Skocz do zawartości

Ciąża w Anglii. | Forum o ciąży


LadyP

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 711
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
midorada napisał(a):
marylu345 napisał(a):
kiddicare musze odwiedzić. A jakie wózki kupiłyście/zamierzacie kupić?


Powiem Ci, ze wybor wozka przyprawial mnie o bezsenne noce 😁 😁 🤪 🤪 🤪
Moim zdaniem by kupic taki wozek jaki chcesz to musisz zadac sobie kilka pytan - czy chcesz jeden wozek gleboki, a potem kupic drugi sportowke - jak w przypadku Monisi, czy chcesz kupic tzw 3 w 1, od urodzenia do ok 4 lat, czyli w UK travel system (czy bedziesz do niego potrzebowala fotelika, poniewaz jezdzisz duzo samochodem). Warto tez sie zastanowic nad waga stelaza wozka bo bedzie trzeba go wsadzac do bagaznika, no i ostatnie pytanie finanse - czyli ile jestes w stanie wydac na to wszystko? ( nie zapominajac, ze kazda pierdolka do wozka to dodatkowy koszt 🤢 🤢 ) Musze przyznac, ze mialam z mezem niezly headache!!!!!!!! Warto tez podjechac do sklepu i za kazdym razem wyprobowac wozek, spradzic czy Ci pasuje, spytac o wady i zalety, a przed zakupem - koniecznie - poczytac opinie na necie na jego temat. Ja dzieki temu uniknelam bledu, bo chielismy kupic wozek Mamas and Papas URBO - opinie byly nie za fajne i to chyba uratowalo nas przed potencjalnymi problemami w przyszlosci. ostatecznie kupilismy iCandy. Mam nadzieje, ze bedzie ok. Powodzenia Marylu 😉 😉


iCandy peach też mi się podoba, ale właśnie muszę gdzieś w sklepie znaleść i się "przejechać" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki za odpowiedzi.
Peach jest fajny, ale jak dla mnie za ciezki - sam stelaz z kolkami wazy 10kg. 🤪 My kupilismy cherry - wazy tylko 6.2kg co dla mnie wazne bo jak mala jestem 😁 Te wozki mozna obejzec w malych niezaleznych sklepikach z rzeczami dla dzieci albo John Lewis.
Ninatrn bardzo fajny Twoj wozeczek - ladny kolor wybralas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mielismy ten,on jest wlasnie 3w1.Ogolnie bardzo fajny i na upartego nie musialabym go zmieniac,gdyby nie problemy z kregoslupem..bo na chwile obecna dla mnie kazdy kg jest wazny,a jednak mc laren quest to tylko 5,5kg 😁
http://www.silvercross.co.uk/pram-systems/3D/rouge/
A co do Julii,to podejrzewam,ze to moze byc po wczorajszym obiedzie 😞 Bylo puree i ona sie nim zajadala niesamowicie i dopiero dzis mi sie przypomnialo,ze w nim byla smietana,a ona ma na laktoze,mleko i produkty mleczne alergie..z reszta nie tylko na to 😞 Co do mleka,to u nas tez szlo na biezaco,a nawet go brakowalo 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 🙂U nas dzis juz lepiej,tylko 10 pobudek w nocy 🤪 🤪 Wiec ogolnie jestem wyspana.Julia ma lepszy humor,ale buzi nie daje sobie dotknac,wiec to jednak zeby...a smietana tylko pogorszyla sprawe 😞Aha zaczelam tylko do was pisac,a tu juz kupa sie wyprodukowala..czuje ja na kilometr 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Dziewczyny,czy u was tez tak ciagle pada?U nas juz 2 tydzien pogoda do d... 😞Dobrze,ze weekend bylismy poza Londynem,to tam troche swiezego powietrza zlapalismy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
U mnie też pogoda marna! dwa tygodnie pada, i zapowiada się, że kolejny tydzień też będzie kiepski 😞
MonisiaD mam nadzieje, że mała szybko się poczuje lepiej. Ząbki to jednak potrafią dokuczyć.
Midorada Cherry też jest fajny, napewno go obejrzę, bo też wole coś lżejszego. W internecie podoba mi się sporo wózków- ale boje się że w sklepie nie wybiore niczego 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie na przemian slonce i deszcz 😞 w pewnym momencie swiecilo slonce i lalo w tym samym czasie...
Olek dostal wysypki na buzi a poza tym non stop marudzi... wczoraj myslalam ze sie wykoncze od 17 do 20:30 probowalam go uspic i uspokoic non stop plakal... i dzis juz zaczal...
ciezki dzien mnie czeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, co Wy chcecie od pogody - typowo angielska 😁 😁 No ale na serio do szalu ten deszcz moze doprowadzic... I kiedy to sie wreszcie skonczy. 🥴 🥴 Dzis na szczescie jest taka bardziej w kratke, ale wczoraj... 🤪 🤪 🤪 ulewa z grzmotami 😮 😲

Dzis przyjechalo lozezko dla synka. Wiecie jak sie bardzo ciesze. Mielismy z nim tyle przebojow, ze szkoda gadac!!! Ale szczesliwie juz jest i teraz tylko trzeba je zlozyc 😉

