Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kasiu, tylko uwazaj na siebie- pamietaj ze nawet pracujac w sklepie z ubraniami trzeba sporo podnosic. Ja bedac na studiach pracowalam w sieciowej drogeri a potem w sklepie sieciowym z ubraniami- w obu sklepach strasznie sie udzwigalam, a wydaje sie ze to taka lekka praca a tu nic z tego- kilka razy w tygodniu ciezarowka dostawy towaru no bo wiadomo jak w duzych centrach wszystko szybko schodzi.

Karolka- ja co prawda z tymi tabletkami mam jeszcze 2 tyg czasu ale patrzylam na allegro i tam po 31,95 i przesylka gratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Będę starała się bardzo uważać,a jak będzie ciężko co mogłoby szkodzić ciąży to najwyżej zrezygnuję,ale warto spróbować.Może akurat trafię na pracę lekką.Wcześniej pracowałam w sklepie z odzieżą dziecięcą i pamiętam,że siedziała praktycznie cały czas przed komputerem aż mi bokiem ta praca wychodziła 🤨ale dostawę miała raz na miesiąc czasami dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To ja o tym pisałam. Nie słyszałam, żeby w ciąży nie można było tego wykonywać. To taki sam manicure jak normalny tylko inny lakier, bo dłużej się trzyma. Równie dobrze zwykły lakier może być szkodliwy, bo pachnie raczej mało zdrowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, tez bym takie cos chciala 🙂 Ja sie wzielam na sposob i robie tak, zeby mąż mi takie rzeczy na jakies okazje kupowal. Przynajmniej nie naslucham sie, ze wymyslam glupoty i wydaje pieniadze na niepotrzebne rzeczy 😁 ostatnio marudzilam mu o kuferku sephory do makijazu, ale sama nie kupilam i wyobrazcie sobie, ze dostalam go na dzien kobiet 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia Nie Ja pisałam ,że zrobiłam sobie żel na paznokciach. Co do acetonu to rzeczywiście powinno się go unikać w ciąży - chyba ,że otworzysz sobie szeroko okno żeby się tego nie nawdychać.
W trakcie studiów pracowałam jako manicurzystka i po całym dniu spędzonym w salonie i wdychaniu tej chemii nie raz bolała mnie głowa a aceton tym bardzie może przeszkadzać w ciąży jak się jest uczulonym na jego zapach.
Właśnie przeczytałam coś takiego - wypowiada się na ten temat lekarz - Opary acetonu tylko w bardzo wysokich stężeniach są szkodliwe dla zdrowia i wchłaniają się przez płuca do krwi. Jednak nawet dość wysokie dawki są skutecznie metabolizowane i usuwane przez wątrobe. Przeprowadzone
badania na zwierzętach, nie wykazały toksycznosci acetonu i izopropanolu dla zwierząt doświadczalnych,zarówno droga oddechowa, jaki pokarmowa. Tak więc aceton może przeszkadzać kobiecie w ciąży tylko ze względu na intensywny zapach sam skład nie powinien zaszkodzić maleństwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Andziucha nie przemęczaj się, nie wolno!

musze to zrobic bo w piatek roczek a ja mam sajgon w domu bez tego mojego malego szatana 🙂 😁

Larosa-tez bym sie polozyla ale musze posprzatac chociaz ta kuchnie bo maja mi przywiezc meble bo robilam niedawno remont calej kuchni i czekalam tylko na te meble!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Larosa, w sumie przeciez jak farba do wlosow nie wnika do krwioobiegu przez wlosy tylko przez skore to przez paznokiec napewno chemia nie wniknie jedynie to rzeczywiscie przez opary.

Mam dosyc malowania paznokci co 2 dni, a to ze siedze w domu to nie znaczy ze musze wygladac jak siedem nieszczesc 🙃

Karolka- fajnie sie masz, mojemu to bym musiala dokladnie pokazac o co mi chodzi bo sam w zyciu by nie wiedzial ze moge miec taka potrzebe wiec kupuje sama 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka z tego co czytałam kobiety w ciąży nie powinny używać do depilacji; depilatorów, ciepłego wosku, kremów do depilacji - to wszystko jest nie wskazane. Chyba najlepszym i najbezpieczniejszym wyjściem jest zwykła maszynka do golenia 🙂
danusia masz dziś wizytę u lekarza, dobrze pamiętam?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...