Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bylam dzis u poloznej i mnie wystraszyla bo nie mogla zlokalizowac glowki mojego malego diabelka... na szczescie okazalo sie ze lezy glowa do dolu... po czym powiedziala:'' wiesz co Ci przepisze?? Duzo seksu z 3 razy dziennie'' 😁 😁 szkoda ze nie widzialyscie miny mojego chlopa 😁 😁 😁
na co jej powiedzialam ze juz pracujemy nad tym i ze ananasow jem duzo... kazala mi pic herabte z lisci malin... po czym stweirdzila ze jak tonie pomoze to 18.04 mam przyjsc i zrobia mi membrane sweep... wiec ja zapytalam czy moze zrobic to dzis.
musze Wam powiedziec ze polozna naprawde mam super zawsze zartuje i sluzy pomocna dlonia tak jak dzis...
nieprzyjemny zabieg musze przyznac ale powiedziala ze juz blisko jestem rozwarcie na 1 cm wiem ze to nieduzo ale stwierdzila ze juz za tydzien na wiyzcie mnie nie zobaczy bo synus moj na swiat przyjdzie. tak wiec czekam spakowana na pierwsze oznaki ze to juz czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
midorada napisał(a):
NInatrn nikt mi wczesniej nie mowil o tym, ale domyslam sie, ze musialo byc to bardzo nieprzyjemne. 🤢 🤢 Jak ona Ci to zrobila? To teraz juz chyba na serio mozesz sie przygotowac do porodu, choc czytalam, ze niektorym to nic nie daje.


midorada czytalam ze jest to nieprzyjemny zabieg... normalnie nalozyla zel i wsadzila palce 😜
po czym zaczela ''majstrowac'' 😜 nie wiem jak to inaczej wyjasnic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn to zapewne masz juz skrocona szyjke macicy i nie masz czopa,skoro zabieg nazwalas nieprzyjemnym 😁 Bo ja do konca zycia ten bol bede pamietac 😮 😮 No miejmy nadzieje,ze ci to pomoze i wieczorem dostaniesz skurcze,tak jak ja.A herbata z malin i ananas to sciema 😁 Sama probowalam haha i okna mylam i mieszkanie sprzatalam na blysk i nic.Ooo moja lobuziara wlasnie sobie krzeselko odsunela i po nim na stolik weszla 🙃 🙃 🙃 🙃 Sekundy jej nie mozna samej zostawic hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem ci,ze jak mi na oddziale ten masaz robili to pol szpitala obudzilam,tak sie darlam z bolu 😞Dali mi potem leki na uspokojenie,bo nie moglam sie pozbierac,a maz nie mogl mnie za nic uspokoic.Tyle,ze ja mialam jeszcze czopa i szyjka mi sie calkiem nie skrocila.Skurcze w porownaniu z tym byly rozkoszne 😁 😁 Zycze ci,zeby cie wieczorem ruszylo,bo to faktycznie bylby najwspanialszy prezent urodzinowy 🙂Nam sie Jula dokladnie miesiac po Piotrka urodzinach urodzila,a tatus i tak dumny chodzi 😁 A co dopiero w ten sam dzien 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Powiem ci,ze jak mi na oddziale ten masaz robili to pol szpitala obudzilam,tak sie darlam z bolu 😞Dali mi potem leki na uspokojenie,bo nie moglam sie pozbierac,a maz nie mogl mnie za nic uspokoic.Tyle,ze ja mialam jeszcze czopa i szyjka mi sie calkiem nie skrocila.Skurcze w porownaniu z tym byly rozkoszne 😁 😁 Zycze ci,zeby cie wieczorem ruszylo,bo to faktycznie bylby najwspanialszy prezent urodzinowy 🙂Nam sie Jula dokladnie miesiac po Piotrka urodzinach urodzila,a tatus i tak dumny chodzi 😁 A co dopiero w ten sam dzien 🙂


