Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam 🙂
wlasnie mialam napisac 🙂
bo dawno mnie tu nie bylo u Was 🙂
to bylam w srode na USG i wyszlo ze synek ulozony glowka w dol ma sie dobrze wazy juz 1,8 kg 🙂
w 21 tyg.dowiedzialam sie ze bedzie jednak drugi synek 🙂
i kolejny raz po pomiarach data porodu sie zmienila bardziej w pazdzierniku bo 28 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Nacudja u mnie jest to samo nie można zostawić żadnego owocu bo zaraz pełno tego dziadostwa siedzi 😞

Ale jak tu nie zostawić jak ja całą ciążę mam owocową? A takie zimne z lodówki to mi nie smakują 😞 Już nie mogę na to patrzeć. Nie wiem jak walczyć z tym cholerstwem. I skąd to się w ogóle bierze?

Andziucha gratuluję synka. Miło słyszeć, że wszystko jest dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
N wczorajszej wizycie lekarz na samym początku dał mi skierowanie na wymaz z pochwy i odbytu. Ale powiedział, że mam zrobić dopiero między 35a37 tygodniem. I powiedział mi, że jak wyjdzie, że ma się paciorkowca, to w trakcie porodu dostaje się antybiotyk i on działa praktycznie po paru minutach i jak w ciągu 4godzin od podania nie urodzi się, to dają znowu. I tak co 4h do momentu urodzenia bo tyle działa lek. Więc nie ma co się stresować, że w razie czego nie zacznie działać 🙂

Zuzanka waży 2006g 😁 Wszystko w normie więc powiedział, że spotykamy się dopiero za miesiąc, że nie ma sensu u mnie co 2tyg. no chyba, że coś mi zacznie dolegać, to wtedy mam zaraz do niego jechać. Cieszę się, że z małą wszystko ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Kochana to jak jesteś bardziej październikowa niż listopadowa to zaglądaj do Nas częściej 🙂
I gratuluję drugiego synka 🙂 U mnie też drugi chłopczyk będzie. Może za trzecim razem uda się zmajstrować dziewczynkę 😁

jak to mowi moj maz on odklada warsztat na polke hehe i konczymy z majsterkowaniem heehee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha napisał(a):
Zastanawiam sie czy moje dziecko to tak w normie wagowej? 🙂

Myślę, że w normie. Mój synek miał w zeszłym tygodniu 2 kg bez 10 g i lekarz stwierdził, że jest o prawie 2 tygodnie większy. Więc pewnie Twój 1,8 kg jest idealny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Ania to super, że u Zuzi wszystko dobrze. Rośnie jak na drożdżach 🙂 W sumie tak patrzę, że termin masz podobny do mnie i do Danusi - raptem kilka dni różnicy 🙂


Tak naprawdę termin wg. OM mam na 24 października ale z usg zawsze mi wychodzi między 18 a 20 🙂 Wczoraj np. wyszło, że 19.10. Więc może w jednym czasie wszystkie trzy będziemy na porodówce 😁 Ale ja bym chciała tak koło 10paźdz. urodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Andziucha mój Dzidziek w 29 tygodniu ważył 1600 kg a teraz w 34 tygodniu już 2600 😮 Trochę się martwię jak Ja urodzę takiego klocuszka. U Ciebie Fabianek Też do kruszynek nie należał to drugie szczęście też może być troszkę większe.
Ania super ,że Zuzia rośnie i ma się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania1301 napisał(a):
Lekarz wczoraj mi powiedział, że nie powinnam urodzić większej córci niż 3500g. Ale to tak tylko przypuszczalnie. Ale taka waga by mi odpowiadała 🙂
Nacudja 2800 czy 1800 tydzień temu wazył synek??


2 kg bez 10 g - dokładnie 1990g 🙂 Kawal chłopa 😁 Lekarz mówił, że jak będzie tak szybko rósł to urodzę dziecko tak pod 4 kg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Chociaż 1800 jak na 30 tygodni to chyba nie dużo. Ale teraz w końcówce na pewno nadgoni.

mi lekarz powiedzial ze duze dziecko i jak bedzie tak rosl to moze miec z 4 kg albo ponad
bo moj pierwszy syn mial w 31 tygodniu 1700 g a urodzil sie to mial 4 kg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj po wizycie wpadłam do rodziców na herbatkę i oglądałam moją książeczkę zdrowia dziecka.
Ja byłam malutka przy urodzeniu: 2750 i 50cm. Mój mąż np. urodził się w 7m-cu i ważył 1400 😞
Jak córcia pójdzie po nas to nie mam ciuszków dla niej..... 😞 bo w 56 się raczej utopi 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
Andziucha to mój jest chyba jeszcze większy od Twojego jak w 34 ważył 2600... Z kości udowej też wynika ,ze jest większy niż wychodzi z terminu miesiączki

z tych pomiarow tez nie wychodzi mi zeby to byl 31 tydzien tylko wiecej 🙂
no moj dopiero wkracza w 31 tydzien wiec zobaczymy jak mu sie bedzie przybierac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
larosanegra84 napisał(a):
A Ja mam 160 cm wzrostu i jak nie jestem w ciąży to ważę ok 55 kg więc nie wiem jak Ja urodzę takiego klocka bo do wielkich bab nie należę....


E tam, to nie ma reguły, czasami drobne kobiety mają dużo szybszy i mniej bolesny poród od tych większych. Więc nie ma się czym stresować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
Karolka jak Ty dajesz radę z tym żelazem rano na czczo? Tego nie da się brać na czczo, bo potem caly dzień mnie mdli i boli mnie brzuch.
Czy u Was w domach też jest jakaś plaga muszek owocówek? mam wrażenie, że jak wchodzę do kuchni to słyszę bzyczenie roju much 😮

Nacudja ja biore zelazo godz przed obiadem i godz przed kolacja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...