Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Też biorę Pregnacare org. ale wydaje mi się, że to chyba indywidualna sprawa jak kto reaguje na nie (to tylko moje przypuszczenia)... Prawdę mówiąc nie słyszałam skarg na nie i raczej prawie każda ciężarna w UK je bierze, więc powinny być ok. Chyba po prostu dla Twojego organizmu było to za mało, ale dobrze, że w drugiej ciąży się zorientowałaś.
Swoja drogą macie racje: pozytywne myślenie się liczy! Teraz trzeba robić wszystko, żeby zapewnić Maleństwu odpowiednie warunki do rozwoju! W związku z tym zaczynam krok z głową uniesioną wysoko! :-)
Pozdrawiam Was wszystkie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

monisiaj22 napisał(a):
sweety napisał(a):
midorada napisał(a):
sweety napisał(a):
widze ze w angli tak jak w holandii prowadza ciaze i selekcje naturalna ja nawet na porodowce ginekologa nie widzialam i tu kwasu foliowego nie podaja tylko witaminy 😞 😞 😞


Sweety ale wydaje mi sie, ze w witaminach jest juz kwas foliowy. No chyba ze w Holandii ich nie ma 🤢


nie ma bo akuszerki niewiedzialy co to jest jak im wytlumaczylam ten lek i wozilam go z pl


Sweety w szoku jestem, na kogo Ty trfilas. Ja od razu mmialam zalecenie brania kwasu foliowego, przez pierwsze 3 miesiace. na poczatku bylam przez pierwsze 3 tyg pod opieka ginekologa bo wczesniej poronilam i mialam tez zagrozenie ciaza pozamaiczna (tyle zee my pojechalismy od razu jak test wyszedl pozytywny do szpitala na IP i sciemnialam ze mnie bardzo brzuch boli, mdleje itp itd i tak trafilam na ginekologa :P) od 9 tyg jestem pod opieka poloznych i fakt na gina juz szans nie mam ale wiedza co to jest kwas foliowy 😮 mozna go dostac we wszystkich sklepach z dzialem z witaminami i domowa apteczka.Witaminy dla ciezarnych tutaj zawieraja kwas foliowy. Ja biore Mama Complete Plus i jest tam jego dosc spora dawka.