monisia mnie to robili 6 razy ale nie do porownaia z bolami przy porodzie heh troche boalalo ale juz nie pamietam jak mocno wiec napewno nie az tak jak ciebie :P
mnie w kazdym razie nie pomoglo ale byc moze tobie pomoze napisz jak sie czujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada no wlasnie odnosnie siteczka to swoje musisz przyniesc czy one tam maja?? bo ja nie bylam na szkole rodzenia stweirdzilam ze im mniej bede wiedziala tym mniej sie bede stresowac i rzeczywiscie tak jest...
mam 2 opcje rodzenia w basenie z gazem a jesli basen bedzie niedostepny to na lozku ale z epiduralem.

moj Rob dzwoni co 15 minut i sie pyta czy cos sie zaczyna dziac... biedne chlopisko stresuje sie bardziej niz ja 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn musisz miec swoje siteczko i lusterko na dlugiej nozce 🙃 🙃 Przynajmniej u nas tego wymagaja.Wiem,bo sama chcialam w wodzie rodzic,tylko potem jak wykryli cholestaze to juz moglam sobie tylko pomarzyc 😁 Hehe moj Piotrek tez sie bardziej schizowal niz ja.A ze ja cala ciaze bylam bardzo aktywna i najmniej czasu w domu spedzalam to sie biedny zawsze martwil,ze zaczne gdzies po dordze rodzic 🙃 🙃 🙃 Oj babeczki ale wam dzis zazdroszcze,ze wasze dzidzie jeszcze w brzuszkach siedza,nie krzycza i nie placza 😁 😁 A co do szkoly rodzenia,to bylam az na 1 zajeciach i to z mezem.I akurat byl opisywany porod,uklad dziecka itd i nigdy jeszcze meza tak bladego nie widzialalam 😁 😁 I masz racje,jak przyjdzie do porodu,to zapomnisz o wszystkim hihi.A epidurol poleacam.Sama mialam i jesli bede rodzic drugi raz to tez bede chciala.Chociaz w sumie i tak nie bede miala wyboru,bo bede miala cesarke.Bo tu jest tak,ze jesli 1 dziecka sie naturalnie nie urodzilo,to 2 robia cesarke od razu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD a na co mi lusterko?? polozna chyba moze zobaczyc co sie dzieje miedzy moimi nogami ja natomiast nie mam zamiaru spogladac co sie dzieje...
moje dziecie sie wlasnie rozpycha tak ze nie moge usiedziec a zapomniec moge o ulozeniu sie w wygodnej pozycji... juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla potrzymac mojego urwisa w ramionach...
czuje ucisk na brzuchu plecy mnie bola bardziej niz zwykle tak wiec mam nadzieje ze niedlugo juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn nic nie wspominala o przyniesieniu wlasnego siteczka, ale za to wypytalam ja bardzo dokladnie jak sobie radza w takich sytuacjach i widze, ze sa babeczki wprawione na maxa. 😉 Pytalam tez czy nie istnieje zagrozenie zakzenia dziecka bakteriami w przypadku takich wypadkow. Powiedziala, ze wszystko tak szybko sie dzieje, ze nie ma szans. A jesli sie trafi wielka niespodzinaka to wymieniaja cala wode, ale w jej 11stoletniej karierze nic takiego sie nie zdarzylo. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli mozesz to napisz mi tak szybciutko co zabierasz dla siebie do szpitala, bo sprawdzalam juz wiele list, ale cos mi tam nie pasuje. Czy w UK sa jakies specjalne majty po porodowe? 🤔 Wiem, ze dziwczyny w Pol sie w takowe zaopatrzyly, ale ja nie jestem pewna czy u nas takie sa... I co z butelkami dla dziecka? Trzeba je miec czy nie? - tez roznymi opiniami sie spotkalam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja osobiscie spakowalam wiekszosc rzeczy o ktorych wczesniej napisala MonisiaD.