Ninatrn co sie z Twoim Olkiem dzieje? Wydaje mi sie, ze ta paskudna pogoda tez na dziecko negatywnie wplywa. 😞 😞 Udziela sie to wszystkim bez wzgledu na wiek... 😞 😞

Monisia fajnie, ze Julcia juz lepiej, moze rzeczywiscie to zabki 🥴 🥴

Marylu ja naprawde polecam pojscie do sklepu. Czesto jest tak, ze na necie cos wydaje sie fajne, a w rzeczywistosci wielka klapa. 😮 😮 Moim zdaniem warto sie woziem przejechac. Ja sama ogladalam wiele wozkow, ale jak zobaczylam Cherry to od razu wiedzialam, ze to jest to. 😎 😆 Ku mojemu szczesciu moj mezulo mial takie samo uczucie 😁 😁 Tydzien pozniej wozeczek byl juz w domku. Teraz calkowiecie rozlozony sie wietrzy 🙂

Dziewczyny , czy kupowalyscie cos specjalnego do wozka (wersja gleboka). Jakies specjalne materacyki, czy poduszeczki? Kurcze ja znow zielona w tej kwestii 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Midorada to my tak z Silver Crossem mielismy..ogladalismy miliony wozkow,a ten odrazu wiedzielismy,ze musimy miec 😁 😁 Ja nic nie wkladalam w wersje gleboka,zreszta dlugo w niej nie pojezdzila,bo strasznie sie w gondolce pocila.Ok 3 miesiaca jezdzila w wersji spacerowej rozkladanej na plasko,no ale w zeszlym roku o tej porze bylo juz goraco.Ninatrn to jak maly tyle czasu plakal,to moze kolki go mecza?Zwroc uwage,czy dzis o podobnej porze sie to nie powtorzy...a moje dziecko spi juz 3 godzine 🤪 🤪 🤪 🤪 Poprasowalam,posprzatalam,obiad zrobilam i czas napic sie kawki..to napewno wstanie hahaha. 😁 😁 Bo mama nie moze bezczynnie siedziec 🙃 🙃 Zeby nie bylo,normalnie spi 45 minut 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Midorada wy juz lepiej lozeczko rozkladajcie,bo coraz blizej konca 🤪 🤪


Nie wyobrazasz sobie ile przez to lozeczko nerwow sobie zszargalam... 🤢 Dzis koniecznie rozkladamy, bo musi sie jeszcze troche odstac i przewietrzyc... 🥴 Mysle, ze za tydzien materacyk wlozymy, ale kiedy posciele wkladac to nie wiem... 😮 😮 Chyba tak zupelnie przy koncu, co? Teraz to sie chyba moze jeszcze zakurzyc. Poki co wszystko mam juz poprane i gotowe czeka w szufladach 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
udalo nam sie wyjsc do sklepu kiedy swiecilo slonce 🙂 teraz prezes spi w najlepsze 🙂
Monisia dzis juz jest lepiej wydaje mi sie ze za dlugo mu pozwolilam wczoraj spac wyspal sie i dlatego tak szalal...
tak sie zastanawiam czy te krostki na twarzy i szyjce to uczulenie czy tzw. tradzik niemowlecy ??

a wogole to juz mieszcze sie w swoje ciuchy sprzed ciazy 😁 😁 😁
a wozek spisal sie idealnie tylko cos mi go na prawo sciaga Robert przyjdzie to sprawdzi 😜
midorada ja ubralam posciel kilka dni przed porodem jakbym przeczuwala ze juz czas 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ninatrn jesli z wozkiem cos zlego sie dzieje, to od razu reklamacje zglosic. Moim zdaniem nie ma sensu na wlasna reke naprawiac, bo jak cos powazniejszego sie wydarzy to odrzuca reklamacje jesli sie zorientuja, ze cos bylo przy wozku robione. Za duzo pieniedzy na wozki wydalysmy - niech producent sie usterkami zajmuje - takie jest moje zdanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja w takim razie tez bede czekala do ostatniej chwili z poscielami 😉

