Twojej babci ale w jej wieku "tylko operacja zastawki" to poważna operacja i niestety takie bywa ryzyko 😞 pamiętam jak moja śp. babcia miała tętniaka na aorcie brzusznej lekarz powiedział że można operować i będzie w porządku ale babcia się nie zgodziła bo sie bała narkozy. Zdecydowała się chyba dwa lata później ale lekarz powiedział że teraz to ze względu na jej wiek to już za duże ryzyko bo u starszych ludzi rok czasu to bardzo dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 😉
ja już po porannych zakupach... jedno pranie wywieszone a drugie się pierze...
pogoda jak dla mnie wyśmienita! słonko, cieplutko i czasami zawieje wiaterek... normalnie tak mogłoby być do września 🙂
teraz zabieram się za sprzątanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
inirtam napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
buffy85 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
Emilia1991r napisał(a):
mamusiak pamietajmy ze ciaza to nie choroba 🙂 ja tez nie dalabym rady lezec do konca ciazy musi byc troszke ruchu jak sie czujemy na silach ja to nawet jesli mialabym 3 razy w kolo bloku lazic to lepsze to niz ciagle lezenie


Jasne że tak.Zgadzam się,ale jeśli słyszę na wizycie od lekarza że jeśli nie będę leżec.......... to mogę doprowadzic do przedwczesnego porodu....,( w 17 t.c.),to co byś wybrała??.Spacer wokoło bloku,czy leżenie?.
Dla mnie odpowiedź jest oczywista 🙂
Spytałam,bo leżała ze mną na oddziale dziewczyna,która miała również skróconą szyjkę i tylko leżała.Może u Ciebie lekaż zalecił leżenie,wypoczywanie,ale z możliwością ruchu,więc korzystaj 🙂


moja szyjka też krótka, co w połączeniu z tym moim rozwarciem też dało diagnozę - leżeć :/

wiadomo ze bym tego nie lekcewazyla ale chyba bym na glowe dostala ja mam sie oszczedzac i tez nie lazic za duzo ze wzgledu na te skurcze


wiadomo, że się oszczędzam... lekarka pozwoliła mi wyjechac, ale z zastrzezeniem znalezienia lekarza na miejscu i oczywiscie lezenia... wiec leze mozliwie duzo pod drzewkiem na materacu, jak tylko pogoda dopisuje 😉 pozwalam sobie jednak na male spacery jesli tylko czuje sie dobrze, wiadomo, że nie biegam, nie myję okien i nie wyleguję sie na pelnym sloncu... leże głównie na lewym boku, bo takie mam przykazanie.... do najprzyjemniejszych chwil ciąży to nie nalezy, ale tak jak Mamusiak pisze, czego się nie robi dla dobra maluszka... nie mniej... wczorajsza aktywnosc skutecznie mnie zatrzymala w pozycji lezacej...


Skoro dostałaś zielone światło od lekarza na wyjazd.......to czemu nie.Wkońcu to Twój prowadzący i on najlepiej wie co jest dla Was najlepsze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
karolka84 napisał(a):
mamusiak napisał(a):
natalia23ona napisał(a):
to mi sie obnizyla hemoglobina do 6,3 i niestety musze brac te tabletki


Faktycznie niski poziom.......Ponoc łatwo odbudowac poziom żelaza jak się bierze tabletki ale ile w tym prawdy-nie wiem........

Ja biore zelazo na recepte juz 3 miesiac i ciagle mi sie wyniki popgarszaja...


Hm a zmieniałaś preparaty?,czy bierzesz wciąż ten sam?....bo może musisz zmienic preparat na inny?.
Tak mi powiedziała położna...

Bralam Biofer i stalo w miejscu, a teraz biore od 3 miesiecy Tardyferon i lekko sie pogorszylo...ale moja gin twierdzi, ze to zelazo jest najlepsze 😮


Też słyszałam taką opinię.......Hm a zajadasz produkty bogate w żelazo?.Hm aż dziwne,tyle czasu i zero efektów.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja czekam na mojego M i czekam....
Pogoda sie zepsula, kropi, szaro 😞
Mamusiak staram sie miec zroznicowana diete, zobaczymy co nastepna morfologia pokaze... najgorsze jest to, ze przez te tabletki - przypuszczam, ze w duzej mierze przez ten wlasnie Tardyferon - mam codziennie rewolucje zoladkowe. Czytalam na ulotce, ze powoduje on albo zaparcia, albo wlasnie odwrotnie... wiec biedny moj zoladek 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry .....bo nawet się nie przywitałam 🙂.

Ależ się wyspałam.to pierwsza noc od dawna gdzie mi się dobrze spało i miałam tylko 2 pobudki 🙂.U mnie norma to 5 pobudek w nocy,(z czego 2 to na leki) 🙂.

Natalko: przykro mi z powodu babci.......Mam nadzieję że sytuacja się jeszcze ustabilizuje....i będzie dobrze!.

Emilia: ja wczoraj miałam doła,płaczliwy dzień,ale mi przeszedł szybko.Miejmy nadzieję że i Tobie szybko przejdzie......Tutaj coś wrzucam na poprawę nastroju,co byś się uśmiechnęła 🙂
[IMG]http://i45.tinypic.com/2w31c93.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
a ja czekam na mojego M i czekam....
Pogoda sie zepsula, kropi, szaro 😞
Mamusiak staram sie miec zroznicowana diete, zobaczymy co nastepna morfologia pokaze... najgorsze jest to, ze przez te tabletki - przypuszczam, ze w duzej mierze przez ten wlasnie Tardyferon - mam codziennie rewolucje zoladkowe. Czytalam na ulotce, ze powoduje on albo zaparcia, albo wlasnie odwrotnie... wiec biedny moj zoladek 🤨


Ja brałam około 2 tygodni-jakoś tak i miałam ten drugi problem.Nie życzę nikomu....dlatego tak wcinam pietruche,co bym nie musiała łykac tego świnstwa.Koleżanka polecała mi jeszcze płynną postac,(ale ona jest z witaminami).Nazywa się FLORADIX.Koleżanka była zadowolona...Może podpytaj swojego lekarza o ten preparat?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...