tu jest porazka z opieka prenatalna druga ciaze poronilam jak zadzwonilam do szpitala to kazali mi przyjechac myslalam ze mi pomoga a lekarka sie zabawila w psychologa uswiadamiajac mnie ze i tak poronie i powiedziala ze niemaja aparatury zeby sprawdzic czy plod jeszcze zyje a po poronieniu zaden lekarz mnie nie zobaczyl zeby sprawdzic czy sie wszystko zagoilo i ogolnie jak tam wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Prawda jest taka, ze rozne rzeczy sie zdarzaja i nie ma znaczenia czy jest to Wlk. Bryt., Holandia czy Polska... Statystyki potwierdzaja, ze czesciej uslyszymy o zlych doswiadczeniach przyszlych mam, a te tysiace zdrowo przebiegajacych ciaz jest przemilczana - o nich sie nie mowi wcale.
Ja wychodze z zalozenia, ze co bylo to bylo. Jesli moge to przekazuje te doswiadczenia dalej ku przestrodze innych. Zdobywamy tu jakies doswiadczenie, informacje i podejmujemy decyzje co z tym zrobic. Czego ja sie nauczylam w UK to, ze tu trzeba pytac i zadac (nie prosic) inaczej sie w tym kraju nie dostanie czego sie chce. 😜 😜 😜
Milego dnia mamuski... 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej,
miszkam w Londynie i jestem w 10 tyg i 4 dniu ciazy 🙂
ja mialam podobne objawy jak Ty tzn zadnych. Jedyne co mn ie zastanpowilo to plamienie od 28 dnia cyklu przy moich min 32-36 dniowych cyklach. test mi nie wychodzil dluga az przypadkiem bez deka nadzieji 2 grube krechy 🙂 ja jestem troche niecierpliwa wiec udalam sie prywatnie do Medyka do ginekologa na potwierdzenie ciazy i wykrycie bicia serduszka 🙂
a do lekarza poraz pierwszy ide jutro aby ich poinformowac o ciazy..troche pozno sie obudzilam ale myslalam ze oni dopiero po 12 tyg uznaja ciaze tzn tak slyszalam od kolezanek.
zycze powodzeni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam sie z Midorada,ze tu trzeba sie o swoje upomniec i o wszystkim mowic,bo jak sie czlowiek sam nie odezwie,to nikt nie zapyta 😉Edyta a moge zapytac jaka czesc Londynu i jaki szpital wybralas? Ja rodzilam na Archway w Whittington Hospital i zarowno ja jak i kilka moich znajomych szczerze odradzamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jestem w 6-7 tygodniu. Za tydzień będę mieć USG w Polsce i okazję do porozmawiania, więc dowiem się więcej. A tutaj na wizytę z położną jestem zapisana na 1 lutego. Ciebie pewnie szybciej zapiszą do położnej i od razu wyślą na USG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O Kingston Hospital slyszalam wiele pozytwnych opinii..Chociaz tak naprawde wszystko zalezy od tego na kogo sie na zmianie trafi.Ja mile wspominam tylko anastezjologa.Ale z perspektywy czasu stwierdzam,ze to nieistotne.Spedzilam tam 5 dni i tyle 🙂A dolegliwosci wam jeszcze przyjda,wiec cieszcie sie,ze was w tej chwili nic nie meczy 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tak w ogole to wam powiem,ze ja sie ciesze,ze tu mieszkam.Nie wiem,czy wiecie,ale w Londynie jest najlepszy w Europie szpital dzieciecy,a 3 na swiecie..Ma naprawde swietna renome i ludzie zjezdzaja do niego z calego swiata.Moja coreczka bedzie miala tam operacje,ktora jest calkowicie refundowana przez NHS.Szukalam rowniez w Polsce,czy ktorys lekarz podjalby sie tej operacji.Znalazlam tylko 2 chirurgow,jeden chcial 18 tys zlotych za kazda stope,a drugi 50 tys zlotych i zaden nie dal mi gwarancji,ze operacja sie uda... Wiec sa i pozytywne strony sluzby zdrowia w UK 🙂Pozdrawiam i zycze milego dnia w piatek 13-tego 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
bylam dzis u GP i wybralam Kingston Hospital!
mam nadzieje,ze serwis jest ok tam,moja kolezanka miala 2 porody tam i byla zadowolona 🙂
ciekawe jak d;ugo bede czekac na USG?jak myslicie?
Gp moj to porazka,w ogole nieurzyteczny poprostu porazka...
pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyto nie spodziewaj sie wiele po GP. Oni tylko musza zrobic swoja \"papierkowa\" robote, czyli wrzycic w system info. ze jestes w ciazy. 😮

Mysle, ze szpital ktory wybralas jest dobry. Skoro kolezanki chwala, to powinno byc dobrze. 🙂

SCAN bedziesz miala dosc szybko skoro jestes w 12 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂 od moim GP nie moge powiedziec dobrego slowa...na poczatku ciazy na szyi po lewej stronie zaczela mi rosnac gulka...poszlam, wyjasnilam na czym polega problem a on tylko popatrzyli stwierdzil ze to hormony i to normalne w ciazy 😮
po paru tygodniach guzek sie powiekszyl, zaczal bolec i uniemozliwial mi przelykanie...pojawilasie tez goraczka i zawroty glowy... pojechalam na A&E a tam stweirdzili ze musze miec operacje...
nikt nie potrafil mi wytlumaczyc co to jest wiec sama zaczelam szukac na interneciei znalazlam odpowiedz.
poszlam do swojej przychodni i zarzadalam zmiany GP.