MonisiaD napisał(a):
Dla ciebie
-koszula nocna/pizama
-zel pod prysznic
-pasta/szczoteczka do zebow
-szampon,odzywka
-balsam do ciala
-krem do twarzy
-wkladki laktacyjne
-podpaski poporodowe
-stanik
-recznik
-laczki
-mokre chusteczki
-chusteczki higieniczne
-dokumenty-dowod,zolta ksiazka
-zel do dezinfekcji rak,taki antybakteryjny
-woda mineralna niegazowana
-dezodorant
-skarpetki
-myjka
-nipple cream-do sutkow,najlepiej z Aventa,bo nie trzeba zmywac przed karmieniem
-pomadka do ust-koniecznie!
-majtki,ja kupilam czarne 5 par z primarka,zeby je potem wyrzucic,bo sie mocno krwawi...

Dla dziecka:
-smoczek
-butelki na mleko
-bephanten badz inny krem na odpazenia
-kocyk
-ubranka 4 razy bodziaki dlugie,4 spiochy,4 skarpetki,
-czapeczka
rekawiczki niedrapki-koniecznie
changing mat
-pieluchy tetrowe-conajmniej 5 sztuk
-waciki do podcierania pupy,bo smulke ciezko zmyc chusteczkami
-na wszelki wypadek mleko w kartoniku
-pampersy
-chusteczki nawilzane


butelki z mlekiem wzielam na wszelki wypadek... a majty mozesz kupic w mothercare ja kupilam wkladki poporodowe i wzielam jakies stare majty ktorych nie bedzie szkoda pozniej wyrzucic



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pieluchy tetrowe-conajmniej 5 sztuk
-waciki do podcierania pupy,bo smulke ciezko zmyc chusteczkami
-na wszelki wypadek mleko w kartoniku


Do czego az tyle pieluszek tetrowych? Ja kupilam zaledwie 8szt, moze jednak powinnam kupic ich wiecej? 🥴 🥴
Co to jest smulka? Widzisz jaka ja niewyedukowana... 😮 😮
No i to mleko - jakie ma byc - ja nawet nie wiedzilam, ze takie mleko jest 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze tak sie naprodukowalam i moj post wcielo... 😠 😠 😠

Czlowiek uczy sie cale zycie - dzis nowe slowo - SMOLKA 😁 😁
Tetra rzeczywiscie jest droga. Wyskoczylam z 14 funciakow za te 8szt w promocji (bardzo chcialam w kropeczki 😜)
Po to mleko wyskocze do polskiego sklepiku. Czy to znaczy, ze mam wziac je ze soba do szpitala?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pieluchy tetrowe naprawde drogie nie wiadomo czemu :P tez kupilam w mothercare

