Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A co do lewatywy to Ja miałam robioną sama o nią poprosiłam 🙂 Więc maiłam dodatkowe atrakcje na własne życzenie 😁 Ale wszystko odbyło się w zabiegowym była tylko jedna położna także wstydu się nie najadłam. A do kibelka popędziło mnie momentalnie i już później na łóżku porodowym nie miałam żadnych niespodzianek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia Ja słyszałam o takiej akcji ,że dziewczynie w szpitalu zrobili lewatywę ona biegiem do kibelka a tam Pani sprzątaczka właśnie sanitariaty myła i nie chciała tej dziewczyny do środka wpuścić. Ta krzyczała, waliła pięściami w drzwi aż w końcu zrobiła w majtki pod ubikacją 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe ja chyba nie bede chciala miec lewatywy 🤔 nigdy tego nie mialam i jakos mnie do tego nie ciagnie 😁 😁 mam nadzieje, ze chociaz troche organizm sie sam oczysci 🙂 a pozniej niech sie dzieje co chce 🙂
Wyslalam meza na zakupy i kazalam mu zahaczyć o apteke i kupil mi ta herbatke 🙂 dzis wyprobuje 😉 chociaz w przeciagu tyg i tak nie chcialabym jeszcze rodzic, bo kącik dla malej bedziemy organizowac dopiero za tydzien na weekend 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiem Wam ,że po 21 godzinach porodu było mi wszystko jedno zobojętniałam na to co ze mną robili i pewnie jak bym się załatwiła na tym łóżku porodowym to też by to na mnie wrażenia nie zrobiło bo miałam już wszystkiego i wszystkich serdecznie dosyć. W pewnym momencie chciałam już z tamtąd po prostu wyjść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, trochę się Wam tu wtrynię 😁 Tak Was od czasu do czasu podczytuję, bo pewnie część z Was stanie się wrześniowymi Mamusiami 🙂

Co do tego oleju z wiesiołka w kaspułkach, to ja go przed ciążą miałam przepisanego z uwagi na torbiele w cyckach. Ale jak tylko mój lekarz dowiedział się, że jestem w ciąży, kazał go od razu odstawić. Faktycznie ma chyba działanie zmiękczające na tkanki miękkie, więc pewnie zmiękcza też i szyjkę macicy.

Co do lewatywy, to ostatnio rozmawiałam z oddziałową na Położnictwie i ona jakkolwiek bym nie rodziła (sn czy cc) odradzała mi lewatywę. Stwierdziła, że nie ma sensu, bo w trakcie porodu wogóle się o tym nie myśli, a prawie każdej kobiecie zdarza się coś tam popuścić w czasie parcia i żadnego z lekarzy czy położnych ani to nie dziwi ani nie śmieszy. A podkład jest tak szybko zmieniany, że rodząca nawet nie zauważy, że coś tam jej wypadło 😁

karolka84 napisał(a):
Ja dzis zaczynam 37 tydzien i postanowilam, ze od tego momentu zero oszczedzania sie! 🙂 wczoraj zaczelam od molesty męża 😁 😁 od jutra zaczynam sprzatanie mieszkania i mycie okien, bo kiedy to zrobie jak nie teraz...

Karolka, kochana, Ty skończyłaś 37 tydzień a zaczynasz 38 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
danusia1985 napisał(a):
Deira bo tego wiesiolka zaczyna sie dopiero brac jak ciaza jest donoszona czyli po 36tyg. Przyspiesza skracanie, zmiekczanie rozwieranie szyjki.