a jesli chodzi o szpital to bede rodzila w Hillingdon Hospital...
i na opieke tez nie moge narzekac... mialam 2 scany , 3 mam w marcu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny, to mój pierwszy post więc chciałam się przywitać ! Bardzo się cieszę, że znalazłam to forum. Dowiedziałam się że jestem w ciąży dwa tygodnie temu. Teraz to już 8 tydzień. Mój GP równiez nie potwierdził ciąży, chociażby sprawdzając hcg. I teraz juz dwa tygodnie czekam na kontakt do midwife, i nic, cisza! Strasznie się tym denerwuję, więc jutro podjadę do przychodni się upewnić co się dzieje. Może to z mojej winy tyle trwa, bo w mojej przychodni jest tylko mężczyzna midwife. Jako że to moja pierwsza ciąża nie czuje się z tym komfortowo, i chciałam babeczkę. Co zresztą sami mi zaproponowali tyle że w innej dzielnicy. Na szczęście byłam w ten weekend w polsce, i przy okazji odwiedziłam ginekologa i zrobiłam usg. To taka ulga widzieć że dzidzia jest tam gdzie trzeba. I wg usg jestem w 10tyg+5dni.
Ile trwało nim wy dostałyście list od midwife? lub szpitala?
pozdrawiam
marysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Marysiu!!!Gratulacje!!!
Co do listu to myślę że powinnaś już dostać,tyle że nie wiem jak u Ciebie ala ja musiałam sobie zadzwonić do naszego oddziału położnych i zgłosić im ciążę i chyba 3 dni potem dostałm list.Może lepiej zadzwoń i się przypomnij bo z nimi to nigdy nic nie wiadomo.Nie martw się ważne że w Polsce byłaś na wizycie i że wszystko w porządku. 😜
Dużo zdrówka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie,
Dawno nic sie nie dzialo na naszym forum dla "zagraniczniakow" 😁 Moze troche bardziej sie rozkrecimy... 😉
Witam tez nowe mamusie. 😘 😘

Tak to niestety tu wyglada. Wizyte z midwife ma sie dpoiero ok albo po 12 tyg. 😞 Nie chca sobie glowy zawracac skoro ciaza moze byc do tego czasu poroniona - taka to moja interpretacja ich zasad. 😞 Marylu345 musisz byc cierpliwa. Ja na moj list czekalam dosc dlugo, a zglosilam sie w 6 tyg do GP. Niestety tu wszystko wyglada inaczej i trzeba sie z tym pogodzic. Ewelntulnie mozna jezdzic czesciej do Polski, albo chodzic do jakiejs polskiej kliniki, ktorych w UK jest dosc duzo.
Mimo to mamusie, musimy podchodzic do tego optymistycznie. Nie my pierwsze i nie ostatnie bedziemy rodzic na obcej ziemi 🙂
Ninatrn mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Zastanow sie czy nie zrobic na GP, ktory Cie zignorowal (bo jak to inaczej nazwac) oficjalnej skargi do NHS. Ja szczerze mowiac bym nie przepuscila!!! 😠 😠
Trzymajcie sie i dbajcie o siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada napisał(a):
Ninatrn mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Zastanow sie czy nie zrobic na GP, ktory Cie zignorowal (bo jak to inaczej nazwac) oficjalnej skargi do NHS. Ja szczerze mowiac bym nie przepuscila!!! 😠 😠
Trzymajcie sie i dbajcie o siebie.


tez sie nad tym zastanawialam, ale stweirdzilam ze nie mam zamiaru miec z tym czlowiekiem nic do czynienia. wystarczy ze przez prawie 7 miesiecy denerwowalam sie bo nie wiedzialam co to bylo i czy nie szkodzi do mojemu synkowi.

a tak wogole to myslalyscie juz o porodzie?? bo ja wlasnie zdecydowalam sie na porod w wodzie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...