co do szpitala to ja jeszcze dodam ze koniecznie ladowkarke telefon kamere lub aparat przekaski na porod cos do spiecia wlosow drobne na parking i napoje szlafrok cienki bo jest cieplo ale cos do okrycia zeby po korytarzu nie biegac i puste plastikowe torby na brudne ciuchy i smieci klapeczki pod prysznic
u nas nie wolno swoich buletek wiec sie dowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek.Ninatrn jestes jeszcze? 🙃 🙃 A wiec tak.Jesli chodzi o smolke,to faktycznie jest to pierwsza kupka.Jest taka czarna i troche jak smola i naprawde chusteczki sie nie sprawdzaja.A dziecko moze miec ja do 2-3 dni,wiec lepiej zaopatrzyc sie w waciki.pieluchy tetrowe kladlam malej na mate,zeby zimne nie bylo,a male dziecko robi na poczatku wiele mokrych niespoadzianek,wiec lepiej polozyc tetre,zeby wsiaklo,niz cale lozko przebierac 😁 Agadka w wiekszosci szpitali w Anglii od 2009 roku szpital nie zapewnia mleka ani butelek.Moze w Szkocji jest inaczej.Co do lusterka,to polozna mowila,ze potrzebne jest po to,zeby nie nurkowac 🙃 🙃 🙃 A co do pieluch tetrowych polecam te z ikei.Sa grubesze niz nasze i bardzo fajne.3 pieluchy kosztuja 3f i sa naprawde swietnej jakosci.A mleko mozna wszedzie w kartonikach dostac i plusem jest to,ze jest gotowe do picia 😁 A co do jedzenia w czasie porodu,to mi np nie pozwolono,moglam pic tylko wode i lucozade 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczyny za rady. Naprawde sa bardzo pomocne. Kochane jestescie 😘 😘
Ogladlam kilka dni temy te pieluchy w Ikea, ale nie bylam pewna co do jakosci - w koncu to sklep specjalizujacy sie w meblach 😉 ale podjade tam i zakupie bo rzeczywiscie sa tanie. Rozumiem, ze tetre tez trzeba wyprac... ☺️ 🤔
O changing mat tez nie wiedzialam 😉 Taka matka z change bag wystarczy? Mam te z parenting club z boots - jest dosc cienka, ale wyglada na solidna...
Monisia jesli mozesz to napisz dokladna nazwe tego mleka, czy jest to to samo, o ktorym pisala Ninatrn - Bebiko?
No wlasnie ciekawe co sie dzieje z Ninatrn - Sandra? Moze ona juz na porodowce? 😮 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agadka napisał(a):
pieluchy tetrowe naprawde drogie nie wiadomo czemu :P tez kupilam w mothercare

co do szpitala to ja jeszcze dodam ze koniecznie ladowkarke telefon kamere lub aparat przekaski na porod cos do spiecia wlosow drobne na parking i napoje szlafrok cienki bo jest cieplo ale cos do okrycia zeby po korytarzu nie biegac i puste plastikowe torby na brudne ciuchy i smieci klapeczki pod prysznic
u nas nie wolno swoich buletek wiec sie dowiedz


Niby takie oczywiste rzeczy, a ja bym o klapkach pod prysznic nie pomyslala. No i te torby na brudne lumpki... 🤢 ☺️ ☺️ Zapisuje wszystko w moim notesie. Jestescie niedocnione dziewczyny!!!! 😘
O przekaskach polozna mowila duzo na zajeciach w szpitalu. Czy mozna pic cos innego niz fizzy drinks? Ja w ogole nie pije nic gazowanego - dla mnie to trucizna 😁 😁 Wezme chyba tropicane - tam tez jest cukier chyba mozna, co? 🥴 albo zgrzewke wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ninatrn napisał(a):
jeszcze jestem ale musze Wam powiedziec ze ledwo chodze tak mnie wszystko boli brzuch plecy pachwiny 😞
zobaczymy jak pojdzie dzis...
dam znac jesli cos sie zacznie dziac 🙂 🙂


czekamy 🙂 a wiesz co masz miec? jak sie bedzie nazywalo dzidzi?

no zgadzam sie o niektorych rzeczach mozna nie pomyslec
a co do napojow to nie przesadzajmy ze zgrzewka 🙃 w szpitalu maja wode
u mnie sie tak wszystko szybko zaczelo dziac pojechalam odrazu do szpitala jak sie skorcze zaczely a jak dojechalam to juz 10cm rozwarcia i porodowka wszystkie rzeczy zostaly w aucie bo spakowalam sie do wielkiej torby ani aparatu ani ladowarki nic wiec tym razem te na porod rzeczy spakuje do torebki 😜

aj dziewczyny wy juz na koncu drogi ciazowej ja dopiero co polowe zaliczylam gdzie tam jeszcze...
teraz wybieram sie do polski na miesiac a wracac bede autem 😮 nasza mini spozniona podroz pozslubna wiec mam nadzieje ze do 28tc nic sie nie zacznie dziac potem juz leze w domku i sie nie ruszam 🙃 az do porodu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...