Ciesze sie, ze juz lepiej z syneczkiem. 🙂

Ja tez na spacerek dzis wyszlam, a przyznaje sie bez bicia, ze przez ten deszcz 3 dni w domu sie kisilam. Ale za to wyprasowalam wszystko co mozna bylo wyprasowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znow cos mi sie przypomnilalo 🙂
Jak sie pielegnuje pepek dziecka? Wyadalo mi sie ostatnio, ze w UK wyglada to zupelnie inaczej niz w Pol. Tu zaklada sie dziecku taka klamerke - o ile sie nie myle - ale co dalej. W Pol pepek sie przemywa jakims spirytusem czy innymi specjalnymi plynami. Na bryt. stronach nie znalazlam o tym nic 😞 Jak wiec to wyglada w UK? dzieki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
midorada mi polozna kazalam przemywac woda z mydelkiem albo z plynem do kapieli dla dziecka i pozniej dobrze osuszyc.... juz od kilku dni strupek wisial na ostatnim wlosku a wczoraj Olus tak wierzgal nogami zachaczyl stopka i strupek odpadl a ja o malo nie zemdlalam jak to zobaczylam 😞 😞 😞
Robert musial wkroczyc do akcji bo ja pobladlam i nie moglam spojrzec na jego pepek...
poza tym od 2 dniu mam niedobor mleka i dzis jade do Mleczka zeby kupic herbatke dla matek karmiacych moze cos pomoze. przystawiam malego do cycka i daje mu tyle ile mam ale to nie wystarcza bo moj maly glodomor wypija juz 120 ml mleka na raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nintrn nie lubie cie!!Ja po wielu dietach dopiero niedawno weszlam w swoje ciuchy i w koncu ten brzuch po cesarce troche znikl...bo tak to wygladal na 4 miesiac..chyba malo w ciazy przytylas co?Bo ja mialam 17kg na plusie normalnie jedzac..ale to dlatego,ze mam mega wolny metabolizm i cale zycie na diecie jestem,a wtedy dla malej jadalam normalnie 😉I bardzo sie ciesze,ze z malutkim juz lepiej.Wrzuc nam jakies zdjecia,bo napewno przez ten tydzien mega sie zmienil.Co do pepka,to im mniej przy nim sie grzebie,tym szybciej sie goi.Midorada po kilku dniach polozna sciaga klamerke i ja tylko wacikiem ze spirytusem wycieralam ewntualna zaschnieta naookolo krew.Po ok 3-4 dniach pepus powinien odpasc..u nas dlugo to trwalo,ale ci idioci w szpitalu zostawili dluuuuga pepowine..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Suuuukces 😁 😁 Mamy kupke w nocniku 😁 😁 Co prawda przy pepie pig,ale jak to mowia,cel uswieca srodki 😁 😁 Kto by pomyslal,ze mozna sie tak na kupe cieszyc hihi


😁 😁 😁 no to gratulacje Monisia. Kilka dni temu rozmawialm z mezem jak to jest z tymi nocnikami. Nasmialam sie co niemialra, ale w sumie sie ciesze, ze takie pytania zdaje i chce to wiedziec.

Dzieki za informacje o pepuszku. 😘 Sama teraz widze, ze zaczynaja sie u mnie pojawiac pytania nie o ciaze, ale juz o nastepny etap... Badzcie gotowe na wiecej 😉

Ninatrn ja tez chcialabym zobaczyc nowe zdjecia Olka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD duzo stracilam na samym poczatku bo prawie 13 kg 🤢 🤢
przez ciagle wymioty i nic nie jedzenie.... 3 dni przed porodem nosilam swoje normalne jeansy 🙂 🙂
jakbym wiedziala ze sie miescic bede to bym nie kupowala wogole ciazowych ciuchow...
w ciazy jadlam wszystko na co mialam ochote.
teraz z kolei na sniadanie najczesciej zwykle platki z zimnym mlekiem albo owsianka z owocami. na obiad najczesciej jem to co Robert chce a on jadlby tylko mieso 😜 a kolacja to najczesciej jakies kanapki albo tak jak wczoraj burger o 22 😁 😁

a co do zdjec to zapraszam na facebooka Sandra Magdalena Sadowska bo mam jakis dzis problem z dodawaniem zdjec na imageshack. a na facebooku dodaje fotki codziennie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia zdolna masz coreczke 🙂

opilam sie herbaty HIPP dla kobiet karmiacych co by mi produkcja mleka ruszyla i chyba pomoglo bo bimbalki mi sie twarde zaczynaja robic...
poza tym krostki okazaly sie tradzikiem niemowlecym a nie alergia dzis polozna przyszla nas ostatni raz zobaczyc i potwierdzila ze nie ma sie o co martwic.

a co do wozka to sie okazalo ze w lewym kole mialam blokade nacisneita dlatego mnie sciagalo w prawo 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek babeczki,jak nocka minela?Bo u nas wyjatkowo wspaniale 😁 😁 My dzis do siostry idziemy na urodziny...a w ogole to mi wczoraj Julia dala tak popalic,ze nawet tesciowa do mnie stwierdzila,ze mam usiasc i poplakac,co mi sie lepiej zrobi...a do tego przez caly dzien wypila 500ml mleka i jakies 350 wody...zero jedzenia...na szczescie dzis juz lepiej i druga kupka wpadla do nocnika 🤪 🤪 Ostatnio jest afera jak ja przebieram,wiec w tej sytuaccji zmobilizowalam sie do nocniczka 😁 😁
Ninatrn podgladnelam was na fb 🙂Jejku,Olus jest przesliczny 🙂 🙂Napatrzec sie na niego nie moge 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia dziekuje bardzo... kazdy mowi ze synek nam sie udal 🙂 🙂
mam karmi w lodowce stoi ale jaoks sie nie moge przemoc zeby wypic 😜
wczoraj maly zrobil taka kupe ze ledwo pieluche zwinelam a ciezka byla 😮 😮
a co do placzu i wychodzenia na spacery to przezywam to samo... mam ochote go poprostu zostawic i wyjsc 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...