Ja sobie daruję herbatkę z liści malin, bo jest przeciwskazanie przy mięśniakach macicy i planowanym cc. U mnie obie okoliczności zachodzą.
Tylko nie wiem, jak to jest z tym wiesiołkiem. Bo do cc mam się dopiero zgłosić, gdy zaczną się skurcze. Nie mam zaplanowanego konkretnego terminu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolka84 napisał(a):
Deira skoro bedziesz miala cc to wiesiolka tez sobie mozesz darowac raczej 🙂

Chyba masz rację 🙂 Gdyby to była kwestia przyspieszenia skurczów, to może bym rozważała, ale jeśli to ma tylko zmiękczyć szyjkę i przyspieszyć rozwarcie, to mnie to w sumie nie dotyczy, bo Natka i tak wyjdzie inną stroną 😉 Kurczę, ale zaczęłam mieć stresa... 😮 Chyba powoli zaczyna do mnie docierać, że za chwilę świat mi się do góry nogami przewróci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam sie, ja dopiero co wstałam,
Deira- ja uwazam ze lepsza taka cesarka jak skurcze sie zaczna niz "na zimno"- dla Ciebie i dla dziecka. W Twojej sytuacji tez nie bralabym nic bo po wiesiolku moze sie okazaac ze przyjedziesz do szpitala z 6 cm rozwarciem bo wczesniej nie czulas, a u Ciebie by to nie bylo dobre.

Dziewczyny ja tez sie zastanawiam jak to bedzie, ale moj maz strasznie sie denerwuje tym jak bedzie, nawet dzis rano jak wychodzil do pracy to mnie przepraszal, bo sie go wczoraj zapytalam czy mnie kocha (zawsze sam i czesto to mowil a ostatnio jakos nie, tylko jak ja mu to powiedzialam), on ze tak, no i zapytalam to czemu o tym nie mowisz on nic, no i dopiero rano go wzielo na rozmowe i mowi ze nie skupia sie teraz nad niczym innym tylko na mysleniu co to bedzie i czy sobie poradzimy, czy bedziemy dobrymi rodzicami itp 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
I kolejny tydzień za nami i coraz bliżej do rozwiązania 🙂
Kurcze, kolejne 2 wrześniówki urodziły 🙂 Jak tak dalej pójdzie to zanim skończy się wrzesień już u nas pojawią się maleństwa 😉 A ja bym chciała, żeby Mały do końca września posiedział dla swojego dobra. Poza tym muszę jeszcze dać radę wyprawić podwójną imprezę urodzinową mojego męża. W końcu 30 lat to podobno ostatnie obchodzone urodziny przed 40 😁 No i jeszcze nasza rocznica ślubu...
Co do tego wiesiołka i herbatki, to moja siostra korzystała z ich dobrodziejstw na koniec ciąży, ale nie wiem kiedy dokładnie zaczęła. Mówi, że pomogło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Kochane 🙂
Jak Wam mija poniedziałek? Mój Misio zrobił dzisiaj pobudkę mamie o 8 zaliczyliśmy już piaskownicę, pobawiliśmy się z pieskami a teraz babcia zabrała go na spacer a Ja mam chwilkę dla siebie 🙂
Danusia takie obawy są jak najbardziej normalne i pojawiają się chyba przy każdym dziecku czy to przy pierwszym czy przy kolejnym 🙂 Mimo ,że jestem mamą od 19 miesięcy to boję się jak sobie poradzę z dwójką takich maluszków. Cały czas o tym myślę... Ale nie My pierwsze i nie My ostatnie. Wychodzę z założenia ,że jak moja babcia wychowała 4 dzieci, moja mama 3 to Ja z 2 też sobie poradzę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudia- ja cos czuje ze urodze wg terminu usg29 pazdziernika 😮 Nawet nie myslalam ze moglabym urodzic we wrzesniu.
HEHE z tymi urodzinami to racja, my z mezem stwierdzilismy ze po 30 zaczniemy obchodzic hucznie imieniny a nie urodziny bo potem to juz coraz mniej powodow do radosci w kolejne urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Danusia bo facetów tym bardziej nachodzą takie myśli. My jesteśmy bardziej opanowane jeżeli chodzi o takie sprawy. A zdjęcia robił mi wczoraj mój M 🙂
Mój Mąż też w czerwcu obchodził swoją 30 - stkę zrobiłam mu taki torcik 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/201/sam1442.jpg/][IMG]http://img201.imageshack.us/img201/8678/sam1442.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...