Skocz do zawartości

MAMUSIE PAZDZIERNIKOWE!!! | Forum o ciąży


belen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moja Ula ważyła we wt ok 3200 g 🙂

Ja bylam klockiem bo wazylam 4200g jak sie urodzilam, moj mąż wazyl 3500 g, ale za to byl bardzo dlugi, wiec zalozylam, ze nasza dzidzia do malych nalezec nie bedzie i zaopatrzylam sie w ciuszki od rozmiaru 60 😁 doslownie kilka sztuk mam w rozmiarze 56 🤨 na sierpniowkach za to widzialam, ze starsznie male dzieciaczki sie rodzily, wiec juz nie wiem...najwyzej bede podwijala rekawki, bo mam tyle tych ciuchow ze szok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny w realu jest fajna promocja na chusteczki z pampersa. 26zł 6sztuk. Wychodzi po 4,35za paczkę więc bardzo się opłaca 🙂
A tak z ciekawości orientujecie się może na ile czasu średnio starcza paczka chusteczek??
Jak dziecko na początku trzeba przewijać nawet do 10x na dobę to wychodzi, że po 3dniach paka się kończy... 🤪 To ja chyba jeszcze ze dwa takie sześciopaki w realu dokupię, bo na razie mam tylko dwa....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sandroos napisał(a):
Nacudja a co bierzesz??
Przeczytaj na ulotce dokladnie, bo niektore zelaza, mozna brac albo przed posilkiem, albo w trakcie posilku...

Tardyferon. No wlaśnie w ulotce jest tylko napisane, żeby przyjmować raz dziennie albo co drugi dzień. Nic o sposobie czy przed czy po czy jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania ja nakupilam juz w promocji chusteczki z pampersa, bo kiedys byla taka promocja, ze 4 opakowania byly za 19.90, wiec jakos podobnie cenowo wychodzilo 🙂 tak sobie mysle, ze jak je zuzyje, to wyprobuje moze z innej firmy, zeby miec na przyszlosc porownanie, ktore najlepsze dla pupci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nacudja napisał(a):
sandroos napisał(a):
Nacudja a co bierzesz??
Przeczytaj na ulotce dokladnie, bo niektore zelaza, mozna brac albo przed posilkiem, albo w trakcie posilku...

Tardyferon. No wlaśnie w ulotce jest tylko napisane, żeby przyjmować raz dziennie albo co drugi dzień. Nic o sposobie czy przed czy po czy jak.

no to ja biore to samo i biore 2x na dobe 🤢 mi lekarka powiedzila, ze mam tak brac, bo wczesniej w ogole mi sie nie wchlanialo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania1301 napisał(a):
Dokładnie karolka trzeba eksperymentować, bo może jakieś inne tańsze też się dobrze sprawdzą dla naszych maluszków. Ale mi się wydaje, że mam za mało jak na początek a dokąd nie dojdę do wprawy to będę ich zapewne zużywała 2x więcej 😜


hehe no to w takim razie najlepiej skorzystac z tej promocji i dokupic jeszcze 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi z usg wynika ze jest mniejsza niz z om o tydzien, ale lekarka mowila ze to tylko szacunkowy pomiar i kazde dziecko rozwija sie i rosnie w swoim tepie. Ja urodzilam sie w terminie i wazylam 2600, moj maz kolo 3 kg czyli oboje bylismy malutcy wiec moze ona to ma po nas. Mam ubranka 50 jakby co 🙂
Ja jak bralam zelazo to brałam na czczo i tez mnie bolał zoladek 😞 tak mi lekarka kazala brac i to jeszcze po 2 tab, dobrze ze juz nie musze tego swinstwa brac. W ulotce mojego pisalo ze z jedzeniem nie mozna brac bo nie wchlania sie z wiekszoscia artykułów spożywczych.
Co do chusteczek to polozna na sr mowila zeby jak sie jest w domu to lepiej przemywac przegotowana woda pupe 😮 ale jakos nie jestem przekonana.
Nacudia- ja mam te waciki dla niemowlat i wygladaja tajk samo jak do demakijazu tylko maja inny kształt i sa wieksze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słyszałam tylko, że lepiej kupować dla dzieciątka te specjalnie dla nich przeznaczone ze względu na to, że są one po bokach zgrzewane w ten sposób, że nie przetną delikatnej skóry maleństwa (bo podobno niektóre "zwykłe" są oste po bokach) i druga sprawa nie zostawiają podobno kawałeczków waty na buzi jak to się zdarza w przypadku normalnych. Ale tak jak piszę, tylko słyszałam o tym a czy to prawda to nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja kupilam te waciki speclajne niby dla dzieci , ale calkiem zwykle z rosmanna. Są wieksze niz te platki kosmetyczne, ale czy sie jeszcze czyms roznia to nie wiem 😮

W gazetce z kauflanda jest promocja na pampersy kazdy rodzaj za 49.99 🙂 (np rozmiar 2 - 108 szt, rozmiar 3 - 96 szt)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co myslicie o krwi pepowinowej? my sie zastanawialismy ale nie bedziemy korzystac. Pytałam kilku lekarzy i kazdy mowil ze to sciema, ze sens maja te banki co sa na zachodzie- ze pobiera sie krew pepowinowa od kazdego noworodka jesli rodzice wyraza zgode i jest do ogolnego uzytku i w razie potrzeby to dziecko ma pierwszenstwo ale dostaje od innego dziecka i ze to ma sens bo ze jak ktos ma bialaczke to w tej krwi i tak sa uszkodzone komorki wiec taki przeszczep nic nie daje, za to z innej kerw pepowinowej od zdrowego dziecka tak. Czytalam tez jajies zagraniczne badania i wiekszosc potwierdza ze to sposob na zarobek dla bankow komercyjnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...